Jump to content

iOS 11 - Η Apple ανακαλύπτει εκ νέου το drag and drop


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧΆΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΆΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Για όνομα μετά αρωτιεστε γιατι οι περισσότεροι μισούν τους apple fans. Ακου λέει ανακαλύπτει εκ νέου το drag and drop. ΕΛΕΟΣ αυτο με την εικόνα και το Link το έχει η Samsung από το S3. ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ πρέπει κάθε τι που κάνει η Apple να είναι επανάσταση. 2017 και θεωρούμε επανάσταση το drag an drop επειδή θυμήθηκε να το βάλει η Apple.

 

δε μπηκες καν στον κοπο να δεις το βιντεο και το εκρινες.. ετσι πηρες και το κινητο σου..της samsung..μονο ετσι μπορει καποιος να αγορασει samsung..:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το είδα το βίντεο στο πρώτο ποστ και πόσο χρόνο πιστεύεις ότι γλιτώνει αν το Copy paste γίνεται με τον τρόπο που το έκανα εγώ? Είναι και οι εφαρμογές που χρησιμοποίησε είσαι σίγουρος ότι πχ μεταξύ tapatalk Browser θα είναι ίδιο το Copy paste?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

Δεν είναι μόνo ο χρόνος που γλιτώνεις ούτε αναφέρετε η είδηση σε copy paste, (απολύτως) καμία σχέση αυτό που έδειξες.

Στο iOS 11 η οθόνη (του iPad) θα παραμένει fully interactive ενώ ο χρήστης μπορεί να κάνει multiple selections με το ένα χέρι και με το άλλο να αλλάζει οθόνες (right scroll), να διαλέγει από οπουδήποτε και να τα τοποθετεί επίσης οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνo ο χρόνος που γλιτώνεις ούτε αναφέρετε η είδηση σε copy paste, (απολύτως) καμία σχέση αυτό που έδειξες.

Στο iOS 11 η οθόνη (του iPad) θα παραμένει fully interactive ενώ ο χρήστης μπορεί να κάνει multiple selections με το ένα χέρι και με το άλλο να αλλάζει οθόνες (right scroll), να διαλέγει από οπουδήποτε και να τα τοποθετεί επίσης οπουδήποτε.

Αυτό για το fully interactive γίνεται και στο native Android μπορείς κανονικά να μεταβείς ανάμεσα στις ανοιγμένες εφαρμογές και να κάνεις αντιγραφή κάτι που θες άμεσα στην άλλη. Αλλάζει από ότι είδα ότι στο ios δεν είναι Copy paste αλλά πιάσιμο κατευθείαν του κειμένου φωτογραφίας και drop στο σημείο που θες. Το θέμα είναι θα γίνεται μόνο σε ipad η και σε iPhone? Γιατί εγώ το έκανα σε κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ηδη υπαρχει καλυτερη υλοποιηση που λεγεται airdrop.

 

Εχω βαρεθει να το γραφω. Εγω, εσυ και οποιος ασχολειται, τα εκανε ολα αυτα ακομα και με windows mobile 6.1

Τι εχει αλλαξει και τι καταφερνει ΜΟΝΟ η apple; Να τα κανει απλα και mainstream για τον μεσο, απλο χρηστη και οχι για tech freaks.

Δεν ειναι τυχαιο πως αν παρατηρησετε στοιν εξω κοσμο, πολλοι μεγαλυτερης ηλικιας εχουν ipad. Και οσοι εχουν android παιδευονται με ρυθμισεις, κολληματα, δυσκολια στη χρηση κλπ.

