Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ τα αντίστοιχα htc άντεχαν μέρες δηλαδή....

Κανεις δεν ειπε οτι η HTC παει πισω (για να μη θιξουμε την αλλη πλευρα μονο) αλλα περα απο ολα αυτα δεν εκανα καμια κριτικη στην αγορα του ανθρωπου.. Τελειως χιουμουριστικο ηταν. Οι μπαταριες εχουν θεματα, το εχουμε πει . Και οσο δεν μεγαλωνουν αλλα μεγαλωνουν οι απαιτησεις δεν θα δουμε και μεγαλη προκοπη.. Μη ξεχνας οτι s3 και s4 ηταν την εποχη που ανθιζαν εφαρμογες τυπου fb, messenger,viber κλπ. Εδω ειναι κακογραμμενες τωρα και σου κατεβαζουν νερακι την μπαταρια.. Σκεψου τοτε που ολοι ηταν με μανια απο πανω ολη την ωρα.. Με τον καιρο το αντιληφθηκαν πολυ και περιορισαν την χρηση(αναφερομαι προφανως σε εκεινον που το εψαξε και οχι στον απλο κοσμο). Και καπως ετσι αμα παρεις το s4 την σημερον ημερα και το χρηαιμοποιησεις συνετα, θα σε ικανοποιησει πιστευω.. Αυτα απο μενα γτ ειμαι και off topic δλδ...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να δουμε τι θα δουμε, μαλλον λυγαει ευκολα...

 

Ο τυπας ειναι αξιολογος στα βιντεο του, ξεχωριζει απο τους αλλους γτ κανει ωραια reviews και λεει τα πραματαε το ονοματα τους θα ελεωα ως ενα σημειο.. Αλλα αυτο το bend test, για το οποιοδηποτε κινητο, ειναι λιγο τραβηγμενο... Δλδ η μονη περιπτωση που σκεφτομαι οτι μπορει να μου λυγισει το τηλέφωνο ειναξ να μου πεσει κατω, να το πατησει καποιος 200 κιλα και να παω να το τραβηξω προς τα πανω με αποτελεσμα να λυγισει.. Δλδ δεν υπαρχει κατι πιο πιθανο να σκεφτω απο αυτο. Ειναι για το θεαθηναι το τεστ και μονο.. Σαφως το drop test ειναι το σημαντικο αλλα δεν εκανε κατο τετοιο...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ειπε οτι η HTC παει πισω (για να μη θιξουμε την αλλη πλευρα μονο) αλλα περα απο ολα αυτα δεν εκανα καμια κριτικη στην αγορα του ανθρωπου.. Τελειως χιουμουριστικο ηταν. Οι μπαταριες εχουν θεματα, το εχουμε πει . Και οσο δεν μεγαλωνουν αλλα μεγαλωνουν οι απαιτησεις δεν θα δουμε και μεγαλη προκοπη.. Μη ξεχνας οτι s3 και s4 ηταν την εποχη που ανθιζαν εφαρμογες τυπου fb, messenger,viber κλπ. Εδω ειναι κακογραμμενες τωρα και σου κατεβαζουν νερακι την μπαταρια.. Σκεψου τοτε που ολοι ηταν με μανια απο πανω ολη την ωρα.. Με τον καιρο το αντιληφθηκαν πολυ και περιορισαν την χρηση(αναφερομαι προφανως σε εκεινον που το εψαξε και οχι στον απλο κοσμο). Και καπως ετσι αμα παρεις το s4 την σημερον ημερα και το χρηαιμοποιησεις συνετα, θα σε ικανοποιησει πιστευω.. Αυτα απο μενα γτ ειμαι και off topic δλδ...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο τυπας ειναι αξιολογος στα βιντεο του, ξεχωριζει απο τους αλλους γτ κανει ωραια reviews και λεει τα πραματαε το ονοματα τους θα ελεωα ως ενα σημειο.. Αλλα αυτο το bend test, για το οποιοδηποτε κινητο, ειναι λιγο τραβηγμενο... Δλδ η μονη περιπτωση που σκεφτομαι οτι μπορει να μου λυγισει το τηλέφωνο ειναξ να μου πεσει κατω, να το πατησει καποιος 200 κιλα και να παω να το τραβηξω προς τα πανω με αποτελεσμα να λυγισει.. Δλδ δεν υπαρχει κατι πιο πιθανο να σκεφτω απο αυτο. Ειναι για το θεαθηναι το τεστ και μονο.. Σαφως το drop test ειναι το σημαντικο αλλα δεν εκανε κατο τετοιο...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως και να εχει φαίνεται οτι δεν τα πάει καθόλου καλά στην δοκιμασία αυτή.

