Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ WC γινονται τα πιο σκληρα τεστ.... always :lol:

 

34369741964_4213bd01c4_z.jpgwifi by P. V, on Flickr

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποθ μπορουμε να το αγορασουμε χωρις φπα εκτος απο amazon?

sold out στην Αμερικη...δεν μπορει η HTC να καλυψει την ζητηση.

Edited by xzft5444
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποθ μπορουμε να το αγορασουμε χωρις φπα εκτος απο amazon?

sold out στην Αμερικη...δεν μπορει η HTC να καλυψει την ζητηση.

Sold out στην Αμερικη;;; βλεπω την παραγωγη να αυξανει ρυθμους. Αντικτυπο στην ποιοτητα να μην εχει μονο..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα περισσότερα reviews στο YouTube. Η αλήθεια είναι ότι φέτος έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η HTC. Ακόμα και παραδοσιακοί samsungνακήδες reviewers παραδέχονται την συσκευή. Τρία σημεία βρίσκουν όλοι και λένε σαν αρνητικά. Τα μπέζελς, την θύρα 3,5 και την μπαταρία.

 

Για τα μπέζελς θεωρώ ότι είναι υποκειμενικές οι απόψεις αν και είναι αδιαμφισβήτητό ότι μια οθόνη χωρίς μπέζελς είναι πιο εντυπωσιακή. Αλλά μέχρι να καταφέρουν να βάλουν τον αισθητήρα κάτω από την οθόνη το σχέδιο της htc θα προηγείται σε χρηστικότητα και πολλοί θα το προτιμούν έναντι της εμφάνισης. Ένας από αυτούς είμαι και εγώ.

 

Αλλά εκεί που είναι φάουλ η htc είναι στα άλλα δυο. Βάλε μια θύρα ακουστικών και άσε και τα usonic μέσα και πες ότι εγώ προτείνω usb αλλά αφήνω και την άλλη επιλογή. Ή βάλε δύο usb. Για ανθρώπους σαν εμένα που το σενάριο φόρτιση και ακουστικά μαζί είναι 2 φορές την μέρα είναι σημαντική παράλειψη.

 

Μπαταρία επίσης βάλε μια 3500-3600 δεν λέω να έβαζε καμιά τεράστια. Με την διαχείριση που φαίνεται να κάνει το u11 θα έγραφε εξαιρετικούς χρόνους.

 

Που θέλω να καταλήξω; ότι η εταιρεία θα μπορούσε φθηνά και εύκολα να μην άφηνε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το ποια είναι η καλύτερη συσκευή του 2017. Αυτές τις δυο κινήσεις να είχε κάνει και θα είχε το τέλειο πακέτο. Όταν είσαι στην θέση της HTC πρέπει να δίνεις το τέλειο και το κάτι παραπάνω για να καλύψεις το χαμένο έδαφος και το hype της Samsung.

 

Υγ: Και το άλλο μεγάλο φάουλ είναι ότι έχει αποσυρθεί από πολλές αγορές σαν την ελληνική. Εγώ που θέλω να πάρω με επιδότηση συσκευή μάλλον θα καταλήξω με s8 γιατί δεν εισάγεται καν το u11. Ούτε σε μεγάλες αλυσίδες υπάρχει για κάποιους που ψωνίζουν μόνο από εκεί ( ναι υπάρχουν και τέτοιοι). Αλλά και για εμάς που ψωνίζουμε από εξωτερικό ή σκρουτζ πάλι δεν υπάρχει σε ένα κατάστημα να το δούμε από κοντά, να το πιάσουμε στο χέρι πριν την αγορά.

