Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!!! Εχω στην κατοχη μου τα συγκεκριμενα ακουστικα της Χiaomi. Eνω λειτουργουσαν μια χαρα,

ξαφνικα δεν συνδεονται με καμοια συσκευη που εχω προσπαθησει. Εχω δοκιμασει με 3 mi max 2, s7 edge , redmi note4 και σε κανενα δεν συνδεονται.. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΧΙΑΟΜΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΕ Τ ΟΝΟΜΑ MIUI Η ΟΠΟΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΗΔΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΝ.ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ com.miui.home. ΕΝΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
Link to comment
Share on other sites

Η πορτοκαλι εφαρμογή ανηκει στο forum της miui

Αν δε τη χτησιμοποιεις, την διαγράφεις(αν γινεται)

 

Οσον αφορα το αλλο σκελος της ερωτησης σου, δεν ειναι κατι ανησυχητικό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα κεφάλαια απαγορεύονται

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλή χρονιά να έχουμε πήρα το α1 αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος έχω κάτι απορίες.1)δεν μου βγάζει τις φωτό κατά την κληση2)δεν με αφηνει να βάλω μια δικιά μου φωτό για φωτό κλειδωματος αυτά είναι ροβληματα η έτσι είναι το τηλέφωνο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη γνώμη των ειδικών και γενικά γνώμες. Μεταξύ των 2 ποιό πιστεύετε είναι καλύτερό?

 

Το Mi 5x έχει δύο κάμερες και την Omnivision και 3080 μπαταρία

Το Redmi Note 4 τη sony imx και 4100 μπαταρία

(δεν ξέρω αν έχει βγεί συγκριτικό για τις κάμερες)

Αυτές τις δύο διαφορές διακρίνω,

 

Θα ήθελα γνώμες αν αξίζει το Mi 5x ή το Redmi Note 4.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη γνώμη των ειδικών και γενικά γνώμες. Μεταξύ των 2 ποιό πιστεύετε είναι καλύτερό?

 

Το Mi 5x έχει δύο κάμερες και την Omnivision και 3080 μπαταρία

Το Redmi Note 4 τη sony imx και 4100 μπαταρία

(δεν ξέρω αν έχει βγεί συγκριτικό για τις κάμερες)

Αυτές τις δύο διαφορές διακρίνω,

 

Θα ήθελα γνώμες αν αξίζει το Mi 5x ή το Redmi Note 4.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Μην είσαι και σίγουρος οτι θα σου έρθει το 4X με τον Sony αισθητήρα.. Παίζει και κει omnivision αλλά και Samsung, άσχετα που διαφημίστηκε οτι θα φοράνε όλα τον Sony.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας,

Προσφατα αγορασα ενα mi5s με σπασμενη οθονη(απο γνωστο φορουμ).Αφου το επισκευασα,μου ζηταει κωδικο καθως λεει οτι ειναι συνδεδεμενο με ηδη υπαρχον λογαριασμο.Περιμενω απαντηση απο το παιδι που το πηρα,αλλα αν σε περιπτωση δεν το θυμαται η δεν θελει να το δωσει,τι μπορω να κανω για να το ξεκλειδωσω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν μπορεις να κανεις τιποτα μονο ο αλλος να σ δωσει τους κωδικους η να διαγραψει την συσκευη απο το λογαριασμο.

αλλιως ξεχασε το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λύση εάν δεν στο δώσει τον κωδικό. Η συσκευή είναι κλειδωμένη.

Δες και εδώ που το σχολιάζουν και λένε το ίδιο ακριβώς πράγμα.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25563-%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%94%CE%A9%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%9F%CE%A3-MI-%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%91%CE%A1%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%9C%CE%9F%CE%A3-SOLVED/?pageNo=5

 

άμα τα κατάφερεις από εδώ, τυχερός θα είσαι

που δεν το κόβω...

