Jump to content

iOS 11 - Η Apple ανακαλύπτει εκ νέου το drag and drop


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το airdrop δουλεύει με όλες τις συσκευές? Μπορείς να συνδέσεις xbox Controller η dualshock και να παίξεις ένα παιχνίδι? Μπορείς να συνδέσεις λάμπα Bluetooth και να την ελέγχεις με το κινητό? Μπορείς να στείλεις λάβεις αρχεία μέσω Bluetooth με το Laptop? Σε τι κόσμο σας έχει βάλει η Apple και δεν γνωρίζεται για τίποτα άλλο πραγματικά είναι κρίμα που δεν έχετε ιδέα για τα άλλα λειτουργικά και τις άπειρες ευκολίες τους.

 

Για το τελευταίο δεν θα σχολιάσω καν αν θες 10 λεπτά για να κάνεις κάτι εγώ θέλω 5 και λιγότερο στο Android.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Ναι σε όλα εκτος από την αποστολή αρχείων με by.Μπορείς να τα κάνεις χωρίς jb.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση; Δηλαδή για μια ακόμα φορά θα "φαγωθούμε" ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο;

Τόσα χρόνια το ίδιο πρόβλημα;

Ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο λειτουργικό για μένα;

Αυτό που μου "κάθεται" καλύτερα! Εξυπηρετεί τις ανάγκες μου,λειτουργεί απροβλημάτιστα,δέχεται υποστήριξη με ενημερώσεις κλπ κλπ κλπ...

Το να καθόμαστε να λέμε και να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια κουράζει!...

 

P.S. Πιο μεγάλες σε εκταση μορφοποιήσεις κειμένων δεν έχετε να βάλετε;...

Edited by HIM
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου λεω. Εχεις φαει τα λειτουργικα με το κουταλι χρονια τωρα. Η κυρα Μαρικα ομως δεν τα εχει φαει. Δωστης αντροιντ και κλαψε απο τις ερωτησεις. Δωστης ios και δες τη να ειναι ανετη χωρις κολληματα απο τη πρωτη στιγμη.

 

Και μου λες χωρις ρυθμισεις... Αν πατησεις το εικονιδιακι bluetooth που εμεις "κλαψ" δεν το εχουμε, δεν θα σε παει στις ρυθμισεις για ζευγοποιηση; Ο αλλος δεν θα πρεπει να εχει μπει στις ρυθμισεις να γινει φανερος κλπ;

 

Μαντεψε. Με το airdrop απλα βλεπω τη συσκευη του αλλου και το στελνω αμεσως. Απλα. Ολα τα αλλα τα εχει default το λειτουργικο οπως τα δειχνει και σε εσενα. Default.

 

Για τα μηνυματα αστο. Δες πως λειτουργει το imessage και μου λες. Εννοειται και εγω εχω viber messenger γιατι εχω φιλαρακια με android.

 

Τα δεδομενα ουτως ή αλλως προσωπικα δεν τα κλεινω ποτε γιατι εχω πολυ καλο ελεγχο χρησης και δεν ξεμενω ποτε.

Και εχω μαλιστα ενα samsung s5 που πηρα πολυ φθηνα ως 2η συσκευη.

Αρχιζουμε απο το οτι εβαλες, καπως, το ονομα μου στο μηνυμα του king2009 :confused:

Οχι τιποτα, αλλα προτιμω το Automate απο το Tasker

 

Εχουμε και λεμε: ΟΧΙ δε χρειαζεσαι pair για μια αποστολη αρχειου, και αν χρειαστεις βγαινει σε Dialog. Ααααρα, δεν πατας το ποδι σου καν στις ρυθμισεις. Ουτε για φανερος αφου υπαρχει επιλογη να ειναι μονιμα φανερο οταν ειναι ανοικτο

 

Αν βλεπεις ολες τις συσκευες απο default, τοτε ειναι για μενα θεμα ασφαλειας. Αν θυμαμαι καλα εχει και προεπισκοπηση περιεχομενου στην ειδοποιηση; Αν ναι, οτι πρεπει να στελνεις dick pics σε αγνωστους :lol:

 

Αν δεν ειναι το default, τοτε ειναι ακριβως το ιδιο με το να θεσεις το "Παντα ορατος" στο Android. Και για να δεχτεις απο καποιον φωτογραφια, θα πρεπει αυτος ο καποιος να ειναι στις επαφες σου, ηηηηη να αλλαξεις την ρυθμιση και να τον κανεις ορατο. Σαν να κρατας το κυκλακι πατημενο δηλαδη

 

Αρα πλεονεκτημα 0. Χαιρομαι που θα συμφωνησεις μαζι μου :D

 

Για iMessage για πες μου τις διαφορες απο το Hangouts....

 

Οσο για δεδομενα, το οτι δε το κανεις εσυ δε σημαινει δε το κανει κανεις :) Και ειδικα η κυρα-Μαρικα που εχει φτηνο πακετακι με λιγα δεδομενα

 

 

Και κατι ακομα:

Εσυ μιλησες για 1002 ρυθμισεις. Οχι για την κυρα Μαρικα. Οτι το λειτουργικο σε αναγκαζει να μπαινεις ρυθμισεις και αλλα τρελα

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

"Να στελνεις δωρεαν imessages απο την απλη εφαρμογη μηνυματων"

 

αυτό πως μεταφράζεται ; είναι σαν να λέω "μπορείς να στείλεις viberoμηνύματα από το whatsapp" ;

φυσικά και υπήρχε/υπάρχει τρόπος να στείλεις "sms" Μέσω internet

το πρόβλημα είναι ότι η εφαρμογή δεν είναι standard στις συσκευές android γιατί δεν έχουν όλα την ίδια "απλή εφαρμογή μηνυμάτων"

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια κανει το απλο: Στελνω μεσω ιντερνετ, αν ειναι διαθεσιμο. Αν δεν ειναι ή ο αλλος δεν ειναι συνδεδεμενος τωρα στο iMessage ή αν δεν εχει iMessage, στελνω SMS

 

Σαν τοσες και τοσες εφαρμογες, και συντομα και το Allo

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Δηλαδή για μια ακόμα φορά θα "φαγωθούμε" ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο;

Τόσα χρόνια το ίδιο πρόβλημα;

Ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο λειτουργικό για μένα;

Αυτό που μου "κάθεται" καλύτερα! Εξυπηρετεί τις ανάγκες μου,λειτουργεί απροβλημάτιστα,δέχεται υποστήριξη με ενημερώσεις κλπ κλπ κλπ...

Το να καθόμαστε να λέμε και να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια κουράζει!...

 

P.S. Πιο μεγάλες σε εκταση μορφοποιήσεις κειμένων δεν έχετε να βάλετε;...

 

 

 

Δυστυχως ετσι παει και ετσι θα πηγαινει αφου και το ιδιο το -καθε- φορουμ το επτρεπει και αποδεχεται.

 

Και τις μορφοποιησεις.

 

Παντως συμφωνω πως θα επρεπε να συμαζευτει αυτη η κατασταση.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπηρχαν οι ανακριβειες περι ρυθμισεων, κολληματων, δυσκολιων κτλ, δε θα υπηρχε τετοια συζητηση...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Aλλο ενα νημα με παρομοια καταληξη.......ασε να μη γραψω παλι και με ..........βαλουν τιμωρια.........:lol::lol::lol:

 

Εσεις οι εξπερ λοιπον στο ιος δειτε και αλλα κολπακια και γραψτε για αυτα......καποια απο αυτα αξιζουν τουλαχιστον την προσοχη μας,

και καποια απο αυτα πραγματικα τα ανακαλυψε η μηλοεταιρια.......

