Jump to content

Moto G5 Plus


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρίσκω thread για το νέο μέλος της οικογένειας Moto G.

Πήγα και έπαιξα μαζί του σε ένα Saturn.

Ενδιαφέρον, ειδικά επειδή είναι 5.2 ίντσες αντί για 5.5, αλλά δε με πείθει να το αγοράσω.

 

NETWORK

Technology GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

CDMA 800 / 1900 - XT1687 (USA)

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - XT1687 (USA)

CDMA2000 1xEV-DO - XT1687 (USA)

HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - XT1684, XT1685

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 25(1900), 26(850), 38(2600), 41(2500), 66(1700/2100) - XT1687 (USA)

LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 19(800), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500) - XT1684, XT1685

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

 

LAUNCH

Announced 2017, February

Status Available. Released 2017, April

 

BODY

Dimensions 150.2 x 74 x 7.7 mm (5.91 x 2.91 x 0.30 in)

Weight 155 g (5.47 oz)

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

 

DISPLAY

Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.2 inches (~67.1% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 1920 pixels (~424 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 3

 

PLATFORM

OS Android 7.0 (Nougat)

Chipset Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625

CPU Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 506

MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB

Internal 32/64 GB, 2/4 GB RAM; 32 GB, 3 GB RAM

 

CAMERA

Primary 12 MP, f/1.7, autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, auto-HDR

Video 2160p@30fps

Secondary 5 MP, f/2.2

 

SOUND

Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

- Active noise cancellation with dedicated mic

 

COMMS

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth 4.2, A2DP, LE, EDR

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

NFC Yes (market dependent)

Radio FM radio

USB microUSB 2.0, USB Host

 

FEATURES

Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass (USA model only)

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Java No

- Fast battery charging

- MP3/AAC+/WAV/Flac player

- MP4/H.264 player

- Photo/video editor

- Document viewer

 

BATTERY

Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρήγγειλα σήμερα από e-shop που το έβαλε στα 244€

όταν παραλάβω θα επνέλθω με εντυπώσεις

Πάντως ξένα review που διάβασα είναι στην πλειονότητα τους πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πολύ καλή τιμή.Ενα καλό all around κινητό. Πολύ καλή κάμερα,μια χαρά επεξεργαστή με stock Android.Πολύ καλό γενικά για καθημερινή νορμάλ χρήση. Αν και θα το προτιμούσα με 5,5 οθόνη, δεν με χαλάει και έτσι! Περιμένουμε εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό, περιμένουμε εντυπώσεις!
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Συμπληρώνω μια εβδομάδα με το g5 plus.

Μερικές πρώτες εντυπώσεις .

Το έχω στο χρυσό γιατί μόνο αυτό είχε σε προσφορά ,αν και ήμουν αρνητικός εν τέλει μου άρεσε και γενικά το κινητό είναι πιο ωραίο στα χέρια σου παρά στις φωτογραφίες

Λήψη σήματος καλή

bt , wifi καλά

ποιότητα κλήσης καθαρή ίσως λίγο χαμηλή η ένταση(το έχω στο τέρμα)

2 σιμ + sd ξεχωριστά , χειρισμός 2 σιμ άψογος , πολύ εύκολος και παραμετροποιησιμος . Εχω μια vodafone και μια κοσμοτε + sd λειτουργούν άψογα

Μπαταρία θα σας πω τη χρήση που κάνω και βγάλτε εσείς τα συμπεράσματα . Ξεκινάω 0700 με γεμάτη μπαταρία , ανοιχτά από εκείνη την ώρα wifi , συνδεδεμένο bt με ακουστικά , δεδομένα . Ομιλία πάνω από μια ώρα σχεδόν 2, κάνα μισάωρο σερφαρισμα , συγχρονισμός 3 μειλ συνεχής , κάνα μήνυμα whatsapp και bbm και φτάνω το βράδυ στις 2100 με 55-60%. Καθόλου παιχνίδια.

Led ειδοποίησης δεν έχει , έχει το motodisplay είναι θέμα συνήθειας.

