Jump to content

Moto G5 Plus


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ευρωπαϊκό που παίρνουμε εμείς, το XT1685 δηλαδή έχει κανονικά NFC. Εάν φέρνουν στο you άλλη έκδοση, τότε δεν θα έχει. Φρόντισε αυτό που θα αγοράσεις να είναι το XT1685.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω εδω και ενα διμηνο το moto g5s και ειναι φανταστικο.μηδεν κολληματα φοβερο δακτυλικο γρηγορο με μεγαλη μνημη πολυ καλη οθονη και μονο 169 ευρω.μονο αρνητικο ειναι οτι θεκει επειγοντως θηκη και τζαμακι γιατι γλυστραει παρα πολυ.πολυ τιμιο για τα λεφτα του.τωρα εχει 159 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο που αναφέρεις φίλε δεν είναι το G5 Plus που συζητούμε σε αυτό το θέμα, αλλά η αναβαθμισμένη έκδοση του G5. Είναι άλλο τηλέφωνο δηλαδή. Πέραν αυτού όμως, είναι αλήθεια ότι φέτος τα low to mid range και mid range της Motorola πάνε πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που γράφω σε αυτό το θέμα αλλά είναι γενική απορία.Πήρε η γυναίκα μου το G5S από την media markt.Το άνοιξα εγώ το κουτί του και παρατήρησα πίσω στο στρογγυλό γυαλί της κάμερας βρωμιά σαν κάποιος να το έχει αγγίξει ελάχιστα σαν να λέμε και έμεινε "μουζιά".Επίσης στις πλαστικές λουρίδες στην πλάτη του σαν να έχει μία ελάχιστη γρατσουνιά.Κατά τα άλλα όλο το άλλο τηλέφωνο ζελατίνα κτλ όλα κομπλέ.Το κουτί του ήταν σφραγισμένο κανονικά.Και κάνω τις ερωτήσεις μου:

1)Η κάμερα δεν έχει προστατευτικό ζελατινάκι?Η δικιά σας είχε όταν το ανοίξατε?

2)Η συσκευασίας σας είχε ακουστικά?

3)Υπάρχει περίπτωση να έχει ανοικτεί το κινητό ενώ είναι κλειστό με ταινία ασφαλείας το κουτί του από την media markt?

4)Η βρωμιά-γρατσουνιά να έγινε από την τριβή μέσα στο κουτί του μιάς και δεν ήταν όλο κλεισμένο σε ζελατίνα?

 

Ρωτάω εσάς που έχετε παραλάβει και τα δικά σας μήπως έτυχε σε κανέναν το ίδιο και είναι φυσιολογικό.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

1)Η κάμερα δεν έχει προστατευτικό ζελατινάκι?Η δικιά σας είχε όταν το ανοίξατε?

2)Η συσκευασίας σας είχε ακουστικά?

3)Υπάρχει περίπτωση να έχει ανοικτεί το κινητό ενώ είναι κλειστό με ταινία ασφαλείας το κουτί του από την media markt?

4)Η βρωμιά-γρατσουνιά να έγινε από την τριβή μέσα στο κουτί του μιάς και δεν ήταν όλο κλεισμένο σε ζελατίνα?

1) Όχι και όχι

2) Όχι

3) Δύσκολο έως αδύνατο. Μπορεί από αυτόν που το έβαλε το κινητό στο κουτί κατά την πρώτη συσκευασία να έμεινε. Μπορεί να το έκανες κατά λάθος και να μην το πρόσεξες.

4) Ο, τι είπα για το 3.

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι και όχι

2) Όχι

3) Δύσκολο έως αδύνατο. Μπορεί από αυτόν που το έβαλε το κινητό στο κουτί κατά την πρώτη συσκευασία να έμεινε. Μπορεί να το έκανες κατά λάθος και να μην το πρόσεξες.

4) Ο, τι είπα για το 3.

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις διευκρινίσεις-απαντήσεις!Να ξέρεις με έβγαλες από πολύ άγχος μήπως και κάτι έχει γίνει.Να 'σαι καλά!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το εχω εδω και ενα διμηνο το moto g5s και ειναι φανταστικο.μηδεν κολληματα φοβερο δακτυλικο γρηγορο με μεγαλη μνημη πολυ καλη οθονη και μονο 169 ευρω.μονο αρνητικο ειναι οτι θεκει επειγοντως θηκη και τζαμακι γιατι γλυστραει παρα πολυ.πολυ τιμιο για τα λεφτα του.τωρα εχει 159 ευρω

 

