Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κριμα ειναι κατι που του λειπει..

εβαλε κανεις google camera (port)?

Ναι, ωραία αποτελέσματα με hdr+ και το portrait mode δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους στο forum.επειδη δεν μπορεσα να βρω που να γραψω για την απορια που εχω το γραφω εδω.Ξαφνικα χαθηκε απο την αρχικη οθονη η ενδιξη του καιρου και η ημερομηνια διπλα της-ξερετε το εικονιδιο που ειχε εναν ηλιο η συνεφο και διπλα ημερομηνια .Ξερει καποιος να μου πει πως να την επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους στο forum.επειδη δεν μπορεσα να βρω που να γραψω για την απορια που εχω το γραφω εδω.Ξαφνικα χαθηκε απο την αρχικη οθονη η ενδιξη του καιρου και η ημερομηνια διπλα της-ξερετε το εικονιδιο που ειχε εναν ηλιο η συνεφο και διπλα ημερομηνια .Ξερει καποιος να μου πει πως να την επαναφερω?

 

Μήπως έκλεισες την "Τοποθεσία" στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ωραία αποτελέσματα με hdr+ και το portrait mode δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποιο version εχεις το MGC_5.1.018177470874.41362666_A7.0-8.1_MI5S_v2c (BSG) ?

το εχω βαλει εδω και μερικες μερες και καμια φορα βγαζει πιο καλες φωτογραφιες και απο την native camera app.

το μονο αρνητικο ειναι οτι για να ενεργοποιηθει το hdr+ θελει magisk (root)

bugs που παραρητησα γενικα στη συσκευη

1)εβαλα theme και μου χαλασε την διαταξη των icons

2)εχασε το αποθηκευμενο fingerprint και το περασα απο την αρχη

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ποιο version εχεις το MGC_5.1.018177470874.41362666_A7.0-8.1_MI5S_v2c (BSG) ?

το εχω βαλει εδω και μερικες μερες και καμια φορα βγαζει πιο καλες φωτογραφιες και απο την native camera app.

το μονο αρνητικο ειναι οτι για να ενεργοποιηθει το hdr+ θελει magisk (root)

bugs που παραρητησα γενικα στη συσκευη

1)εβαλα theme και μου χαλασε την διαταξη των icons

2)εχασε το αποθηκευμενο fingerprint και το περασα απο την αρχη

Arnova pixelmod v5 έχω

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ποιο version εχεις το MGC_5.1.018177470874.41362666_A7.0-8.1_MI5S_v2c (BSG) ?

το εχω βαλει εδω και μερικες μερες και καμια φορα βγαζει πιο καλες φωτογραφιες και απο την native camera app.

το μονο αρνητικο ειναι οτι για να ενεργοποιηθει το hdr+ θελει magisk (root)

bugs που παραρητησα γενικα στη συσκευη

1)εβαλα theme και μου χαλασε την διαταξη των icons

2)εχασε το αποθηκευμενο fingerprint και το περασα απο την αρχη

 

η εκδοση που εβαλες ειναι για xiaomi mi5s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποιός ο λόγος να βάλετε gcam εφόσον η κάμερα του κινητού είναι εξαιρετική?

Το μόνο που του λείπει είναι το portrait mode.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποιός ο λόγος να βάλετε gcam εφόσον η κάμερα του κινητού είναι εξαιρετική?

Το μόνο που του λείπει είναι το portrait mode.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Για να έχουμε και portrait mode
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς είναι το ακουστικό (αν είναι αρκετά δυνατό μιας και έχουμε ένα θέμα με το αυτί μας). Επίσης το ηχείο είναι δυνατό και ποιοτικό;. Έχω το moto x 2014 (φανταστικό τηλέφωνο που αρχίζει και χαλάει). Από σήμα τα πάει καλά; Ταχύτητα κλπ; Αξίζει να το αγοράσει κανείς; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς είναι το ακουστικό (αν είναι αρκετά δυνατό μιας και έχουμε ένα θέμα με το αυτί μας). Επίσης το ηχείο είναι δυνατό και ποιοτικό;. Έχω το moto x 2014 (φανταστικό τηλέφωνο που αρχίζει και χαλάει). Από σήμα τα πάει καλά; Ταχύτητα κλπ; Αξίζει να το αγοράσει κανείς; Ευχαριστώ!

