Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα ανοίξει έναν φάκελο στην SD card με το όνομα applications και εκεί βάζω τα αρχεία apk για να τα τρέξω και να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών. Μέρα από μέρες παρατηρώ ότι τα αρχεία αυτά χάνονται. Παίζει το boost+ να τα σβήνει σαν άχρηστα ή είναι κάποιο bug? Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ε άλλα αρχεία...

Επίσης κάποια εφαρμογή για μεταφορά αρχείων με wifi direct χωρίς να είναι απαραίτητο να υπάρχει και στην άλλη συσκευή υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ανοίξει έναν φάκελο στην SD card με το όνομα applications και εκεί βάζω τα αρχεία apk για να τα τρέξω και να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών. Μέρα από μέρες παρατηρώ ότι τα αρχεία αυτά χάνονται. Παίζει το boost+ να τα σβήνει σαν άχρηστα ή είναι κάποιο bug? Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ε άλλα αρχεία...

Επίσης κάποια εφαρμογή για μεταφορά αρχείων με wifi direct χωρίς να είναι απαραίτητο να υπάρχει και στην άλλη συσκευή υπαρχει?

 

Φίλε μου, μόλις το παρατήρησα και γω αυτό. Είχα πολλές εφαρμογές και τώρα καμία!!!!!!!!!!!

Το κέρατό μου....

Όπως και παιχνίδια.....

Ξαναμαζεύονται, αλλά.........

Πιθανότατα το boost το έκανε αλλά δεν θυμάμαι να του έδωσα τέτοια εντολή...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

To boost τα έσβησε. Πρέπει να ξετικαρετε τα applications κάθε φορά που το τρέχετε ώστε να εξαιρούνται.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρέλαβα χθές το Htc μου ύστερα από 3 εβδομαδες το ειχα στείλει για επισκευή στον γερμανό για το σημαδακι μπλε που

είχε στην οθόνη μεσα στα πλαίσια της εγγυησης.

Αλλάχτηκε κ η οθόνη κ το ακουστικό ετσι μου είπαν οτι πανε πακέτο μαζί,το κινητό εγινε σαν καινούργιο.

Μπράβο στον γερμανό αυτά να τα λέμε ούτε με ρώτησαν αν έπεσε χτύπησε το πρόβλημα φαινόταν ετσι κ αλλιως.

Αυτό που μου εκανε εντυπωση ειναι οταν ξανάστησα το κινητό μόλις έβαλα το htc λογαριασμό που ειχα κάνει

μου έβαλε ακριβώς τα widget και τους φακέλους στην ίδια θέση που τα είχα στην επιφάνεια εργασίας.

Μπραβο στην htc!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξαν στο Γερμανό ή το έστειλαν στο επίσημο σέρβις στην Ρουμανία?

 

Δεν ξέρω φίλε που το πήγαν εγώ από την στιγμή πού το κινητό

Είναι μια χαρά ούτε που τους ρώτησα το πήρα κ έφυγα

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικες μερες το GPS δεν εβρισκε την τοποθεσια μου και στο google maps εβγαζε πολλες φορες searching for GPS.

κατεβασα την εφαρμογη GPS reset Com και το GPS στα google maps λειτουγησε ξανα.

αυτο που παρατήρησα ειναι οτι δεν κανει refresh το location το widget του καιρου στην αρχικη οθονη...

κανεις που αντιμετωπισε κατι παρομοιο?

update

ακολουθησα αυτο https://www.htc.com/lk/contact/productissue/htc/a9c52999-5c6e-2d1e-f776-58009339ee5b/

και αυτο https://www.htc.com/lk/contact/productissue/htc/3b7c9d9c-8ee3-ceb8-7f71-57fda6659604/

και φανηκε να λυθηκε για την ωρα

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το U11 μιας και θέλω να δοκιμάσω ξανά την HTC (είχα τα Μ8 και Ε9+ για αρκετό καιρό) ειδικά τώρα που είναι αρκετά καλή η τιμή του (περίπου 400 ευρώ).

Με ενδιαφέρει κυρίως ο ήχος του, το Ε9 είχε ηχεία μπροστά πάνω κάτω και η απόδοση του ήταν απίστευτη σε σχέση με οτιδήποτε είχα δοκιμάσει άλλων εταιρειών.

 

Ο ήχος του U11 είναι σε ανώτερα επίπεδα; Δεν έχει ηχεία πάνω κάτω στην πρόσοψη ή κάνω λάθος;

 

Και τέλος αξίζει η αγορά του;

 

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το U11 μιας και θέλω να δοκιμάσω ξανά την HTC (είχα τα Μ8 και Ε9+ για αρκετό καιρό) ειδικά τώρα που είναι αρκετά καλή η τιμή του (περίπου 400 ευρώ).

Με ενδιαφέρει κυρίως ο ήχος του, το Ε9 είχε ηχεία μπροστά πάνω κάτω και η απόδοση του ήταν απίστευτη σε σχέση με οτιδήποτε είχα δοκιμάσει άλλων εταιρειών.

 

Ο ήχος του U11 είναι σε ανώτερα επίπεδα; Δεν έχει ηχεία πάνω κάτω στην πρόσοψη ή κάνω λάθος;

 

Και τέλος αξίζει η αγορά του;

 

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για την καμερα και τον ηχο του, τιποτε αλλο δεν με ενθουσιασε

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω τη σβελταδα του (μια ανάσα πίσω από OP5, του οποίου είμαι κάτοχος και τα είχα παράλληλα) και την μπαταρία του (κοντά στις 6 ώρες SOT μου έδειχνε το GSAM).