Από φωτογραφική δεν έχω σχηματίσει άποψη ακόμα, οι λίγες φώτο που έβγαλα είναι αξιοπρεπείς

Αυτά για την ώρα

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα. Γενικά η συσκευή πώς σου φαίνεται; Οθόνη καλή με φωτεινότητα, ανάγνωση κάτω από τον ήλιο κλπ; Γενικότερη ποιότητα κατασκευής;

 

Sent from mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για όνομα του Θεού, εκτός από το ε-σηοπ πού μπορούμε να βρούμε ασημί δίκαρτο το συγκεκριμένο κινητό σε λογική τιμή; Πώς ξέμειναν όλοι;
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι πηρα το g5 το απλο και επιβεβαιωνω οτι προκειται για εξαιρετική δουλεια απο την εταιρεία,ποσο δε το plus.ειδικα η πλοήγηση με το κεντρικό κουμπί ειναι ολα τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω το Moto G2, το οποίο με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο στα πάντα πλην ενός: Όταν χρησιμοποιώ το android auto, το κινητό κολλάει απίστευτα στην πλοήγηση, ενώ εάν θέλω να βάλω πλοήγηση και ταυτόχρονα να παίζει μουσική από το Spotify, κολλάει απίστευτα και το κινητό ζεσταίνεται απίστευτα. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να κάνω την αναβάθμιση. Θέλω όμως να ρωτήσω το εξής: Όσοι έχετε το Moto G5 και έχει τύχει να δοκιμάσετε το κινητό σε λειτουργία android auto, πώς δουλεύει; Γιατί, εάν το σκέτο G5 δεν κολλάει σε αυτό που θέλω να κάνω, τότε θα προτιμήσω το G5 από το G5 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω για το G4 plus ότι δεν έχει κανένα θέμα με το android auto. Λειτουργεί άψογα συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο. Φαντάζομαι πως και το G5 δεν θα έχει λόγω αναβαθμισμενων χαρακτηριστικών. Το μόνο θέμα η υπερθέρμανση και η μπαταρία η οποία πάρα το ότι φορτίζει μπορεί να πέσει λίγο. Και φυσικά προβλημα είναι και το ότι το Google maps δεν είναι το πιο αξιόπιστο στην πλοήγηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Εσύ χρησιμοποίησες, έστω με το G4 Plus, ταυτόχρονα πλοήγηση ΚΑΙ Spotify και έτρεχαν άνετα; Η μουσική ακουγόταν κανονικά και η πλοήγηση δεν είχε κολλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Κατόχος απλού G5 εδώ και λίγες μέρες. Ικανοποιημένος προς το παρόν. Μπαταρία μια χαρά, δεν έκανα ποτέ και τρόμερή χρήση. Το μόνο που με ξενίζει λίγο είναι η απουσία notification led. Κατά τα άλλα μπορώ να πω κανένα πρόβλημα. Περισσότερες λεπτομέρειες με τον καιρό.
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Το led το ενεργοποιείς μόνο αν κάνεις root το κινητό. Θα με ενδιέφερε να μάθω για το απλό το G5 εάν μπορεί να δουλέψει ταυτόχρονα πλοήγηση Google Maps και μουσική μέσω Spotify όταν είναι συνδεδεμένο με το αυτοκίνητο και δουλεύει το Android Auto. Το έχεις κάνει αυτό πατάτες;
Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε να μάθω για το απλό το G5 εάν μπορεί να δουλέψει ταυτόχρονα πλοήγηση Google Maps και μουσική μέσω Spotify όταν είναι συνδεδεμένο με το αυτοκίνητο και δουλεύει το Android Auto.

 

Αν μιλάμε για το ίδιο λεντ, της φόρτισης, αυτό από όσο έχω διαβάσει δεν είναι ικανοποιητικό για να λειτουργήσει επίσης ως led ειδοποίησης. Πάντως αν κάποια μέρα αποφασίσω να κάνω root θα το δοκιμάσω.