 

Προσωπικά, με έχει καλύψει σε όλα τα σημεία το U11.

Σήμα(Cosmote), στην αττική τουλάχιστον, δεν έχω πουθενά πρόβλημα.

Το ηχείο του είναι τόσο δυνατό που καταλήγει ενoχλητικό αν το έχεις στο max στις κλήσεις, ακούνε καμπάνα και οι διπλανοί σου, όσο για ταχύτητα, θα σε γελάσω καθώς δεν το ζορίζω ιδιαίτερα με τη χρήση που του κάνω αλλά δεν κολλάει πουθενά.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με έχει καλύψει σε όλα τα σημεία το U11.

Σήμα(Cosmote), στην αττική τουλάχιστον, δεν έχω πουθενά πρόβλημα.

Το ηχείο του είναι τόσο δυνατό

 

Όταν λες ηχείο εννοείς το ακουστικό (όχι της ανοιχτης ακρόασης .. το κανονικο ακουστικό);

Σ' ευχαριστώ!

Επίσης εχει επιλογή για "καρφωτό" 2g;

Edited by pixelman
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ηχείο εννοείς το ακουστικό (όχι της ανοιχτης ακρόασης .. το κανονικο ακουστικό);

Σ' ευχαριστώ!

Επίσης εχει επιλογή για "καρφωτό" 2g;

Ο ήχος του τηλεφώνου είναι καταπληκτικός αφού ο ήχος βγαίνει από 3 σημεία κ το ακουστικό είναι φοβερό

Έχει κ επιλογή για 2g μόνο

Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις HTC gallery apk που να δουλευει smooth? Εβαλα αυτο αλλα δεν δουλευει σωστα https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/htc-blinkfeed-plugins-devices-08-03-2015-t3049438

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους στο forum.επειδη δεν μπορεσα να βρω που να γραψω για την απορια που εχω το γραφω εδω.Ξαφνικα χαθηκε απο την αρχικη οθονη η ενδιξη του καιρου και η ημερομηνια διπλα της-ξερετε το εικονιδιο που ειχε εναν ηλιο η συνεφο και διπλα ημερομηνια .Ξερει καποιος να μου πει πως να την επαναφερω?

 

Καλησπέρα, πατάς παρατεταμένα πάνω στην κεντρική οθόνη, όπου σου εμφανίζεται ένα μενου, επιλέγεις "προσθήκη εφαρμογών" όπου σου ανοίγει ένα νέο μενού "Γραφικά στοιχεία" και από εκεί βρίσκεις αυτό που θες.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις HTC gallery apk που να δουλευει smooth? Εβαλα αυτο αλλα δεν δουλευει σωστα https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/htc-blinkfeed-plugins-devices-08-03-2015-t3049438

 

αμα κοιταξεις μερικες σελιδες πισω ειχα ανεβασει htc gallery που ηταν συμβατο με τα u11!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αμα κοιταξεις μερικες σελιδες πισω ειχα ανεβασει htc gallery που ηταν συμβατο με τα u11!

 

δεν το βρηκα αλλα δε πειραζει

 

θηκη εκτος spigen βρηκατε καμια καλή?

αυτη που ειχε μεσα μου ραγισε...

 

SMS δε μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες..γραφω 3-4 γραμματα κ λεει υπολοιπο 70 χαρακτηρες.

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρηκα αλλα δε πειραζει

 

θηκη εκτος spigen βρηκατε καμια καλή?

αυτη που ειχε μεσα μου ραγισε...

 

SMS δε μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες..γραφω 3-4 γραμματα κ λεει υπολοιπο 70 χαρακτηρες.

 

Εγγύηση οι θήκες της spigen, αυτή που έχει μέσα την φόρεσα μέχρι να παραλάβω την πρώτη spigen και ήμουν εξαιρετικά ανήσυχος (σκληρή θήκη, που δε μου έδωσε ποτέ την αίσθση της ασφάλειας). Εκτός τις spigen, έχω μια flip η οποία μια χαρά τα πάει.