Γενικά πολύ αξιόλογη και ανταγωνιστική συσκευή. Μόνο τα μεγάλα πάνω και κάτω bezels χαλάνε το αισθητικό κομμάτι του θέματος. Και οι κακουχίες της μαμάς HTC δημιουργούν ανασφάλεια για την εν γένει υποστήριξη της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικες μερες το GPS δεν εβρισκε την τοποθεσια μου και στο google maps εβγαζε πολλες φορες searching for GPS.

κατεβασα την εφαρμογη GPS reset Com και το GPS στα google maps λειτουγησε ξανα.

αυτο που παρατήρησα ειναι οτι δεν κανει refresh το location το widget του καιρου στην αρχικη οθονη...

κανεις που αντιμετωπισε κατι παρομοιο?

update

ακολουθησα αυτο https://www.htc.com/lk/contact/productissue/htc/a9c52999-5c6e-2d1e-f776-58009339ee5b/

και αυτο https://www.htc.com/lk/contact/productissue/htc/3b7c9d9c-8ee3-ceb8-7f71-57fda6659604/

και φανηκε να λυθηκε για την ωρα

 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, πάντως την Παρασκευή που μας πέρασε, πρώτη φορά μου έκανε το ίδιο, έψαχνε το gps για αρκετή ώρα (HERE WeGo). Εκλεισα και ξαναάνοιξα το κινητό , το ίδιο. Το άφησα και πέρασε αρκετή ώρα (πάνω απο 20λεπτο) για να δώσει στίγμα. Αλλη μια φορά νομίζω το παρατήρησα σε σημείο που φοβήθηκα ότι κάτι έχει πάθει το hardware. Εστρωσε μετά... Θα το δω και μέσα στην πόλη...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ακομα να δωσουν το update.....

 

δυστηχως ειναι ενα διαλυμενο μαγαζι.....

 

 

 

Πιο update εννοείς;

Την 9;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με κάποια posts που διαβασα στο telegram, ξεκίνησαν κάποιες συσκευές να παίρνουν το τελευταίο update. Ειναι το security patch και κάποια "system enhancements". Όποιου του έρθει και περάσει το update ας ενημερώσει αν βλέπει διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θυμάται κάνεις τη διαδικασία αποστολής στο σερβις;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θυμάται κάνεις τη διαδικασία αποστολής στο σερβις;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα Finn χρονια πολλα φιλε :) και χρονια πολλα στην παρεα .:)

Αν θυμαμαι καλα το στελνεις στην arvato με δικα σου εξοδα πλεον, και αυτοι

μετα στελνουν την συσκευη στην ρουμανια νομιζω για service .

 

Εdit δεν τους ριχνεις ενα τηλ για πιο σιγουρα .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Finn χρονια πολλα φιλε :) και χρονια πολλα στην παρεα .:)

Αν θυμαμαι καλα το στελνεις στην arvato με δικα σου εξοδα πλεον, και αυτοι

μετα στελνουν την συσκευη στην ρουμανια νομιζω για service .

 

Εdit δεν τους ριχνεις ενα τηλ για πιο σιγουρα .

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά διάβαζα ότι κάποια παιδία πήραν τηλ και είπαν δεν αναλαμβλάνουν πλέον οπότε ήθελα να το σιγουρέψω.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά πριν λίγες μέρες το πήρα.φοβερό κινητό αλλά επειδή είμαι πολύ μουσικόφιλος ο ήχος από τα ηχεία είναι ανώτερος από το 10 αλλά με τα ακουστικά το htc 10 είχε πολύ πιο μεγάλη ένταση.συμφωνείτε?και να ρωτήσω και κάτι?άμα βάλεις δικά σου ακουστικά δεν λειτουργεί το usonic?
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/versions/#diffdevelopers

 

Εδώ είναι το site με όλους τους developers και όλες τις εκδόσεις gcam. Νομίζω του arnova κάνει για htc (όχι cstark γιατί είναι για lg- wide camera).

 

Φίλε libertyfree, την έκδοση του armova κατέβασα κι εγώ και όσον αφορά τα πορτρέτα δεν υπάρχει δεύτερη :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

ποια g cam προτεινετε, θα εχει αναβαθμισεις; και ποιο ειναι το λινκ παρακαλω;

 

Για μένα η τελευταία του urikill είναι η ιδανική. Μέχρι και το model nexus 6p δουλευει (για τα πρόσωπα ή long exposure είναι must). Ενώ μπορείς να βγάλεις και δεύτερη φωτογραφία χωρίς cool down ακόμα και με τέρμα τα parameters.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα παιδιά.

Όταν διαγράφω μια φωτογραφία που έβγαλα, μόλις κάνω reboot την ανακτά. Την επαναφέρει δηλαδή στην ίδια θέση.

Έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή "Γκαλερί" της HTC.

Τι μπορεί να φταίει;

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα παιδιά.

Όταν διαγράφω μια φωτογραφία που έβγαλα, μόλις κάνω reboot την ανακτά. Την επαναφέρει δηλαδή στην ίδια θέση.

Έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή "Γκαλερί" της HTC.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Λογικά έχει σα κύριο apk της φωτογραφίες της Google, οπότε δοκίμασε τις όποιες διαγραφές να τις κάνεις από εκεί.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...