Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε πότε γίνεται update του security patch?

Ρωτάω γιατί μαθημένος από Nexus που ήταν μηνιαία

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω να σου πω ακριβώς γιατί το έχω το τηλέφωνο

3 βδομάδες τώρα πού μπήκε κ η αναβάθμιση σε 8.0 θα το

Παρακολουθώ κ θα σού πω εσύ σε 8.0 είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε γίνεται update του security patch?

Ρωτάω γιατί μαθημένος από Nexus που ήταν μηνιαία

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

2-3 φορές το χρόνο

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο.

Βγάζω φωτό και θέλοντας να την δω μου χαμηλώνει το επίπεδο φωτεινότητας.

Δεν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα.

Υπάρχει λύση?

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο.

Βγάζω φωτό και θέλοντας να την δω μου χαμηλώνει το επίπεδο φωτεινότητας.

Δεν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα.

Υπάρχει λύση?

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Καλημέρα, εμένα αυτό μου το κάνει μόνο όταν έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και σε χώρο με χαμηλό φωτισμό.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα αυτό μου το κάνει μόνο όταν έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και σε χώρο με χαμηλό φωτισμό.

 

 

 

Στο galaxy s8 όταν έμπαινες στην κάμερα για να τραβήξεις φωτογραφια ανέβαζε μόνο του τη φωτεινότητα. Και όταν έβγαινες π.χ. Να δεις την φωτό που έβγαλες έπεφτε η φωτεινότητα. Μήπως είναι κάτι αντίστοιχο και εδώ?

Just saying...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά είναι ενοχλητικό.

Μου το κάνει μόνο όταν θέλω να δω την φωτό.

Λύση υπάρχει?

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Περίεργο. Εμενα δε το κάνει.

Το δοκίμασα από περιέργεια αλλά η φωτεινότητα παραμένει σταθερή ακόμα και στο απολυτο σκοτάδι, με αυτόματη φωτεινότητα...

 

Η μπαταρία από τότε που έκανα το update είναι απογοητευτικη. Σε standby το βραδυ μου τρώει 10%!!

Στο gsam battery μου εμφανίζει σαν κύριο φταιχτη το phone radio με ~60% κατανάλωση, ενώ στο app usage πρώτες δυο εφαρμογές σε κατανάλωση είναι το σύστημα android και το kernel(android os).

 

Καμία ιδέα για το τι να κάνω υπάρχει; Βοηθήστε γιατί έχω απογοητευτεί τελείως.

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το ίδιο θέμα.

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Ή περιμένεις σε update της HTC να αναβαθμίσει την radio version.

Ή το κάνεις root και το κάνεις μόνος με fastboot command.

Αλλά και πάλι η μπαταρία του είναι πολύ καλή.

Βγάζω περίπου 40 ώρες με sot 7:30

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη nougat, σε σχέση με τα τηλέφωνα που είχα στο παρελθόν, το u11 είχε σπάσει όλα τα ρεκόρ. Με ανοιχτά τα δεδομένα συνέχεια και φωτεινότητα στο ~65%, με χρήση youtube Spotify, chrome, Facebook, messenger, mx player(ταινία) και Instagram(ήταν σαββατοκύριακο στο φυλάκιο οπότε άπλετος χρόνος για τα πάντα) είχα φτάσει σε 1,5 μέρα σχεδόν 12 ώρες sot. Αλλά και κατά μέσο όρο να το πάρουμε με απλή χρήση μου κράταγε 4-5 μέρες με sot ~4 ώρες.

Τώρα με oreo, κατά μέσο όρο με την ίδια χρήση μου κρατάει ~2 μέρες με sot περίπου 2-2.5 ώρες...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τη nougat, σε σχέση με τα τηλέφωνα που είχα στο παρελθόν, το u11 είχε σπάσει όλα τα ρεκόρ. Με ανοιχτά τα δεδομένα συνέχεια και φωτεινότητα στο ~65%, με χρήση youtube Spotify, chrome, Facebook, messenger, mx player(ταινία) και Instagram(ήταν σαββατοκύριακο στο φυλάκιο οπότε άπλετος χρόνος για τα πάντα) είχα φτάσει σε 1,5 μέρα σχεδόν 12 ώρες sot. Αλλά και κατά μέσο όρο να το πάρουμε με απλή χρήση μου κράταγε 4-5 μέρες με sot ~4 ώρες.

Τώρα με oreo, κατά μέσο όρο με την ίδια χρήση μου κρατάει ~2 μέρες με sot περίπου 2-2.5 ώρες...

Νομίζω ότι κάτι δεν μέτρησες καλά, αποκλείεται να έβγαζες τέτοιο screen on time

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας και το sot είναι καθαρά από την χρήση του καθενός.

Σίγουρα οι ώρες που μου λες δεν κολλάνε.

Η δική μου χρήση είναι μέτρια δεν παίζω παιχνίδια, τα κλασικά τηλ. Browsing, YouTube,xda,Tapatalk, κάμερα κ.α.

Φωτεινότητα στο 40%, mobile data σχεδόν καθόλου, WiFi πολύ. Αυτά πάνω κάτω.

