Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
καλησπερα σας. eimai καινουριος στο σαιτ και εχω 2 μερες ειμαι κατοχος του xiaomi note 4 global edition απο youhou. θα ηθελα καποιες διευκρινισεις σε οποιον το χει λιωσει και το ξερει το κινητο του σα την παλαμη του.... 1ον..viper οσα μυνηματα και να ρθουν παραμενει στο ενα το ιδιο και στο μεσεντζερ yahoo και κτλ...,,2ον.. υπαρχει ειδικο τζαμακι για το συγκεκριμενο μοντελο??? αυτο που παρηγγειλα και εγραφε για 4χ και 4 note γυρω γυρω μου κραταει αερα λογω του οβαλ σχηματος οθονης.... 3ον .. εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη κατι τελοσπαντων για το κινητο που να το βοηθαει γενικως.... ευχαριστω εκ τον προτερων. Γιωργος:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. eimai καινουριος στο σαιτ και εχω 2 μερες ειμαι κατοχος του xiaomi note 4 global edition απο youhou. θα ηθελα καποιες διευκρινισεις σε οποιον το χει λιωσει και το ξερει το κινητο του σα την παλαμη του.... 1ον..viper οσα μυνηματα και να ρθουν παραμενει στο ενα το ιδιο και στο μεσεντζερ yahoo και κτλ...,,2ον.. υπαρχει ειδικο τζαμακι για το συγκεκριμενο μοντελο??? αυτο που παρηγγειλα και εγραφε για 4χ και 4 note γυρω γυρω μου κραταει αερα λογω του οβαλ σχηματος οθονης.... 3ον .. εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη κατι τελοσπαντων για το κινητο που να το βοηθαει γενικως.... ευχαριστω εκ τον προτερων. Γιώργος:D:D:D
Γιώργο, μια φορα κάθε ερώτηση είναι αρκετή. Δε χρειάζεται για κάθε ερώτηση να ανοίγεις καινουριο θέμα. Καλύτερα στο νήμα της συσκευης για να το διαβασουν πιο πολλοί και να πάρεις σίγουρα απάντηση.

Κάποιος Mod ας το διαγράψει, μια και έχει μπει κσι στο αντίστοιχο νήμα ......................... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η xiaomi βγαζει ενα καρο, μα ενα καρο κινητα και μοντελα ακομα και revision των κλασικων της μοντελων/ναυαρχιδων(Οπως κανουν και αλλες εταιριες π.χ. samsung) ποιο ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο κινητο της εταιριας και γιατι?

 

Επισης η xiaomi ποσα major android updates δινει σε καθε κινητο της?

Π.χ. η samsung δινει 2 major android updates σε καθε μοντελο της η xiaomi ποσα?

 

Ποιο ειναι το αντιστοιχο samsung galaxy s7 & s8 & note 8 των xiaomi κινητων και γιατι?

 

Απο θεμα υποστηριξης λεει τιποτα σαν εταιρια ή οχι?

 

Σας ευχαριστω πολυ ολους για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό του τίτλου και ένα πρωί πριν 2 περίπου βδομάδες εξεράγη καθώς φόρτιζε. Μίλησα με vickmall kai xiaomi αλλά και οι δύο αρνήθηκαν να μου το αντικαταστήσουν καθώς η xiaomi λέει δεν αντικαθιστά αυτή κινητά και το vickmall λέει ότι είναι εκτός εγγύησης καθώς έχει ένα χρόνο μόνο. Γράφω το θέμα αυτό για δύο λόγους. Πρώτον για να ενημερωθούν τυχών κάτοχοι και να προσέχουν που το έχουν όταν το φορτίζουν και δύο μήπως υπάρχει κάποια επιπλέον κίνηση που μπορώ να κάνω ως προς την αντικατάσταση του κινητού μου
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε φωτογραφίες και βάλτο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Περίμενε μερικές ημέρες.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο φίλος. Φωτογραφίες και ποσταρε το παντού. Σελίδα vickmall, miui forum, fb κλπ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο φίλος. Φωτογραφίες και ποσταρε το παντού. Σελίδα vickmall, miui forum, fb κλπ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Και τι θα κερδίσει, εκτός από διασημότητα; εκτός εγγύησης είναι αφού

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα μόνο; Νόμιζα και γενικά να ενημερώσει επί του θέματος. Θεωρώ αδιανόητη και την απάντηση της εταιρείας, ότι δεν αλλάζει αυτή κινητά.. Μόνη της έπρεπε να τρέξει να του στείλει καινούργιο. Ασχέτως εγγύησης.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζες με τον μανισιο φορτιστή; δώσε μια περιγραφή τι και πως βάλε και κάνα δυο φώτο εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το φόρτιζες με κάποιον φορτιστή από άλλη συσκευή που έδινε περισσότερο ρεύμα από τον δικό του;
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi:

Xiaomi Mi 6

Xiaomi Redmi Note 5 (Upcoming)

Xiaomi Redmi Pro 2 (Upcoming)

Xiaomi Mi 5s

Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi Mi Max

Xiaomi Mi Max 2

Xiaomi Mi 5s Plus

Xiaomi Mi Note 2

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi 5X

Xiaomi Redmi 5A

 

Σύντομα android 8.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αν έχει εγγύηση αλλά για ασφάλεια. Άλλο να μην φόρτιζε το κινητό και άλλο αυτό που έπαθε. Μέχρι και φωτιά μπορούσε να προκαλέσει.

