Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα U11 6/128 σε άψογη κατάσταση αλλά χωρίς εγγύηση όσα χρήματα μπορεί να πιάσει σαν μεταχειρισμενο αυτη την εποχή?
Κάνα 250αρι μαξ υποθέτω.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εξακολουθώ να έχω τρελό battery drain από την κεραία. Σχεδόν 45% της μπαταρίας καταναλώνεται από εκεί. Έχω πάνω από 70% σήμα με καλή ένταση 4G και 4G+. Πέρα από το να το γυρίσω σε 3G υπάρχει άλλη λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μαγκες, εχω μια ερωτηση. Πηρε γνωστος (ναυτικος) ενα U11, ειναι Γιαπωνεζικο και συγκεκριμενα softbank (καμμια σχεση με τραπεζα). Παιζει καλα με τη σιμ κοσμοτε, το ερωτημα ειναι, αν το ξεκλειδωσουμε και του αλλαξουμε CID/MID και του φλασαρουμε την ευρωπαικη RUU, το κινητο θα δει τα ραδικια αναποδα ή εχουμε ελπιδες να το κανουμε τελεις debrand και να ειναι σαν να το αγορασε απο ευρωπη/αμερικη? επισης, το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει την Β20 μπαντα, θα την αποκτησει αν φλασαρουμε της αλλης ρομ, ρωταω επειδη ξερω καθε ρομ εχει διαφορετικο radio. ΕΠισης ειδα οτι οι μητρικες στα μοντελα αυτα ειναι ιδιες,....

 

Ευχαριστω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μαγκες, εχω μια ερωτηση. Πηρε γνωστος (ναυτικος) ενα U11, ειναι Γιαπωνεζικο και συγκεκριμενα softbank (καμμια σχεση με τραπεζα). Παιζει καλα με τη σιμ κοσμοτε, το ερωτημα ειναι, αν το ξεκλειδωσουμε και του αλλαξουμε CID/MID και του φλασαρουμε την ευρωπαικη RUU, το κινητο θα δει τα ραδικια αναποδα ή εχουμε ελπιδες να το κανουμε τελεις debrand και να ειναι σαν να το αγορασε απο ευρωπη/αμερικη? επισης, το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει την Β20 μπαντα, θα την αποκτησει αν φλασαρουμε της αλλης ρομ, ρωταω επειδη ξερω καθε ρομ εχει διαφορετικο radio. ΕΠισης ειδα οτι οι μητρικες στα μοντελα αυτα ειναι ιδιες,....

 

Ευχαριστω

Το model ID να τσεκάρεις αρχικά. Παλαιότερα αμερικανικά με διαφορετικό Radio γινόταν να γίνουν ευρωπαϊκά με τα ανάλογα φλασαρισματα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το model ID να τσεκάρεις αρχικά. Παλαιότερα αμερικανικά με διαφορετικό Radio γινόταν να γίνουν ευρωπαϊκά με τα ανάλογα φλασαρισματα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλα παλαιοτερα πολυ, εποχες Μ8. Υπαρχει κανενας που μπορει να μου αλλαξει MID? αθηνα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα παλαιοτερα πολυ, εποχες Μ8. Υπαρχει κανενας που μπορει να μου αλλαξει MID? αθηνα.
Στο U11 έχεις temp soff με το sunshine αρκεί να μην εισαι στην 9. Νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος ότι υπάρχει και ένας πλάγιος τρόπος να το αλλάξεις μέσω fastboot.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η συσκευή μας, δεν υποστηρίζει WiFi calling?

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δυστηχως

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετώ την παρέα. Βρήκα το κινητάκι στα 250 καινούργιο και το τσίμπησα. Δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά νομίζω πως είναι τίμια αγορά. Μέχρι το 10 που έχω δοκιμάσει όλη τη σειρά θεωρώ πως αυτό είναι το πιο πλήρες. Έκανα αμέσως όλες τις αναβαθμίσεις και στην 9 μετά το hard reset πάει σφαίρα! Για να δούμε τι θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλό εργαλείο πήρες και σε πολύ καλή τιμή. Αξιόπιστο, καλοφτιαγμένο (αν εξαιρέσεις το πίσω καπάκι που σπάει για πλάκα!)
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το 11ρι σε όλους τους τομείς! Η πίσω μεριά δεν με απασχολεί γιατί του έχω θήκη spigen, αρκεί μπροστά η οθόνη να αντέχει τις φθορές...δεν είμαι φαν των tempered glass! Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν υπάρχει dot view όπως στα προηγούμενα μοντέλα. Ήταν η αγαπημένη μου θήκη! Παρεμπιπτόντως μήπως ξέρουμε που μπορώ να βρω την official flip σε λογική τιμή; Η αν τη δίνει κάποιος εδώ σε καλή κατάσταση...