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πάντως είναι διφορούμενα τα πράγματα στα reviews. Άλλοι λένε για πολύ καλή μπαταρία και την βάζουν στα θετικά της συσκευής και άλλοι για below average και την βάζουν στα αρνητικά

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βλέπω κάποιους λένε 6μιση ώρες και άλλοι με το ζόρι 3+.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πάντως είναι διφορούμενα τα πράγματα στα reviews. Άλλοι λένε για πολύ καλή μπαταρία και την βάζουν στα θετικά της συσκευής και άλλοι για below average και την βάζουν στα αρνητικά

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Below average την βαζουν εκεινη που δεν εκαναν καν τον κοπο να ζησουν με το κινητο μια εβδομαδα αλλα απλα στηριχτηκαν στο γεγονος οτι ειναι 3000 mAh και οτι η οθονη μεγαλωσε κλπ. Αν ηταν να γινονται εται οι μετρησεις , τοτε ολα τα κινητα ειναι μετρια..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέω και εγώ, βάλε 500mha παραπάνω, βάλε και μια θύρα ακόμα, τι θα σου κοστίσει; και μετά τάβλα ο ανταγωνισμός. Και να θέλουν να βρουν κάτι τα παπαγαλάκια δεν θα μπορούν.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είναι κορυφαία συσκευή. Το προτιμώ από το S8. Όμως έχω μια απορία. Αν κάτι συμβεί στο τηλέφωνο-επειδή δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα-τι γίνεται μετά; Που μπορεί να σταλεί για επισκευή; Μιλάω για αγορά από Ευρώπη ή από σκρουτζομάγαζο.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέω και εγώ, βάλε 500mha παραπάνω, βάλε και μια θύρα ακόμα, τι θα σου κοστίσει; και μετά τάβλα ο ανταγωνισμός. Και να θέλουν να βρουν κάτι τα παπαγαλάκια δεν θα μπορούν.

 

Πιάνουν χώρο τα mah

Δεν είναι έτσι εύκολα να χωρέσουν μέσα στην συσκευή

Λες να μην ήθελαν;

Θέλει τεχνογνωσία για να μικραίνουν τις πλακέτες και τα bezels και τα λοιπά

Δεν τα έχουν όλες οι εταιρίες αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3η φορτιση

 

4 ωρες οθονη .Μιέχ.Περιμενω μεσα στην εβδομαδα να πω σιγουρα.

απιστευτη ταχυτητα κλείστρου και φόκους.

Αυριο ποσταρω φωτο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πιάνουν χώρο τα mah

Δεν είναι έτσι εύκολα να χωρέσουν μέσα στην συσκευή

Λες να μην ήθελαν;

Θέλει τεχνογνωσία για να μικραίνουν τις πλακέτες και τα bezels και τα λοιπά

Δεν τα έχουν όλες οι εταιρίες αυτά

 

Τι λες να σου προτεινω κινεζικα με πολυ μικρα bezels, λεπτα και αρκετα μεγαλυτερες μπαταριες? Ε, νομιζω την τεχνογνωσια των κινεζων την εχουν ξεπερασει κατα πολυ στην HTC... Δυστυχως δεν εχουν καμια δικαιολογια σε αυτο τον τομεα...

Link to comment
Share on other sites

Τι λες να σου προτεινω κινεζικα με πολυ μικρα bezels, λεπτα και αρκετα μεγαλυτερες μπαταριες? Ε, νομιζω την τεχνογνωσια των κινεζων την εχουν ξεπερασει κατα πολυ στην HTC... Δυστυχως δεν εχουν καμια δικαιολογια σε αυτο τον τομεα...

 

Μην το λες

Εσωτερικά είναι άλλη τεχνολογία τα περισσότερα κινεζικά

Λες και βγαίνουν με το κιλό

Ειδικά κάτι tablet των 50-80€ άστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν τα "οκταπυρηνα" για τα οποία μιλάνε γεμάτοι καμάρι κάποιοι! Μόνο την xiaomi παραδέχομαι από τους Κινέζους.

