Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρε και το δικό μου Oreo σήμερα.

Όλα μια χαρά έως τώρα.

Μια ερώτηση μόνο.

Έχω nova launcher prime αλλά δεν μπορώ να τον μονιμοποιησω. Στις ρυθμίσεις του στην επιλογή για μόνιμο launcher με πετάει σε μια σελίδα σχετική με δικαιώματα και δεν βρίσκω κάτι σχετικό. Μπορείτε να βοηθήσετε?

 

πήγαινε Ρυθμίσεις/ εφαρμογές και ειδοποιήσεις/ προεπ. εφ./ εκκίνηση και επέλεξε το απο εκεί

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω δεν εχω καποιο προβλημα με Oreo αλλα ρε παιδια μου την επσπασε που αλλαξε το "πληκτρο" της βασης πλοηγησης γιατι αυτο χρησιμοποιουσα για να κλεινω την οθονη.....τωρα πλεον εχει αλλες λειτουργιες που δεν το περιλαμβανουν αυτο.κανεις αλλος που το χρησιμοποιουσε?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενημερωσα και εγω.Εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο σβελτη η συσκευη και μου αρεσει η επιλογη που βαζουμε την οθονη στα 720p.Επειδη τον τελευταιο καιρο παιζω εντατικα ενα παιχνιδι , ισως, να ειδα ηδη θετικη επιδραση απο τη ρυθμιση αυτη.Ο καιρος θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι , από την εφαρμογή ενημέρωση του γίνεται.Εγω την έκανα σήμερα ενώ σε άλλους έχει έρθει και 15 μέρες νωρίτερα.
Link to comment
Share on other sites

έκλεισα μια βδομάδα συμβίωσης με την oreo

 

http://oi68.tinypic.com/rtdh1y.jpg http://oi63.tinypic.com/263klxh.jpg

 

3-4 ώρες σε 4G και καμιά 10αρια σε wifi..παιχνίδια δεν παίζω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως εχει μια σπιρταδα παραπανω σε σχεση με πριν.Ολα γινονται ακαριαια.Εχω βαλει την οθονη σε HD αναλυση αφου μου δινει την δυνατοτητα να το κανω και μαλλον βλεπω ηδη αποτελεσμα θετικο ως προς την καταναλωση.Φυσικα οπως και πριν . ολα τρεχουν απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20180304_161627.jpg Screenshot_20180304_161622.jpgόχι και άσχημα για το πρώτο 10%.

 

ποιο θέμα έβαλες φίλε και εχεις μαύρο background;

 

επίσης τωρα με την 8.0 τέλος οριστικά τα on screen buttons.. όλα γίνονται με τον αισθητήρα ( 2 παραλλαγές) και με το αιωρούμενο κουμπί (βάση πλοήγησης)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι pure black 3.0 αλλα με αλλα εικονιδια που εβαλα. Το βρηκα στο xda στο φορουμ του mate 10.

 

Nα σου πω οτι τα Onscreen Buttons που λετε ,δεν τα εχω δει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι pure black 3.0 αλλα με αλλα εικονιδια που εβαλα. Το βρηκα στο xda στο φορουμ του mate 10.

 

Nα σου πω οτι τα Onscreen Buttons που λετε ,δεν τα εχω δει ποτε...

 

υπήρχε σαν επιλογή στην 7.0, τώρα καταργήθηκε τελείως και πολύ καλά έκαναν πιστεύω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και γω απο σημερα. Με το που το ανοιξα αναβαθμισα σε ορεο. Ως τωρα εχω πολυ καλες εντυπωσεις , γρηγορο δε ζεσταινεται και βγαζει ομορφες φωτογραφιες. :D
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και γω απο σημερα. Με το που το ανοιξα αναβαθμισα σε ορεο. Ως τωρα εχω πολυ καλες εντυπωσεις , γρηγορο δε ζεσταινεται και βγαζει ομορφες φωτογραφιες. :D

 