 

Για μένα βάλτο παντού. Όχι τόσο για το αν θα δικαιωθείς αλλά γιατί καλό θα είναι να ακουστεί. Για μένα έπρεπε να προσπαθούσαν να σε καλοπιάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς απαράδεκτη στάση από τον κατασκευαστή φυσικά, και όχι από το μεταπωλητή.

 

Είναι αδιανόητο να σου απαντάνε αρνητικά!

 

Με την καθοδήγηση ενός οικείου με παρόμοιες υποθέσεις δικηγόρο, και με το φωτογραφικό υλικό που διαθέτεις, "παίρνεις ΚΑΙ αποζημίωση".

 

Μην ξεκινάς ποστάροντας φωτογραφίες στα κοινωνικά δίκτυα βέβαια, αλλά στέλνοντας ένα email στον κατασκευαστή, το οποίο θα έχει συνταχθεί από δικηγόρο...

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτο με τα σκασμένα κινητά ειναι δυσκολη περίπτωση. Δεν θελω να δικαιολογήσω την εταιρεία αλλα οταν ενα σκάσιμο ειναι μεμωνομενο αντιμετωπίζεται με καχυποψία.

Υπάρχουν χίλιοι δυο τρόποι να το προκαλέσεις μονος σου ηταν κατα λαθος ειτε εσκεμμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι μου μυρίζει λάθος στην ιστορία και δεν είναι το καμένο κινητό.

 

Η καχυποψία έτσι αυθαίρετα δεν μ αρέσει. Λέω και εγώ την προσωπική μου άποψη. Δεν το ξέρω το παιδί. Αλλά όπως και να χει η απάντηση της εταιρείας είναι άκυρη εντελώς. Εγώ το ίδιο θα έκανα θα πόσταρα παντού. Δεν δικαιολογείται να σκάσει έτσι το κινητό.

Και αν σου μυρίζει κάτι, πες το ξεκάθαρα, όχι έτσι απλά να αφήνουμε εντυπώσεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει ένα μέλος με ελάχιστα μηνύματα και ποσταρει για έκρηξη κινητού χωρίς εξαρχής να παρουσιάσεις τα πειστήρια με φωτογραφίες και βίντεο.

Αν όντως είναι πρόβλημα της συσκευής και όχι κάποια δική του παράληψη πρέπει να δει νομικά τι δικαιώματα έχει, επειδή όμως το κινητό είναι αγορασμένο από Κίνα χωρίς επίσημα παραστατικά αγοράς και χωρίς επίσημη εισαγωγή στη χώρα μας χλωμό το βλέπω να βρει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν δικαιολογώ την εταιρεία αλλα ειπαμε... Ενα κινητο μπορει να σκάσει γιατί πχ το φορτίσεις με περισσότερο ρευμα απο τις προδιαγραφές του μπορει γιατι το φορτίζεις σε συνθηκες υψηλής θερμοκρασίας πχ εκτεθιμενο στον ήλιο , σε αμαξι , ειτε πχ το εχεις τυλιγμένο με μεμβράνη ...ειναι πολλα. Δεν λεω φυσικα οτι ο φιλος ειναι ύποπτος αλλα με 5 φωτογραφίες και με ενα ποστ οτι ολα εγιναν οπως έπρεπε δεν τεκμηριώνεται κατασταση. Οκ αν ειχαν σκάσει δεκάδες κινιτα βλεπε νοτε 7 θα λέγαμε ενα ακομα... Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε ότι για το συγκεκριμένο μοντέλο έχουν αναφερθεί περιστατικά από Έλληνες κατόχους για φουσκωμένες μπαταρίες. Οπότε δεν είναι καθόλου περίεργο αν η μπαταρία είχε φουσκώσει να πήρε αέρα χωρίς να το έχει καταλάβει ο κάτοχος και να εξερράγη στη φόρτιση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αν σου έγινε τέτοια ζημειά και έγραφες παντού για τη κακή αυτή εμπειρία, θα περίμενα να υπάρχει έστω μια φωτογραφία. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα. Αν έχει ο φίλος ας βάλει.

 

Πάντως επαναλαμβάνω άλλο η εγγύηση που αφορά την λειτουργία και άλλο αυτό που περιγράφει ο φίλος. Μιλάμε για θέματα ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...