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδια καλησπερα,

Ξερεις καποιος καποιο καταστημα που να εχει ετοιμποαραδοτη μπαταρια για

Για το htc u11?

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους! Πολύ με τριγυρίζει η ιδέα για το U11, βρίσκω μεταχειρισμένα 2 ετών στην πλειοψηφία τους. Αλλά....

 

Οι κάτοχοι U11 τι συμπεριφορά βλέπουν από την μπαταρία του;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πολύ με τριγυρίζει η ιδέα για το U11, βρίσκω μεταχειρισμένα 2 ετών στην πλειοψηφία τους. Αλλά....

 

Οι κάτοχοι U11 τι συμπεριφορά βλέπουν από την μπαταρία του;

 

Αν δεν σε νοιαζει το βίντεο ή αδιαβροχοποίηση ή τα ηχεία δεν είμαι σίγουρος οτι αξίζει σήμερα το U11. Εξαρτάται βέβαια και από τη τιμή που το βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πολύ με τριγυρίζει η ιδέα για το U11, βρίσκω μεταχειρισμένα 2 ετών στην πλειοψηφία τους. Αλλά....

 

Οι κάτοχοι U11 τι συμπεριφορά βλέπουν από την μπαταρία του;

 

Φιλε παρε κατι αλλο,μπαταρια δεν υπαρχει πουθενα ,εχω ψαξει παντου.

Htc εχει πεθανει και δεν υπαρχει κ service στην ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις στο eBay μπαταρία original και άλλες συμβατές. Το θέμα είναι αν θες να μπεις στη διαδικασία να το ανοίξεις για να την αλλάξεις. Αν το βρίσκεις μεταχειρισμένο μέχρι 150 αξίζει κατά τη γνώμη μου. Δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από νεότερα κινητά μέχρι 200-250 για να μην πω και παραπάνω. Εμένα δεν με εντυπωσιάζουν οι πολλές κάμερες ούτε τα 100 megapixel. Το U11 τα πάει άψογα με το Android 9 και σηκώνει ό,τι κι αν του τρέξεις. Επίσης η οθόνη του έχει πολύ καλή απεικόνιση των χρωμάτων με επιλογή για vivid που κάνει την LCD να μοιάζει με τις AMOLED των Samsung! Αλλά ναι μην περιμένεις καμία ιδιαίτερη υποστήριξη η αξεσουάρ στην Ελλάδα...για κανένα HTC πλέον δυστυχώς!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν πάω να πάρω κάτι προπέρσινο με απαιτήσεις του σήμερα. Χάλασε το κινέζικο μου και επειδή είχα αρκετά HTC στο παρελθόν, είπα να δω τι παίζει.

 

Έχω αντικαταστήσει καπάκια, μπαταρία και κάμερα σε M7, M8 και M9, οπότε η εγγύηση είμαι εγώ :p. Απο τη δικη μου εμπειρία οι μπαταρίες τους κράταγαν οκ στα 2 χρόνο, μετά έπαιρναν την κάτω βόλτα - εκφορτιση σε μισή μέρα πχ. Γι αυτό ρωτάω για την μπαταρία του U11, λέω μήπως άλλαξε τροπάρι η HTC...

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

soterman αν καταφέρω να κλείσω 2χρονο με το κινητό θα σου πω! :p Κι εγώ είχα τα προηγούμενα μοντέλα αλλά δεν κράτησα κανένα τόσο! Πάντως αν είναι θα σε έχω υπόψη για αντικατάσταση μπαταρίας..χεχε! ;)

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 10. Απίστευτο κινητό. Δεν καταφερα ποτε να βρω μπαταρια πουθενα και απλα πεθανε

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχει κανείς προβλήματα σύνδεσης στο λογαριασμό HTC; Από το πρωί δε μπορώ να συνδεθώ και μου βγάζει αυτό το μήνυμα κάτω στην οθόνη. Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι προσωρινό που θα διορθωθεί. Έκανα reset το κινητό και δε μπορώ να επαναφέρω θέματα που χρησιμοποιώac56599c3c6e72d0788efb577227a1d5.jpg

 

Edit: Η τελευταία έκδοση της εφαρμογής HTC Account έχει πρόβλημα. Έκανα απεγκατάσταση ενημερώσεων και λειτουργεί κανονικά.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...