 

75 More iOS 11 Hidden Features & Changes!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παραμείνετε παρακαλώ στο θέμα και αφήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, μην έχουμε έμψυχες απώλειες βραδιάτικα!
Link to comment
Share on other sites

Aλλο ενα νημα με παρομοια καταληξη.......ασε να μη γραψω παλι και με ..........βαλουν τιμωρια.........:lol::lol::lol:

 

Εσεις οι εξπερ λοιπον στο ιος δειτε και αλλα κολπακια και γραψτε για αυτα......καποια απο αυτα αξιζουν τουλαχιστον την προσοχη μας,

και καποια απο αυτα πραγματικα τα ανακαλυψε η μηλοεταιρια.......

 

75 More iOS 11 Hidden Features & Changes!

 

Αφού διαφωνείς,γιατί ασχολείσαι; Και πολύ περισσότερο,γιατί χάνεις χρόνο για να γράφεις;

Και φλερτάρεις με το ban; κατά τα λεγόμενα σου.

Απλά αγνόησε το! Και εσυ θα είσαι καλά! Και εμείς καλύτερα...

Edited by HIM
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Δηλαδή για μια ακόμα φορά θα "φαγωθούμε" ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο;

Τόσα χρόνια το ίδιο πρόβλημα;

Ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο λειτουργικό για μένα;

Αυτό που μου "κάθεται" καλύτερα! Εξυπηρετεί τις ανάγκες μου,λειτουργεί απροβλημάτιστα,δέχεται υποστήριξη με ενημερώσεις κλπ κλπ κλπ...

Το να καθόμαστε να λέμε και να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια κουράζει!...

 

P.S. Πιο μεγάλες σε εκταση μορφοποιήσεις κειμένων δεν έχετε να βάλετε;...

 

Τα παράπονά σου στον DINFUN και αυτά που γράφει που βάλθηκε να μας τρελάνει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αφού διαφωνείς,γιατί ασχολείσαι; Και πολύ περισσότερο,γιατί χάνεις χρόνο για να γράφεις;

Και φλερτάρεις με το ban; κατά τα λεγόμενα σου.

Απλά αγνόησε το! Και εσυ θα είσαι καλά! Και εμείς καλύτερα...

Eσυ φιλε που ειδες την διαφωνεια.....κατα τα αλλα γραφομενα σου απλα ασχολιαστα.......για να εισαι και εσυ καλυτερα.:lol:

Καλη συνεχεια.

 

Και αλλο ενα video για το πως ακριβως γινεται.........

Drag & Drop File Sharing on iPhone iOS 11

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παραμείνετε παρακαλώ στο θέμα και αφήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, μην έχουμε έμψυχες απώλειες βραδιάτικα!

 

Ποιό είναι το θέμα;

Ειναι ότι επιτέλους η Apple ανακάλυψε αυτό που άλλα λειτουργικά έχουν καμια 5αριά χρόνια τώρα ;

ή κατά τα λεγόμενά σου έχει κάνει τεχνολογικό breakthru ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η υλοποίηση που έκανε η Apple στο drag and drop είναι άψογη, σε iPad Pro περισσότερο όπου και με ενδιαφέρει. Το αν υπήρχε σε αλλά λειτουργικά χρόνια τώρα και με ποιον τρόπο δούλευε μου είναι αδιάφορο, εφόσον δεν χρησιμοποιώ Android tablet.

Το dock είναι και αυτό άλλο ένα χρήσιμο και πολύ λειτουργικό καινούργιο χαρακτηριστικό (στο iOS 11).

Επίσης με το φρεσκάρισμα του Apple Pencil και σε συνδυασμό με το ανανεωμένο iPad Pro (12.9) έχει "δέσει" ένα δυνατό πακέτο, και για μια ακόμη φορά μια αξιόπιστη και εύχρηστη λύση (για όσους έχουν λόγο να τα χρησιμοποιήσουν).

Fabulous! :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι διαμαρτυρεστε για τα σχόλια, διαβάστε το άρθρο και θα καταλάβετε.

 

Υ.γ. Κρίμα το myphone.

 

 

 

Έχουμε τον έλεγχο του site πλέον :)

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι διαμαρτυρεστε για τα σχόλια, διαβάστε το άρθρο και θα καταλάβετε.

