Jump to content

[OnePlus 5] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και με την επισημη ελευση του ας ανταλλαξουμε αποψεις και για τα αξεσουαρ,το παρον thread αφιερωνεται λοιπον στα αξεσουαρ του oneplus 5 ,ειναι φυσικα αγουρη η αγορα αλλα προσμενω μεσα απο την ανταλλαγη αποψεων να αγορασουμε οτι καλυτερο για την συσκευη

https://oneplus.net/cy_gr/invite#ISBN7F0GPB9WZ

επισης πιο πανω ειναι το referal link -20 για αξεσουαρ απο το site της οneplus με αγορες απο κει :)

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου αρέσει η θήκη που συνδιάζει το ξύλινο στην πλάτη αλλά τελικά θα πάρω την κλασική sandstone Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω και εγώ για το flip bundle (με Karbon όμως) και tempered glass. Μαζί με το OP5 έρχεται και η Karbon Bumper Case που την πήρα με έκπτωση με ένα κουπόνι.

 

Τα κουπόνια μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο αν πάρεις και συσκευή μάζι?

 

btw αυτό είναι το δικό μου referral link για έκπτωση 20€

https://oneplus.net/gr/invite#5XMDGVB50C1GVQG

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα αγορασα μια θηκη μαυρη mofi απο aliexpress ,ειχα και παλαιοτερα θηκες της εταιριας ,βγαζουν ενα ετος+ αλλα απευθυνονται σε οσους αρεσκονται σε flip case λινκ αργοτερα ,θα παρω wet armor για προστασια οθονης

https://www.aliexpress.com/item/Oneplus-5-case-flip-leather-case-2017-phone-bag-cover-Mofi-original-one-plus-5-case/32817202051.html

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα αγορασα μια θηκη μαυρη mofi απο aliexpress ,ειχα και παλαιοτερα θηκες της εταιριας ,βγαζουν ενα ετος+ αλλα απευθυνονται σε οσους αρεσκονται σε flip case λινκ αργοτερα ,θα παρω wet armor για προστασια οθονης

 

Πόσες μέρες κάνει περίπου για να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα αγορασα μια θηκη μαυρη mofi απο aliexpress ,ειχα και παλαιοτερα θηκες της εταιριας ,βγαζουν ενα ετος+ αλλα απευθυνονται σε οσους αρεσκονται σε flip case λινκ αργοτερα ,θα παρω wet armor για προστασια οθονης

 

Wet armor? Για δώσε ένα λινκ, αν μπορείς, να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Wet armor? Για δώσε ένα λινκ, αν μπορείς, να δούμε!

https://forums.oneplus.net/threads/poll-what-are-your-opinion-about-liquid-armor.55474/

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αξίζει να πάρεις 2ο καλώδιο για το φορτιστή ή τείναι αρκετά γερό αυτό που δίνεται με τη συσκευή?

 

Έχει φόβο να κοπεί ή τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αξίζει να πάρεις 2ο καλώδιο για το φορτιστή ή τείναι αρκετά γερό αυτό που δίνεται με τη συσκευή?

 

Έχει φόβο να κοπεί ή τίποτα άλλο?

 

εγω παντος χρησιμοποιω συνηθως 3rd parties καλωδια , ειναι φθηνοτερα. αυτο που δινουν ειναι φυσικα ανθεκτικο.

νομιζω οτι η one εχει ξεφυγει με την κοστολογηση των αξεσουαρ.. αν δεν εχεις κουπονι δεν αξιζει

 

απο δω skins

https://www.xtremeskins.co.uk/products/oneplus-5-skins?variant=35997170321

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το κουπονι για τα αξεσουαρ απο referall πως το χρησιμοποιουμε ξερει κανεις?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τις θήκες και το τζαμάκι!

Οι θήκες, τόσο η sandstone όσο και η flip, εφαρμόζουν ιδανικά στο κινητό και είναι αρκετά καλοφτιαγμένες.

Το τζαμάκι με ταλαιπώρησε κάπως αλλά τα κατάφερα τελικά. Εφαρμόζει πολύ καλά και η απόκριση της οθόνης παραμένει η ίδια όπως όταν ήταν με το εργοστασιακό. Ίσως να υπάρχει μια απειροελάχιστη διαφορά αλλά κατά τη χρήση δε το καταλαβαίνεις.

Για οποιον τον ενδιαφέρει, το protector glass δε συνοδεύεται από τα μικρά τζαμάκια προστασίας των φακών της κάμερας, όπως των τρίτων εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

το κουπονι για τα αξεσουαρ απο referall πως το χρησιμοποιουμε ξερει κανεις?

 

Πατάς πάνω το link και το εξαργυρώνεις μέσα από το site αφού έχεις ήδη συνδεθεί με τον λογαριασμό σου

και αυτόματα σου δίνει ένα άλλο κουπόνι για να το δώσεις.

Για να το δεις πας στο account και αριστερά στην επιλογή Referral Hub.

https://oneplus.net/invite#WDKON6M1L9BMO9

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω το link και το εξαργυρώνεις μέσα από το site αφού έχεις ήδη συνδεθεί με τον λογαριασμό σου

και αυτόματα σου δίνει ένα άλλο κουπόνι για να το δώσεις.

