Jump to content

iOS 11 |Κέντρο Ελέγχου - Tα πρώτα Screenshοts με τις αλλαγές


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα τώρα με iOS 11 θα κάνω και γω screen recording να σου στείλω τί γρήγορο multitasking κάνω :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το screen recording είναι το τελευταίο. Εδώ τώρα βάζει data toggle που είναι πολύ σημαντικό και μου φαίνεται πολύ αχταρμάς το κέντρο ελέγχου. Τουλάχιστον παραδέξου την ανωτερότητα του Android στο πόσα πράγματα μπορεί να κάνει και με τη ευκολία.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το screen recording είναι το τελευταίο. Εδώ τώρα βάζει data toggle που είναι πολύ σημαντικό και μου φαίνεται πολύ αχταρμάς το κέντρο ελέγχου. Τουλάχιστον παραδέξου την ανωτερότητα του Android στο πόσα πράγματα μπορεί να κάνει και με τη ευκολία.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Φορτσατος βλέπω ήρθες

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Φορτσατος βλέπω ήρθες

 

Το λέω μόνο με δόση χιούμορ αλλά η απομόνωση τον άλλαξε λίγο.

Οι φυλακές υψίστης ασφαλείας στο όρος myphone έχουν εξαιρετικό σοφρωνιστικό σύστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι σημαντικό ρε king το data toggle; μέχρι και στο android το είχα παροπλισμένο, έβαζα άλλα στη μπάρα να φαίνονται. Από το 2009 ποτέ δε τα έχω κλείσει, ξέρω είμαστε μάλλον η μειοψηφία αλλά δε μου λέει κάτι το σώσιμο μπαταρίας και να έχω dumphone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι σημαντικό ρε king το data toggle; μέχρι και στο android το είχα παροπλισμένο, έβαζα άλλα στη μπάρα να φαίνονται. Από το 2009 ποτέ δε τα έχω κλείσει, ξέρω είμαστε μάλλον η μειοψηφία αλλά δε μου λέει κάτι το σώσιμο μπαταρίας και να έχω dumphone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κοίτα να σου πω την αλήθεια εγώ έχω αυτά τα toggles που χρησιμοποιω συνέχεια

 

Screenshot_20170608-001212.png

 

Το data toggle το χρειάζονται όσοι έχουν Wind Vodafone που μόλις τελειώσουν τα δεδομένα σε τρώει χρήματα. Η cosmote το έχει φτιάξει και δεν τρώει τίποτα οπότε δεν χρειάζονται κλείσιμο. Αρκετοί τα κλείνουν και για οικονομία μπαταρίας.

 

Παρεμπιπτόντως στο Android υπάρχουν τα παρακάτω toggles τα φτιάχνεις όπως θέλεις.

 

Screenshot_20170608-001501.png

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι σημαντικό ρε king το data toggle; μέχρι και στο android το είχα παροπλισμένο, έβαζα άλλα στη μπάρα να φαίνονται. Από το 2009 ποτέ δε τα έχω κλείσει, ξέρω είμαστε μάλλον η μειοψηφία αλλά δε μου λέει κάτι το σώσιμο μπαταρίας και να έχω dumphone

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το data toggle σπάνια θα χρειαστεί, προσωπικά το χρειάστηκα 2-3 φορές μόνο όταν ταξίδεψα εκτός Ευρώπης και δεν με κάλυπταν τα δεδομένα της σύνδεσης μου.

Δυστηχώς τα data plan των συνδέσεων στην Ελλάδα είναι για κλάματα. Δηλαδή να κλείσεις τα δεδομένα μέσα στην χωρά που μένεις και έχεις κάνει την σύνδεση? Με συγχωρείτε αλλά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το data toggle σπάνια θα χρειαστεί, προσωπικά το χρειάστηκα 2-3 φορές μόνο όταν ταξίδεψα εκτός Ευρώπης και δεν με κάλυπταν τα δεδομένα της σύνδεσης μου.

