Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Te_Salat: Η εφαρμογή που σου έγραψα μπαίνει πάντα με το που πάρω κινητό καθώς το θεωρώ βασικό. Σίγουρα δεν νιώθω να μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Πάντως λέτε 3 σελίδες για συσκευές και αγνοείτε όλοι μαζί τη Sony. ΧΖ Premium η συσκευή του 2017 για μένα ( 9 μηνάκια μαζί εκεί που άλλαζα ανά δίμηνο :D ). Έχει ότι οι άλλοι και καλύτερα. Σίγουρα και το U11 είναι εξαιρετικό αλλά μόνο η οθόνη του XZP είναι ένα στοιχείο αγοράς από μόνη της.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@Te_Salat: Η εφαρμογή που σου έγραψα μπαίνει πάντα με το που πάρω κινητό καθώς το θεωρώ βασικό. Σίγουρα δεν νιώθω να μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Πάντως λέτε 3 σελίδες για συσκευές και αγνοείτε όλοι μαζί τη Sony. ΧΖ Premium η συσκευή του 2017 για μένα ( 9 μηνάκια μαζί εκεί που άλλαζα ανά δίμηνο :D ). Έχει ότι οι άλλοι και καλύτερα. Σίγουρα και το U11 είναι εξαιρετικό αλλά μόνο η οθόνη του XZP είναι ένα στοιχείο αγοράς από μόνη της.

Το ίδιο σκεπτομουν προχθές που είδα ένα Vs στο YouTube του Sony με το U11.

Πολύ γρήγορο κατά τα άλλα κλασικό Sony.

Φοβερή οθόνη, μεγάλα bezels, καλή κατασκευή. Σαν κάμερα αυτό που παράτησα ήταν ότι δεν τα πήγαινε καθόλου καλά σε wb. Πολύ κίτρινες ειδικά οι βραδινές.

Από το YouTube εννοείται ότι δεν μπορώ να κρίνω κάτι παραπάνω ως προς την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 1+3Τ και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή,αλλά χθες με έβαλε.ενας φίλος στην πρίζα,να του δώσω το 3Τ και να μου δώσει το U 11 δικαρτο...

Επειδή έχω και το μικρόβιο της αλλαγής θα ήθελα να ήξερα αν είναι τόσο smooth όσο το 3Τ,από κάμερα πιστεύω είναι καλύτερο το HTC,και γενικά έχω κολλήσει....

Γενικά σαν συσκευή είναι αντάξια του 3Τ???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 1+3Τ και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή,αλλά χθες με έβαλε.ενας φίλος στην πρίζα,να του δώσω το 3Τ και να μου δώσει το U 11 δικαρτο...

Επειδή έχω και το μικρόβιο της αλλαγής θα ήθελα να ήξερα αν είναι τόσο smooth όσο το 3Τ,από κάμερα πιστεύω είναι καλύτερο το HTC,και γενικά έχω κολλήσει....

Γενικά σαν συσκευή είναι αντάξια του 3Τ???

Ευχαριστώ

Σε όλα καλύτερο είναι, δεν έχει κατι που να είναι υποδεέστερο

 

Στάλθηκε από το HTC U11 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 1+3Τ και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή,αλλά χθες με έβαλε.ενας φίλος στην πρίζα,να του δώσω το 3Τ και να μου δώσει το U 11 δικαρτο...

Επειδή έχω και το μικρόβιο της αλλαγής θα ήθελα να ήξερα αν είναι τόσο smooth όσο το 3Τ,από κάμερα πιστεύω είναι καλύτερο το HTC,και γενικά έχω κολλήσει....

Γενικά σαν συσκευή είναι αντάξια του 3Τ???

Ευχαριστώ

Μόνο σε multitasking είναι πίσω από το 3t λόγο ραμ σε όλα τα άλλα είναι αρκετά πιο πάνω, ακόμα και σε smoothness το htc είναι φοβερό

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το U11 ταυτόχρονα με το 1+5. Πρόκειται για περίπου ισάξιες συσκευές, με μικρές διαφορές στους επιμέρους τομείς. Τεκμαίρω, λοιπόν, ότι το U11 είναι καλύτερο από το 1+3t. Δεν νομίζω ότι θα σε απογοητεύσει η μετάβαση.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα καλύτερο είναι, δεν έχει κατι που να είναι υποδεέστερο

 

Στάλθηκε από το HTC U11 με Tapatalk

 

Καλή συσκευή το 3t

Αν είσαι λίγο γνώστης θα ανακαλύψεις σημεία που το u11 είναι καλύτερο

Για μέτριους χρήστες οι διαφορές είναι αθορυβες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το 3t εχει αθλια καμερα..δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ των 2 συσκευων

στο μονο που ειναι καλυτερο το One plus ειναι στο λογισμικο.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε multi tasking.

Τα 4 gb ram δεν επαρκούν σε σκληρή χρήση, δεν ξέρω πιθανώς και τα 6 για την χρήση που λέω.

Τι εννοώ: με λήψεις φωτογραφιών από τις δύο εφαρμογές εναλλάξ (official & gCam), gallery, Snapseed για edit και ανέβασμα στο Facebook, Tapatalk συν κάποιες ακόμα να τρεχουν, το Facebook τις περισσότερες φορές το έβρισκα κλειστό.