 

Κι εγώ τα έκανα εν έτει 2004 (με μηχάνημα κατασκευής 2000) με Windows HPC 3.0. Χωρίς να είμαι tech freak. Απλά κι όμορφα, out of the box. Έρχεται λοιπόν η Apple μετά από 17 χρόνια να μου πει... τι ακριβώς? Ότι το έκανε καλύτερα από ό,τι 17 χρόνια πριν? Έλα. Σώπα. Κι αυτό είναι είδηση?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εκκαθάριση, μπορείτε να ασχοληθείτε με το drag and drop - Μεταφορά και Εναπόθεση; Δεν αναφερόμαστε στην αντιγραφή/επικόλληση!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το fully interactive γίνεται και στο native Android μπορείς κανονικά να μεταβείς ανάμεσα στις ανοιγμένες εφαρμογές και να κάνεις αντιγραφή κάτι που θες άμεσα στην άλλη. Αλλάζει από ότι είδα ότι στο ios δεν είναι Copy paste αλλά πιάσιμο κατευθείαν του κειμένου φωτογραφίας και drop στο σημείο που θες. Το θέμα είναι θα γίνεται μόνο σε ipad η και σε iPhone? Γιατί εγώ το έκανα σε κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Νομιζω οτι κανεις σας δεν εχει καταλαβει τι πραγματικα προσφερει το drag n drop του ios 11 στο ipad!

Με απλα λογια για να γινει πιο κατανοητο:

Πατας πανω σε μια εικονα για παραδειγμα και μετα αρχιζεις να μαζευεις και αλλες εικονες με το αλλο δακτυλο.Μετα ενω συνεχιζεις να κρατας τις εικονες που μαζεψες με το ενα δακτυλο,αλλαζεις εφαρμογη ή αλλο φακελλο και συνεχιζεις να μαζευεις φωτογραφιες ή αρχεια και αυτο μπορει να γινει με μαζεμα απο πολλες εφαρμογες ή φακελους και στο τελος ριχνεις ολα οσα μαζεψες απο ολους του φακελλους ,με τη μια στην εφαρμογη που θες ή στο φακελο που θες!

Αυτο δε γινεται ουτε στο android,ουτε στα windows,ουτε στο macos,αν δε κανω λαθος!

Στα αλλα λογισμικα κανεις drag n drop απο ενα φακελλο στον αλλο,αλλα δε μπορεις να μαζεψεις υλικο απο πολλους φακελους και να τους ριξεις με την μια στο φακελλο που θες!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που έκανε ο king στο βίντεο που ανέβασε με το copy paste το κάνω με το iPhone 6s που εχω τώρα. Προφανώς μιλάμε για κάτι άλλο σε αυτό το άρθρο.;)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανεις σας δεν εχει καταλαβει τι πραγματικα προσφερει το drag n drop του ios 11 στο ipad!

Με απλα λογια για να γινει πιο κατανοητο:

Πατας πανω σε μια εικονα για παραδειγμα και μετα αρχιζεις να μαζευεις και αλλες εικονες με το αλλο δακτυλο.Μετα ενω συνεχιζεις να κρατας τις εικονες που μαζεψες με το ενα δακτυλο,αλλαζεις εφαρμογη ή αλλο φακελλο και συνεχιζεις να μαζευεις φωτογραφιες ή αρχεια και αυτο μπορει να γινει με μαζεμα απο πολλες εφαρμογες ή φακελους και στο τελος ριχνεις ολα οσα μαζεψες απο ολους του φακελλους ,με τη μια στην εφαρμογη που θες ή στο φακελο που θες!

Αυτο δε γινεται ουτε στο android,ουτε στα windows,ουτε στο macos,αν δε κανω λαθος!

Στα αλλα λογισμικα κανεις drag n drop απο ενα φακελλο στον αλλο,αλλα δε μπορεις να μαζεψεις υλικο απο πολλους φακελους και να τους ριξεις με την μια στο φακελλο που θες!

