Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως το κιν ειναι οντως σφαιρα .και η καμερα του ειναι σαφως ανωτερη απο το s7 edge που ειχα .βγαζει πιο ρεαλιστικα τις φωτο .για την μπαταρια ,νομιζω οτι δεν εχει καμια σχεση με το edge(εχει χειροτερη αυτονομια),αλλα ειναι νωρις .μεγαλο φαουλ (για εμενα ) που δεν υπαρχει ασυρματη φορτιση και το led οπου εχει μονο τα 2 χρωματα .για να δουμε ποσο θα το κρατησω ...:lol:

 

Περίεργο αυτό που λες για την αυτονομία.

Ναι μεν η μπαταρία του είναι μικρότερη αλλά δεν είναι χειρότερη.

Έχω το S7 edge, βέβαια η μπαταρία του είναι πεσμένη, φτάνει οριακά τα 2900 mAh, αλλά δεν θυμάμαι να μου έδινε 6 ώρες οθόνη μόνο με χρήση 3g, όταν ήταν καινούργιο.

Μου βγάζει πάντως άνετα την μέρα.

Η εμπειρία χρήσης δεν συγκρίνεται βέβαια με το S7. Το πήρα λίγο από την κόρη μου για να της περάσω την gcam και μου φάνηκε πολύ αργό με τα γνωστά lag.

Mε την εφαρμογή "Screen Notifications" :happy:
Από κατανάλωση πως πάει αυτή η εφαρμογή; Θα τρέχει μονίμως και με φοβίζει.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι διαφορές με τα samsung είναι αισθητές

Πάντα ήταν

Τα htc δουλεύουν πολύ σφαίρα

Όπως και τα oneplus

Βέβαια τα samsung έχουν άλλα πράγματα που κερδίζουν τον ανταγωνισμό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τα samsung έχουν άλλα πράγματα που κερδίζουν τον ανταγωνισμό

 

ΦΟΒΕΡΟ τμήμα marketing, με ότι αυτό συνεπάγεται.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που λες για την αυτονομία.

Ναι μεν η μπαταρία του είναι μικρότερη αλλά δεν είναι χειρότερη.

Έχω το S7 edge, βέβαια η μπαταρία του είναι πεσμένη, φτάνει οριακά τα 2900 mAh, αλλά δεν θυμάμαι να μου έδινε 6 ώρες οθόνη μόνο με χρήση 3g, όταν ήταν καινούργιο.

Μου βγάζει πάντως άνετα την μέρα.

Η εμπειρία χρήσης δεν συγκρίνεται βέβαια με το S7. Το πήρα λίγο από την κόρη μου για να της περάσω την gcam και μου φάνηκε πολύ αργό με τα γνωστά lag.Από κατανάλωση πως πάει αυτή η εφαρμογή; Θα τρέχει μονίμως και με φοβίζει.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άσχετο, αλλά μιας και τα έχεις και τα δύο, πες μου αν αξίζει η μετάβαση από S7 σε U11.. Στο θέμα κάμερας κυρίως.. Αν είχες και δυνατότητα για ένα συγκριτικό θα ήσουν θεουλης.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητό έρχεται μαλλον αύριο, κι εχω καταλήξει στα εξής:

Θήκες:Spigen Rugged Armor Case και Spigen Liquid Crystal Case

Orzero For HTC U11[ Full Coverage ] Tempered Glass Screen Protector, Orzero 2.5D Arc Edges 9 Hardness HD Anti-Scratch

 

HTC U11 Screen Protector, IQ Shield LiQuidSkin Full Coverage Screen Protector for HTC U11 (Case Friendly) HD Clear Anti-Bubble Film

όποιος εχει κανει συνδιασμο με καποια απο αυτα ας μου πει, ή ας προτεινει και καποι αλλο συνδυασμο

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά μιας και τα έχεις και τα δύο, πες μου αν αξίζει η μετάβαση από S7 σε U11.. Στο θέμα κάμερας κυρίως.. Αν είχες και δυνατότητα για ένα συγκριτικό θα ήσουν θεουλης.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα αξίζει και με το παραπάνω.