 

Όσο για το google maps και το spotify ομολογώ πως δεν είμαι fan και δεν έχω δοκιμάσει τον συγκεκριμένο συνδυασμό αλλά στο παλιό μου motorola (moto E 1st gen) με μόλις 1 γίγα μνήμη έκανα πλοήγηση και από πίσω άκουγα μουσική. Πιστευω πως δεν θα έχεις πρόβλημα, ειδικά αν πάρεις την έκδοση με τα 3 GB RAM.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο να συνδέει τη συσκευή σε PC και να μην αναγνωρίζεται; Εμφανίζεται στον υπολογιστή μου, αλλά είναι άδεια και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Τη κάρτα μνήμης τη διαβάζει το κινητό πάντως και ότι έχει μέσα.

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το ίδιο λεντ, της φόρτισης, αυτό από όσο έχω διαβάσει δεν είναι ικανοποιητικό για να λειτουργήσει επίσης ως led ειδοποίησης. Πάντως αν κάποια μέρα αποφασίσω να κάνω root θα το δοκιμάσω.

 

Όσο για το google maps και το spotify ομολογώ πως δεν είμαι fan και δεν έχω δοκιμάσει τον συγκεκριμένο συνδυασμό αλλά στο παλιό μου motorola (moto E 1st gen) με μόλις 1 γίγα μνήμη έκανα πλοήγηση και από πίσω άκουγα μουσική. Πιστευω πως δεν θα έχεις πρόβλημα, ειδικά αν πάρεις την έκδοση με τα 3 GB RAM.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο να συνδέει τη συσκευή σε PC και να μην αναγνωρίζεται; Εμφανίζεται στον υπολογιστή μου, αλλά είναι άδεια και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Τη κάρτα μνήμης τη διαβάζει το κινητό πάντως και ότι έχει μέσα.

 

Είναι διαφορετικό το να τρέχει η πλοήγηση και η μουσική μέσω Spotify ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο και όλα αυτά γίνονται μέσω του Android Auto. Γι αυτό θέλω να μάθω από κάποιον που έχει κάνει ακριβώς αυτό που ρωτάω.

 

Επίσης, σχετικά με το πρόβλημα αναγνώρισης, το κινητό όταν το συνδέεις, θα πρέπει να τραβήξεις το drop down menu και να βγάλεις την επιλογή USB για φόρτιση και να επιλέξεις την μεταφορά δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για κάποιο λόγο δεν εμφανιζόταν αυτό το μενού. Μάλλον έφταιγε γ κάρτα όμως γιατί στο παλιό κινητό την είχα με 2 partition. Μετά το φόρμα τ την αναγνώρισε κανονικά.

 

Θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες να κάνω δοκιμή με Spotify και θα σου πω αποτελέσματα.

