Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχει.
Σευχαριστω!! προσπαθώ να βρω κάνα καλό συγκριτικό πάντως πανω κατω είναι το ίδιο νομίζω

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλια με G3 και παλιοτερα με Lumia 920 εχοντας Ois σκεφτομαι σημερα οτι δε μου ελειψε ποτε η δυνατοτητα αυτη.Κατα τα αλλα λιγο πολυ ιδια ειναι.
Link to comment
Share on other sites

καλά δεν λες και mid ενα κινητό με επεξεργαστή 2.5ghz :rolleyes:

 

απ το s7 σίγουρα ειναι ταχύτερο

 

Σωστα τα λες, απλα το εγραψα εννοωντας οτι η ναυαρχιδα της χουαβει ηταν το p10 και οχι το honor 9, ασχετος εαν στη πραγματικοτητα ειναι το ιδιο κινητο πανω κατω. Απο συγκριτικα που εχω δει φαινεται πιο γρηγορο και το π10 και το χονορ. Για τη καμερα δεν ξερω εαν θα ειμαι ικανοποιημενος εχοντας μια αποτυχημενη συμβιωση μερικων βδομαδων με το xiaomi mi6....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν εχει να ζηλεψει κατι ο 960 απο τον sd835 , ενδεχομενως να ειναι λιγοτερο ενεργοβορος ο 835 λογω λιθογραφιας αλλα σε επιδοσεις για καθημερινη χρηση δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα παρα μονο σε benchmarks.

 

Mid ειναι στην τιμη γιατι στα χαρακτηριστικα δε του λειπει κατι , εκτος απο ραδιο που λειπει παντου σχεδον θα βρεις διπλη καμερα , nfc , υπερυθρες , δικαρτο , type c , audio jack , ελαφρυ λογισμικο για την ραμ που εχει (1,5 σε χρηση στα 4 , οταν στο miui 9 ηταν σε χρηση τα 1,8-2 στα 3 συνολικα) και φυσικα για εμενα τα σπαει σε εμφανιση.

 

Αλλιως μπορεις να κοιταξεις το p10 Μιας και ειναι ιδιο αλλα με ois στην καμερα και leica optics αν αυτα τα 2 αξιζουν 100€ περισσοτερα.

 

Αυτο ακριβως σκεφτομαι, ισως ειναι προτιμοτερο το π10 για τις δικες μου αναγκες, για το ψυχολογικο του ios περισσοτερο διοτι τραβαω πολλες φωτο κ βιντεο. Ισως και η μεταπωλητικη αξια του ειναι καλυτερη απο του χονορ.

Οπως κ να χει σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Πλεον σε αυτα τα λεφτα αν ηταν να αγορασω κινητο θα σκεφτομουν και το Mix 2 , αλλα αν δε σου αρεσε η καμερα του Mi6 τοτε βγαινει απο το καδρο για εσενα επειδη εχει την ιδια και με διαφορετικο διαφραγμα δυστυχως...

 

Γιατι δεν κοιτα προς Honor 10 ; Ειδικα με τον 970 σε θεματα φωτογραφιας μπορει να ειναι πολυ καλα τα πραγματα δυστυχως βεβαια χωρις OIS , αλλα με oreo και σε σχεση με p10 και H9 , καμερες με f/1.8 χωρις δυστυχως να αντιλαμβανομαι γιατι αφαιρεσαν το Laser AF.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Πλεον σε αυτα τα λεφτα αν ηταν να αγορασω κινητο θα σκεφτομουν και το Mix 2 , αλλα αν δε σου αρεσε η καμερα του Mi6 τοτε βγαινει απο το καδρο για εσενα επειδη εχει την ιδια και με διαφορετικο διαφραγμα δυστυχως...

 

Γιατι δεν κοιτα προς Honor 10 ; Ειδικα με τον 970 σε θεματα φωτογραφιας μπορει να ειναι πολυ καλα τα πραγματα δυστυχως βεβαια χωρις OIS , αλλα με oreo και σε σχεση με p10 και H9 , καμερες με f/1.8 χωρις δυστυχως να αντιλαμβανομαι γιατι αφαιρεσαν το Laser AF.

 

Εννοεις το honor view 10; Δε το ειχα σκεφτει αλλα τωρα που κοιταω τιμες σε σκρουτζομαγαζα ειναι λιγο εκτος του μπατζετ μου (ως κανα 400αρι μπορω να διαθεσω)

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/honor-9-Mple-51091TBG.htm

Πιστεύω ότι σε αυτή τη τιμή, αξίζει και με το παραπάνω.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

εννοεις στα 400;με την επιστροφη 80 ευρω βγαινει 320.

ειναι καλη τιμη;

εχω ακομη το σπασμενο honor 8 και λεω να παρω το 9 αλλα λεω μηπως πεσει κ αλλο η τιμη;

σορυ αν λεω κοτσανες :ninja:

Link to comment
Share on other sites

εννοεις στα 400;με την επιστροφη 80 ευρω βγαινει 320.

