Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

το τελευταίο security patch που έχω είναι του Νοεμβρίου. Έχει πάρει κανείς νεότερο σε ευρωπαϊκή συσκευή?

 

Η για να σε σπρωχνουν να αγοραζεις την τελευταια τους ναυαρχιδα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες. Στη gcam 5.2.22 πολλές φορές θα τύχει να βγάλει τη φωτογραφία με πολύ μπλέ ή magenta. Αλλά αν ξανατραβήξω μπορεί την βγάλει κανονικά (πιο θερμή). Αμα την έβγαζε μόνιμα ψυχρή ίσως διορθωνα λιγο το black levels, αλλά εδώ το κάνει random.

 

Εσεις με ποια είστε; Σας το κάνει κάθολου αυτό;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εδώ και 2 μέρες πέρασα lineage os και είμαι τρομερά ευχαριστημένος. 8.1 και ενημέρωση ασφάλειας Μάιος 2018. Και άσε την htc να μας βγάζει την ψυχή για ένα update..η leedroid rim πού είχα μέχρι τώρα καλή χρυσή αλλά βασισμένη στη μαμισια ρομ πού έχουμε ήδη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2 μέρες πέρασα lineage os και είμαι τρομερά ευχαριστημένος. 8.1 και ενημέρωση ασφάλειας Μάιος 2018. Και άσε την htc να μας βγάζει την ψυχή για ένα update..η leedroid rim πού είχα μέχρι τώρα καλή χρυσή αλλά βασισμένη στη μαμισια ρομ πού έχουμε ήδη...

 

απο σταθερότητα, μπαταρία τι λέει;

η εγγύηση χάνεται οριστικά όμως αν το σκαλίσεις φαντάζομαι

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ξανακλειδωνεις τον bootloader σκι το στέλνεις μετά για service.. πολύ σταθερό,πολύ γρήγορο, μπαταρία πολύ καλή.φουλ 4g, μουσική 2 ωρες, πολύ ίντερνετ, πολλές κλήσειςμε bt handfreeκαι κάνενα μισάωρο GPS περισσεύει και ένα 25% για την επόμενη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Για να υσχυει η εγγυηση ο bootloader θα πρεπει να λεει locked και οχι relocked .

To locked γινεται μονο με s off , κοστος περιπου 25 ευρω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να υσχυει η εγγυηση ο bootloader θα πρεπει να λεει locked και οχι relocked .

To locked γινεται μονο με s off , κοστος περιπου 25 ευρω.

 

πως μπορώ να δω μέσα στο μενου αν ειναι locked ή οχι; ρωτάω γιατί το αγόρασα μεταχειρισμένο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να δω μέσα στο μενου αν ειναι locked ή οχι; ρωτάω γιατί το αγόρασα μεταχειρισμένο

εδω εισαι http://www.hardreset.info/devices/htc/htc-u11/bootloader-mode/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. s-on και locked λέει

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ψαχνω usb type c audio adapter cable.οποιος εχει δευτερο και δεν το χρειαζεται ας ερθει σε επικοινωνια μαζι μου για αγορα!ειναι το μονο που κανει για το pixel 2xl/2!

00003476_00.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πράγματα κυρίως όσον αφορά το καθαρά τηλεφωνικό κομμάτι καθώς τα υπόλοιπα τα έχω διαβάσει σε review

 

1)Λήψη σήματος και πως συμπεριφέρεται σε δύσκολα σημεία . Πως είναι η εναλλαγή από 4g-3g-2g

2)Ποιότητα κλήσεων

3)ΒΤ. τόσο σε σταθερότητα όσο και εμβέλεια. Έχω όλη μέρα συνδεδεμένο ΒΤ και μιλάω πάνω 2 ώρες. Είχανε πει θα πάρει τη 5.0 version, τη πήρε τελικά?

4)wifi

5)έχει led ειδοποιήσεων , και αν ναι αλλάζει χρώματα με τις εφαρμογές

6) το dual σιμ είναι εύχρηστο ? μπορείς να βάλεις διαφορετικούς ήχους ? μπορείς να έχεις το ένα μόνο ομιλία και το άλλο ομιλία +δεδομένα?

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

είμαι μεταξύ αυτού και του OP5T

Edited by lemo13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πράγματα κυρίως όσον αφορά το καθαρά τηλεφωνικό κομμάτι καθώς τα υπόλοιπα τα έχω διαβάσει σε review

 

1)Λήψη σήματος και πως συμπεριφέρεται σε δύσκολα σημεία . Πως είναι η εναλλαγή από 4g-3g-2g

2)Ποιότητα κλήσεων

3)ΒΤ. τόσο σε σταθερότητα όσο και εμβέλεια. Έχω όλη μέρα συνδεδεμένο ΒΤ και μιλάω πάνω 2 ώρες. Είχανε πει θα πάρει τη 5.0 version, τη πήρε τελικά?