 

Υ.γ. Κρίμα το myphone.

 

Αυτό χρήζει διευκρίνισης για να βοηθήσεις τη συζήτηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Η υλοποίηση που έκανε η Apple στο drag and drop είναι άψογη, σε iPad Pro περισσότερο όπου και με ενδιαφέρει. Το αν υπήρχε σε αλλά λειτουργικά χρόνια τώρα και με ποιον τρόπο δούλευε μου είναι αδιάφορο, εφόσον δεν χρησιμοποιώ Android tablet.

Το dock είναι και αυτό άλλο ένα χρήσιμο και πολύ λειτουργικό καινούργιο χαρακτηριστικό (στο iOS 11).

Επίσης με το φρεσκάρισμα του Apple Pencil και σε συνδυασμό με το ανανεωμένο iPad Pro (12.9) έχει "δέσει" ένα δυνατό πακέτο, και για μια ακόμη φορά μια αξιόπιστη και εύχρηστη λύση (για όσους έχουν λόγο να τα χρησιμοποιήσουν).

Fabulous! :)

Κανένας δεν αρνείται ότι η Apple επιτέλους βρήκε τον τρόπο να κάνει ότι όλοι κάναν εδώ και χρόνια,και πραγματικά από τεχνολογικής πλευράς (τουλάχιστον όσοι είμαστε τεχνολόγοι) χαιρόμαστε να βλέπουμε εταιρίες σαν την Apple να προχωρούν σιγά σιγά από την εποχή του χαλκού στην επόμενη σε αυτη τη περίπτωση.

Εκει που τα παίρνουμε είναι όταν αυτό το πράγμα δεν παρουσιάζεται ως εξέλιξη στο iOS (που είναι) αλλά σαν κάτι που αφορά όλα τα οικοσυστήματα, σαν ένα tech breakthru.

 

Και οκ αν εδώ ηταν το iPhone.gr να το καταλάβω. Ελα που δεν είναι...;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν αρνείται ότι η Apple επιτέλους βρήκε τον τρόπο να κάνει ότι όλοι κάναν εδώ και χρόνια,και πραγματικά από τεχνολογικής πλευράς (τουλάχιστον όσοι είμαστε τεχνολόγοι) χαιρόμαστε να βλέπουμε εταιρίες σαν την Apple να προχωρούν σιγά σιγά από την εποχή του χαλκού στην επόμενη σε αυτη τη περίπτωση.

Εκει που τα παίρνουμε είναι όταν αυτό το πράγμα δεν παρουσιάζεται ως εξέλιξη στο iOS (που είναι) αλλά σαν κάτι που αφορά όλα τα οικοσυστήματα, σαν ένα tech breakthru.

 

Και οκ αν εδώ ηταν το iPhone.gr να το καταλάβω. Ελα που δεν είναι...;)

Ένα copy paste έβαλε και ένα Wifi sharing. Θα περάσουν πολλά χρόνια ακόμα για να κάνει ότι το Android στην έκδοση 2.3. Το ότι παρουσιάζεται σαν επανάσταση με ξεπερνάει. Απλά να γίνεται τζερτζελες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν αρνείται ότι η Apple επιτέλους βρήκε τον τρόπο να κάνει ότι όλοι κάναν εδώ και χρόνια,και πραγματικά από τεχνολογικής πλευράς (τουλάχιστον όσοι είμαστε τεχνολόγοι) χαιρόμαστε να βλέπουμε εταιρίες σαν την Apple να προχωρούν σιγά σιγά από την εποχή του χαλκού στην επόμενη σε αυτη τη περίπτωση.

Εκει που τα παίρνουμε είναι όταν αυτό το πράγμα δεν παρουσιάζεται ως εξέλιξη στο iOS (που είναι) αλλά σαν κάτι που αφορά όλα τα οικοσυστήματα, σαν ένα tech breakthru.

