Jump to content

Ποιο κινητό να παρω με 100-200€;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Πιο κινητό πιστεύετε να παρω για 100-200€; ως τωρα μετα απο ψαξιμο προς το παρον ειμαι στο Sony xperia Xa! Τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ευρος τιμης, αρκετες επιλογες.

Αν θες γινε πιο συγκεκριμένος στις απαιτησεις σου

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες συμπληρωσε τη μικροτερη φορμα των 9 ερωτησεων στο 7ο μηνυμα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621
Link to comment
Share on other sites

1) Μεχρι 200 ( αν μιλαμε για ελλαχιστα € παραπανω δεν υπαρχει προβλημα).

2) 5-5,5''.

3) Το θέλω από οπουδήποτε, αρκεί να λειτουργεί σαν να το πήρα απο Ελλάδα.

4) Χρειάζομαι 800αρα μπαντα.

5) Το θελω Single σαν 1η επιλογή.

6) Ελληνικό μενού χωρίς root.

7) Amoled. Nfc( σαν 1η επιλογη) .

8) ταχυτητα, καμερα, αυτονομία, βαρυ gaming

9) Lenovo Golden Warrior A8. (Θα ηθελα να εχει οσο καλη σελφι γίνεται για τα λεφτα που ειπα. Οπως και καμερα. Σίγουρα να παιζει καλα παιχνιδια). Και το βασικο είναι οτι θελω να ειναι συμβατο με Android 7 και περα αν γινεται. .

Edited by Petroskou1926
Link to comment
Share on other sites

Τοτε για honor 6x σε βλεπω. https://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html

 

Απλα προσεξε να ειναι το bln-l21 για να εχει 800αρα μπαντα και nfc (αν θυμαμαι καλα εχει μονο το ευρωπαικο nfc)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξέχασα να προσθεσω οτι δεν θελω να χει μεγαλο sar. Και αυτο εχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Sony xperia XA πιστεύεις πως αντιπροσωπεύει αυτα που ζηταω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα κοιταω πολλα σαιτ και δεν ξερω πιο εχει δικιο για το σαρ του honor

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα υποδεεστερο το xperia xa.

 

Εδω εχει το sar του honor 6x http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/a02a3f15

Link to comment
Share on other sites

Το Link που μου έστειλες δείχνει το sar Usa. Εμεις ψανχουμε το sar EU. Αν βρουμε εκεινο καλως. Καποιο αλλο κινητο παρομοιο με το Honor εχουμε; σαν αλλη επιλογη;
Link to comment
Share on other sites

Πολλα ζητας :p:lol: Συνηθως της Αμερικης ειναι πιο πανω. Αν θες Ευρωπης μπορεις να ψαξεις, εγω παντως δεν βρηκα κατι :)

 

Γενικα το ποσο που δινεις ειναι μικρο για να θες και καλη ταχυτητα και καλη καμερα και χαμηλο sar.

 

Χαμηλο sar απο οσο θυμαμαι εχει το a5 2016 στα 226 ευρω https://www.skroutz.gr/s/8221632/Samsung-Galaxy-A5-2016-16GB.html αλλα εχει αρκετα κατωτερο επεξεργαστη, μικροτερη Ram και λιγο κατωτερη καμερα. Στα συν οτι εχει amoled οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ.. Σε ευχαριστώ και συγνώμη για το βαθυτατο πρηξιμο που σου προκάλεσαν οι ερωτησεις μου :)
Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρηξιμο :) Αλλωστε αν για σενα ειναι σημαντικο το sar δεν θα σου δωσουμε με το ζορι πυρηνικη συσκευη :lol:

 

Παντως δεν πιστευω οτι εχει πολυ υψηλο sar το honor 6x και πιστευω θα το χαρεις.

 

Επειδη μαλιστα το κινητο σου το χω πιασει (το χε μπρικαρει ενας φιλος και μου το δωσε να το ισιωσω) η καμερα του ειναι οτι χειροτερο εχω δει. Ελαχιστα να πεφτε ο φωτισμος και δεν βλεποντουσαν. Οποτε ακομα και σε κατωτερη καμερα να σε πηγαινα παλι χαρουμενος θα ησουν :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν το πιστευα ποσο κακες φωτογραφιες βγαζει σε εσωτερικο χωρο. Κατα τα αλλα τιμιο και οικονομικο κινητο αρκει να διωξεις την κινεζοσαβουρα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω. Απλως οι φωτογραφιες που βγαζει την μερα με την κανονικη καμερα ειναι πολυ καλες. Απο κει και περα οπως ειπες χαος
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει και τη καλυτερη καμερα το Redmi 4X. Μολονοτι ειναι αρκετα αξιοπρεπη για τα λεφτα του, υπαρχουν και καλυτερες καμερες. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολους για την βοηθεια σας. Λοιπον, αν ζητησω τα ιδια δεδομενα για κινητό αυστηρα μεχρι 260€ ποια θα προτινατε; Edited by Petroskou1926
Link to comment
Share on other sites

Καλή κάμερα με χαμηλό sar και 800αρα μπάντα δεν υπάρχουν πολλές επιλογές σε αυτά τα λεφτά (ακόμα και 260 ;)). Δεχεσαι κακή αυτονομία; Πας nexus 5x. Αν όχι δεχεσαι υψηλοτερο sar? Αν ναι τσεκαρε moto g5 plus. Αν όχι και θες κυρίως χαμηλό sar πας a5 2016 αλλά με κατώτερο επεξεργαστη ram και κάμερα από το honor 6x. Γενικά όταν δεν παίρνεις ναυαρχίδα πρέπει να κάνεις κάποιες εκπτώσεις στις απαιτήσεις σου. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...