Δεν λέω ότι μπορεί να γίνει και σε πραγματικες συνθήκες αλλα 1 στις 100 μπορεί να είναι σε στενό τζιν και να σκαρφαλώσεις κάπου που εκει θα ασκηθεί δύναμη δεν θα ήμουν 100% σίγουρος οτι θα αντέξει.

Παντως την 2 φορά εκει που σπάει η δύναμη που ασκεί είναι πολυ λίγη.

Έχουμε δει τις υπόλοιπες ναυαρχίδες να τα πηγαίνουν πολυ καλύτερα στο συγκεκριμένο ''τεστ''

Link to comment
Share on other sites

παντως το htc 10 δεν λυγιζε με τιποτα...

 

ναι δεν αντιλεγω αλλα μιλαμε για το 11 εδω.

 

συγκεκριμενα αν δεις στο 4.53 του βιντεο ειναι ελαχιστη η πιεση που ασκει

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω την μπαταρια.

Την μια μερα 3,5 ωρες οθονη με σκληρη χρηση και στις 8 το βραδυ αμεσως φορτιση μιση ωρα γιατι ειχα ακομα 23%

την επομενη,σημερα δηλαδη 4 ωρες και 49 λεπτα οθονη με σχεδον ιδια χρηση και χειροτερη.

 

ολα ανοικτα.

 

περιμενω να εχω καλυτερα αποτελεσματα,αυριο που έχω ταξιδι θα ανεβασω και πολλες φωτογραφιες σε σχεση με S8 kai iPhone 7

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω την μπαταρια.

Την μια μερα 3,5 ωρες οθονη με σκληρη χρηση και στις 8 το βραδυ αμεσως φορτιση μιση ωρα γιατι ειχα ακομα 23%

την επομενη,σημερα δηλαδη 4 ωρες και 49 λεπτα οθονη με σχεδον ιδια χρηση και χειροτερη.

 

ολα ανοικτα.

 

περιμενω να εχω καλυτερα αποτελεσματα,αυριο που έχω ταξιδι θα ανεβασω και πολλες φωτογραφιες σε σχεση με S8 kai iPhone 7

Οτιδήποτε πάνω από 4 ώρες Με την χρήση που εσύ κάνεις είναι αρκετό πιστεύω για τους περισσότερους από εμάς εδώ μέσα.

4:30-6:00 ώρες έχω με το s8 plus με μικτή χρήση (60% data 40%wifi) και σχεδόν με καλύπτει μια χαρά. Οπότε και εδώ σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα βλέπω, οπότε όλα μια χαρά.

Το περιμένω και εγώ σε silver από το γερμανικό αμαζον δημητρη. Δυστυχώς δεν θα αποφύγω της δαχτυλιες το ξέρω αλλά γυμνό μόνο αυτό το χρώμα μου αρέσει πολύ. Έλεγα για το μαύρο αλλά και εκεί χειρότερα θα ήταν ρα πράγματα. Θα δούμε όταν με το καλό έρθει!!!

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε πάνω από 4 ώρες Με την χρήση που εσύ κάνεις είναι αρκετό πιστεύω για τους περισσότερους από εμάς εδώ μέσα.

4:30-6:00 ώρες έχω με το s8 plus με μικτή χρήση (60% data 40%wifi) και σχεδόν με καλύπτει μια χαρά. Οπότε και εδώ σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα βλέπω, οπότε όλα μια χαρά.

Το περιμένω και εγώ σε silver από το γερμανικό αμαζον δημητρη. Δυστυχώς δεν θα αποφύγω της δαχτυλιες το ξέρω αλλά γυμνό μόνο αυτό το χρώμα μου αρέσει πολύ. Έλεγα για το μαύρο αλλά και εκεί χειρότερα θα ήταν ρα πράγματα. Θα δούμε όταν με το καλό έρθει!!!

 

Nikos from S8 Plus

μαλλον θα παρω και εγω ενα S8 να τα βαλω διπλα.

Το U11 δεν εχει τον παραγοντα WOW οσο καλο και να ειναι.

στο χερι ειναι ομορφο αλλά το 10 μου ειναι πιο μικρο και πιο κομψο.