Δυστηχώς τα data plan των συνδέσεων στην Ελλάδα είναι για κλάματα. Δηλαδή να κλείσεις τα δεδομένα μέσα στην χωρά που μένεις και έχεις κάνει την σύνδεση? Με συγχωρείτε αλλά... :lol:

Ρώτα πόσοι όμως έχουν φάει 1 ευρώ λόγω μη κλείσιμο δεδομένων επειδή ξέχασαν να τα κλείσουν. Μόνο η cosmote το έχει φτιάξει και όντως από τότε δεν ξανά έκλεισα ποτέ τα δεδομένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα πόσοι όμως έχουν φάει 1 ευρώ λόγω μη κλείσιμο δεδομένων επειδή ξέχασαν να τα κλείσουν. Μόνο η cosmote το έχει φτιάξει και όντως από τότε δεν ξανά έκλεισα ποτέ τα δεδομένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Λες η αππλε να δίνει σημασία στο πως λειτουργούν οι τριτοκοσμικές χώρες όπως το Ελλαδιστάν;

Μόνο εδώ κλείνουν το data και ναι συμφωνώ ότι δεν φταίνε οι χρηστες αλλά οι πάροχοι που είναι για τα σκ@τ@

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Λες η αππλε να δίνει σημασία στο πως λειτουργούν οι τριτοκοσμικές χώρες όπως το Ελλαδιστάν;

Μόνο εδώ κλείνουν το data και ναι συμφωνώ ότι δεν φταίνε οι χρηστες αλλά οι πάροχοι που είναι για τα σκ@τ@

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Άσχετο είναι αυτό. Κρίνουμε κάποιο λειτουργικό με βάση τα δεδομένα της χώρας που ζούμε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα πόσοι όμως έχουν φάει 1 ευρώ λόγω μη κλείσιμο δεδομένων επειδή ξέχασαν να τα κλείσουν. Μόνο η cosmote το έχει φτιάξει και όντως από τότε δεν ξανά έκλεισα ποτέ τα δεδομένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Αυτο είναι λάθος πολιτικής της εταιρείας, δηλαδή να σε χρεώσει με το έτσι θέλω και χωρίς προειδοποίηση. Εμένα μόνο μια φορά μου τέλειωσαν τα δεδομένα, επειδή είχα χαμηλό data plan (3GB) τότε, και ο πάροχος μου, μου έστειλε sms αν θέλω να αγοράσω επιπλέων data με ένα ποσό. Εαν δεν θέλεις, τότε μέχρι την αλλαγή του επομένου μηνός χαμηλώνετε η ταχύτητα internet browsing σε κάτι KB ακριβώς για να μην χρεωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι λάθος πολιτικής της εταιρείας, δηλαδή να σε χρεώσει με το έτσι θέλω και χωρίς προειδοποίηση. Εμένα μόνο μια φορά μου τέλειωσαν τα δεδομένα, επειδή είχα χαμηλό data plan (3GB) τότε, και ο πάροχος μου, μου έστειλε sms αν θέλω να αγοράσω επιπλέων data με ένα ποσό. Εαν δεν θέλεις, τότε μέχρι την αλλαγή του επομένου μηνός χαμηλώνετε η ταχύτητα internet browsing σε κάτι KB ακριβώς για να μην χρεωθείς.

Άλλο η χώρα που είσαι όμως και άλλο η Ελλάδα. Τo data toggle πίστεψε με το χρησιμοποιεί καθημερινά ο κόσμος στην Ελλάδα. Λόγω μπαταρίας λόγω δεδομένων. Πρέπει και οι άλλες 2 εταιρίες να το φτιάξουν όπως οι cosmote για να μην χάνει ο κόσμος τα λεφτά του για χαζομαρες. Ο άλλος προχθές με λέει έβαλα 10αρα ενεργοποίησε το after dark και δεν του έμεινε τίποτα. Ήταν ξένος και δεν ήξερε ότι είναι για 10 ώρες το after dark και τη μέρα του έφαγε όλα τα MB. Του ενεργοποίησα την προστασία δεδομένων οπότε δεν θα ξανά έχει θέμα. Το θέμα είναι πόσοι το κάνουν αυτό? Οι περισσότεροι απλά κάθονται και τους τρώνε τα χρήματα και αναρωτιουνται μετά. Τέλος πάντως δεν είναι αυτό το θέμα μας απλά έπρεπε να το έχει από καιρό αυτό το toggle η Apple είμαι αναγκαίο στην Ελλάδα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εναλλακτική, είναι το νο1 λειτουργικό και πρέπει η google να κοιτάξει προς το μέλλον, αντί να της τελειώσει το λατινικό αλφάβητο για τις εκδόσεις της (M,N,O...) και το μόνο που αλλάζει και αυτή να είναι τα χρώματα στα widgets και πιο ωραία wallpapers