ειναι καλη τιμη;

εχω ακομη το σπασμενο honor 8 και λεω να παρω το 9 αλλα λεω μηπως πεσει κ αλλο η τιμη;

σορυ αν λεω κοτσανες :ninja:

 

Όταν το έγραψα και μάλλον λόγω λάθους το είχε στα 218€.

Screenshot_20180220-114752

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Το πρόλαβες;

Αυτοί δεν κανουν ακυρώσεις οπότε λογικά θα παραλάβεις :)

αν δεν το θες εδω ειμαι! :cool:

 

Όχι διότι έχω ήδη mate 10 και honor 8 pro. Εάν το έπαιρνα και αυτό, θα έπρεπε να βρω και άλλο σπίτι για να μείνω το βράδυ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι σε δίλημμα το τελευταίο διάστημα για dual sim smartphone.

Σκεφτόμουν για το Samsung J7 αλλα οι 5,5 ιντσες ειναι πολλές (τωρα εχω iphone 5s) και έτσι το σκεφτομαι σοβαρα για το Honor 9.

Η αλλη μου επιλογή εαν δεν πήγαινα στο Honor 9 θα ηταν το Samsung S7 εαν δεν ηθελα Dual Sim.

 

Σαν πρακτικότητα Dual Sim κινητό δεν εχω ξανα αγορασει, θα ήθελα την γνωμη σας απο όσους εχουν το Honor 9 και το χρησιμοποιουν

σαν Dual Sim να μου πουν εαν τους βολευει καθως και εαν εχουν αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα.

 

διάβασα σε σχολιο στο Skroutz οτι "δεν εχει βιντεοκληση μεσω δικτύου" τι σημαίνει αυτό ?

 

Ευχαριστώ,

Edited by townleader

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

διάβασα σε σχολιο στο Skroutz οτι "δεν εχει βιντεοκληση μεσω δικτύου" τι σημαίνει αυτό ?

 

Ευχαριστώ,

 

οτι μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση μονο μεσω εφαρμογών τύπου viber messenger κλπ. και οχι μεσω του παροχου σου

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μα κανενα κινητο πλεον δεν κανει κληση βιντεο μεσω παροχου.Θυμαμαι αυτο που ειχα https://www.gsmarena.com/motorola_rizr_z8-pictures-1863.php και εκανε κληση μεσω 3g.
Link to comment
Share on other sites

Μα κανενα κινητο πλεον δεν κανει κληση βιντεο μεσω παροχου.Θυμαμαι αυτο που ειχα https://www.gsmarena.com/motorola_rizr_z8-pictures-1863.php και εκανε κληση μεσω 3g.

 

έτσι ακριβώς.. μόνο τα samsung νομίζω αν και δεν ξέρω αν ισχύει για τα τελευταία μοντέλα

 

on topic, ήρθε σε κανέναν η 8.0 ota; ακόμα τίποτα σε μενα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Punisher 24 & Leolipop ευχαριστώ !

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς.. μόνο τα samsung νομίζω αν και δεν ξέρω αν ισχύει για τα τελευταία μοντέλα

 

on topic, ήρθε σε κανέναν η 8.0 ota; ακόμα τίποτα σε μενα

Σε μια ομαδα στο facebook , 2 ατομα μονο εχουν δειξει οτι την πηραν.Εγω σταματησα να αναζηταω πια.
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ομαδα στο facebook , 2 ατομα μονο εχουν δειξει οτι την πηραν.Εγω σταματησα να αναζηταω πια.

 

χαχα τι λέγαμε; κατεβάζω τώρα..

 

http://oi65.tinypic.com/295enw8.jpg

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πες μας φίλε, μη μας κρατάς σε αγωνία... Σε μένα τίποτα ακόμα...

 

δεν βλέπω καμιά τρελή διαφορά φίλε μου, τις ρυθμίσεις τις έκαναν λίγο πιο συμπτυγμένες απ οσο βλέπω.. μπαταρία στα ίδια με πριν

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε και η επιλογή για να ρίξεις την ανάλυση της οθόνης σε hd απο full hd

Δεν το δοκίμασα βέβαια γιατί είμαι ήδη ευχαριστημένος απο τη μπαταρία, αν κι εχω την εντύπωση τσιμπάει ενα κλικ παραπάνω με την 8.0

Πιο πολύ με ενεργή την οθόνη, σε stand by παραμένει βράχος.

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πήρε και το δικό μου Oreo σήμερα.

Όλα μια χαρά έως τώρα.

Μια ερώτηση μόνο.

Έχω nova launcher prime αλλά δεν μπορώ να τον μονιμοποιησω. Στις ρυθμίσεις του στην επιλογή για μόνιμο launcher με πετάει σε μια σελίδα σχετική με δικαιώματα και δεν βρίσκω κάτι σχετικό. Μπορείτε να βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...