 

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πρέπει να έχω screenshot από τότε αν το βρω θα το ανεβάσω. Αλλά έτσι κι αλλιώς αυτό μου έτυχε μία και μοναδική φορά. Γενικά έβγαζε maximum 9 ώρες με μέσο όρο 7 ώρες.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πρέπει να έχω screenshot από τότε αν το βρω θα το ανεβάσω. Αλλά έτσι κι αλλιώς αυτό μου έτυχε μία και μοναδική φορά. Γενικά έβγαζε maximum 9 ώρες με μέσο όρο 7 ώρες.
Υπάρχει περίπτωση να το είχες φορτίσει μέσα στη μέρα χωρίς να το πας 100% για να μηδενισουν τα στατιστικά; Εγώ πάντως παίζω φουλ παιχνίδια και μου βγάζει πάνω από 5 ώρες ημερησίως, δεν έχω παράπονο...

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το είχες φορτίσει μέσα στη μέρα χωρίς να το πας 100% για να μηδενισουν τα στατιστικά; Εγώ πάντως παίζω φουλ παιχνίδια και μου βγάζει πάνω από 5 ώρες ημερησίως, δεν έχω παράπονο...

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

'Όταν είχα τραβήξει αυτά τα screenshots δεν είχα κάποιο πρόγραμμα παρακολούθησης μπαταρίας, κυρίως γιατί δεν έβλεπα το λόγο. Μετά το update σε oreo έβαλα gsam battery.

 

edit:Τις βρήκα

 

https://i.imgur.com/4JMdvSF.png

https://i.imgur.com/KF0Tpa4.png

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Υπάρχει καμία βελτίωση με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε oreo?

Ευχαριστώ.

(Το παραλαμβάνω σήμερα και θέλω να ξέρω αν θα αναβαθμίσω)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Υπάρχει καμία βελτίωση με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε oreo?

Ευχαριστώ.

(Το παραλαμβάνω σήμερα και θέλω να ξέρω αν θα αναβαθμίσω)

 

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στη μπαταρία, είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στη μπαταρία, είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο.

 

Ευχαριστώ για την απαντηση φίλε μου. Επειδή ακούστηκαν πολλές αρνητικές κριτικές ως προς την μπαταρία με oreo, γι αυτο ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την συσκευή 3/1,το 8.0 ήρθε στις 12/1.

Δεν ξέρω αν η μπαταρία άνοιξε/έστρωσε μετά από τόσο καιρό, αλλά δηλώνω εντυπωσιασμενος από την απόδοση.

Πρώην κάτοχος redmi note 4,με μεγαλύτερη μπαταρία και οικονομικοτερη οθόνη, είχα μάθει να φορτίζω τo xiaomi περίπου στις 2 μέρες.

Με το 11,με πολύ πιο έντονη χρήση, οκ άλλα τα θέλγητρά του σε σχέση με το xiaomi, φτάνω στο τέλος της ημέρας με ΠΟΛΥ browsing, πολύ βίντεο και μουσική, WiFi και BT να φτάνω στο διόλου ευκαταφρονητο 35%...πολύ ευχαριστημένος!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αφου δοκίμασα τα πάντα και προκοπή δεν είδα, ξαναέκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και ευτυχώς έστρωσε!! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα φουλ φόρτισης να δω πως θα πάει, αλλά μέχρι στιγμής με Wi-Fi και 4G+ μικτή χρήση, gps και φωτεινοτητα στο 50% είμαι με 6 ώρες sot κι έχω ακόμα 25%. Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να ανησυχώ...
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έκανες επαναφορά?

Τι θέμα είχε με την μπαταρία?

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Είχα καταπληκτική μπαταρία με nougat αλλά από τότε που έκανα update σε oreo, η κατανάλωση μπαταρίας ήταν ΠΟΛΥ μεγαλύτερη. Μιλάμε για σχεδόν 40% χειρότερη μπαταρία. Έκανα factory reset που συμβουλεύουν πολλοί αλλά χωρίς αποτέλεσμα και είχα αρχίσει να απελπίζομαι. Έκανα άλλη μια επαναφορά και ΕΥΤΥΧΩΣ τώρα φαίνεται να έχει επανέλθει.

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είχα καταπληκτική μπαταρία με nougat αλλά από τότε που έκανα update σε oreo, η κατανάλωση μπαταρίας ήταν ΠΟΛΥ μεγαλύτερη. Μιλάμε για σχεδόν 40% χειρότερη μπαταρία. Έκανα factory reset που συμβουλεύουν πολλοί αλλά χωρίς αποτέλεσμα και είχα αρχίσει να απελπίζομαι. Έκανα άλλη μια επαναφορά και ΕΥΤΥΧΩΣ τώρα φαίνεται να έχει επανέλθει.

 

Εκανες factory reset μετα την αναβαθμιση η οχι?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Εκανες factory reset μετα την αναβαθμιση η οχι?

 

Έκανα δύο φορές μετά την αναβάθμιση. Την πρώτη δεν είδα καμία διαφορά, την δεύτερη έστρωσε η μπαταρία.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάποια θεματάκια στο κινητό και θέλω να μου πείτε εάν τα έχετε και εσείς.

Το mobile network standby από κατανάλωση μπαταρίας πάει καλά, στα ύψη.

Έχω διαβάσει βέβαια στο XDA ότι είναι γενικότερο το θέμα.

Το περίεργο είναι ότι δεν έχει αντίκτυπο στην μπαταρία.

Η κάμερα τρέχει στο παρασκήνιο συνέχεια.

Και να προχωρήσω σε force stop ξαναενεργοποιειται.

Και τέλος ο launcher της HTC επίσης μεγάλη κατανάλωση RAM.

Αναγκάστηκα να τον βάλω στην άκρη και να κατεβάσω τον pixel 2

 

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...