Jump to content

Moto G5 Plus


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και γω για την αδερφή μου! Γιατί το g5s plus είναι κατώτερο?

Το εσβησα, το μπερδεψα με αλλο..

θεωρειται και καλα αναβαθμιση (το g5s plus) αλλα οι αλλαγες ειναι ελαχιστες στα χαρτια..πχ διπλη καμερα, 5,5 ιντσες..

στην πραξη η καμερα του g5 plus με 1.7 διαφραγμα ειναι καλυτερη...;)

 

Η προσφορα παντως ειναι καταπληκτικη για αυτα που προσφερει!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Το εσβησα, το μπερδεψα με αλλο..

θεωρειται και καλα αναβαθμιση (το g5s plus) αλλα οι αλλαγες ειναι ελαχιστες στα χαρτια..πχ διπλη καμερα, 5,5 ιντσες..

στην πραξη η καμερα του g5 plus με 1.7 διαφραγμα ειναι καλυτερη...;)

 

Είναι καλύτερο το g5s plus σχεδόν σε όλα (και μεγαλύτερο) αλλά πλέον είναι παλιό.... Αποκλείεται να πάρει άλλη μεγάλη αναβάθμιση. Στα ίδια λεφτά εγώ θα έψαχνα σε κάτι άλλο (πχ xiaomι).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν καιγομαι για αναβαθμισεις και εν γνωση προχωρω σε συσκευη που κοντευει τα 2 χρονια...

Για μενα ειναι πραγματικη αναβαθμιση σε σχεση με το moto g4 plus που εχω τωρα.

με 120 ευρω θα παρω ενα κινητο με καθαροτατο λειτουργικο, με κορυφαια καμερα, με αψογη λειτουργια 2 καρτων wind, με πολυ καλο ηχο κλησεων κ.α.

Δεν νομιζω οτι μπορει καποιο ξιαομι να προσφερει αυτα με 120 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν καιγομαι για αναβαθμισεις και εν γνωση προχωρω σε συσκευη που κοντευει τα 2 χρονια...

Για μενα ειναι πραγματικη αναβαθμιση σε σχεση με το moto g4 plus που εχω τωρα.

με 120 ευρω θα παρω ενα κινητο με καθαροτατο λειτουργικο, με κορυφαια καμερα, με αψογη λειτουργια 2 καρτων wind, με πολυ καλο ηχο κλησεων κ.α.

Δεν νομιζω οτι μπορει καποιο ξιαομι να προσφερει αυτα με 120 ευρω.

 

Τα Μι Α1 (140) και Α2 (180) σίγουρα. Και έχουν και κλάσεις ανώτερη κάμερα. Και τα δυο είναι Pure Android όπως το Μοτο και dual sim. Η κάμερα του Moto G5s plus είναι πολύ μα πολύ μέτρια. Μόνο στο πορτραίτο αξίζει. Το έχω πάνω από ένα χρόνο και το έχω δουλέψει αρκετά. Αξιοπρεπές πολύ για την τιμή του όπως λες και πολύ καλή μπαταρία. Αλλά η Μοτο έχει πάρει την κάτω βόλτα από τότε που την πήραν οι κινέζοι... Το διαπίστωσα και στο σερβις ότα χρειάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Τα Μι Α1 (140) και Α2 (180) σίγουρα. Και έχουν και κλάσεις ανώτερη κάμερα. Και τα δυο είναι Pure Android όπως το Μοτο και dual sim. Η κάμερα του Moto G5 plus είναι πολύ μα πολύ μέτρια. Μόνο στο πορτραίτο αξίζει. Το έχω πάνω από ένα χρόνο και το έχω δουλέψει αρκετά. Αξιοπρεπές πολύ για την τιμή του όπως λες και πολύ καλή μπαταρία. Αλλά η Μοτο έχει πάρει την κάτω βόλτα από τότε που την πήραν οι κινέζοι... Το διαπίστωσα και στο σερβις ότα χρειάστηκε.

120 ευρω δεν εχουν...:p 150+ φθανει το α1 με μεταφορικα...

Κραταω το bolt που εκανα..

Παραμενω στην motorola-lenovo μεχρι να μου παρουσιασει καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Στα Χiaomi δεν λέει κανείς ότι έχουν περισσότερα προβλήματα με παρτίδες και service. Το G5 plus φαίνεται από πολλά σχόλια είναι καλύτερο από το νεώτερο G5s plus.Δεν έχει όμως flash στην selfie camera για όσους ενδιαφέρονται.
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ, λίγες μέρες μετά την αναβάθμιση σε oreo, βγήκε κι ενα security update.

