Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει κάποια θεματάκια στο κινητό και θέλω να μου πείτε εάν τα έχετε και εσείς.

Το mobile network standby από κατανάλωση μπαταρίας πάει καλά, στα ύψη.

Έχω διαβάσει βέβαια στο XDA ότι είναι γενικότερο το θέμα.

Το περίεργο είναι ότι δεν έχει αντίκτυπο στην μπαταρία.

Η κάμερα τρέχει στο παρασκήνιο συνέχεια.

Και να προχωρήσω σε force stop ξαναενεργοποιειται.

Και τέλος ο launcher της HTC επίσης μεγάλη κατανάλωση RAM.

Αναγκάστηκα να τον βάλω στην άκρη και να κατεβάσω τον pixel 2

 

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Πόση μνήμη σου κατανάλωνε ο launcher της HTC; Το δικό μου χρησιμοποιεί 280mb για τον launcher.

Εμένα πάντως στο παρασκήνιο δεν τρέχει η κάμερα, τρέχουν κάποιες άλλες που δεν θα έπρεπε και θα το κοιτάξω, αλλά η κάμερα όχι.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα παραπάνω, δεν είχα δει ποτέ το λόγο, αλλά μπορεί να δοκιμάσω από περιέργεια κάποια στιγμή.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχθές το βράδυ με το που βάζω το κινητό να φορτίσει μου τραβάει ένα reboot.

Έχει κανένας καμία ιδέα?

Το κινητό με το που το έκανα unboxing πήρε όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι την Oreo που είμαι τώρα.

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχθές το βράδυ με το που βάζω το κινητό να φορτίσει μου τραβάει ένα reboot.

Έχει κανένας καμία ιδέα?

Το κινητό με το που το έκανα unboxing πήρε όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι την Oreo που είμαι τώρα.

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Καλημέρα και καλό μήνα,

Σου έκανε ένα reboot ΟΚ και μετά όλα καλά η σου κάνει τίποτα περίεργα?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Επίσης φίλε μου.

Όλα καλά μετά απλά μου έβγαλε ένα μνμ ότι το κινητό έκανε ένα ξαφνικό reboot και εάν θέλω να στείλω μνμ στην HTC.

Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει και πάλι στην φόρτιση.

Μόλις έκανα plug in ξαφνικό reboot.

Δεν ξέρω τι να πω!!

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φίλε μου.

Όλα καλά μετά απλά μου έβγαλε ένα μνμ ότι το κινητό έκανε ένα ξαφνικό reboot και εάν θέλω να στείλω μνμ στην HTC.

Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει και πάλι στην φόρτιση.

Μόλις έκανα plug in ξαφνικό reboot.

Δεν ξέρω τι να πω!!

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Μήπως είχες πολύ πεσμένη μπαταρία; εννοώ δλδ κάτω απο 10%. Παρατήρησα και γω στο 10 με το oreo το έκανε κανα 2 φορές το reboot κάτω απο το 10%, για αναξηγητο λόγο.. Αλλά μετα ολα οκ.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά λέω απο mate 10 pro να έρθω σε u11; Είναι κανείς που έχει κάνει τη μετάβαση να κάνει σύγκριση;

Δεν θέλω u11+ γιατί μου φαίνεται ακριβό για αυτά που δίνει και με χαλάει η 18/9 οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω απο mate 10 pro να έρθω σε u11; Είναι κανείς που έχει κάνει τη μετάβαση να κάνει σύγκριση;

Δεν θέλω u11+ γιατί μου φαίνεται ακριβό για αυτά που δίνει και με χαλάει η 18/9 οθόνη!

Τι σε χαλάει στο Huawei και θεωρείς ότι θα είναι καλύτερο στο U11? Δεν είχα τη συσκευή σου αλλά ρωτάω μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει στο Huawei και θεωρείς ότι θα είναι καλύτερο στο U11? Δεν είχα τη συσκευή σου αλλά ρωτάω μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω
Σίγουρα το emui
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ρολαρει μέτρια εως άσχημα..

Αυτό το emui δεν παλεύεται με τίποτα νομίζω.

Είχα μάθει σε ρολαρισμα επιπέδου pixel και 1+5 και 5Τ τελευταία και μου φαίνεται κάπως..

Link to comment
Share on other sites

Το emui του HTC σε σύγκριση με το mate είναι πολύ καλύτερο.

Βέβαια έχοντας συνηθίσει το Nexus 6p ζοριστηκα λίγο στην αρχή αλλά το μαθαίνεις.

Αλλά και πάλι η μετάβαση σε 1+5t πλέον είναι ιδανική.

Σε μεγάλο βαθμό pure Android.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καλύπτει η κάμερα του 5Τ,αλλιώς θα έμενα εκεί για καιρό..

