Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανείς εγκατεστημενο nova launcher με tesla unread για τις ειδοποιήσεις;

δεν μου βγάζει με τίποτα badge στο εικονίδιο τηλεφώνου όταν έχω αναπάντητες.. τα υπόλοιπα τα δείχνει κανονικά, sms viber mail κλπ.

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι λιγο παραξενο το να μην λειτουργει σε συγκεκριμενες εφαρμογες.Εχω nova αλλα δεν εχω βαλει το tesla για να δοκιμασω , θα το δοκιμασω και θα σου πω.

 

Το εβαλα μολις και ειναι οκ.Στην αρχικη οθονη δεν εβγαλε κατι , μονο στο συρταρι.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο παραξενο το να μην λειτουργει σε συγκεκριμενες εφαρμογες.Εχω nova αλλα δεν εχω βαλει το tesla για να δοκιμασω , θα το δοκιμασω και θα σου πω.

 

Το εβαλα μολις και ειναι οκ.Στην αρχικη οθονη δεν εβγαλε κατι , μονο στο συρταρι.

 

στο συρτάρι δεν κοίταξα, αλλά για να λες οτι δεν στο έβγαλε κι εσένα στην αρχική οθόνη θα ειναι κάποιο bug προφανώς

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει τις κλήσεις στην εφαρμογή των επαφών.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κατεβασα και την νεα εκδοση Β182 μεχρι τωρα ειχαμε την Β180

Η εκδοση ηταν στα 200 mb και εαν επελεγες απο πανω δεξιά την πληρη εκδοση αναβαθμισης ηταν 3,19

Ξερει κανεις για ποιο λογο εχει αυτην την διαφορα; και εμεις ποια πρεπει να κατεβασουμε για να ειμαατε οκ

Link to comment
Share on other sites

Η πάνω επιλογή θα περάσει ΟΛΗ την ρομ εκ νέου.Εσυ κάνε μόνο τα 200ΜΒ που σου εβγαλε. Μόνο ασφαλείας είναι άλλωστε.
Link to comment
Share on other sites

To πηρα σήμερα και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Μόνο μια ερώτηση έχω, ποια θήκη να προτιμήσω για να μη γδαρθεί πίσω το γυαλί?

 

Όσο πιο minimal τόσο το καλύτερο.

 

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα σήμερα σε Β183 με ενημέρωση κώδικα ασφαλείας 1 Ιανουαρίου.. μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμία αξιόλογη διαφορά
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν μόνο ενημερώσεις ασφαλείας δεν θα δεις κάποια διαφορά

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαβασα ξεκιναει η διαθεση της oreo για αγγλια και παει λεγοντας να δουμε τι θα λεει
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σήμερα η αναβάθμιση σε oreo

 

2.83 GB η αναβάθμιση, την βγαζει μονο σε γρήγορη, δειτε πως ηταν ο χώρος μου πριν και μετα... Εχει ριξει το υλικολογισμικο από τα 12GB σε 8...με αποτέλεσμα να μου ανεβασει την χωριτηκοτητα κατα 4GB

 

Να ελαφρυνε το oreo σε σχεση με το nougat? Τι να πω

 

Κατα τ αλλα, δεν ξέρω αν περιμενατε κατι, εγω παντως 1,2 που περιμενα, μηπως τα βαλουν, δεν τα βαλαν...

 

Ανακατεψαν το μενου στην ουσία, προσθεσαν κατι ανούσια κατ εμε εχτραδακια και τουλάχιστον AI, που το διαφημιζαν, δεν το βλεπω ως τωρα...

 

Ελπίζω να μην εχω θέματα με τιποτες κολληματα ή την μπαταρία...

 

Το grid σε μενα αλλαξε και ειχε πάει στο 4x4,οπότε πρέπει να ξαναμπεις να το αλλαξεις, καμερα τιποτες...

 

Αυτα για την ωρα...8f1662f6160cb657a7206c42b12ff85b.jpg141231f7310d4215820967c5a0df3522.jpgc033273d832a6d2d4594c41f0b4847c9.jpg

 

Στάλθηκε από το honor 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d6f89a1b864def841d9988faef49c0d8.jpg

Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σήμερα η αναβάθμιση σε oreo

 

2.83 GB η αναβάθμιση, την βγαζει μονο σε γρήγορη, δειτε πως ηταν ο χώρος μου πριν και μετα... Εχει ριξει το υλικολογισμικο από τα 12GB σε 8...με αποτέλεσμα να μου ανεβασει την χωριτηκοτητα κατα 4GB

 

Να ελαφρυνε το oreo σε σχεση με το nougat? Τι να πω

 

Κατα τ αλλα, δεν ξέρω αν περιμενατε κατι, εγω παντως 1,2 που περιμενα, μηπως τα βαλουν, δεν τα βαλαν...

 

Ανακατεψαν το μενου στην ουσία, προσθεσαν κατι ανούσια κατ εμε εχτραδακια και τουλάχιστον AI, που το διαφημιζαν, δεν το βλεπω ως τωρα...

 

Ελπίζω να μην εχω θέματα με τιποτες κολληματα ή την μπαταρία...

