Jump to content

[OnePlus 5] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κρατιέσαι βλέπω, εγώ θα περιμένω λίγο, πάντως και η Karbon είναι καλή, την sandstone την είχα στο ΟΡΧ και

ήταν κάπως στο χέρι, βέβαια συνήθεια είναι.

Ναι όντως, βιάζομαι, χαχα. Έχω καιρό να πάω σε OnePlus. Και εγώ την karbon είχα κατά νου, αφού κατήργησαν την αγαπημένη μου black apricot δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και δινει 20 %?

 

-20e σε αξεσουαρ ,βασικα παιρνεις την θηκη δωρεαν:)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει τίποτα ενδιαφέρον σε θήκη ;

 

Η original Silicone Protective Case Black που πήρα

Πολύ ποιοτική ,που ναι μεν δε γλιστρά ,αλλά λερώνεται πολυ εύκολα !! και είναι μαγνήτης σκόνης !!

Καθώς έχει μια σουετ αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει την carbon bumper case που προστατεύει απόλυτα το τηλ. είναι ελαφριά και έχει τέλεια εφαρμογή. Επίσης πήρα τη Ebony wood, η οποία είναι επίσης ποιοτική, αλλά δεν προστατεύει το πάνω και το κάτω μέρος όσο η bumper.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πόσες μέρες χρειάζονται για να φτάσουν τα αξεσουάρ από την oneplus?

Με απλή αποστολή.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα temperes glasses πιστευετε αξιζουν η θα αφηνουν μεγαλα κενα γυρω γυρω? Τουλαχιστον κατι δοκιμασμενο που να ειναι ιδιων διαστασεων με το εργοστασιακο φιλμακι?

 

https://olla.gr/mobile-accessories/screen-protector/tempered-glass-film/for-oneplus/nillkin-for-oneplus-5-amazing-h-0.33mm-9h-surface-hardness-explosion-proof-tempered-glass-film-screen-protector-transparent-nillkin/

 

https://olla.gr/mobile-accessories/screen-protector/tempered-glass-film/for-oneplus/nillkin-for-oneplus-5-amazing-h-pro-0.2mm-9h-surface-hardness-2.5d-explosion-proof-tempered-glass-film-screen-protector-transparent-nillkin/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, πόσες μέρες χρειάζονται για να φτάσουν τα αξεσουάρ από την oneplus?

Με απλή αποστολή.

 

Τελικά παρέλαβα σήμερα, σχεδόν 1 μήνα μετά. Από ότι φαίνεται φταίνε τα ΕΛΤΑ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ ψάχνω είτε tempered glass είτε απλό film protector που να καλύπτει όλη την οθόνη και να μην έχει προβλήματα.

Όλα τα rewiews που έχω δει για αυτά που κυκλοφορούν, δεν είναι καλά.

Έχετε καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακόμη είμαι με την original ζελατίνα, (η οποία έχει αρχίσει να έχει σημαδάκια...)

έχω παραγγείλει ένα μη επώνυμο 2.5D 9H Premium Tempered Glass Screen Film Protector ...

 

Πάντως σε ένα πρόσφατο review ( όποιος θέλει να το δει :https://www.youtube.com/watch?v=zVHZd0Xj69o )

κάποιος που δοκίμασε την όλο καινούργια θήκη της spigen , αμέσως του "πεταξε" το screen protector που είχε..

Οπότε θέλει ψάξιμο καλό , για να μην πετάμε λεφτά (πάλι καλά που από ebay βρίσκεις θηκούλες κλπ σε παααρα πολύ καλές τιμές..)

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακόμη είμαι με την original ζελατίνα, (η οποία έχει αρχίσει να έχει σημαδάκια...)

έχω παραγγείλει ένα μη επώνυμο 2.5D 9H Premium Tempered Glass Screen Film Protector ...

 

Πάντως σε ένα πρόσφατο review ( όποιος θέλει να το δει :https://www.youtube.com/watch?v=zVHZd0Xj69o )

κάποιος που δοκίμασε την όλο καινούργια θήκη της spigen , αμέσως του "πεταξε" το screen protector που είχε..

Οπότε θέλει ψάξιμο καλό , για να μην πετάμε λεφτά (πάλι καλά που από ebay βρίσκεις θηκούλες κλπ σε παααρα πολύ καλές τιμές..)