Βέβαια η κάμερα καταναλώνει εξαιρετικά πολλούς πόρους του συστήματος. Ειδικά όταν χρησιμοποιούμε και τις δύο. Χωρίς φωτογραφίες δεν υπάρχει θέμα multitasking.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κωστα τα ειχα και τα δυο και 6gb και 4gb ειναι τοσο καλο το sense που δεν καταλαβαινουν τιποτα απο εφαρμογες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την εφαρμογη google messages και μοτ γραφει no preferred sim selected for sending sms

και στις ρυθμισεις δεν υπαρχει να διαλεξω ποια sim θελω να χρησιμοποιω για sms μονο για data.

μου διαφευγει κατι?

FIX

adb shell put global multi_sim_sms 1 και τελος

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

κωστα τα ειχα και τα δυο και 6gb και 4gb ειναι τοσο καλο το sense που δεν καταλαβαινουν τιποτα απο εφαρμογες!
Στην πράξη συμφωνώ. Δηλαδή σε μια χρήση όπου δουλειές 5-6 εφαρμογές εναλλάξ, δεν έχει πρόβλημα. Αν όμως μετά από σκληρή χρήση γυρίσεις στο Facebook ύστερα από μια ώρα, πιθανότατα θα έχει κλείσει.

Βέβαια το Facebook είναι μια από τις πιο απαιτητικές εφαρμογές με τόσες φωτογραφίες και το σύστημα την επιλέγει μάλλον από τις πρώτες για κλείσιμο και εξασφάλιση πόρων.

Εγώ όπως είπα το παρατήρησα μετά από σκληρή εναλλασσόμενη χρήση των δύο εφαρμογών κάμερας και του SnapSeed.

Αλλά ήταν ακραία περίπτωση γιατί εκτός ότι είχα ποτέ εφαρμογές ανοικτές, τραβούσα φωτογραφίες με τις δύο κάμερες, τις έβλεπα στην library, κάποιες τις έκανα edit με SnapSeed, μετά άλλες ανέβαζα στο Facebook και άλλες στο Flickr. Οπότε μιλάμε για δύσκολη κατάσταση με 4 gb ram.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη συμφωνώ. Δηλαδή σε μια χρήση όπου δουλειές 5-6 εφαρμογές εναλλάξ, δεν έχει πρόβλημα. Αν όμως μετά από σκληρή χρήση γυρίσεις στο Facebook ύστερα από μια ώρα, πιθανότατα θα έχει κλείσει.

Βέβαια το Facebook είναι μια από τις πιο απαιτητικές εφαρμογές με τόσες φωτογραφίες και το σύστημα την επιλέγει μάλλον από τις πρώτες για κλείσιμο και εξασφάλιση πόρων.

Εγώ όπως είπα το παρατήρησα μετά από σκληρή εναλλασσόμενη χρήση των δύο εφαρμογών κάμερας και του SnapSeed.

Αλλά ήταν ακραία περίπτωση γιατί εκτός ότι είχα ποτέ εφαρμογές ανοικτές, τραβούσα φωτογραφίες με τις δύο κάμερες, τις έβλεπα στην library, κάποιες τις έκανα edit με SnapSeed, μετά άλλες ανέβαζα στο Facebook και άλλες στο Flickr. Οπότε μιλάμε για δύσκολη κατάσταση με 4 gb ram.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα το λέει και η λέξη ότι έχει μεγαλύτερα ram οπότε σε τέτοια χρήση θα τα πηγαίνει και καλύτερα

Σε καθημερινή χρήση μια χαρά σφαίρα πηγαίνει και το μικρό και το μεγάλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να διαγράφονται μία-μία οι κλήσεις απο τον στοκ dialer και οχι όλες μαζί;

επίσης δεν βρίσκω και την επιλογή να κάνει μια ελαφρά δόνηση το τηλέφωνο όταν απαντάει κάποιος την κλήση που του κάνω.. υπάρχει κάποια εναλλακτική μέθοδος;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να διαγράφονται μία-μία οι κλήσεις απο τον στοκ dialer και οχι όλες μαζί;

 

επίσης δεν βρίσκω και την επιλογή να κάνει μια ελαφρά δόνηση το τηλέφωνο όταν απαντάει κάποιος την κλήση που του κάνω.. υπάρχει κάποια εναλλακτική μέθοδος;

 

 

 

Γίνεται η διαγραφή μια συνομιλίας. Πατά και κρατά πατημένο μέχρι να σου βγάλει το μενού. Κάτω κάτω λέει διαγραφή όλων των συνομιλιών αλλά εννοεί τις συνομιλίες με το συγκεκριμένο άτομο.

Για δόνηση δεν το έχω ψάξει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται η διαγραφή μια συνομιλίας. Πατά και κρατά πατημένο μέχρι να σου βγάλει το μενού. Κάτω κάτω λέει διαγραφή όλων των συνομιλιών αλλά εννοεί τις συνομιλίες με το συγκεκριμένο άτομο.

Για δόνηση δεν το έχω ψάξει.

 

οκ ευχαριστώ Κώστα

 

κάποια καλή πρόταση για σκούρο dialer και σκούρο χρώμα γενικότερα για το μενού γνωρίζει κάποιος..;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

κάποια καλή πρόταση για σκούρο dialer και σκούρο χρώμα γενικότερα για το μενού γνωρίζει κάποιος..;

 

Για dialer: ExDialer + κάποιο σκούρο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για dialer: ExDialer + κάποιο σκούρο θέμα.

 

όντως πολυ καλός και με μπόλικη παραμετροποίηση, σ ευχαριστώ

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

όντως πολυ καλός και με μπόλικη παραμετροποίηση, σ ευχαριστώ

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

ποιον απο ολους εννοεις; επισης εχουμε προταση για music player and file manager?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...