 

Το grid σε μενα αλλαξε και ειχε πάει στο 4x4,οπότε πρέπει να ξαναμπεις να το αλλαξεις, καμερα τιποτες...

 

 

σε μενα δεν ήρθε ακόμα.. στη Β183 ειμαι

 

την πέρασες απλά απο πάνω ή έκανες και hard reset;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν ήρθε ακόμα.. στη Β183 ειμαι

 

την πέρασες απλά απο πάνω ή έκανες και hard reset;

Απλη ενημερωση.ληψη πληρους πακετου δεν μου εβγαλε,μονο την "μικρη"

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με την γρήγορη λήψη στην κάμερα, δεν το βρίσκω. Εγω ειχα και εχω πολλαπλη ληψη, πατωντας το vol - συνεχόμενα. Τωρα αυτό δεν ξέρω αν ειναι κατι αλλο..

 

Γενικα δεν εχει τρομερες αλλαγες αν περίμενε καποιος25e0b7d7933a0d443219f8bfdaa8ece3.jpg1b78ae2b4ea4c56ffe65741c431689de.jpg57b23e578869d0ce48de82964b861207.jpg136da5a7c0a3141b26e332bcb66859a0.jpgf8883070436b90a7bd0c894034266211.jpg7ff1326426075673044d733576c1f3c1.jpg7477e20220740d031da35e3fdeba3dfe.jpge8cf63a4f80a22a375640fd3109a6cad.jpg5b3c3ddbe89fc2216bcd25980b3b6988.jpg

 

Στάλθηκε από το honor 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανενας να βαλει την ενημερωση μεσω firmware finder ; Εκανα την διαδικασια αλλα σταματησα γιατι μου βγαζει διαφορες εκδοσεις λογισμικου με διαφοροποιηση ενος γραμματος...
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα η Amazon ποιο tempered glass κάθεται αριστα?

 

εγω εχω της nillkin και ειμαι υπερ ευχαριστημένος, δες το ποστ #171

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους κατεχοντες. Εχω galaxy s7 και ειμαι υπερευχαριστημενος , κυριως στο κομματι της καμερας, αλλα ζαχαρωνω πολυ εντονα το honor. Ειναι η σχεδιαση του που μ αρεσει περισσοτερο και λιγοτερο το οτι εχω βαρεθει το S7. Ερωτω τους κατεχοντες λοιπον εαν θα ξενερωσω στη μεταβαση και εαν ναι σε τι. Ξερω ναυαρχιδα του 16 το ενα , πιο mid του 17 το αλλο. Ειναι αλλαγκαριστο με καλες και μπρος κ πισω καμερες το honor? Updates θα παρει;

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ναυαρχιδα του 16 το ενα , πιο mid του 17 το αλλο. !

 

καλά δεν λες και mid ενα κινητό με επεξεργαστή 2.5ghz :rolleyes:

 

απ το s7 σίγουρα ειναι ταχύτερο

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει να ζηλεψει κατι ο 960 απο τον sd835 , ενδεχομενως να ειναι λιγοτερο ενεργοβορος ο 835 λογω λιθογραφιας αλλα σε επιδοσεις για καθημερινη χρηση δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα παρα μονο σε benchmarks.

 

Mid ειναι στην τιμη γιατι στα χαρακτηριστικα δε του λειπει κατι , εκτος απο ραδιο που λειπει παντου σχεδον θα βρεις διπλη καμερα , nfc , υπερυθρες , δικαρτο , type c , audio jack , ελαφρυ λογισμικο για την ραμ που εχει (1,5 σε χρηση στα 4 , οταν στο miui 9 ηταν σε χρηση τα 1,8-2 στα 3 συνολικα) και φυσικα για εμενα τα σπαει σε εμφανιση.

 

Αλλιως μπορεις να κοιταξεις το p10 Μιας και ειναι ιδιο αλλα με ois στην καμερα και leica optics αν αυτα τα 2 αξιζουν 100€ περισσοτερα.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει να ζηλεψει κατι ο 960 απο τον sd835 , ενδεχομενως να ειναι λιγοτερο ενεργοβορος ο 835 λογω λιθογραφιας αλλα σε επιδοσεις για καθημερινη χρηση δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα παρα μονο σε benchmarks.

 

Mid ειναι στην τιμη γιατι στα χαρακτηριστικα δε του λειπει κατι , εκτος απο ραδιο που λειπει παντου σχεδον θα βρεις διπλη καμερα , nfc , υπερυθρες , δικαρτο , type c , audio jack , ελαφρυ λογισμικο για την ραμ που εχει (1,5 σε χρηση στα 4 , οταν στο miui 9 ηταν σε χρηση τα 1,8-2 στα 3 συνολικα) και φυσικα για εμενα τα σπαει σε εμφανιση.

 

Αλλιως μπορεις να κοιταξεις το p10 Μιας και ειναι ιδιο αλλα με ois στην καμερα και leica optics αν αυτα τα 2 αξιζουν 100€ περισσοτερα.

είμαι αναμεσα σε p10 η honor 9.....δεν έχει ois το honor?? πάντως είναι σχεδόν ιδια σε χαρακτηριστικά με πολυ καλύτερη τιμη το honor

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...