 

Και εγω ακομα με το μανισιο film ειμαι αλλα εχει αρχισει εδω και καιρο στα πλαινα να μπαζει λιγο.

Αυτο που φοραει αυτος, αν δεν κανω λαθος ειναι της One Plus το χρωματισμενο (Orzly) για το οποιο στο community δεν εχω διαβασει τα καλυτερα. Η αληθεια ειναι οτι κατι παρομοιο ειχα βαλει και σε προηγουμενη συσκευη μου (Xiaomi Mi5S) και κολλαγε μονο στις ακρες με αποτελεσμα να αφηνει ενα κενο στην μεση της οθονης και να δημιουργει με τον καιρο μια φουσκαλα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια η μονη καλη επιλογη για τζαμακι ειναι της Orzly?

 

Διαβαζω και βλεπω σε βιντεακια οτι το επισημο της OnePlus καλυπτει αρκετα την οθονη στα πλαινα, ενω της Orzly δεν το κανει. Η διαφορα τους ομως ειναι πως το επισημο της OnePlus κολλαει σε ολη την οθονη, ενω της Orzly αφηνει κενο στην μεση και εχει κολλα μονο περιμετρικα. Καλα για Nillkin δεν συζηταμε καν μαλλον, μιας και δεν καλυπτουν ολη την οθονη και αφηνουν μεγαλα κενα περιμετρικα της οθονης.

 

Αναρωτιεμαι εδω και καιρο, γιατι να ειναι τοσο δυσκολο για τις εταιριες να βγαλουν ενα σωστο τζαμακι για τις συγκεκριμενες οθονες και κατα προτιμηση διαφανο και οχι απαραιτητα χρωματισμενο. Δεν υπαρχει η τεχνολογια?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσωπικα ειμαι με την εργοστασιακη ζελατινα και προς το παρων τουλαχιστον δεν εχω σκοπο να την αλλαξω διοτι ολως περιεργως παροτι ζελατινα, εχει πολυ καλη αισθηση στο χερι. Its ok, σε τυχον πεσιμο δεν σε σωζει απο τιποτα αλλα τουλαχιστον σε καλυπτει απο γρατσουνιες κλπ. Και απο το να ψαχνω τζαμια που θα πρεπει να τα κολλησω αψογα, να μη μου τα πεταει η οποιαδηποτε θηκη κλπ, ε μαλλον ειμαι καλα για αρχη. Απο'κει και περα τωρα, αγορασα και ΑΥΤΗ τη θηκη και εκλεισα για την ωρα! Συγκεκριμενα σε
το βιντεο την δειχνει. Ειναι αυτη που φοραει ηδη, πριν κανει την παρουσιαση της Spigen. Αψογότατη και πανέμορφη. Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι τα tempered glasses των Huawei P10 plus και των Samsung A7 2016 κανουν για εμας? Καλα για το Oppo R11 ειναι σιγουρο.

Ρωταω γιατι εχω πετυχει καποιον στο community που το εχει αναφερει καμποσες φορες και η αληθεια ειναι οτι τουλαχιστον του P10 plus, κατα πασα πιθανοτητα ειναι τα ιδια σε εγκοπες για αισθητηρες κλπ με του OnePlus 5.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και ας κανω και μια ερωτηση που ισως θεωρηθει χαζη.

 

Μιας και τα καλυτερα full screen tempered glasses για την περιπτωση των 2,5D οθονων θεωρουνται αυτα με τα χρωματισμενα περιθωρια που δεν αφηνουν κενα περιμετρικα της οθονης, γιατι οι κατασκευαστες αυτων δεν τα φτιαχνουν να ειναι τα περιθωρια τους διαφανα, ωστε να μην καλυπτουν μερος της οθονης στα πλαινα, οπως συμβαινει με το επισημο της OnePlus?