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καληαπερα.να ρωτησω κατι;εχω δουλεψει αρκεγες φορες κινητα φιλων πιυ ειναι xiaomi.μου αρεσουν σαν συσκευες αλλα ακομα και τωρα η αληθεια ειναι οτι το γενικο μενου με δυσκολευει.μου φαινεται λιγο διαφορετικο απο το κλασσικο αντροιντ που εχω συνηθισει τοσα χρονια.αυτο μπορει να αλλαξει με καποια ρυθμιση;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καληαπερα.να ρωτησω κατι;εχω δουλεψει αρκεγες φορες κινητα φιλων πιυ ειναι xiaomi.μου αρεσουν σαν συσκευες αλλα ακομα και τωρα η αληθεια ειναι οτι το γενικο μενου με δυσκολευει.μου φαινεται λιγο διαφορετικο απο το κλασσικο αντροιντ που εχω συνηθισει τοσα χρονια.αυτο μπορει να αλλαξει με καποια ρυθμιση;

 

Μπορεις να εγκαταστησεις καποιον launcher απο το Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εγκαταστησεις καποιον launcher απο το Playstore.
ευχαριστω πολυ.εχεις καποιο παραδειγμα;γξατι αν γινεται και ερθει ποιο κοντα στο κλασσικο μενου,δεν θα ελεγα οχι σε μια μελλοντικη αγορα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.εχεις καποιο παραδειγμα;γξατι αν γινεται και ερθει ποιο κοντα στο κλασσικο μενου,δεν θα ελεγα οχι σε μια μελλοντικη αγορα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher&hl=el

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher&hl=el

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nexuslauncher&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ!

 

Μετά απο πολύ καιρό, περίπου 1,5 χρόνο, και αφού δοκίμασα κυριολεκτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ, είμαι πολύ χαρούμενος που επιτέλους βρήκα την λύση για το γνωστό πρόβλημα με το μικρόφωνο, κατα το οποίο ο συνομιλητής σου σε ακούει πολύ βαθειά ή και καθόλου όταν χρησιμοποιούνται κάποιες εφαρμογές επικοινωνίας.

 

Η λύση είναι στο παρακάτω βίντεο και μπορώ να πω με σιγουριά ότι στην δική μου περίπτωση το πρόβλημα λύθηκε 100%, αφού ήδη χρησιμοποιώ το κινητό, χωρίς πρόβλημα εδω και 2 μήνες, απο αυτό που περιγράφεται στο βίντεο.

 

Εύχομαι, να βοηθήσει όσο το δυνατόν περισσότερους κατόχους xiaomi κινητών, διότι ακόμα δεν έχει πάρει το μάτι μου κάποια επίσημη θέση η Xiaomi για το συγκεκριμάνο πρόβλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε ολους , σημερα παρελαβα απο τον αδερφο μου το χiaomi prime note 5A , το εκανα κατευθειαν hard reset . οταν το ανοιξα μου ζητησε λογαριασμο google εβαλα τον δικο μου αλλα δεν το δεχεται και λεει : "εχει γινει επαναφορα συσκευης. Για να συνεχισετε , συνδεθειτε με καποιο λογαριασμο google ο οποιος εχει συγχρονιστει στο παρελθον με τη συσκευη ". Ο αδερφος μου ομως δεν θυμαται τι ειχε βαλει πριν και τωρα δεν μπορω να ανοιξω το κινητο . τι να κανω ?? σε ποιο καταστημα θα μου δωσουν μια λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,θέλω βοήθεια σε κάποιους προβληματισμούς, εχω στο μυαλό μου να αλλάξω συσκευή,τώρα είμαι με Ρ8lite, σκέφτομαι κάτι μέχρι 200€ οριακά, βρήκα 3συσκευες, το4χ, redmi 5plus, και m1a1, αυτά βέβαια από Σκρουτζ.

Οι προβληματισμοί είναι οι εξής,ποιο να διαλέξω,,αν αξίζει η μετάβαση από το δικό μου ή σε σχέση με htc 10 που αν και το είχα ένα μήνα και σαφως ανώτερο δεν ξετρελεθηκα σε σχέση με το Ρ8 μου, ή κάποια άλλη συσκευή που δεν κοίταξα σε αυτά τα λεφτα....και τέλος σχετικά με το θέμα αγοράς από σκρουτζομαγαζο η επίσημο ελλαδας η εξωτερικό τύπου.ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

P8 Lite εννοείς την έκδοση του 2017;

 

Αν ναι δεν αξίζει να το αλλάξεις, παραμένει από τα κορυφαία για την τιμή του.

 

Αν επιμένεις Xiaomi Mi A1 ασυζητητί...

 

Εξαιρετική διπλή κάμερα 12MP

4GB RAM + 64GB storage

Vanilla Android + γρηγορότερες ενημερώσεις λόγω Android One

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απ οτι λενε θα κυκλοφορησει στα μεσα του επομενου μηνα. Αξιζει να περιμενουμε? Δωστε οτι πληροφοριες γνωριζεται.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...