Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα θέμα με την φόρτιση της συσκευής.

Εδώ και περίπου 3 μήνες, βάζω το κινητό να φορτίσει (25-30% περίπου) και 2 στις 3 φορές δεν κάνει ταχεία φόρτιση. Δεν ξέρω που οφείλεται.

Έχω παρατηρήσει ότι, ενώ κουμπώσω το καλώδιο με το κινητό, αν πιάσω το καλώδιο κοντά στο σημείο επαφής και κάνω να το κουνήσω, κουνιέται αρκετά. Το έχει παρατηρήσει κάνεις? Είναι φυσιολογικό να κουνιέται ?

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα με την φόρτιση?

Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται?

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα θέμα με την φόρτιση της συσκευής.

Εδώ και περίπου 3 μήνες, βάζω το κινητό να φορτίσει (25-30% περίπου) και 2 στις 3 φορές δεν κάνει ταχεία φόρτιση. Δεν ξέρω που οφείλεται.

Έχω παρατηρήσει ότι, ενώ κουμπώσω το καλώδιο με το κινητό, αν πιάσω το καλώδιο κοντά στο σημείο επαφής και κάνω να το κουνήσω, κουνιέται αρκετά. Το έχει παρατηρήσει κάνεις? Είναι φυσιολογικό να κουνιέται ?

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα με την φόρτιση?

Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται?

Θα έλεγα να δοκιμάσεις άλλο καλώδιο.... Αλλά θα πρέπει να είναι το μαμά

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γινοταν , δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με τις ενημερωσεις κατα καιρους.Δεν ασχοληθηκα ποτε και δε βρισκω λογο να το κανω οποτε δε μπορω να βοηθησω.
Link to comment
Share on other sites

Γινοταν , δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με τις ενημερωσεις κατα καιρους.Δεν ασχοληθηκα ποτε και δε βρισκω λογο να το κανω οποτε δε μπορω να βοηθησω.

Σε ευχαριστσω για την απαντηση.Εχω προγραμματα που δουλευουν μονο με ρουτ,γιαυτο ρωτησα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, ανέκαθεν και εγώ είχα ρουτ μόνο και μόνο για τις διαφημίσεις αλλά έχω διαβάσει τόσα θέματα που τα έχουν κανει μπρίκια από φλασαρισματα που δε ρισκάρω για τόσα λεφτά που έχω δώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις το παρέλαβα παιδιά και φοράει την .362.

Μέσω firmware finder μου βγάζει approved την .364, καλά έκανα και την πέρασα;

 

ΥΓ: σας ζεσταίνεται κι εσάς ή να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εξοργισμενος με το τηλεφωνο μου.Σημερα στα καλα καθουμενα δεν εβλεπε την μια σιμ και πανω στις αλλαγες που εκανα,δεν παιρνει τον κωδικο ασφαλειας που εχω βαλει για το δακτυλικο αποτυπωμα και ειμαι χωρις κινητο.Πως μπορω να κανω χαρτ ρεσετ;Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι θα το διαλυσω απο τα νευρα μου

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα παιδιά και φοράει την .362.

Μέσω firmware finder μου βγάζει approved την .364, καλά έκανα και την πέρασα;

 

ΥΓ: σας ζεσταίνεται κι εσάς ή να ανησυχώ;

 

εννοείς κατα τη διάρκεια της αναβάθμισης; λογικό είναι

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

εννοείς κατα τη διάρκεια της αναβάθμισης; λογικό είναι

 

Γενικά εννοώ, ζεσταίνεται ακριβώς όπως το honor 8 pro που είχα, να μου πεις λογικό είναι μιας και εσωτερικά είναι ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά εννοώ, ζεσταίνεται ακριβώς όπως το honor 8 pro που είχα, να μου πεις λογικό είναι μιας και εσωτερικά είναι ίδια.

 

εξαρτάται απο τη χρήση που κάνεις και αν ανοίγεις 4G και τέτοια.. γενικά καλοκαίρι όλα ζεσταίνονται πιο εύκολα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο παράπονο. Η μπροστινή κάμερα γιατί ζουμαρει τόσο πολύ στην καταγραφή βίντεο; Πρέπει να έχεις χέρι μπασκετμπολίστα για να βγάλεις ένα σωστό βίντεο. Και από την κυρία κάμερα το έχω αυτό το παράπονο αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό.