Η κάμερα του U11 είναι ήδη αποδεδειγμένα καλύτερη όχι μόνο από του S7 αλλά και του S8 και πολλών άλλων κορυφαίων smartphones.

Εκεί που θα δεις τεράστια διαφορά είναι στις φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού και στα πορτραίτα όπου το S7 αποτυγχάνει τελείως.

Με την πρώτη ευκαιρία θα τραβήξω κάποιες φωτό και με τα δυο να δεις δείγματα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο χρώμα πάντως το δείχνει διαφορετικά το τηλέφωνο

Το κόκκινο που είχα το βαρέθηκα πολύ γρήγορα δεν είναι για πολύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να κάνει κανείς restore από παλιότερη συσκευή HTC?

Προσπαθώ από το 10 αλλά δεν την βρίσκει στο google backup (ενώ το έχω ενεργοποιήσει στο 10αρι και θεωρητικά παίρνει κάθε μέρα backup).

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να κάνει κανείς restore από παλιότερη συσκευή HTC?

Προσπαθώ από το 10 αλλά δεν την βρίσκει στο google backup (ενώ το έχω ενεργοποιήσει στο 10αρι και θεωρητικά παίρνει κάθε μέρα backup).

 

Το παλιό μου κινητό ήταν το 10 και έκανα κανονικά restore στο 11.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό μου κινητό ήταν το 10 και έκανα κανονικά restore στο 11.

 

Για κάποιον λόγο το 10αρι ενω λεει οτι γινεται backup στο gdrive εκει βρισκω μονο τα backups του whatsapp & nvidia shield που εχω... Μπορω με καποιον τροπο να κανω εντελως reset την διαδικασια στο 10αρι?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο το 10αρι ενω λεει οτι γινεται backup στο gdrive εκει βρισκω μονο τα backups του whatsapp & nvidia shield που εχω... Μπορω με καποιον τροπο να κανω εντελως reset την διαδικασια στο 10αρι?

 

Ίσως αν δοκίμαζες να έκανες disable την δημιουργία αντιγράφων στο 10 και να την ενεργοποιούσες ξανά να έκανε trigger τη δημιουργία αντιγράφου from scratch;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό έρχεται μαλλον αύριο, κι εχω καταλήξει στα εξής:

Θήκες:Spigen Rugged Armor Case και Spigen Liquid Crystal Case

Orzero For HTC U11[ Full Coverage ] Tempered Glass Screen Protector, Orzero 2.5D Arc Edges 9 Hardness HD Anti-Scratch

 

HTC U11 Screen Protector, IQ Shield LiQuidSkin Full Coverage Screen Protector for HTC U11 (Case Friendly) HD Clear Anti-Bubble Film

όποιος εχει κανει συνδιασμο με καποια απο αυτα ας μου πει, ή ας προτεινει και καποι αλλο συνδυασμο

 

Έχω τις δύο θήκες της spigen και περιμένω και το τζαμάκι της spigen από Αμερική. Όταν φτάσει μετά το Πάσχα θα κάνω παρουσίαση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα.Μεχρι σημερα ο ανταπτορας που ειχε μεσα το κουτι

δουλευε κανονικα, αλλα σημερα όταν πηγα να το συνδεσω στο αμαξι δεν το ανανωριζε.Νομιζα ότι χαλασε η θυρα

του κινητου αλλα τα ακουστικα και η φορτιση γινεται κανονικα.Ειναι δυνατον να χαλασε ο ανταπτορας;

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

.Από κατανάλωση πως πάει αυτή η εφαρμογή; Θα τρέχει μονίμως και με φοβίζει.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

Αυτην χρησιμοποιουσα συνέχεια σε Samsung για να ξυπνάει η οθονη σε notification.

Πάρα πολύ αξιόπιστη με πλήθος customization να την φέρεις στα μέτρα σου και φυσικα με επιλογή να ορισεις με ποιες εφαρμογές θες να ξυπνά και ποιες οχι.

Την ειχα παντοτε εξαίρεση απο βελτιστοποιηση μπαταριας για να δουλεύει απρόσκοπτα με καθόλου έως ελάχιστη επίπτωση μπαταριά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

Αυτην χρησιμοποιουσα συνέχεια σε Samsung για να ξυπνάει η οθονη σε notification.