θεωρω απαραδεκτο την στιγμη που υπαρχει πλεον το G6 στα 440Ε και το S8 στα 540 στην Ιταλια να έχει βαλει η HTC απλο design και να το χρεωνει τοσο ακριβα.

 

το κινητο ειναι ομορφο αλλα ειναι τυπου last year σε σχεση με τα νεα trends.

και πλεον απαιτω ΚΑΙ design .

 

παμε για celebrity death match 10vs U11 vs S8 με guest star G6

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα αντίστοιχα htc άντεχαν μέρες δηλαδή....

 

Θες σύγκριση S4 Mini vs HTC One Mini ?

Είναι αστείο να το σκεφτεί κανείς καν.

8 ώρες standby @ night.

HTC loses 3-4%.

S4 Mini loses 15%.

 

Να μην πιάσουμε και το θέμα του προβλήματος που έσκαγε στα περισσότερα S4 Mini -> https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2380723

 

Παρεπιπτόντως το One Mini που πήρα στο launch date ακόμα παίζει κομπλέ για το ξαδερφάκι μου, βγάζει κανονικότατα 1 μέρα κανονικής χρήσης με πάντα WiFi On, αρκετό FB/insta, και καμμιά ώρα περίπου χρήσης GPS ( location always on επίσης ).

Link to comment
Share on other sites

ειδα ολοκληρο βιντεο στο YTube 1 ωρα σε δυσκολο περιβαλλον και ο ηχος ειναι καταπληκτικος.

 

Μπραβο στην ΗΤC

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε πάνω από 4 ώρες Με την χρήση που εσύ κάνεις είναι αρκετό πιστεύω για τους περισσότερους από εμάς εδώ μέσα.

4:30-6:00 ώρες έχω με το s8 plus με μικτή χρήση (60% data 40%wifi) και σχεδόν με καλύπτει μια χαρά. Οπότε και εδώ σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα βλέπω, οπότε όλα μια χαρά.

Το περιμένω και εγώ σε silver από το γερμανικό αμαζον δημητρη. Δυστυχώς δεν θα αποφύγω της δαχτυλιες το ξέρω αλλά γυμνό μόνο αυτό το χρώμα μου αρέσει πολύ. Έλεγα για το μαύρο αλλά και εκεί χειρότερα θα ήταν ρα πράγματα. Θα δούμε όταν με το καλό έρθει!!!

 

Nikos from S8 Plus

 

το αμαζον πιστευω κατα τον Ιουλιο θα το χει φερει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από χθες Είμαι με το s8 που πήρα λόγω επιδότησης. Δυστυχώς πλέον αν πρέπει να ψωνίσεις από μεγάλες αλυσίδες ξεχνάς HTC.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ειδικα σημερα μπορω να το πω με σιγουρια.

Το πιο γρηγορο android ου έχω πιασει εβερ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειδικα σημερα μπορω να το πω με σιγουρια.

Το πιο γρηγορο android ου έχω πιασει εβερ.

 

Αυτα εχω προσεξει και εγω σε διαφορα speed tests που κυκλοφορούν στο youtube.

Καμθα σχεση με το 10αρι.

Λογικα σε αυτο συνεβαλε η αναβάθμιση της εσωτερικής σε UFS 2.1.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχω προσεξει και εγω σε διαφορα speed tests που κυκλοφορούν στο youtube.

Καμθα σχεση με το 10αρι.

Λογικα σε αυτο συνεβαλε η αναβάθμιση της εσωτερικής σε UFS 2.1.

 

και οχι μονο.

δεν κανει σε καμμια εφαρμογη ριφρεσ.Τα κραταει ολα.

Επισης τα διπλά ηχεια δουλευουν και για ειδοποιησεις και για ανοικτη ακροαση,φοβερο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και οχι μονο.

δεν κανει σε καμμια εφαρμογη ριφρεσ.Τα κραταει ολα.

Επισης τα διπλά ηχεια δουλευουν και για ειδοποιησεις και για ανοικτη ακροαση,φοβερο.

 

Επανήλθε η Παλια και γνωριμη HTC οσον αφορα την ταχύτητα δηλ γιατι με το 10 καπου το ειχε χασει (σε σχεση με τον ανταγωνισμό παντα, οχι οτι ειναι αργη η συσκευή)

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια σκληρη μερα να αναφερω εντυπωσεις.

έχει καταπληκτικη δονηση και ηχεια,τοπ.