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις για τα μηνύματα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παράγγειλα σήμερα και θα το έχω την Τρίτη. Υπήρχε μια προσφορά σε κόκκινο στα 450 ευρώ και το χτύπησα παρόλο που εκτός του μαύρου, τα υπόλοιπα θυμίζουν Χριστουγεννιάτικες μπάλες. Φυσικά θα μπει μαύρη θήκη η αν βρω carbon φιλμ στην πλάτη.

Νομίζω σ αυτά τα χρήματα είναι ότι καλύτερο. Ίσως το πιο γρηγορο 835 snapdragon η έστω ισοδύναμο με το OP+ 5t.

Σε κάμερα μάλλον παραμένει κορυφαίο τουλάχιστον σε low light. Υστερεί σε βίντεο έναντι των πρόσφατων ναυαρχίδων αλλά δεν με απασχολεί.

Από φωτογραφία με ενδιαφέρει να τα πηγαίνει καλά σε lowlight και σαν wide angle lens. Απ ότι είδα έχει θέμα με hightlights και overexposure αλλά αυτά διορθώνονται.

 

Να περάσω Oreo, έχει στρώσει?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα και θα το έχω την Τρίτη. Υπήρχε μια προσφορά σε κόκκινο στα 450 ευρώ και το χτύπησα παρόλο που εκτός του μαύρου, τα υπόλοιπα θυμίζουν Χριστουγεννιάτικες μπάλες. Φυσικά θα μπει μαύρη θήκη η αν βρω carbon φιλμ στην πλάτη.

Νομίζω σ αυτά τα χρήματα είναι ότι καλύτερο. Ίσως το πιο γρηγορο 835 snapdragon η έστω ισοδύναμο με το OP+ 5t.

Σε κάμερα μάλλον παραμένει κορυφαίο τουλάχιστον σε low light. Υστερεί σε βίντεο έναντι των πρόσφατων ναυαρχίδων αλλά δεν με απασχολεί.

Από φωτογραφία με ενδιαφέρει να τα πηγαίνει καλά σε lowlight και σαν wide angle lens. Απ ότι είδα έχει θέμα με hightlights και overexposure αλλά αυτά διορθώνονται.

 

Να περάσω Oreo, έχει στρώσει?

Δεν έχω κανένα παράπονο απ την Oreo

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο απ την Oreo

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Και κάτι άλλο μιας κι εσυ είχες όλα τα HTC μετά το 8 όπου εγώ σταμάτησα. Το hdr+ της gcam πως τα πάει στο U11?

Ρωτάω γιατί μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η συμπεριφορά του στο Nexus 5x όπου κρατά πολύ χαμηλά το iso σε σχέση με το shooter speed.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και κάτι άλλο μιας κι εσυ είχες όλα τα HTC μετά το 8 όπου εγώ σταμάτησα. Το hdr+ της gcam πως τα πάει στο U11?

Ρωτάω γιατί μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η συμπεριφορά του στο Nexus 5x όπου κρατά πολύ χαμηλά το iso σε σχέση με το shooter speed.

 

θελει magisk το hdr+ απο οσο ξερω αν και ειναι systemless root θελει twrp και δεν ασχοληθηκα, εγω εβαλα το port και το Portrait δουλευει πολυ καλα.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

θελει magisk το hdr+ απο οσο ξερω αν και ειναι systemless root θελει twrp και δεν ασχοληθηκα, εγω εβαλα το port και το Portrait δουλευει πολυ καλα.
Δεν ξέρω κάποιοι που είχαν την συσκευή λένε ότι δεν απαιτείται root.

Δεν θέλω την συσκευή μου με τίποτα να είναι με οποιασδηποτε μορφής root για λόγους ασφαλείας.

Σ ένα Xiaomi A1 που έχει καθαρό Android έχουν βγάλει στο xda ένα script το οποίο τρέχεις από τον υπολογιστή. Ξεκλειδώνει τον bootloader εγκαθιστά προσωρινά twrp και αφού περάσει την κάμερα και ενεργοποιήσει το api2, τα ξανά κλειδώνει όλα και η συσκευή είναι καθαρή. Βέβαια και έτσι αν θέλουν μπορούν να περάσουν κάτι ύποπτο που θα συνεχίσει να δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...