4)wifi

5)έχει led ειδοποιήσεων , και αν ναι αλλάζει χρώματα με τις εφαρμογές

6) το dual σιμ είναι εύχρηστο ? μπορείς να βάλεις διαφορετικούς ήχους ? μπορείς να έχεις το ένα μόνο ομιλία και το άλλο ομιλία +δεδομένα?

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

είμαι μεταξύ αυτού και του OP5T

 

1) αψογο

2)αψογη

3) δεν χρησιμοποιω σχεδον καθολου αλλα σε εξωτερικο BT ηχειο που εχω δεν παρουσιασε κανενα προβλημα

4)μια χαρα

5)εχει led χρωματος πρασινο για notifications, κοκκινο στην φορτιση

6)δεν εχω 2 καρτα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πράγματα κυρίως όσον αφορά το καθαρά τηλεφωνικό κομμάτι καθώς τα υπόλοιπα τα έχω διαβάσει σε review

 

1)Λήψη σήματος και πως συμπεριφέρεται σε δύσκολα σημεία . Πως είναι η εναλλαγή από 4g-3g-2g

2)Ποιότητα κλήσεων

3)ΒΤ. τόσο σε σταθερότητα όσο και εμβέλεια. Έχω όλη μέρα συνδεδεμένο ΒΤ και μιλάω πάνω 2 ώρες. Είχανε πει θα πάρει τη 5.0 version, τη πήρε τελικά?

4)wifi

5)έχει led ειδοποιήσεων , και αν ναι αλλάζει χρώματα με τις εφαρμογές

6) το dual σιμ είναι εύχρηστο ? μπορείς να βάλεις διαφορετικούς ήχους ? μπορείς να έχεις το ένα μόνο ομιλία και το άλλο ομιλία +δεδομένα?

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

είμαι μεταξύ αυτού και του OP5T

Έχω dual sim, διαφορετικό ήχο σε κάθε νούμερο, κλήση και τα 2 ταυτόχρονα, δεδομένα διαλέγεις εσύ ποιο θα έχει. Κανένα παράπονο.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το U11. Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά του και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν προβλήματα με το συγκεκριμένο κινητό (πέραν από το σέρβις και τα updates). Γενικά έχει βγάλει στανταρτ προβλήματα αυτό το κινητό? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το U11. Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά του και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν προβλήματα με το συγκεκριμένο κινητό (πέραν από το σέρβις και τα updates). Γενικά έχει βγάλει στανταρτ προβλήματα αυτό το κινητό? Σας ευχαριστώ

 

Καλησπέρα. Αν εξαιρέσουμε τα updates για μένα είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Δεν έχω συναντήσει κάποιο προβλημα και έχει εξαιρετική κάμερα, ήχο, ταχύτητα και αυτονομία (παρά το μέγεθός της μπαταρίας). Δεν θα το μετανιώσεις πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε ενδιαφέρει η φωτό και βίντεο το παίρνεις με κλειστά μάτια σε σύγκριση με 1+5t.

Εάν όχι το 1+5t υπερτερεί σε όλα τα υπόλοιπα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε ενδιαφέρει η φωτό και βίντεο το παίρνεις με κλειστά μάτια σε σύγκριση με 1+5t.

Εάν όχι το 1+5t υπερτερεί σε όλα τα υπόλοιπα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Ε οχι και σε όλα τα υπόλοιπα. Ίδιο soc εχουν. Και σε αυτονομία εμένα ήταν παρόμοια (με στοκ rom/kernel). Ασε που το u11 εχει καλύτερα ηχεια.

 

Εκεί που πραγματικά υπερτερεί το op5t είναι αν προτιμάς amoled οθονη, updates και έξτρα ram. Και φυσικά η δυνατότητα να ξεκλειδώσεις/ρουταρεις χωρίς να ρισκάρεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει πάρα πολύ η camera oπότε το 1+5t δεν το υπολογίζω. Μπαταρία σας βγάζει μια μέρα και 5 ώρες oθόνης? Eπίσης για θήκη τι προτείνετε παιδιά? Σκέφτομαι να πάρω αυτήν: https://www.spigen.com/products/htc-u-11-case-rugged-armor
Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει πάρα πολύ η camera oπότε το 1+5t δεν το υπολογίζω. Μπαταρία σας βγάζει μια μέρα και 5 ώρες oθόνης? Eπίσης για θήκη τι προτείνετε παιδιά? Σκέφτομαι να πάρω αυτήν: https://www.spigen.com/products/htc-u-11-case-rugged-armor

 

Προσωπικά μου βγάζει κοντά 7 ώρες. Οπότε ναι βγάζει άνετα την μέρα.