 

Κι εκεί που ηταν όλα καλά, άρχισαν (σοβαρά) θέματα με τις σιμ... Χαμενες κλησεις - > Να φαίνεται το τηλέφωνο κλειστό όταν καλούν, να μην ενεργοποιείται η 2η κτλ..... Χάος.... :(

 

Τώρα το δουλεύω με μία σιμ, να δω τι γίνεται. Διάβασα οτι και άλλοι χρήστες έχουν ίδια θεματα..... Επιτυχία μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

Με μία παίζει μια χαρά σε μένα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει με 2. Τώρα καταλάβατε γιατί γκρίνιαζα για την Lenovo... Και σκεφτείτε μιλάμε για update πολύ καθυστερημένο! Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για να τα κάνουν σαλάτα.

 

Εντωμεταξύ, λίγες μέρες μετά την αναβάθμιση σε oreo, βγήκε κι ενα security update.

 

Κι εκεί που ηταν όλα καλά, άρχισαν (σοβαρά) θέματα με τις σιμ... Χαμενες κλησεις - > Να φαίνεται το τηλέφωνο κλειστό όταν καλούν, να μην ενεργοποιείται η 2η κτλ..... Χάος.... :(

 

Τώρα το δουλεύω με μία σιμ, να δω τι γίνεται. Διάβασα οτι και άλλοι χρήστες έχουν ίδια θεματα..... Επιτυχία μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

Και το public εβγαλε προσφορα το 2gb/32gb στα 120 ευρω..https://www.public.gr/product/motorola-moto-g5-plus-32gb-4g-fine-gold-smartphone/prod9521133pp/

Δηλαδη εβγαζε δυο εκδοσεις μια με 3gb και αλλη με 2gb?

εκτος και αν ειναι λαθος του public...

 

edit: προκειται για single sim η συσκευη του public...

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Και το public εβγαλε προσφορα το 2gb/32gb στα 120 ευρω..https://www.public.gr/product/motorola-moto-g5-plus-32gb-4g-fine-gold-smartphone/prod9521133pp/

Δηλαδη εβγαζε δυο εκδοσεις μια με 3gb και αλλη με 2gb?

εκτος και αν ειναι λαθος του public...

 

edit: προκειται για single sim η συσκευη του public...

 

Βάση του link που παρέθεσες έχει 3 GB RAM και είναι dual sim η συσκευή της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Βάση του link που παρέθεσες έχει 3 GB RAM και είναι dual sim η συσκευή της προσφοράς.

Σωστα, πηρα τηλ στο public και μου επιβεβαιωσαν οτι ειναι λαθος στη σελιδα τους...

Ειναι dual και 3gb..

Link to comment
Share on other sites

Σαν λεντ ειδοποιησεων παρα πολυ καλη εφαρμογη ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trendy.frontflashnotification

το εχω ρυθμισει να κρατα την οθονη ανοιχτη σε μηνυματα και κλησεις!

Link to comment
Share on other sites

Σαν λεντ ειδοποιησεων παρα πολυ καλη εφαρμογη ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trendy.frontflashnotification

το εχω ρυθμισει να κρατα την οθονη ανοιχτη σε μηνυματα και κλησεις!

 

Χαίρομαι που δεν είμαι μόνος σε αυτόν τον προβληματισμό. Ψάχνω άτομα που να έχουν κάνει root να δοκιμάσουν μια παραμετροποιημενη έκδοση που έφτιαξα του MotoDisplay.apk, διότι εγώ δεν είμαι root στο Moto Z μου. Αν ενδιαφέρεται κάποιος να εγκαταστήσει την εφαρμογή για να δούμε αν λειτουργεί το '' breathing '' όπως με τις παλιές συσκευές, θα το εκτιμούσα πολύ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,κατοχος και εγω απο την παρασκευη.Καλο το τηλεφωνο γενικα,πηρε και Oreo,κανενα θεμα.Δεν ειμαι βεβαια και κανενας απαιτητικος χρηστης αλλα τεσπα.Αυτο που λετε με το notification led οντως εχει στην αριστερη ακρη του ηχειου,το ειδα καποια στιγμη να αναβοσβηνει (λευκο χρωμα) οταν το ειχα συνδεδεμενο στον φορτιστη και εκανε reboot μετα απο ενημερωση αλλα οντως δεν λειτουργει.Εγω δεν το βρισκω και μεγαλο θεμα μιας και εχει αυτο το κολπο που το κουνας λιγο και ανοιγει ελαφρως η οθονη για να δεις ειδοποιησεις,εμενα μια χαρα μου κανει.Παντως τετοια χαρακτηριστικα σε αυτα τα λεφτα δεν παιζουν,πολυ τιμιο.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά Black Friday ξεπούλησε όπου κοίταξα .Ακόμα και τα εκθεσιακά .Τώρα κανονική τιμή

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/motorola-moto-g5-plus-32gb-4g-fine-gold-smartphone/prod9521133pp/

