Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται ότι δεν πάω να πάρω κάτι προπέρσινο με απαιτήσεις του σήμερα. Χάλασε το κινέζικο μου και επειδή είχα αρκετά HTC στο παρελθόν, είπα να δω τι παίζει.

 

Έχω αντικαταστήσει καπάκια, μπαταρία και κάμερα σε M7, M8 και M9, οπότε η εγγύηση είμαι εγώ :p. Απο τη δικη μου εμπειρία οι μπαταρίες τους κράταγαν οκ στα 2 χρόνο, μετά έπαιρναν την κάτω βόλτα - εκφορτιση σε μισή μέρα πχ. Γι αυτό ρωτάω για την μπαταρία του U11, λέω μήπως άλλαξε τροπάρι η HTC...

 

Εγω το δικό μου το έχω 3 χρόνια και κανά μήνα.

Φούλ χρήση.

Η μπαταρία μου είναι στο 80% της αρχικής κατάστασης.

Βγάζω πάλι με WiFi/4G χρήση, auto-brightness, ανοιχτά συνέχεια σε full accuracy το GPS/location, NFC, κλπ και μου κρατάει 15 ώρες.

Φτου φτου μην το ματιάσω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτο που ειδα με αυτο το κινητο ειναι η σημασια του λογισμικου.

Με 200κ antutu παει σφαιρα ενω το xiaomi redmi note 8 με παρομοιο σκορ σερνεται.

 

Ακόμα δουλεύει σχεδον απροβλημάτιστα αλλα μια και παλιοσε πια θα παω σε oneplus λογο λογοσμικού.

Link to comment
Share on other sites

To Sense είναι ό,τι καλύτερο έχω δει/δουλέψει σε λογισμικό μετά το καθαρό Android. Δεν θεωρώ ότι πάλιωσε ακόμα κρατάει πολύ καλά με το 9 που φοράει. Αν μου βγάλει άλλο ένα χρόνο θα είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος ΗΤC U11. To είχα για 2.5 χρόνια και τους τελευταίους μήνες η μπαταρία ήταν μια μεγάλη απογοήτευση. Επρεπε να το φορτίζω 2 φορές τη μέρα (μην πω και 3). Εβγαζε περίπου 3 ώρες SOT.

 

Αλλαξα μπαταρία και το πρόβλημα χειροτέρευσε...Οπότε αγόρασα άλλο κινητό.

 

Και η γυναίκα μου ίδια προβλήματα με μπαταρία μετά απο 2.5 χρόνια χρήσης.

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν κινητάρα, αλλά δυστυχώς η εταιρεία στα κινητά έχει χάσει το παιχνίδι και δεν είναι η παλιά καλή HTC πλέον για εμένα. Κρίμα γιατί έβγαζε τα καλύτερα και πιο ποιοτικά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

_Andreas_ άλλαξες μπαταρία με καινούργια και δεν είχε διάφορα; Μόνος σου έκανες την αλλαγή; Απλά μου κάνει εντύπωση, δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα.

Γενικά πάντως έχει αναφερθεί ότι οι μπαταρίες των HTC αρχίζουν και τα φτύνουν απότομα μετά τα 2 χρόνια. Εγώ είχα παλιότερα το M7 και ξαφνικά έσβηνε γύρω στο 60%, αλλά μετά από αντικατάσταση μπαταρίας στο service δούλευε σαν καινούργιο!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

_Andreas_ άλλαξες μπαταρία με καινούργια και δεν είχε διάφορα; Μόνος σου έκανες την αλλαγή; Απλά μου κάνει εντύπωση, δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα.

Γενικά πάντως έχει αναφερθεί ότι οι μπαταρίες των HTC αρχίζουν και τα φτύνουν απότομα μετά τα 2 χρόνια. Εγώ είχα παλιότερα το M7 και ξαφνικά έσβηνε γύρω στο 60%, αλλά μετά από αντικατάσταση μπαταρίας στο service δούλευε σαν καινούργιο!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυσκολα να βρεις μετα απο 4 χρονια κυκλοφορίας του κινητού αυθεντική μπαταρία και σε καλή κατάσταση. Μπορεί να ειναι Imitation ή μεταχειρισμένες και να πλασάρονται ως καινούργιες και official.

