Jump to content

Αλλαγές στις χρεώσεις περιαγωγής καρτοκινητών στην Ευρωπαϊκή Ένωση


Belschri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bonus Ανανέωσης 60 λεπτών προς Ελλάδα και άλλες χώρες υπάρχουν σε πολλές από τις κάρτες που δινουν σε μετανάστες.

Αλλά όταν γράφω για 60 ή 100 λεπτά Bonus Ανανέωσης, είναι απλά Ελληνικά δεν γράφω σε άλλη γλώσσα. Η γραμματική ερμηνεία είναι 60 λεπτά Bonus ανανέωσης ή 100 λεπτά Bonus Ανανέωσης .

Οποιαδήποτε άλλη έννοια θα είχε ένα κόμμα .

Δηλαδή θα έγραφε "60 λεπτά , ή 100 Bonus ανανέωσης"

Τώρα τυχαίνει μερικές φορές κάπιοι να διαβάζουν σαν να βρίσκονται σε κώμα. Μια δευτερη ματιά σε ότι διαβάζουμε συνήθως βοηθάει.

Δεν θα το συνεχίσω, γιατί μάλλον παρεξηγήθηκες.... αλλά μπόνους ανανέωσης (χρόνου ομιλίας) είναι και τα 60 λεπτά δώρο στο πακέτο των 60 λεπτών μα 3.02 ευρώ.

αυτά είναι τα δικά μου Ελληνικά και ζήτω συγνώμη που δεν έμαθα τα δικά σου. Επίσης το σχόλιο μου αφορούσε στο δεύτερο μνμ σου που υποτίθεται επεξηγούσε το πρώτο ...που δεν καταλάβαμε.

 

Μερικές φορές η παραδοχή ότι δεν ήμασταν 100% σαφείς δείχνει την παιδεία μας, όταν επιμένουμε, αν και πολλοί δεν κατάλαβαν λόγω ασάφειας, δείχνει εγωισμό.

Από εποχές Unwired έχουν αλλάξει πολλά, αλλά το αλάθητο του Πάπα, όσο και αν κάποιοι το θέλουν, δεν το έχουν.

Καλό βράδυ.

 

 

ΥΓ τελικά δεν άντεξα, το συνέχισα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν με τη λέξη Bonus ανανεωσης ,εσεις καταλαβένετε αγορά πακέτου των 3.02 ευρώ τότε θα πρέπει να το ξανακοιτάξετε ,όπως γράφω και πιό πάνω.

Εν πάσει περιπτώσει δύο φορές εξήγησα τι εννοούσα.

Δεν πρόκειται να επανέλθω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Κανουργιο νουμερο Frog που ενεργοποίηθηκε αρχές Νοεμβρίου και δεν τρώει απο το πακέτο 60 λεπτα προς ολους με.3 ευρώ τώρα που είμαι σε περιαγωγή. Ετσι θα έπρεπε να ειναι?

 

Επανερχομενοι στο ερωτημα του φιλου, ισως θα επρεπε να στειλεις ενα μήνυμα στην κοσμοτε να δεις τι παιζει, εφ οσον το πακέτο ισχυει κανονικα στην περιαγωγή. Να υποθεσω οτι είσαι εντος ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα.

έχετε μήπως ιδέα τι θα μπορούσα να ενεργοποιήσω για το neo? θα περάσω Σκόπια / Σερβία και θα με ενδιέφερε να έχω δεδομένα ανοιχτά (θα περάσω απλά,δεν θα μείνω) ..

το travel pass ίσχύει μόνο για συμβόλαια απ'ότι είδα ,έχω και συμβόλαιο voda οπότε θα τσεκάρω και εκεί !

Ευχαριστώ για το χρόνο σας 

 

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 31/8/2022 at 1:40 ΜΜ, evo481 said:

παιδια εχει κανεις ιδεα με ποιο δικτυο συνδεεται η Κοσμοτε στη Κυπρο? 

Σύμφωνα με την σχετική ιστοσελίδα της Cosmote, συνεργάζεται με τα εξής δίκτυα στην Κύπρο: 

  1. Cytamobile-Vodafone (2G/3G/4G/5G).
  2. MTN Cyprus (2G/3G/4G/5G).
  3. PrimeTel (2G/3G/4G).
Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 1:48 ΠΜ, pluss said:

Σύμφωνα με την σχετική ιστοσελίδα της Cosmote, συνεργάζεται με τα εξής δίκτυα στην Κύπρο: 

  1. Cytamobile-Vodafone (2G/3G/4G/5G).
  2. MTN Cyprus (2G/3G/4G/5G).
  3. PrimeTel (2G/3G/4G).

ευχαριστώ, είχα φτάσει στη σελίδα απλα δεν με εκοψε να πατησω το βελακι στα δεξια για να αποκαλυφθουν τα δικτυα!😴

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...