 

Μιας και δεν απαντησε κανεις, βρηκα μονος την απαντηση:lol:

Παρηγγειλα αυτο εδω https://www.tvc-mall.com/details/full-size-tempered-glass-protector-film-for-oneplus-5-transparent-sku10353608b.html και περιμενω να ερθει μετα απο κανα 20ημερο σιγουρα. Οταν και αν παραλαβω, θα γραψω εντυπωσεις.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξεκιναω θεμα σχετικα με τα διαφορα αξεσουαρ που κυκλοφορουν για το Oneplus5! Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες καλες θηκες για να αγορασω, οπως και κανενα tempered glass. Δε βρισκω καλες επιλογες σε gearbest,banggood και ebay..
Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω θεμα σχετικα με τα διαφορα αξεσουαρ που κυκλοφορουν για το Oneplus5! Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες καλες θηκες για να αγορασω, οπως και κανενα tempered glass. Δε βρισκω καλες επιλογες σε gearbest,banggood και ebay..
Υπάρχει topic γι αυτο, δεν χρειαζοταν να ανοίξεις νεο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453990

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω έναν κωδικό για 20 € έκπτωση στα αξεσουάρ όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα (θα με βοηθήσετε στην συλλογή πόντων)
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο σε θέση εμφάνισης, αφής είναι το original. Το μόνο θέμα που έχει είναι ότι κόβει αριστερά και δεξιά λίγο απ την οθόνη.

 

Το orzly καλύπτει κι αυτό όλο το μπροστά χωρίς κενά και δεν κόβει αριστερά και δεξιά καθόλου την οθόνη. Αρνητικά του είναι οι κουκίδες που φαίνονται σε πλέγμα υπό φωτός και το rainbow effect που φαίνεται πού και πού.

 

Βάιε περιμένουμε review αυτού που πήρες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Από Τρίτη θα το έχω και θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το τζαμακι που ηρθε απο Κινα και πιο συγκεκριμενα απο εδω https://www.tvc-mall.com//details/full-size-tempered-glass-protector-film-for-oneplus-5-transparent-sku10353608b.html

 

Οπως ειχα ξαναγραψει ειναι tempered glass τυπου Orzly η σαν το επισημο της OnePlus, αλλα χωρις τα χρωματισμενα περιθωρια και bezels. Μολις το φορεσα λοιπον. Να γραψω επισης οτι κολλαει μονο περιμετρικα (δεν εχει κολλα στην μεση) αλλα καλυπτει ολοκληρη την οθονη χωρις να αφηνει κενα. Δεν εχει τελιτσες στην επιφανεια του οπως αλλα τζαμακια που βρισκουμε στο ebay πχ και δεν βλεπω να εχει δημιουργησει στην μεση καποιο προβλημα με κενο αερος:lol: Η γραμμη που θα δειτε περιμετρικα στις φωτογραφιες παρακατω, ειναι το σημειο της κολλας και δεν ειναι κενο που δεν καλυπτει την οθονη. Βεβαια εκει ειναι ευκολο να μαζευτουν και σκονες.

 

Δεν ξερω ποσο θα κρατησει και αν κρατησει χωρις να κανει στην μεση την λεγομανη "φουσκαλα", αλλα μεχρι στιγμης δειχνει ποιοτικο για την τιμη του, αν και οχι κατι το ιδιαιτερο. Ολα φαινονται καθαρα στην οθονη και μαλλον δεν μαζευει δαχτυλιες ευκολα. Το πιθανοτερο ειναι να το βγαλω καποια στιγμη βεβαια, επειδη προτιμω την γυμνη οθονη και μετα απο αυτη την δοκιμη ενος γυαλιου σαν αυτο που εψαχνα, σταματαω πλεον να ψαχνω οσο κανεις δεν βγαζει κατι της προκοπης.

 

https://onedrive.live.com/?cid=61185E4436927884&id=61185E4436927884%211622&parId=61185E4436927884%21317&o=OneUp

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οποιος θελει την κοκκινη θηκη ας μου στειλει p.m εκανα λαθος παραγγελία ηθελα να παρω για 5t.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει την κοκκινη θηκη ας μου στειλει p.m εκανα λαθος παραγγελία ηθελα να παρω για 5t.

 

Έκανα λάθος και εγώ και παράγγειλα την Sandstone για το 5 ενώ παράγγειλα το 5t

. Τους έστειλα email ότι παράγγειλα εκ νέου την Sandstone για το 5t και αν γίνεται να μου ακυρώσουν την θήκη για το 5. Αλλά δεν έχουν απαντήσει. Έκανες κάτι παρόμοιο;;

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5 Protective Case Sandstone. Πωλείται η εν λόγω θήκη άθικτη. Αγοράστηκε κατά λάθος. Για την 5t πήγαινα. Όποιος θέλει pm. 22 €.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...