 

Αλλά ακόμα και το οτι καθονται στο ράφι τόσα χρόνια έχει και αυτό το αντίκτυπο του.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου 11 είχε θέμα με την μπαταρία στον ενάμιση χρόνο αλλά την άλλαξα μόνος και ήταν σαν καινούριο πάλι. Μετά με το 12 τα ίδια, απότομα έπεσε η απόδοση της μπαταρίας αλλά αυτή που του έβαλα είχε θέμα υπερθέρμανσης και μου πετούσε μήνυμα το κινητό ότι η θύρα usb έχει θέμα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

_Andreas_ άλλαξες μπαταρία με καινούργια και δεν είχε διάφορα; Μόνος σου έκανες την αλλαγή; Απλά μου κάνει εντύπωση, δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα.

Γενικά πάντως έχει αναφερθεί ότι οι μπαταρίες των HTC αρχίζουν και τα φτύνουν απότομα μετά τα 2 χρόνια. Εγώ είχα παλιότερα το M7 και ξαφνικά έσβηνε γύρω στο 60%, αλλά μετά από αντικατάσταση μπαταρίας στο service δούλευε σαν καινούργιο!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο ίδιος την άλλαξα τώρα δεν ξέρω τι πήγε λάθος. Υποτίθεται ήταν καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή οι ενημερώσεις ασφαλείας εχουν μείνει πολύ πίσω υπάρχη κίνδυνος αν χρησιμοποιούμε revolute κτλ στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέματα τέλος για την htc. Έκλεισε οριστικά το theme store και δυστυχώς δε μπορούμε να βάλουμε ούτε αυτά που είχαμε κατεβάσει. Κρίμα :(

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω το HTC U11 κ μου παρουσίασε πρόβλημα στην θύρα φόρτισης (δεν φορτίζει).

Το έστειλα την προηγούμενη Δευτερα στο easy service κ τελικά μου είπαν σημερα ότι άλλαξαν την θύρα αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε (υπήρχαν 50% πιθανότητες λέει να φτιάξει)

Επειδή μένω εκτός Αθηνών έπρεπε να το στείλω με courier.

Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο service?

Έχω μιλήσει και τηλ με το 9volto

Ευχαριστώ, 

 

 

Edited by kaka77
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα 

Ακόμα περήφανος κάτοχός και πλέον τα προβλήματα πολλά. Πέρα από το θέμα της μπαταρίας που χρειάζεται 3 φορές την ημέρα φόρτισης πλέον έχω κι άλλα θέματα 

Δεν συνδέεται σε κανένα δίκτυο Wifi ούτε κοινόχρηστο ούτε οικιακό. Τα βλέπει κάνει πως συνδέεται και αποσυνδέεται αμέσως. Έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων Wifi άλλα τίποτα. Καμιά ιδέα? 

Επίσης δεν αναγνωρίζει και την κάρτα sd. Τώρα δοκιμάζω να κάνω φορματ την κάρτα και να την ξαναβάλω. 

Το κινητό δεν έχει πέσει κάτω να έχει θέμα hardware και απορώ. Επίσης ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε αυθεντική μπαταρία και ένα σέρβις αξιόπιστο και να κατέχει από HTC? 

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά χρόνια είχα αλλάξει μπαταρίες και ηχείο σε παλιότερες συσκευές όπως το M7 και 820 στο fixmobile. Για ρώτησε εκεί είναι κέντρο Αθήνας. Αν μάθεις πες το και εδώ. Έχω και εγώ ακόμα το κινητό σε άριστη κατάσταση αλλά κάποια στιγμή ίσως του αλλάξω μπαταρία αν αξίζει τον κόπο…προς το παρόν το έχω για 2η συσκευή!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Επειδή λυπόμουν να πετάξω το κινητό, παράγγειλα μια μπαταρία από αλιεξπρες με 11ε.

Την άλλαξα μόνος μου αφού είδα δυο βιντεάκια στο γιουτουμπ.

Το αρχικό άνοιγμα του καπακιού ήταν ιδιαίτερα δύσκολο αφού δεν είχα τα κατάλληλα εργαλεία αλλά χρησιμοποίησα αυτά που ήταν μέσα στη νέα μπαταρία.

Τώρα το κινητό δουλεύει μια χαρά και η μπαταρία δείχνει να κρατά καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

αθανατο u11.το ειχα και σε μπλε!!τρομερο χρωμα!!

2 minutes ago, ernesto1983 said:

αθανατο u11.το ειχα και σε μπλε!!τρομερο χρωμα!!

 

 

FB_IMG_1571436656137.jpg

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...