Απο φωτογραφίες πως τα πάει ,και αναβαθμίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για τις φωτογραφίες δεν μπορώ να σου πω κάτι, εμένα με καλύπτει αλλά είναι το τελευταίο που κοιτάω σε ένα κινητό. Για τις αναβαθμίσεις μπορώ να πω ότι σε λίγες μέρες θα βγει το patch του Μαρτίου και αργότερα μέσα στο χρόνο θα βγει η αναβάθμιση σε Android 8.0
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
To Moto G5s plus το έχει κανένας παιδιά να μας πει εντυπώσεις; Χάλασε το Moto X Style μου και μου το έδωσε η αντιπροσωπεία γιατί δε βρίσκουν ανταλλακτικά για να το φτιάξουν. Θα το πάρω αύριο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου το έδωσαν και μένα εταιρικό το G5s .Πρώτες εντυπώσεις καλές ,λιγο η οθόνη δεν φαίνεται καλά σε ήλιο.Με την χρήση θα ξαναγράψω .
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 2 εβδομάδες. Πολύ καλό για τα χρηματά του. Πάει σφαίρα, εχει καλό fingerprint scanner, καλή κατασκευή, λεπτό και χορταστική οθόνη. Φυσικά στα θετικά πάντα τα καλούδια της Moto (τα Moto actions). Η κάμερα είναι μέτρια, αν και το Portait mode άψογο. Και ο ήχος δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Αλλά προφανώς αυτά είναι που χάνεις σε αυτή την τιμή.

Α! Και η μπαταρία φοβερή. Εμένα μου βγάζει 2 μέρες στο χαλαρό.

 

Μου το έδωσαν και μένα εταιρικό το G5s .Πρώτες εντυπώσεις καλές ,λιγο η οθόνη δεν φαίνεται καλά σε ήλιο.Με την χρήση θα ξαναγράψω .
Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα υλικών ανάλογα την χρονολογία κατασκευής ,αλλά η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτό,με βαθος χρώματος στο αυτόματο.Το σύγκρινα σε υπολογιστή με φωτό απο huawei P10 ,και Samsung J7 εταιρικά και αυτά.Η μπαταρία την βγάζει την μέρα οριακά ,εκτός αν το βάλεις σε 2G.
Link to comment
Share on other sites

Το 5Gs plus έχεις και εσύ φίλε μου; Γιατί μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για την μπαταρία. Εμένα κρατάει περισσότερο. Εκτός αν δεν έχει "στρώσει" η δικιά σου ακόμα.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα υλικών ανάλογα την χρονολογία κατασκευής ,αλλά η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτό,με βαθος χρώματος στο αυτόματο.Το σύγκρινα σε υπολογιστή με φωτό απο huawei P10 ,και Samsung J7 εταιρικά και αυτά.Η μπαταρία την βγάζει την μέρα οριακά ,εκτός αν το βάλεις σε 2G.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σκάει συνέχεια το application της κάμερας. Νομίζω το ανέφεραν και άλλοι σαν πρόβλημα. Δε ξέρω αν κάποιος έχει βρει τρόπο να το λύσει...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις απεγκατάσταση να έρθει στο εργοστασιακό ,έχει πάλι πρόβλημα ;

 

Καθάρισα την cache και προσωρινά έφτιαξε. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δε θα το ξανακάνει. Πάντως από ότι διάβασα είναι γνωστό πρόβλημα του συγκεκριμένου κινητού τα κρασαρίσματα της κάμερας (και σίγουρα είναι θέμα του app).

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα παρόμοιο πρόβλημα ,και υπήρξε λύση να έχεις καθαρίσει την μνήμη από πρόσφατα task που παραμένουν ανοικτά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μου ηρθε η αναβαθμιση σε android 8.0 !!! Την εγκατεστησα χωρις factory reset γιατι ειχα πολλες εφαρμογες και το κινητο πεταει!! Κανενα προβλημα απολυτως....

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλέφωνο φίλου δεν έχει έρθει τίποτε.Ούτε η αναβάθμιση ασφαλείας του Ιουνίου.

 

Σε εμάς ήρθε πριν μία εβδομάδα. Οντως πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

πως βλέπουμε τι χωρας ειναι το g5s? εγω το ειχα παρει απο lenovo ελλαδας και ακομα εχω security patch ιουνιου! τι στο καλό, πότε θα έρθει η ορεο

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

120 ευρω το g5 plus!! https://www.e-lenovo.gr/index.php?_route_=motorola-moto-g5s-5-2in-fhd-4g-lte-dualsim-fine-gold.html

Eννοειται το τιμησα!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...