Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το επόμενο μου κινητό, με το καλό. Το περιμένουμε Ελλάδα κάποια στιγμή από infoquest ή από Σκρουτζ ή θα το πάρουμε από κινεζομάγαζα; Θέλω να ελπίζω ότι θα βγει και η global έκδοση του κινητού. Σε κανένα μήνα ίσως..;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Το pro που είχε ακουστεί τελικά ήταν fake news ή θα βγει αργότερα??? Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Δε θα βγει τελικα το pro. Θα παρουμε αναγκαστικα με τον 636.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Είμαι σε δίλημμα για το ποιό κινητό να διαλέξω.

1. Xiaomi S2

2. Asus ZenFone 3 Max (ZC553KL)

3. Vernee M6 (64GB)

 

Έχω πολύ καλή εμπειρία από ASUS αλλά καθόλου από την Xiaomi και την Vernee.

 

Σαν πιό έμπειροι θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο από τα τρία και αν έχετε κέφι και έναν λόγο γιατί.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να συνδέσω μέσω Mi Fit το AMAZFIT BIP με το κινητό Samsung (Android). Αυτό που κάνω αρχικά είναι να κατεβάσω από play store το Mi Fit, φτιάχνω λογαριασμό Mi, μου στέλνει mail, πηγαίνω στο gmail και κάνω ενεργοποίηση επιτυχώς, αλλά όταν τρέχω το Mi Fit και πάω να κάνω login από Mi λογαριασμό, βάζω τα στοιχεία τού Mi λογαριασμού που μόλις έφτιαξα, και κάνω login, βγάζει μήνυμα ο λογαριασμός δεν υπάρχει.

Το ίδιο μου βγάζει και όταν πάω να κάνω σύνδεση στο Mi από λογαριασμό Gmaii:ο λογαριασμός δεν υπάρχει.

Φυσικά, καί οι δύο λογαριασμοί υπάρχουν (gmail και Mi Fit).

 

Έχω δοκιμάσει να κάνω επανεκκίνηση στο κινητό, αλλά τίποτα.

Βλέπω βίντεο από δω κι από κει, διαβάζω σελίδες που πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν βρίσκω λύση.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ως κάτοχος του 5 plus, έχω να πω τα καλύτερα.

Ταχύτατο, εκπληκτική οθόνη, απίστευτη μπαταρία.

Αυτό θα πρότεινα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@yakinthi Αν μπορείς πάρε το Xiaomi Redmi note 5 πού έχει καλύτερη κάμερα, αλλιώς και το redmi 5 plus είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 3 που αναφερεις, εχω θα πηγαινα για το A1, μιας και εχει stock android και καλυτερη καμερα. Παρολα αυτα, οπως ειπε και ο αποπανω, το redmi note 5 ειναι η καλυτερη επιλογη , αν και λιιγο πιο ακριβο
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 3 που αναφερεις, εχω θα πηγαινα για το A1, μιας και εχει stock android και καλυτερη καμερα. Παρολα αυτα, οπως ειπε και ο αποπανω, το redmi note 5 ειναι η καλυτερη επιλογη , αν και λιιγο πιο ακριβο

Επειδη ειμαι κομματακι ασχετη :p τι ειναι το stock android? Εννοεις το λειτουργικο του?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το λειτουργικό, το xiaomi mi a2, xiaomi mi a2 lite, xiaomi mi a1 έχουν αυτό το λειτουργικό τα υπόλοιπα xiaomi έχουν miui.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλθτερο δηλαδη σαν λειτουργικο αυτο.. Επειδη μαλλον θα το κρατησω για τρια-τεσσερα χρονια, ηθελα κατι που να μην μου τα παιξει στοον χρονο επανω... Καιη χρηση που κανω δεν ειναι κατι φοβερο.. Κλησεις μηνυματα και social. Παιχνιδια δεν παιζω.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό είναι και θέμα γούστου π.χ κάποιοι το miui δεν το μπορούν καθόλου ενώ άλλους τους αρέσει για αυτό που προσφέρει. Εμένα μου αρέσει και δεν έχω κανένα πρόβλημα.(το κινητό το έχω τρία χρόνια) Τώρα όσο αναφορά αυτό που είπες για την διάρκεια δεν εξαρτάται μόνο από το λειτουργικό αλλά και από τη συσκευή. (πχ ελαττώματικο)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συζητάμε για τη διαθεσιμότητα, τις προσφορές- κουπόνια των Mi8/Mi8SE.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω τα εγκαίνια :p

 

Όσοι χρησιμοποιείτε Telegram κάντε follow αυτό : https://t.me/CNcouponkingGR

Ανακοινώνει τις προσφορές που βγάζουν τα Κινεζομάγαζα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έκοψες την κορδέλα Χρήστο. Ελπίζω να μπήκες με το δεξί. :p

Και εγώ τον ακολουθώ στο Telegram.

Άμεση ενημέρωση για κουπόνια και προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν σήμερα από gearbest σε μπλε χρώμα κάποια κομμάτια 6/64 στα 325€.

Δεν ήταν δυστυχώς η global version αλλά πιστεύω ότι σύντομα θα δούμε ακόμα καλύτερες τιμές.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ωραία επιτέλους φτιάχτηκε το νέο νήμα... Εγω περιμένω βέβαια το Explorer να βγει ευρέως (αν βγει) και σε μια ποιο νορμάλ τιμή και βλέπουμε!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει Ship between Sep 19 - 21 εννοεί την ημερομηνία που θα φύγει από αυτούς ;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά που το είδες. Μακριά.

Το έβαλα πιο πολύ για το φίλο για να καταλάβει τη διαφορά με το κινέζικο. Αυτό είναι global version. Ούτε στο Banggood το βλέπω το μπλε. Οπότε σε αναμονή. Βάλτε Telegram και ακολουθήστε αυτόν που λέει ο Χρήστος Pavlidisc. Δε θα χάνεται κουπόνι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά από κοντά ρε παιδιά να δω το μπλε αν είναι τόσο όμορφο όσο φαίνεται.Πάντως όλο και κατεβαίνει η τιμή μπράβο!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...