In other news sold out το 11. Καλό Ιούλιο δηλαδή

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες

Εσωτερικά είναι άλλη τεχνολογία τα περισσότερα κινεζικά

Λες και βγαίνουν με το κιλό

Ειδικά κάτι tablet των 50-80€ άστο

 

Βρε συ, σε Huawei, Xiaomi αναφέρομαι. Καμια "άλλη" τεχνολογια, το ιδιο συγχρονα και σιγουρα όχι "του κιλου".

Ας μην επεκταθούμε σε αυτό το θεμα, η HTC εκανε πατατα γιγαντιαίων διαστασεων σε ένα απολυτα νευραλγικο τομεα.

In other news, νομιζω πως είναι ισως η καλυτερη υλοποιηση από HTC τα τελευταια χρονια... Συσκευαρα...

Pik, αντε ρε Δημητρη, λεγε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/uqUpUDq.jpg

http://i.imgur.com/Fz0vF1m.jpg

http://i.imgur.com/fJFwG5x.jpg

 

οθονη καταπληκτικη μερα νυχτα,κανένα προβλημα

σημα wifi επιβεβαιωνω σαν Α9.

το επλυνα κατω απο την βρυση με σαπουνακι,το ηχειο μετα θελει μιση ωρα να καθαρισει απο τα νερα αλλα όλα οκ.

κανένα lag,ελάχιστα πιο smooth απο G6 και στα ιδια επιπεδα με Pixel.(τα είχα και τα 2)

 

μου λείπει το μεταλλικο πισω μερος του 10,το θεωρω ανωτερη κατασκευη γι αυτο και δεν το δινω .

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τα δείγματα φαίνονται πολύ καλά!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/uqUpUDq.jpg

http://i.imgur.com/Fz0vF1m.jpg

http://i.imgur.com/fJFwG5x.jpg

 

οθονη καταπληκτικη μερα νυχτα,κανένα προβλημα

σημα wifi επιβεβαιωνω σαν Α9.

το επλυνα κατω απο την βρυση με σαπουνακι,το ηχειο μετα θελει μιση ωρα να καθαρισει απο τα νερα αλλα όλα οκ.

κανένα lag,ελάχιστα πιο smooth απο G6 και στα ιδια επιπεδα με Pixel.(τα είχα και τα 2)

 

μου λείπει το μεταλλικο πισω μερος του 10,το θεωρω ανωτερη κατασκευη γι αυτο και δεν το δινω .

Σε δύο τρεις μέρες πες μας και για μπαταρία και είμαστε οκ.χαχαχαχχ

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν σας βγεί καλή η μπαταρία είμαι έτοιμος να το χτυπήσω.

 

Τα reviews όσον αφορά την μπαταρία τα γράφω στα τέτοια μου, είδαμε πόσοι έγραφαν γαμάτα σχόλια για την μπαταρία των Samsung S3, S3 Mini, S4, S4 Mini και είδα από πρώτο χέρι στην πράξη τι μπο*ρδέλα ήταν τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας βγεί καλή η μπαταρία είμαι έτοιμος να το χτυπήσω.

 

Τα reviews όσον αφορά την μπαταρία τα γράφω στα τέτοια μου, είδαμε πόσοι έγραφαν γαμάτα σχόλια για την μπαταρία των Samsung S3, S3 Mini, S4, S4 Mini και είδα από πρώτο χέρι στην πράξη τι μπο*ρδέλα ήταν τελικά.

Μου δοκιμασες S3 και s3 mini ,μετα μου πηγες και s4 αλλα και s4 mini.. Εε τα ηθελε ο π@π@ς σου :p :p

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αα δλδ πλεον οικογενειακο μποικοταζ στη Samsung φανταζομαι :rolleyes: :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου δοκιμασες S3 και s3 mini ,μετα μου πηγες και s4 αλλα και s4 mini.. Εε τα ηθελε ο π@π@ς σου :p :p

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενώ τα αντίστοιχα htc άντεχαν μέρες δηλαδή....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...