Για να το δεις πας στο account και αριστερά στην επιλογή Referral Hub.

https://oneplus.net/invite#WDKON6M1L9BMO9

 

για να δουλεψει πρεπει να κανεις ταυτοχρονα και αγορα συσκευης?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

για να δουλεψει πρεπει να κανεις ταυτοχρονα και αγορα συσκευης?

 

Απ ότι φαίνεται ναι

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται ναι

 

και δινει 20 %?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τις θήκες και το τζαμάκι!

Οι θήκες, τόσο η sandstone όσο και η flip, εφαρμόζουν ιδανικά στο κινητό και είναι αρκετά καλοφτιαγμένες.

Το τζαμάκι με ταλαιπώρησε κάπως αλλά τα κατάφερα τελικά. Εφαρμόζει πολύ καλά και η απόκριση της οθόνης παραμένει η ίδια όπως όταν ήταν με το εργοστασιακό. Ίσως να υπάρχει μια απειροελάχιστη διαφορά αλλά κατά τη χρήση δε το καταλαβαίνεις.

Για οποιον τον ενδιαφέρει, το protector glass δε συνοδεύεται από τα μικρά τζαμάκια προστασίας των φακών της κάμερας, όπως των τρίτων εταιρειών.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις το εξής ?

Με φορεμένο το tempered glass, η sandstone θήκη εφαρμόζει κανονικά ? Χωράει δηλαδή?

Και εάν ναι, σε σχέση με το νέο ύψος που αποκτά η οθόνη λόγω του glass, προεξέχουν έστω και 1 χιλιοστό οι ακρες της θήκης, ώστε να προστατεύουν την οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις το εξής ?

Με φορεμένο το tempered glass, η sandstone θήκη εφαρμόζει κανονικά ? Χωράει δηλαδή?

Και εάν ναι, σε σχέση με το νέο ύψος που αποκτά η οθόνη λόγω του glass, προεξέχουν έστω και 1 χιλιοστό οι ακρες της θήκης, ώστε να προστατεύουν την οθόνη ?

Για να ρωτάς τόσα πολλά, τελικά αποφάσισες να το πάρεις;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτάς τόσα πολλά, τελικά αποφάσισες να το πάρεις;

 

Ναι, ναι! Βέβαια οι πωλήσεις ξεκινάνε σήμερα στις 4 , και δύσκολο να αντέξω. Ελπίζω το πρωί να είναι διαθέσιμο!

Απλά θέλω να δω τι ισχύει με τις θήκες τους, σε σχέση με αυτό που ρώτησα, για να δω αν θα πάρω και κάποια accessories...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι! Βέβαια οι πωλήσεις ξεκινάνε σήμερα στις 4 , και δύσκολο να αντέξω. Ελπίζω το πρωί να είναι διαθέσιμο!

Απλά θέλω να δω τι ισχύει με τις θήκες τους, σε σχέση με αυτό που ρώτησα, για να δω αν θα πάρω και κάποια accessories...

Με το κουπόνι μια θήκη πιστεύω αξίζει να πάρεις, για το 128 σκέφτεσαι;

Και εγώ ψήνομαι να το πάρω.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Με το κουπόνι μια θήκη πιστεύω αξίζει να πάρεις, για το 128 σκέφτεσαι;

Και εγώ ψήνομαι να το πάρω.

 

Ναι θα την πάρω λογικά.

Όχι μωρέ, τα 64gb μου είναι επαρκεστατα. Καλά για την ραμ δεν το συζητώ, ούτε τα 6gb δεν θα τελειώσει ποτέ κανείς.

Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για την πιο ακριβή έκδοση.

Εσύ για ποια λες ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η sandstone εφαρμόζει κανονικά καθώς δεν έρχεται σε επαφή με το tempered glass. Με φορεμένα και τα 2, η θήκη βγαίνει στο ίδιο ύψος με την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει ομως , και αυτο το grey ειναι αρκετα σκουρο...

Εγω εχω πει στον εαυτο μου οτι το οριο μου για κινητα θα ειναι τα 500€ και προσπαθώ να το τηρησω...χαχα.

Τελικα οι πωλήσεις ανοιγουν στις 2.

Αντε να δουμε αν θα αντεξουμε μεχρι τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, η sandstone εφαρμόζει κανονικά καθώς δεν έρχεται σε επαφή με το tempered glass. Με φορεμένα και τα 2, η θήκη βγαίνει στο ίδιο ύψος με την οθόνη.

 

Σ'ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει ομως , και αυτο το grey ειναι αρκετα σκουρο...

Εγω εχω πει στον εαυτο μου οτι το οριο μου για κινητα θα ειναι τα 500€ και προσπαθώ να το τηρησω...χαχα.

Τελικα οι πωλήσεις ανοιγουν στις 2.

Αντε να δουμε αν θα αντεξουμε μεχρι τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σ'ευχαριστω πολυ!

Δεν κρατιέσαι βλέπω, εγώ θα περιμένω λίγο, πάντως και η Karbon είναι καλή, την sandstone την είχα στο ΟΡΧ και

ήταν κάπως στο χέρι, βέβαια συνήθεια είναι.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...