με γεια σου. ποιο χρώμα πήρες;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα επειδή ρωτησα σε 2 3 θέματα και δεν πήρα απάντηση για το honor 9 lite βρηκα ποιο κοντινο αυτό το θέμαμ θέλω να ρωτήσω αν έχει καλή κάμερα ή αν υπάρχει κάποιο θέμα να μάθω πληροφορίες. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου, το μαυρο πηρα. Πολυ ομορφο και στιβαρο. Ενα θεματακι εχω , μου φαινεται τα animations λιγο αργα. Σαν να λαγκαρει λιγο σε καποια apps οπως reddit και γενικα το περιμενα λιγο πιο snap. Ισως ειναι η ιδεα μου αλλα το χει παρατηρησει κανεις στα δικα του;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου, το μαυρο πηρα. Πολυ ομορφο και στιβαρο. Ενα θεματακι εχω , μου φαινεται τα animations λιγο αργα. Σαν να λαγκαρει λιγο σε καποια apps οπως reddit και γενικα το περιμενα λιγο πιο snap. Ισως ειναι η ιδεα μου αλλα το χει παρατηρησει κανεις στα δικα του;

 

δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο.. εγω βέβαια έχω βάλει τα animations στο 0.5 όπως κάνω σε όλα τα κινητά για πιο smooth αίσθηση

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα επειδή ρωτησα σε 2 3 θέματα και δεν πήρα απάντηση για το honor 9 lite βρηκα ποιο κοντινο αυτό το θέμαμ θέλω να ρωτήσω αν έχει καλή κάμερα ή αν υπάρχει κάποιο θέμα να μάθω πληροφορίες. ευχαριστω

 

παιδιά μια απάντηση αν είναι εύκολο, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απάντηση αν είναι εύκολο, ευχαριστω.

Η αληθεια ειναι οτι το setup 13+2 το βλεπω πολυ σε κινεζικα low κατηγοριας οποτε δε ειμαι πολυ αισιοδοξος για την ποιοτητα τους.Γενικα φαινεται τιμια συσκευη με επεξεργαστη ιδιο με του mate 10 lite οποτε θα ειναι αξιοπρεπεστατο σε οποιαδηποτε χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το setup 13+2 το βλεπω πολυ σε κινεζικα low κατηγοριας οποτε δε ειμαι πολυ αισιοδοξος για την ποιοτητα τους.Γενικα φαινεται τιμια συσκευη με επεξεργαστη ιδιο με του mate 10 lite οποτε θα ειναι αξιοπρεπεστατο σε οποιαδηποτε χρηση.

 

ευχαριστω για την απαντηση μήπως ξέρεις αν υπάρχει επισημο θεμα για τη συσκευη ή καποιο άλλο να ρωτησω για την καμερα λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

https://gadgets.ndtv.com/huawei-honor-9-lite-4561

 

Eδω παντως την πισω καμερα την εχει στα ασχημα χαρακτηριστικα του.

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικα μου εχει το 9 εδω και λιγο καιρο και βγαζει μια χαρα φωτογραφιες παιδια..πολυ καλυτερες απο το 7αρι που ειχε.

Να το δοκιμασεις live και να δεις και μονος σου.

 

btw ο φιλος johnnyman εχει ποσταρει μερικες φωτο απο το honor 9 του... νομιζω θα μεινεις ευχαριστημενος..

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

https://gadgets.ndtv.com/huawei-honor-9-lite-4561

 

Eδω παντως την πισω καμερα την εχει στα ασχημα χαρακτηριστικα του.

 

ευχαριστω για την απαντηση πάντως διαβάζω και βλέπω αντίθετες απόψεις για την κάμερα οπότε συμπέρασμα δύσκολα θα βγει.

 

ανακάλυψα το θέμα με τις συγκρίσεις κάμερας και θα ρωτήσω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση πάντως διαβάζω και βλέπω αντίθετες απόψεις για την κάμερα οπότε συμπέρασμα δύσκολα θα βγει.

 

ανακάλυψα το θέμα με τις συγκρίσεις κάμερας και θα ρωτήσω εκεί.

 

Και παλι να το δεις και live ο ιδιος.Εδω μεσα ακουγονται και υπερβολες.Το κινητο για τα λεφτα του ειναι απαιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, στην περίπτωση του Honor 9 , εαν κάποιος μιλάει στην 1 κάρτα Sim και τον καλέσουν στην 2η τότε εμφανίζεται κάποιο μήνυμα στην οθόνη ;

Λαμβάνεις Sms μόλις κλείσει η κλήση με την 1 Sim οτι σε κάλεσαν στην 2η Sim ?

Τι συμβαίνει ?

 

Όποιος το χρησιμοποιει σαν Dual Sim παρακαλώ ας με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...