Βγάζω τα πιτσιρικια μου σε εσωτερικό χώρο πολλές φωτογραφίες και με το 5Τ σχεδόν όλες ηταν κουνημένες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καλύπτει η κάμερα του 5Τ,αλλιώς θα έμενα εκεί για καιρό..

Βγάζω τα πιτσιρικια μου σε εσωτερικό χώρο πολλές φωτογραφίες και με το 5Τ σχεδόν όλες ηταν κουνημένες..

 

 

 

Για να βγάζει κουνημένες το 5t σημαίνει ότι έχει shutter lag, δηλαδή αργεί να βγάλει από τη στιγμή που πατάς το κλικ. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ίσως έφταιγε το οτι δεν έχει σταθεροποιητη ois;;

Πάντως με το mate τώρα βγάζω εξαιρετικές..

Απο τις 10 αντε η μια να μην είναι καλή..

Στο 5Τ ίσως να ηταν οι 8-9 χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ίσως έφταιγε το οτι δεν έχει σταθεροποιητη ois;;

Πάντως με το mate τώρα βγάζω εξαιρετικές..

Απο τις 10 αντε η μια να μην είναι καλή..

Στο 5Τ ίσως να ηταν οι 8-9 χάλια.

 

Χωρίς να έχω καμία από τις συσκευές που γράφεις, κάποια βίντεο να δεις στο youtube, θα καταλάβεις ότι το htc ρολάρει καλύτερα. Επειδή είχα περίπου για δυο χρόνια το P8, καλή χρυσή η Huawei αλλά αυτό το emui ή θα το αγαπήσεις ή θα το μισήσεις.

Όσο για τις φωτογραφιες θα σου πούνε τα παιδιά που έχουν το U11.

Οι κριτικές που είχε αποσπάσει ήταν πάρα πολύ καλές, κοντράρισε άνετα το περσινό Pixel.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή.

Όντως το HTC u11 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το 1+5t.

Το είχα κάνα δίμηνο, οι λήψεις σε low light και σε κανονικές συνθήκες ήταν εξαιρετικές.

Αλλά αυτό που με χαλούσε ήταν η πολύ σαβούρα που είχε προεγκατεστημένο μέσα και η μικρή έως και ελάχιστη υποστήριξη από τις διάφορες κοινότητες.

Εάν σου αρέσει να πειράζεις το κινητό με με custom ROM ,kernel, και όχι μόνο root ήταν το πλέον μη ιδανικό.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ίσως έφταιγε το οτι δεν έχει σταθεροποιητη ois;;

Πάντως με το mate τώρα βγάζω εξαιρετικές..

Απο τις 10 αντε η μια να μην είναι καλή..

Στο 5Τ ίσως να ηταν οι 8-9 χάλια.

 

 

 

Αν σε ενδιαφέρει και η κάμερα, θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος από το 11. Το μόνο του μειονέκτημα σε σχέση με τις τελευταίες ναυαρχίδες θεωρώ ότι είναι ο σχεδιασμός που δεν είναι bezel-less και είναι λίγο μεγαλουτσικα. Δε θεωρώ ότι υστερεί κάπου αλλού. Και Μπαταρια παρότι τα 3000 δεν ακούγονται εντυπωσιακά, είναι πολύ καλή

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da_rudakos ειχα και το απλο htc u11 και το u11 6 gb ram.το mate 10 pro πηρε δρομο σε λιγες μερες.οσο αφορα τα u11 καμια διαφορα τα 6gb με τα 4gb,εχει εξαιρετικες φωτογραφιες το u11.ειναι πολυ γρηγορο και η μπαταρια του σε κανονικα επιπεδα!οσο για την οθονη του κλασσικη super lcd 5,αν δεν κανω λαθος εχουν λιγο καπως προς στο πρασινωπο στο λευκο ολα τα htc.τωρα οι διαφορες με το u11+ σιγουρα απο την στιγμη που μεγαλωνει η οθονη γινεται ποιο χορταστικη.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.. Αν βρω κάποιο σε λογική τιμή θα το δοκιμάσω!

Απ'οτι κατάλαβα ρολαρει πολύ πολύ καλά, η κάμερα είναι αρκετά καλή, μπαταρία για το 3ωρο ανα μέρα που είναι η χρήση μου θα με βγάζει άνετα.

Αν ήταν και η εγγύηση όπως στις υπόλοιπες εταιρίες θα ήταν άριστη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση. Πρώην κάτοχος 1+3,ειναι πολύ πίσω η 1+ στο θέμα κάμερα.

Στο optimization μνήμης και μπαταρίας, φοβάμαι πως η 1+ πάλι χάνει, αν και έχει το πλεονέκτημα της amoled.

Πολύ, πολύ ικανοποιημένος με το 11 μου!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια βοήθεια γιατί έχω κολλήσει από χθες το βράδυ...από που ορίζω σα μέσο αποθήκευσης την εξωτερική κάρτα μνήμης, όχι μόνο στις φωτό σε όλα.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...