Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, στην περίπτωση του Honor 9 , εαν κάποιος μιλάει στην 1 κάρτα Sim και τον καλέσουν στην 2η τότε εμφανίζεται κάποιο μήνυμα στην οθόνη ;

Λαμβάνεις Sms μόλις κλείσει η κλήση με την 1 Sim οτι σε κάλεσαν στην 2η Sim ?

Τι συμβαίνει ?

 

Όποιος το χρησιμοποιει σαν Dual Sim παρακαλώ ας με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ!

Σου έρχεται μήνυμα αν το έχεις ενεργοποιημενο σαν υπηρεσία στο πάροχο.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο.. εγω βέβαια έχω βάλει τα animations στο 0.5 όπως κάνω σε όλα τα κινητά για πιο smooth αίσθηση

 

Δε ξερω γιατι στο chrome πχ λειτουργουν ολα αψογα ενω σε αλλα apps όπως firefox 9gag reddit κτλ , σαν να κομπιαζει λιγο στο scroll. Σε συγκριση με το p9 lite που εχω , στο π9 φαινοταν πιο σμουθ η κινηση. Τα animations τα εβαλα στο 0 αλλα δε μου αρεσει πολυ να πω την αληθεια. Κατα αλλα , μπαταριαρα με 5 ωρες sot και η οθονη ρε παιδια επειδη προερχομαι απο s7, ειναι πανεμορφη. Τα ασπρα ειναι ασπρα και τα χρωματα πιο ζωντανα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις παρελαβα το honor 9 εκανα ενα update 3gb αλλα για ορεο δεν μου εχει ερθει εχω το nougat ακομα.Εσεις το εχετε λαβει ολοι ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ... Ένα προβληματάκι. Μετά από αναβάθμιση του Viber όταν έρχονται τα μηνύματα το κινητό δεν χτυπάει:wacko: . Ανάβει η οθόνη δονείται μία φορά. Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ... Ένα προβληματάκι. Μετά από αναβάθμιση του Viber όταν έρχονται τα μηνύματα το κινητό δεν χτυπάει:wacko: . Ανάβει η οθόνη δονείται μία φορά. Καμία πρόταση;

 

Εγώ έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση και δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι σε "ψακτικη" περιοδο για καινουριο κινητο και ψηνομαι για το 9αρι.Γενικα διαβαζω πολυ καλα σχολια...με ενδιαφερει αρκετα το κομματτι φωτογραφια και μολις ειδα ενα βιντεο που βγαλανε μια φωτο με το 3d panorama η καπως ετσι...Ερωτηση:Ειναι τοσο γαματη η συγκεκριμενη λειτουργια;Γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο τι ς φωτογραφιες; Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι σε "ψακτικη" περιοδο για καινουριο κινητο και ψηνομαι για το 9αρι.Γενικα διαβαζω πολυ καλα σχολια...με ενδιαφερει αρκετα το κομματτι φωτογραφια και μολις ειδα ενα βιντεο που βγαλανε μια φωτο με το 3d panorama η καπως ετσι...Ερωτηση:Ειναι τοσο γαματη η συγκεκριμενη λειτουργια;Γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο τι ς φωτογραφιες;

 

δεν τη χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη λειτουργία αλλά απο τις φωτογραφίες είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.. ειδικά αν σ αρέσει και το καλλιτεχνικό κομμάτι είναι οτι πρέπει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μπορείτε να μου πείτε αν το παρακάτω κινητό είναι ευρωπαικό η κινέζικο ? Ειναι με με τα 4/64 .. Θα έχουμε πρόβλημα με band, rom , εγγύηση ? Σέρβις απο πού ? Ευχαριστώ !!!

 

HUAWEI HONOR 9 4GB/64GB DUAL-SIM GRAY EU

 

http://www.terrabytenet.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=7975

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μπορείτε να μου πείτε αν το παρακάτω κινητό είναι ευρωπαικό η κινέζικο ? Ειναι με με τα 4/64 .. Θα έχουμε πρόβλημα με band, rom , εγγύηση ? Σέρβις απο πού ? Ευχαριστώ !!!

 

HUAWEI HONOR 9 4GB/64GB DUAL-SIM GRAY EU

 

http://www.terrabytenet.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=7975

 

εφοσον λεει EU στην περιγραφή ειναι ευρωπαικό κι έχει όλες τις μπάντες..

σερβις εδώ:

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο θα ήταν να ρωτουσες απευθείας το κατάστημα.Σε ευτυχώς την τιμή δύσκολο να ήταν μη ευρωπαϊκό
Link to comment
Share on other sites

εφοσον λεει EU στην περιγραφή ειναι ευρωπαικό κι έχει όλες τις μπάντες..

σερβις εδώ:

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/

 

Το πιο εύκολο θα ήταν να ρωτουσες απευθείας το κατάστημα.Σε ευτυχώς την τιμή δύσκολο να ήταν μη ευρωπαϊκό