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στους retailers?Διότι πως θα αγοράσουμε ένα τηλέφωνο όταν δεν το έχουμε έστω δει ή χρησιμοποιήσει λίγο; Τι παίζει με εγγυήσεις από skroytzadika και επίσης εάν θα έρθει σε μπλε χρώμα που επίσης έχει διαρεύσει στο εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζιά του Skroutz υπήρχε τουλάχιστον μέχρι πριν 2 εβδομάδες και σε χρυσό αλλά και σε γκρι. Αναμένουμε όλοι προφανώς πότε θα έρθει καινούρια παρτίδα. Για το θέμα των εγγυήσεων/μπλε χρώμα δεν ξέρω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν έχω το τηλέφωνο εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό το μοναδικό αρνητικο που έχω βρει είναι το notification Led το οποίο για να δουλέψει πρέπει να κάνεις root την συσκευή κάτι που έκανα μόνο και μόνο για αυτό το λόγο αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι δουλεύει σωστά και να πω την αλήθεια το μετάνιωσα που το έκανα επίσης η διαδικασία root ήταν αρκετά δύσκολο για εμένα (βασικά το έδωσα σε ένα γνωστό μου) κατά τα άλλα όλα δουλεύουν ομαλά και σωστά σε σύγκριση με το p9 lite που έκανα είναι σε όλα λίγο καλύτερο καλή κάμερα καλή ομιλία καλό WiFi και πολύ καλή μπαταρία αν και θα προτιμούσα να είχε βύσμα type c το κλασικό USB που έχει κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά λίγο παραπάνω από μια ώρα για μία πλήρη φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα το εξής πρόβλημα στο οποίο πρέπει να φταίει κάτι με την διαμόρφωση της microSD ως εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου: Ορισμένες εφαρμογές (Beat, Camscanner, Quizdom, 9GAG, Facebook, Messenger, Trials Frontier) που εγκαθίστανται εργοστασιακά στην κάρτα μνήμης και βάζω συντομεύσεις τους στην αρχική οθόνη, μετά από επανεκκίνηση του κινητού εξαφανίζονται από την αρχική οθόνη. ΤΟ πρόβλημα το έλυσα μπακάλικα μεταφέροντας τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη, αλλά δεν είναι η σωστή λύση αυτή. Κάποιος που να παρατήρησε το θέμα αυτό; Κατά τα άλλα το κινητό πετάει. Έκανα και τη δοκιμή Spotify + Google Maps στο Android Auto και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν κολλάει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Οντως τελειο το κινητο!!! Πηρα και μια θηκη με καπακι flip και εβαλα και ενα tempered glass....απλα ξερει κανεις γιατι δεν δουλευουν οι εφαρμογες τυπου "s view"?? Δηλαδη να κλεινεις το καπακι και να κλεινει η οθονη και οταν το ανοιγεις να αναβει!! Τις δοκιμασα ολες....τιποτα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ο μαγνήτης μάλλον για να πιάσει το καπάκι που κλείνει. Οι θήκες όμως αυτές είναι άβολες για φωτογραφίες. Δεν προτιμάς κάποια TPU θήκη; Εγώ περιμένω αυτή https://urbanarmorgear.com/collections/all/products/motorola-moto-g5-plus-case?variant=38988084367 και έχει κόλπο για να την πάρεις 20 και όχι 25 δολάρια. βάλε να κάνεις αγορά, μην την ολοκληρώσεις ποτέ και σε λίγες ώρες θα δεις ένα mail που θα σου λέει ότι έλα να την αγοράσεις και 5 δολάρια έκπτωση. Τιποτένιοι αμερικάνοι. Πέραν την προστασίας πάντως, το συγκεκριμένο κινητό θέλει θήκη οπωσδήποτε γιατί γλιστράει στο χέρι και τα βράδια που ξαπλώνω και βλέπω 9gag, όταν με παίρνει ο ύπνος και ακόμα το έχω στα χέρια μου, αρχίζει να γλιστράει και δεν μπορώ να το πιάσω καλά για να το βάλω στο κομοδίνο και με ξυπνάει η όλη κατάσταση :lol::lol::lol: Edited by Jimisballjohn
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ο μαγνήτης μάλλον για να πιάσει το καπάκι που κλείνει. Οι θήκες όμως αυτές είναι άβολες για φωτογραφίες. Δεν προτιμάς κάποια TPU θήκη; Εγώ περιμένω αυτή https://urbanarmorgear.com/collections/all/products/motorola-moto-g5-plus-case?variant=38988084367 και έχει κόλπο για να την πάρεις 20 και όχι 25 δολάρια. βάλε να κάνεις αγορά, μην την ολοκληρώσεις ποτέ και σε λίγες ώρες θα δεις ένα mail που θα σου λέει ότι έλα να την αγοράσεις και 5 δολάρια έκπτωση. Τιποτένιοι αμερικάνοι. Πέραν την προστασίας πάντως, το συγκεκριμένο κινητό θέλει θήκη οπωσδήποτε γιατί γλιστράει στο χέρι και τα βράδια που ξαπλώνω και βλέπω 9gag, όταν με παίρνει ο ύπνος και ακόμα το έχω στα χέρια μου, αρχίζει να γλιστράει και δεν μπορώ να το πιάσω καλά για να το βάλω στο κομοδίνο και με ξυπνάει η όλη κατάσταση :lol::lol::lol:

χαχαχ εχεις δικιο φιλε μου, ειναι οντως αβολη....την πηρα 10 ευρω απο skroutz αλλα οντως αυτη που λες δεν παιζεται!! Ειχα παλια UAG σε ενα LG G4 και ειχε πεσει κατω 15 φορες και δεν ειχε παθει τιποτα....!!! Εκανα το κολπο που λες....να δω....θα μου στειλουν mail? ;)

 

Να σε ρωτησω κατι αλλο? Τωρα που σε βρηκα....χαχαχ....χρησιμοποιεις τον default Launcher3 ή Nova?? Το λεω γιατι ο default δεν εμφανιζει notifications badges(νουμερακια στα εικονιδια).....

Επισης ο ηχος κατα την κληση ειναι πολυ χαλια...αν εχει θορυβο ισα ισα που ακουω....γινεται κατι με κανα αλλο app?? (δεν το εχω κανει root το κινητο για να μην χασω την εγγυηση)

Και τελος....η μπαταρια μου κραταει σχεδον μια μερα....με full χρηση 4g στη δευτερη sim, πολλα ενεργοβορα προγραμματα οπως facebook,messenger,viber,instagram,parallel space(για δευτερο ...facebook χεχε) κτλ....εχω βαλει το greenify+donation, εχω και doze.... προτεινεις κανα αλλο app οπως battery doctor ή δεν κανουν τιποτα;;;

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

1) Θέλω να μας πεις αν όντως θα λάβεις μέιλ με έκπτωση από τους λαδιάρηδες

2) Χρησιμοποιώ τον Launcher3, παρά το γεγονός ότι για σχεδόν 3 χρόνια είχα τον Nova στο Moto G 2014. Δεν ξέρω, επειδή το κινητό πάει σφαίρα είπα αυτή τη φορά να συγκρατηθώ και να κρατήσω όσο πιο stock γίνεται. Και δεν με πειράζει που δεν φαίνονται οι αριθμοί (Κρατήσου και εσύ σε stock, με κούρασε το συνεχές σπάσιμο που έκανα στο Moto G 2014 :lol:).

Βέβαια, o Launcher3 δεν είναι άγιος. Έχω πρόβλημα με το γεγονός ότι έχω διαμορφώσει την κάρτα SD ως εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα πολλές φορές δεν εμφανίζεται το εικονίδιό τους στην home screen μετά από reboot. Οι λύσεις σε αυτό είναι 2: είτε θα μεταφέρεις την εφαρμογή στην μνήμη της συσκευής είτε θα βάλεις άλλον Launcher (με τον Nova δεν είχα το πρόβλημα αυτό στο άλλο κινητό).

3) Δεν ξέρω, εγώ ακούω πεντακάθαρο ήχο, πιο σιγανό βέβαια συγκριτικά με το Moto G 2014 που σε κούφαινε.... Κατέβασε κάποιο άλλο dialer app και δοκίμασε. Εάν έχεις και πάλι πρόβλημα, μπορεί να έχει πρόβλημα το ηχείο.

4) Με την μπαταρία εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα. Επειδή όμως το διάβασα το θέμα αυτό, τσέκαρε το λινκ https://forum.xda-developers.com/g5-plus/how-to/fix-standby-battery-drain-issue-moto-g5-t3615856

Εάν τώρα θες εξοικονόμηση μπαταρίας, εγώ είχα φτιάξει δυνατή ομάδα με apps στο Moto G 2014. Θέλεις root για να περάσεις Greenify + Servicely και έπειτα θα πρέπει να περάσεις Xposed για να εγκαταστήσεις το Amplify και να μπορέσει το Greenify να κάνει δουλειές που μόνο μέσω Xposed ξεκλειδώνονται. Προς το παρόν όμως δεν υπάρχει Xposed για Android 7, επομένως το μόνο που προτείνω είναι root Και μετά Greenify + Servicely.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, απο σκρουτζαδικα αγορασμενα τα κινητά σας και εάν ναι από που ηταν η εισαγωγή; Θα το φέρουν και οι retailers (kwtsos και λοιποί);
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...