Υγ: παίζει να υπάρχει καμμία εφαρμογή που να βελτιώνει την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εξοργισμενος με το τηλεφωνο μου.Σημερα στα καλα καθουμενα δεν εβλεπε την μια σιμ και πανω στις αλλαγες που εκανα,δεν παιρνει τον κωδικο ασφαλειας που εχω βαλει για το δακτυλικο αποτυπωμα και ειμαι χωρις κινητο.Πως μπορω να κανω χαρτ ρεσετ;Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι θα το διαλυσω απο τα νευρα μου

 

Volume up + power button...

 

Ένα μεγάλο παράπονο. Η μπροστινή κάμερα γιατί ζουμαρει τόσο πολύ στην καταγραφή βίντεο; Πρέπει να έχεις χέρι μπασκετμπολίστα για να βγάλεις ένα σωστό βίντεο. Και από την κυρία κάμερα το έχω αυτό το παράπονο αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό.

Υγ: παίζει να υπάρχει καμμία εφαρμογή που να βελτιώνει την κατάσταση;

 

Γιατί έχεις ενεργοποιήσει το "σταθεροποιητης εικόνας"

 

----- flashback -----

 

Καλησπέρα σας ...Πρόσφατα κάποιο e-shop έβγαλε στιγμιαία το honor 9 6ram/64rom στα 224€(στο bestprice) και το παρρηγειλα...οταν ρωτησα το e-shop αν ειναι επίσημα ευρωπαϊκή η συσκευή κι αν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση με διαβεβαιωσαν πως ναι αλλά εγώ από ότι διάβασα μόνο το 4/64 ήρθε επίσημα Ευρώπη...ξέρει κάποιος να με διαφωτισει;

Ευχαριστώ

 

Αν δεν έβγαλες άκρη εδώ τσεκάρεις επίσημα το imei σου.

 

https://consumer.huawei.com/us/support/warranty-query/

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Πριν κάνα δίμηνο είχα κάνει αναβάθμιση στην Β365 μέσω ff. Προσπαθώ τώρα να περάσω την Β368 πάλι μεσω ff αλλά τίποτα. Μόλις διάβασα ότι πλέον ο ff δεν δουλεύει πια. Θα μπορώ να δέχομαι πλέον ΟΤΑ αναβαθμισεις ή θα μείνω κολλημένος στην έκδοση που έχω τώρα; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να περάσω νεότερες εκδόσεις;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ίδια κατάσταση.Μη σε ανησυχεί.Επισημες ενημερώσεις πήραμε και με το FF απλά πλέον είμαστε στο έλεος της Honor.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως ενώ υπάρχουν νέες επίσημες εκδόσεις, δεν εμφανίζονται στην αναζήτηση για αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει κάπως να περάσουν στο imei της κάθε συσκευής.Αυτο γίνεται σταδιακα και αρκετά αργά είναι η αλήθεια.Αλλα παιδιά είχαν αναβαθμίσει μέσω FF και έχουν λάβει ενημέρωση πρόσφατα.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Αλήθεια, το turbo upgrade θα το πάρουμε εμείς; έχει ακούσει κανείς τίποτε;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Aκουγεται για μεσα στο μηνα...αντε να δουμε μπας και ξεκολησω απο την 365 , οταν εχει βγει 370 καιρο τωρα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το έκλεισα και περιμένω για παραλαβή την Δευτέρα... Για να δούμε τι θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έκλεισα και περιμένω για παραλαβή την Δευτέρα... Για να δούμε τι θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως και ετσι ; Αφου λιγο πολυ την ιδια συσκευη εχεις ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος το Honοr 9 lite εννοούσα...το παράγγειλα για την κόρη μου...αλλά τι εννοείς την ίδια συσκευή έχω, κανένα από τα 2 δεν έχει σχέση με το P10 νομίζω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...