Πάρα πολύ αξιόπιστη με πλήθος customization να την φέρεις στα μέτρα σου και φυσικα με επιλογή να ορισεις με ποιες εφαρμογές θες να ξυπνά και ποιες οχι.

Την ειχα παντοτε εξαίρεση απο βελτιστοποιηση μπαταριας για να δουλεύει απρόσκοπτα με καθόλου έως ελάχιστη επίπτωση μπαταριά.

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω. Βασικά ανοίγει σε εφαρμογές όπως Viber, messenger κλπ, αλλά δεν ανοίγει σε Gmail. Θέλω να βλέπω τα mails που λαμβάνω ενώ οδηγώ ώστε να ξέρω αν και είναι επείγον.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενοχλητικό

Το πρωί όταν ξυπνάω ή συνήθως μετά από αρκετές ώρες που έχω να χρησιμοποιήσω την συσκευή έχει κλείσει αυτόματα σχεδόν όλες τις εφαρμογές από το multitask

 

Σας βολεύει αυτό το πράγμα;

 

Θυμάμαι με το oneplus είχα στο multitask 30 εφαρμογές τις οποίες μπορεί να μην χρησιμοποιούσα συχνά βέβαια αλλά έμεναν εκεί

 

Δεν είναι θέμα αυτό όμως της ram

Έχει κάποια σχέση με την βελτιστοποίηση εφαρμογών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ξύπνημα της οθόνης στα notification είναι καινούργιο φρούτο της Oreo.

Φτάσαμε στην όγδοη έκδοση και γράφουμε για έξτρα εφαρμογές από το PlayStore.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη έκπληξη το stand by της συσκευής .από τις 2 το βράδυ που βγήκε από τον φορτιστή ,μέχρι στις 9 το πρωί ,έχασε μόλις 2% με wifi και συγχρονισμός ανοιχτά .
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενοχλητικό

Το πρωί όταν ξυπνάω ή συνήθως μετά από αρκετές ώρες που έχω να χρησιμοποιήσω την συσκευή έχει κλείσει αυτόματα σχεδόν όλες τις εφαρμογές από το multitask

 

Σας βολεύει αυτό το πράγμα;

 

Θυμάμαι με το oneplus είχα στο multitask 30 εφαρμογές τις οποίες μπορεί να μην χρησιμοποιούσα συχνά βέβαια αλλά έμεναν εκεί

 

Δεν είναι θέμα αυτό όμως της ram

Έχει κάποια σχέση με την βελτιστοποίηση εφαρμογών

 

Μάλλον το Boost+ σου κάνει την ζημιά.

Θα το κοιτάξω να δω αν συμβαίνει, αλλά δεν το έχω παρατηρήσει.

Αυτό με το ξύπνημα της οθόνης στα notification είναι καινούργιο φρούτο της Oreo.

Φτάσαμε στην όγδοη έκδοση και γράφουμε για έξτρα εφαρμογές από το PlayStore.

Στο ορίτζιναλ Oreo που έχω στο Xiaomi A1 έχει ρύθμιση και ξυπνάει για όλες τις ειδοποιήσεις.

Στο U11 μόνο σε sms και μηνύματα από κάθε messenger.

Προφανώς θεωρεί ότι τα mails είναι πολλά και θα έχουν επιπτώσεις στην αυτονομία. Εν μέρη έχουν δίκιο. Εγώ θέλω να ξυπνάει μόνο για συγκείμενο φάκελο mails του Gmail. Δεν νομίζω να το κάνει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

@@Joe4

Στο είπα, μην συγκρίνεις με το S7 όπου χάνει 1%+ την ώρα.

Να έχεις το όψη σου όμως ότι το ποσοστό δεν πέφτει καθόλου γραμμικά.

Μέχρι το 90%, πέφτει πολύ γρήγορα. Από το 60% και κάτω πέφτει πολύ πιο αργά.

Τυχαίνει πολλές φορές να είναι στο 18% και να θέλω να το ρίξω κάτω από 10 για να φορτίσω και δεν πέφτει με τίποτα.