 

Όσον αφορά τη θήκη προσωπικά έχω τη spigen τη διάφανη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου βγάζει κοντά 7 ώρες. Οπότε ναι βγάζει άνετα την μέρα.

 

Όσον αφορά τη θήκη προσωπικά έχω τη spigen τη διάφανη.

 

Φωτεινότητα στο αυτόματο?

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα στο αυτόματο?

 

Ναι αυτόματο. Βέβαια είμαι κυρίως σε εσωτερικούς χώρους (οπότε η φωτεινότητα δεν είναι φουλ). Στο δρόμο είμαι ίσα ίσα για τη μετακίνηση.

 

Η χειρότερη αυτονομία που έχω δει πάντως ήταν σε μια εκδρομή με πολύ gps, 4g, μετακινήσεις, φωτογραφίες και υπό το φως του ηλιου που ήταν 4 ώρες στο 20-21% ... Οπότε πες καπου 5ωρο sot σε αυτή τη πολύ κακή μέρα. Αλλά στις καθημερινές μέρες παίζω καπου στις 3μιση ώρες στο 50% .

 

Το optimization του boost+ που έχει η συσκευή κανει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικά θέματα που έχω εντοπίσει μετά από 3 μήνες είναι το σήμα στο GPS που χάνεται σε στενούς δρόμους με ψηλά κτίρια και η φωτεινότητα της οθόνης όταν είναι στο αυτόματο και χρησιμοποιώ την συσκευή σε εξωτερικούς χώρους με ήλιο. Θα πρέπει να την ανεβάσω στο φουλ από την μπάρα.

 

Επίσης διαπίστωσα ότι με χρήση του Nova launcher αυξάνεται αρκετά η κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από tempered glass τι έχετε βρει που να καλύπτει καλά μεγάλο μέρος της οθόνης.

Αναφέρομαι σε Αθηναϊκά καταστήματα με φυσική (αν υπάρχει) έδρα...

Ευχαριστώ..

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικά θέματα που έχω εντοπίσει μετά από 3 μήνες είναι το σήμα στο GPS που χάνεται σε στενούς δρόμους με ψηλά κτίρια και η φωτεινότητα της οθόνης όταν είναι στο αυτόματο και χρησιμοποιώ την συσκευή σε εξωτερικούς χώρους με ήλιο. Θα πρέπει να την ανεβάσω στο φουλ από την μπάρα.

 

Επίσης διαπίστωσα ότι με χρήση του Nova launcher αυξάνεται αρκετά η κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως θέμα μς την οθόνη κάτω απο ήλιο (μη σου πω και απλα σε εξωτερικό χώρο τωρα το καλοκαίρι που όπου και αν πας εχει υψηλή φωτεινότητα) έχουν ολα τα σύγχρονα HTC. Ας πούμε με το 10αρι,η κατάσταση τις περισσότερες φορές είναι αφόρητη. Και αμα το βάλεις και τέρμα, η κατανάλωση της δεν ειναι και για βραβείο. Εχει θέμα σοβαρό. Κατ αλλα πολυ ποιοτική οθόνη απο αποψη χρωματων, αντίθεσης, ευκρίνειας, ανάλυσης. Αλλα τι να το κάνεις αμα ειναι μόνο για εσωτερικό χώρο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως θέμα μς την οθόνη κάτω απο ήλιο (μη σου πω και απλα σε εξωτερικό χώρο τωρα το καλοκαίρι που όπου και αν πας εχει υψηλή φωτεινότητα) έχουν ολα τα σύγχρονα HTC. Ας πούμε με το 10αρι,η κατάσταση τις περισσότερες φορές είναι αφόρητη. Και αμα το βάλεις και τέρμα, η κατανάλωση της δεν ειναι και για βραβείο. Εχει θέμα σοβαρό. Κατ αλλα πολυ ποιοτική οθόνη απο αποψη χρωματων, αντίθεσης, ευκρίνειας, ανάλυσης. Αλλα τι να το κάνεις αμα ειναι μόνο για εσωτερικό χώρο;
Επίσης, ασχετο. Αλλα αυτο με το gps, πρέπει να το έχουν ολα τα κινητά, και μάλλον δεν είναι τόσο θεμα. κινητου. Επίσης, τουλάχιστον το δικό μου, είναι ο, τι καλύτερο εχω δει απο αποψη απόδοσης το γυροακοπιο του

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...