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Δεν ήξερα αν το μοντέλο με τα 4GB Ram εισάγεται κανονικά στην Ευρώπη γι'αυτό και σας ρωτάω που έχετε εμπειρία με τη συσκευή. Θα ρωτήσω και στο κατάστημα, απλά έχει τύχει και άλλες φορές ο υπαλληλος που εξυπηρετεί είτε να μην γνωρίζει είτε να κάνει πως δε γνωρίζει τι του λές..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum μετά από πάρα πολύ καιρό... Εδώ και κανένα μήνα έχω καταλήξει σε δύο συκευές, αλλά δε μπορώ να αποφασίσω. Η μία είναι το Huawei Honor 9 και η δεύτερη είναι το Xiaomi Mi Note 3. Έχω δει και τις δύο συσκευές από κοντά και νομίζω ότι γνωρίζω τα θετικά και αρνητικά της καθεμιάς. Αναφορικά σας παραθέτω ότι το Xiaomi πιστεύω ότι έχει καλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερη μνήμη και λίγο καλύτερη κάμερα ( για σέλφι δε γνωρίζω) , ενώ το Honor σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή και πιο όμορφη οθόνη. Υπάρχει κάποιος χρήστης που να είχε στην κατοχή του και τις δύο συσκευές , έστω και για μικρό χρονικό διάστημα; Με ενδιαφέρει αρκετά η εμπειρία χρήσης. Σημειωτέον ότι είμαι χρήστης που κρατά τη συσκευές του αρκετό καιρό και η τωρινή συσκευή μου είναι μετά από 4,5 χρόνια ένα Nexus 5 ( αθάνατο). Το ερώτημα θα το θέσω και στην ενότητα του Xiaomi Note 3. Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι σε "ψακτικη" περιοδο για καινουριο κινητο και ψηνομαι για το 9αρι.Γενικα διαβαζω πολυ καλα σχολια...με ενδιαφερει αρκετα το κομματτι φωτογραφια και μολις ειδα ενα βιντεο που βγαλανε μια φωτο με το 3d panorama η καπως ετσι...Ερωτηση:Ειναι τοσο γαματη η συγκεκριμενη λειτουργια;Γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο τι ς φωτογραφιες;

 

Εγω εχω το mate 10 pro αλλα η γυναικα μου εχει παρει εδω και ενα μηνα το honor 9 και πραγματικα βγαζει απιστευτες φωτογραφιες.Η καλυτερη δουλεια ειναι να δεις μονος σου πολλα παιδια εχουν ποσταρει φωτογραφιες τραβηγμενες με το συγκεκριμενο μοντελο και να αποφασισει το ματι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ανεκαθεν εκανα root για να ελευθερωσω ram και να μη βλεπω διαφημισεις , πλεον με 4gb σε ραμ δεν βρισκω λογο και για τις διαφημισεις χρησιμοποιω adclear και adblock browser.Δεν ξερω αν ειναι δυσκολη η διαδικασια για ρουτ και επαναφορα σε στοκ αλλα με τοσα θεματα που βλεπω με bricked συσκευες ειτε κατα το ρουτ ειτε κατα την προσπαθεια επαναφορας σε στοκ κατασταση , δεν εχω καμια ορεξη να ρισκαρω για μια συσκευη που πηρα καινουργια και θα μου εχει κοστισει σε βαθος χρονου πανω απο 400€.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά σαν καινούργιος κάτοχος του κινητού θα ήθελα να μάθω αν γίνεται root μετά απο αναβάθμιση σε oreo Edited by gepall
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή για να βελτιώσει τις φωτογραφίες και τα βίντεο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νεα αναβαθμιση μου ηρθε σημερα.η 362 με κψδικα ασφαλειας μαρτιου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει βρεί κανείς πώς γίνεται να ορίσεις στο κινητό την ημερομηνία που ξεκινά και τελειώνει το πρόγραμμα του συμβολαίου σου και όχι να στο ξεκινάει απο την 1η?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Και εγω κατοχος του κινητου απο εχθες.Πρωτη φορα εδωσα τοσα λεφτα για κινητο.Σαν εμφανιση ειναι ωραιο ο ατιμο.Σαν επιδοσεις εχω διαβασει τα καλυτερα.Ρουτ ακομη δεν εχει βγει για το κινητο;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ...Πρόσφατα κάποιο e-shop έβγαλε στιγμιαία το honor 9 6ram/64rom στα 224€(στο bestprice) και το παρρηγειλα...οταν ρωτησα το e-shop αν ειναι επίσημα ευρωπαϊκή η συσκευή κι αν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση με διαβεβαιωσαν πως ναι αλλά εγώ από ότι διάβασα μόνο το 4/64 ήρθε επίσημα Ευρώπη...ξέρει κάποιος να με διαφωτισει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

κατοχος κ γω τ κινητου απο χτες, το παρηγγειλα απο ευρωπη κ ηρθε με ακουστικα κ προστατευτικη θηκη παραξενο

θελω να ρωτησω αξιζει η αναβαθμιση σε oreo? ενημερωστε με παρακαλω, προερχομαι απο LUMIA και απο οσο γνωριζω στα android οι αναβαθμισεις κανουν τα κινητα πιο αργα

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ...Πρόσφατα κάποιο e-shop έβγαλε στιγμιαία το honor 9 6ram/64rom στα 224€(στο bestprice) και το παρρηγειλα...οταν ρωτησα το e-shop αν ειναι επίσημα ευρωπαϊκή η συσκευή κι αν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση με διαβεβαιωσαν πως ναι αλλά εγώ από ότι διάβασα μόνο το 4/64 ήρθε επίσημα Ευρώπη...ξέρει κάποιος να με διαφωτισει;

Ευχαριστώ

 

Να παρεις τηλ στην huawei ελλαδος να δωσεις το imei και αυτη θα σου πουνε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα σας,

κατοχος κ γω τ κινητου απο χτες, το παρηγγειλα απο ευρωπη κ ηρθε με ακουστικα κ προστατευτικη θηκη παραξενο

θελω να ρωτησω αξιζει η αναβαθμιση σε oreo? ενημερωστε με παρακαλω, προερχομαι απο LUMIA και απο οσο γνωριζω στα android οι αναβαθμισεις κανουν τα κινητα πιο αργα

 

ευχαριστω

 

Να την κανεις ολα μια χαρα ειναι σε λιγο καιρο θα παρει και αναβαθμιση face unlock

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...