 

Έχω τεσταρει πολλές φορές την μπαταρία.

Μου βγάζει στάνταρ 6 ώρες οθόνης με χρήση μόνο 3g.

Βέβαια αυτοί οι χρόνοι είναι στην διάρκεια της μέρας.

Σε φυσιολογική χρήση smartphone μου βγάζει 2 μέρες.

Πλέον του κάνω πλήρεις φορτήσεις 2 φορές την εβδομάδα. Τις υπόλοιπες μέρες τις βγάζω με ότι αρπάζει από τον φορτιστή αυτοκινήτου στα 40 λεπτά που κάνω να πάω στην δουλειά μου και στην επιστροφή. Πάντα ακούγοντας παράλληλα ιντερνετικό ραδιόφωνο.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το Boost+ σου κάνει την ζημιά.

Θα το κοιτάξω να δω αν συμβαίνει, αλλά δεν το έχω παρατηρήσει.Στο ορίτζιναλ Oreo που έχω στο Xiaomi A1 έχει ρύθμιση και ξυπνάει για όλες τις ειδοποιήσεις.

Στο U11 μόνο σε sms και μηνύματα από κάθε messenger.

Προφανώς θεωρεί ότι τα mails είναι πολλά και θα έχουν επιπτώσεις στην αυτονομία. Εν μέρη έχουν δίκιο. Εγώ θέλω να ξυπνάει μόνο για συγκείμενο φάκελο mails του Gmail. Δεν νομίζω να το κάνει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

@@Joe4

Στο είπα, μην συγκρίνεις με το S7 όπου χάνει 1%+ την ώρα.

Να έχεις το όψη σου όμως ότι το ποσοστό δεν πέφτει καθόλου γραμμικά.

Μέχρι το 90%, πέφτει πολύ γρήγορα. Από το 60% και κάτω πέφτει πολύ πιο αργά.

Τυχαίνει πολλές φορές να είναι στο 18% και να θέλω να το ρίξω κάτω από 10 για να φορτίσω και δεν πέφτει με τίποτα.

 

Έχω τεσταρει πολλές φορές την μπαταρία.

Μου βγάζει στάνταρ 6 ώρες οθόνης με χρήση μόνο 3g.

Βέβαια αυτοί οι χρόνοι είναι στην διάρκεια της μέρας.

Σε φυσιολογική χρήση smartphone μου βγάζει 2 μέρες.

Πλέον του κάνω πλήρεις φορτήσεις 2 φορές την εβδομάδα. Τις υπόλοιπες μέρες τις βγάζω με ότι αρπάζει από τον φορτιστή αυτοκινήτου στα 40 λεπτά που κάνω να πάω στην δουλειά μου και στην επιστροφή. Πάντα ακούγοντας παράλληλα ιντερνετικό ραδιόφωνο.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο u11 είχα πειράξει και το boost+ αλλά δεν έκανε καμία διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενοχλητικό

Το πρωί όταν ξυπνάω ή συνήθως μετά από αρκετές ώρες που έχω να χρησιμοποιήσω την συσκευή έχει κλείσει αυτόματα σχεδόν όλες τις εφαρμογές από το multitask

 

Σας βολεύει αυτό το πράγμα;

 

Θυμάμαι με το oneplus είχα στο multitask 30 εφαρμογές τις οποίες μπορεί να μην χρησιμοποιούσα συχνά βέβαια αλλά έμεναν εκεί

 

Δεν είναι θέμα αυτό όμως της ram

Έχει κάποια σχέση με την βελτιστοποίηση εφαρμογών

Έχεις χρησιμοποιήσει την ρύθμιση boost+

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις χρησιμοποιήσει την ρύθμιση boost+

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα όχι δεν χρησιμοποιώ το boost+

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τωρα όχι δεν χρησιμοποιώ το boost+
Το Facebook το κλείνει πάντως σχετικά γρήγορα αλλά δεν με νοιάζει γιατί έτσι κι αλλιώς χρειάζεται ανανέωση μετά από κάποιες ώρες.

Θα το τσεκαρω απόψε.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...