έχει σημα ΙΔΙΟ με τα Huawei... NAI... οσο και αν φαινεται περιεργο.

μαλλον ειναι πιο γρηγορο απο Pixel οχι μονο στο λειτουργικο αλλα και στην φωτογραφια,καταπληκτικο.

τοπ σε ταχυτητα,σαφως ανωτερο απο S8 και στο σημα και στο λειτουργικο αλλά χανει σε εργονομια.

 

νυχτα

http://i.imgur.com/5PNBazo.jpg

σημερινη μερα μπαταρια

http://i.imgur.com/lrvuJVA.jpg

διπλα με το μεγαλο αδερφακι,το οποιο ηταν δικο μου και πουλησα... :lol:

http://i.imgur.com/cafhn0M.jpg

κοιταξτε την πρωτη μερα ποσο οικτρη μπαταρια ειχε.

http://i.imgur.com/b6qY75z.jpg

αυριο θα ανεβασω πολλες φωτο να δειτε.

Το κινητο δεν παιζεται,πανεμορφο σε ολα αλλα για καλοκαιρι θελω κατι πιο εργονομικο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Εγώ τελικά θα περιμένω ένα μήνα ακόμη πριν το πάρω! Καμιά αναβαθμιση λογισμικού έχει έρθει ως τώρα;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από χθες Είμαι με το s8 που πήρα λόγω επιδότησης. Δυστυχώς πλέον αν πρέπει να ψωνίσεις από μεγάλες αλυσίδες ξεχνάς HTC

 

Καλορίζικο το τηλεκοντρόλ! το πήρε με επιδότηση και ο αδερφός μου, δε μου άρεσε, προτιμούσα το s7 edge που έσπασα πριν λιγο καιρό και πήρα htc 10 καπάκι και αναμονή για το 11

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για το μακρόστενο της συσκευής συν το edge που είναι μεν πολύ εντυπωσιακό άλλα σχετικά άβολο αφού πατάς που και που πάνω του. Συν το υπαρκτό αν και λίγο lag. Τεσπα μην βγούμε τελείως εκτός θέματος. Πάντως τώρα με το s8 επιβεβαιώνω ότι είναι τεράστια παράλειψη η μη ύπαρξη δεύτερης θύρας. (3.5 ή type c). Εδώ με ενοχλεί που το s8 την έχει κάτω φαντάσου τι θα έσερνα στο u11 με μια θύρα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/LW90snm.jpg

 

 

σημα/ ηχος στο ακουστικο/ λειτουργια τηλεφωνου ειμαστε στο απολυτο Νο1

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απο χρωμα ποιο τραβαει ποιο πολυ?μπλε η σιλβερ?

Νομιζω silver. Στα περισσοτερα reviews δλδ βλεπω τετοια εχουν. Μετα μαλλον ερχεται το μπλε και μετα το μαυρο σε σειρα προτιμησης παντα

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/LW90snm.jpg

 

 

σημα/ ηχος στο ακουστικο/ λειτουργια τηλεφωνου ειμαστε στο απολυτο Νο1

Κρινοντας και απο τη φωτο παντως, το pro mode και γενικοτερα η καμερα παει καλά. Δεν συγκρινεται ομως για μενα με το λογισμικο της καμερας του G6. Θεωρω πιο ευκολο σε χρηση και αποτελεσματικοτητα εκεινο της lg. Εδω ειναι ενα κλικ πισω της htc.

 

Με την ευκαιρια, οταν ειχες αναφερθει στην εργονομια του 11, εννοουσες το πιασιμο στπ χερι δεν ειναι καλο;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρινοντας και απο τη φωτο παντως, το pro mode και γενικοτερα η καμερα παει καλά. Δεν συγκρινεται ομως για μενα με το λογισμικο της καμερας του G6. Θεωρω πιο ευκολο σε χρηση και αποτελεσματικοτητα εκεινο της lg. Εδω ειναι ενα κλικ πισω της htc.

 

Με την ευκαιρια, οταν ειχες αναφερθει στην εργονομια του 11, εννοουσες το πιασιμο στπ χερι δεν ειναι καλο;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την εφαρμογη της καμερας εννοω

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εργονομία με έβαλε σε σκέψεις.

Είναι μεγάλο κινητό.

Σε δυο μήνες βγαίνει το Sony XZ1 με 5.2 ίντσες οθόνη

 

http://mobiledevicesize.com/compare/#791,747,636,757;1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...