 

Και οκ αν εδώ ηταν το iPhone.gr να το καταλάβω. Ελα που δεν είναι...;)

 

Ωραία τι παραπάνω αναφέρει η ανάρτηση από αυτά που αναφέρεις εδώ; Που είδες την λέξη καινοτομία η επανεξέταση της μεθόδου drag and drop. αναφέρουμε πως από τεχνολογικής πλευράς η Apple επεκτείνει την ικανότητα μεταφοράς και απόθεσης, τίποτε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τι παραπάνω αναφέρει η ανάρτηση από αυτά που αναφέρεις εδώ; Που είδες την λέξη καινοτομία η επανεξέταση της μεθόδου drag and drop. αναφέρουμε πως από τεχνολογικής πλευράς η Apple επεκτείνει την ικανότητα μεταφοράς και απόθεσης, τίποτε παραπάνω.
Γράφει η Apple ανακαλύπτει εκ νέου το drag and drop η οτι ειναι εκπληκτικό κτλ λέξεις που απλά μπήκαν για να τονίσουν ότι η Apple έβγαλε μια πραγματική καινοτομία. Ξεχάσατε να γράψετε όμως ότι το Android το κάνει εδώ και πολλά χρόνια οπότε όχι ούτε ανακάλυψε το drag and drop ουτε ειναι εκπληκτικό αυτό που έφτιαξε. Μια απλή αντιγραφή είναι από το Android όπως τόσες άλλες κάθε χρόνο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γράφει η Apple ανακαλύπτει εκ νέου το drag and drop η οτι ειναι εκπληκτικό κτλ λέξεις που απλά μπήκαν για να τονίσουν ότι η Apple έβγαλε μια πραγματική καινοτομία. Ξεχάσατε να γράψετε όμως ότι το Android το κάνει εδώ και πολλά χρόνια οπότε όχι ούτε ανακάλυψε το drag and drop ουτε ειναι εκπληκτικό αυτό που έφτιαξε. Μια απλή αντιγραφή είναι από το Android όπως τόσες άλλες κάθε χρόνο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Δεν εκατσα να διαβασω ολο το κειμενο, αλλα στον τιτλο τουλαχιστον δε χρειαζεται να ξεχασουμε και τα ελληνικα που ξερουμε. "ανακαλυπτει ΕΚ ΝΕΟΥ", νομιζω τα λεει ολα! Ουσιαστικα ειναι τιτλος παγιδα:p Δεν λεει πουθενα οτι καινοτομει η οτι ανακαλυπτει τον τροχο.

 

Οσο για τα μηνυματα τυπου imessage, κατι παρομοιο υπαρχει στην miui των Xiaomi. Οποιος εχει Xiaomi συσκευη και εχει ανοιχτα τα data η το Wifi μπορει να λαβει δωρεαν μηνυματα κειμενου απο αλλον κατοχο Xiaomi συσκευης με ανοιχτο Internet. Οποιος κλεισει το Internet (data, wifi) το μηνυμα χρεωνεται.

Στο Hangouts που εχω πολλα χρονια να το χρησιμοποιησω, εχω την εντυπωση πως αυτη η δυνατοτητα εγινε διαθεσιμη πριν απο περιπου εναμιση χρονο, σε μια εφαρμογη μαλιστα που κανεις δεν χρησιμοποιει.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό χρήζει διευκρίνισης για να βοηθήσεις τη συζήτηση. :)

 

Οταν λες πως κατι ανακαλύπτεται εκ νεου σημαινει πως το πηγαινει στο επόμενο βημα. Οταν αναφέρεις ετσι και σαν εκπληκτικο νεο feature κατι που γινεται παντου εδω και χρονια ειναι κινηση που κανει τον κοσμο να πιστευει οτι το αρθρο ειναι κρυφα sponsored. Γιατι τετοια "λαθη" δεν γινονται σε αλλες συσκευες. Μονο η Apple επαναπροσδιορίζει τα παντα. Ελεος δηλαδή. Αν ειναι καντε το site MyApple να ξερουμε τουλάχιστον που μπαινουμε

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...