Link to comment
Share on other sites

Ισως, αλλα πρέπει και να το δει κάποιος και από κοντά .Δεν υπήρχε πουθενά όσο κοίταξα .Τα σχόλια χρηστών με αναζήτιση δείχνουν ανάμικτες εντυπώσεις (και για το απλό G6 ),και φαίνεται έρχεται και το G7 σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Ισως, αλλα πρέπει και να το δει κάποιος και από κοντά .Δεν υπήρχε πουθενά όσο κοίταξα .Τα σχόλια χρηστών με αναζήτιση δείχνουν ανάμικτες εντυπώσεις (και για το απλό G6 ),και φαίνεται έρχεται και το G7 σύντομα.

 

Σαν λεντ ειδοποιησεων παρα πολυ καλη εφαρμογη ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trendy.frontflashnotification

το εχω ρυθμισει να κρατα την οθονη ανοιχτη σε μηνυματα και κλησεις!

 

Καλησπέρα, κάτοχος του Moto G5 Plus εδώ και λίγες μέρες, γενικά ευχαριστημένος. Θέλω να βάλω μια 64 κάρτα, τη τύπου κάρτα φορεί SDXC η SDHC :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ισως, αλλα πρέπει και να το δει κάποιος και από κοντά .Δεν υπήρχε πουθενά όσο κοίταξα .Τα σχόλια χρηστών με αναζήτιση δείχνουν ανάμικτες εντυπώσεις (και για το απλό G6 ),και φαίνεται έρχεται και το G7 σύντομα.

Το public το έχει....https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/motorola-moto-g6-plus-4g-dual-sim-mayro-smartphone/prod9290165pp/

Λογικά εκεί θα παίξει (120ευρω) στο επόμενο black friday...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, κάτοχος του Moto G5 Plus εδώ και λίγες μέρες, γενικά ευχαριστημένος. Θέλω να βάλω μια 64 κάρτα, τη τύπου κάρτα φορεί SDXC η SDHC :confused:

 

Και οι δύο κάνουνε https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/indevice_detail/a_id/116318/p/30,6720,10165 (έχει και εικονίδια)

Το σημαντικό είναι το κατω

 

Performance warning

We recommend use of a high speed card , such as a UHS-1 type. Class 4 and Class 2 micro SD cards are not recommended for adopted internal storage usage. The performance of these cards is typically 10x slower than internal storage performance

 

Μια επώνυμη sdhc class 10 νομίζω σε καλύπτει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το public το έχει....https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/motorola-moto-g6-plus-4g-dual-sim-mayro-smartphone/prod9290165pp/

Λογικά εκεί θα παίξει (120ευρω) στο επόμενο black friday...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και οι δύο κάνουνε https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/indevice_detail/a_id/116318/p/30,6720,10165 (έχει και εικονίδια)

Το σημαντικό είναι το κατω

 

Performance warning

We recommend use of a high speed card , such as a UHS-1 type. Class 4 and Class 2 micro SD cards are not recommended for adopted internal storage usage. The performance of these cards is typically 10x slower than internal storage performance

 

Μια επώνυμη sdhc class 10 νομίζω σε καλύπτει μια χαρά...

 

Ευχαριστώ. Άρα πάω σε αυτήν, είναι και οικονομική. .

KINGSTON SDCS/64GB CANVAS SELECT 64GB MICRO SDXC UHS-I CLASS 10 + SD ADAPTER

Edited by agrotis
Link to comment
Share on other sites

Το public το έχει....https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/motorola-moto-g6-plus-4g-dual-sim-mayro-smartphone/prod9290165pp/

Λογικά εκεί θα παίξει (120ευρω) στο επόμενο black friday....

 

To είχε για οnline αγορά 199 ευρώ στο τέλος της βδομαδος Black friday .Δεν υπήρχε όμως πουθενά να το δεις ,και ακόμα δεν υπάρχει σε 2 καταστήματα που έτυχε και πέρασα.Οι επιλογές δηλαδή ήταν μεταξυ 120 ευρώ του G5 plus και του νεώτερου G6 plus 199 ευρώ .Κάτι αντίστοιχο μπορεί να γίνει με το G7 που θα υπάρχει τότε.

 

Φυσικά να το δεις ,να το πιάσεις κλπ αν σε βολεύει.Τo G6 plus στις φωτογραφίες του,ακολουθεί σχεδιαστικά άλλη μορφή ,είναι σαν τηλεκοντρόλ μακρύ,ενώ το G5 plus δείχνει πλατύ όπως το έβλεπες ζωντανά.Το κατάστημα εξ'αλλου προωθούσε με πωλητές τα "μακριά" Ηuawei και Xiaomi σαν νεώτερα, με πολύ μικρή διαφορά .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...