Γίνεται με Τρίτη εφαρμογή ρε συ. Χρησιμοποιώ προσωπικά το Clipper. Ότι κάνω αντιγραφή πάει εκεί και μετά τα κάνω merge και επικόλληση εκεί που θέλω. Τις εφαρμογές που βάζω στο θέμα προσφορές Android έτσι το κάνω και δεν με τρώει καθόλου χρόνο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό που έκανε ο king στο βίντεο που ανέβασε με το copy paste το κάνω με το iPhone 6s που εχω τώρα. Προφανώς μιλάμε για κάτι άλλο σε αυτό το άρθρο.;)
Κάνεις split screen στο 6s και αντιγράφεις από μια εφαρμογή εικόνα βίντεο κείμενο και το κάνεις επικόλληση στο άλλο παράθυρο?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με Τρίτη εφαρμογή ρε συ. Χρησιμοποιώ προσωπικά το Clipper. Ότι κάνω αντιγραφή πάει εκεί και μετά τα κάνω merge και επικόλληση εκεί που θέλω. Τις εφαρμογές που βάζω στο θέμα προσφορές Android έτσι το κάνω και δεν με τρώει καθόλου χρόνο.

Με ενδιαμεσο και copy paste,το κανουν ολα.Το θεμα ειναι να κανεις drag(οχι copy) απο πολλαπλές πηγες και μετα drop στην τοποθεσια που θες!

Και δε λεω οτι ειναι καλυτερη λυση,απλα ειναι εντελως διαφορετικη λειτουργια η μια με την αλλη!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαμεσο και copy paste,το κανουν ολα.Το θεμα ειναι να drag απο πολλαπλες πηγες και μετα drop στην τοποθεσια που θες!
Ναι αυτό δεν το κάνει. Αλλά θα το κάνει μόνο το ipad η και το iphone το συγκεκριμένο με το Split Screen και το drag and drop? Πάντως δεν νομίζω ότι γλιτώνει κάποιος χρόνο από αυτό που δείχνει το βίντεο με αυτό που έκανα εγώ. Σε 40 δευτερόλεπτα βίντεο έκανα Copy paste κείμενο βίντεο εικόνα και αυτό μπορεί να γίνει από όποια εφαρμογή υπάρχει στο κινητό.

 

Επειδή λειτουργω και το πενακι πάντως έχει μία λειτουργία που μπορείς να επιλέξεις όποιο μέρος θες και να το κάνεις paste όπου θέλεις που δεν πρέπει να το έχει κανένα άλλο κινητό που δεν έχει πενακι.

 

Πχ

 

fe8ddec163d3783fe24c990bccee7bbd.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γελάω με τα σχολια ορισμένων. Ή που δεν εχουν δει το βιντεο ή που δεν μπορουν να αντιληφθουν την διαφορα του drag and drop με το copy/paste. Δηλαδη τοσο χαλια πιστευετε οτι ειναι το iOS που δεν ειχε copy/paste ως τώρα;

 

Προσωπικά δεν νομιζω να υπηρχε κατι αναλογο στο android μεχρι τώρα native στο λειτουργικο αλλα ακομα και να υπηρχε κατι αναλογο, η Apple το εξελιξε οποτε τι διαμαρτυρεστε; Αν ειναι οντως πιο εργονομικο θα δειξει αλλα μου φαινεται πολλα υποσχομενο

Get your head out of your ash!

Confirmation Bias is our era's intellectual cancer

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εκκαθάριση, μπορείτε να ασχοληθείτε με το drag and drop - Μεταφορά και Εναπόθεση; Δεν αναφερόμαστε στην αντιγραφή/επικόλληση!

 

Αν δεν αναφερόμαστε σ' αυτό, είναι επειδή δεν το έχει ανακαλύψει ακόμα η Apple. :p :p Λίγο υπομονή μερικές δεκαετίες ακόμα που θα το ανακαλύψει καλύτερο και πιο απλό :p

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναφερόμαστε σ' αυτό, είναι επειδή δεν το έχει ανακαλύψει ακόμα η Apple. :p :p Λίγο υπομονή μερικές δεκαετίες ακόμα που θα το ανακαλύψει καλύτερο και πιο απλό :p

 

 

 

Χαχα μπα σε καλό σου, χωρατατζή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναφερόμαστε σ' αυτό, είναι επειδή δεν το έχει ανακαλύψει ακόμα η Apple. :p :p Λίγο υπομονή μερικές δεκαετίες ακόμα που θα το ανακαλύψει καλύτερο και πιο απλό :p

 

 

 

Σεφερλής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...