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είναι ν1 για σένα,άλλοι έχουν αντίθετη άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο είναι αυτό. Κρίνουμε κάποιο λειτουργικό με βάση τα δεδομένα της χώρας που ζούμε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Καθόλου άσχετο δεν είναι. Τι θα πει ότι το data toggle είναι απαραίτητο στην Ελλάδα;

Ποια Ελλάδα να πουμε;

Η Siri δεν μιλάει ελληνικά και δεν ξέρουμε αν θα μιλήσει και ποτέ. Το Apple Pay δεν λειτουργεί εδώ και γενικά 7 στις 10 υπηρεσίες δεν λειτουργούν στην Ελλάδα. Στα τέτοια τους αν οι πάροχοι εδώ σε χρεώνουν αβέρτα αν κάνεις το λάθος και έχεις ανοιχτό το data και δεν έχεις Gb.

Για μένα πιο χρήσιμο θα ήταν ένα 3G/4g toggle αφού τα δεδομένα δεν τα κλείνω ποτέ πλέον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχετο δεν είναι. Τι θα πει ότι το data toggle είναι απαραίτητο στην Ελλάδα;

Ποια Ελλάδα να πουμε;

Η Siri δεν μιλάει ελληνικά και δεν ξέρουμε αν θα μιλήσει και ποτέ. Το Apple Pay δεν λειτουργεί εδώ και γενικά 7 στις 10 υπηρεσίες δεν λειτουργούν στην Ελλάδα. Στα τέτοια τους αν οι πάροχοι εδώ σε χρεώνουν αβέρτα αν κάνεις το λάθος και έχεις ανοιχτό το data και δεν έχεις Gb.

Για μένα πιο χρήσιμο θα ήταν ένα 3G/4g toggle αφού τα δεδομένα δεν τα κλείνω ποτέ πλέον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Άρα φταίει ο χρήστης που επέλεξε λάθος λειτουργικό η μαζί και η εταιρεία που τρώει άδικα τα χρήματα του κόσμου? Και εγώ την έχω πατήσει 2 φορές εποχές 2011 που πέρναγα Rom και ξεχνουσα να βγάλω sim και έτρωγε 1 ευρώ. Ευτυχώς γλιτώσαμε με την cosmote.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχετο δεν είναι. Τι θα πει ότι το data toggle είναι απαραίτητο στην Ελλάδα;

Ποια Ελλάδα να πουμε;

Η Siri δεν μιλάει ελληνικά και δεν ξέρουμε αν θα μιλήσει και ποτέ. Το Apple Pay δεν λειτουργεί εδώ και γενικά 7 στις 10 υπηρεσίες δεν λειτουργούν στην Ελλάδα. Στα τέτοια τους αν οι πάροχοι εδώ σε χρεώνουν αβέρτα αν κάνεις το λάθος και έχεις ανοιχτό το data και δεν έχεις Gb.

Για μένα πιο χρήσιμο θα ήταν ένα 3G/4g toggle αφού τα δεδομένα δεν τα κλείνω ποτέ πλέον.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μην ξεχνάς όμως ότι πάντα κοιτάνε να ικανοποιήσουν τον μέσο όρο των αγοραστών!

Και'γω δεν κλείνω καθόλου τα δεδομενα(ας είναι καλά το πάμφθηνο broadband της wind...)αλλα επειδή στην χώρα μας το mobile internet είναι πανάκριβο και δίνει λίγα gb,οι περισσότεροι θέλουν να έχουν άμεση πρόσβαση στα δεδομένα.

Και δεν μιλώ μόνο για τους συνδρομητές της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Άρα φταίει ο χρήστης που επέλεξε λάθος λειτουργικό η μαζί και η εταιρεία που τρώει άδικα τα χρήματα του κόσμου? Και εγώ την έχω πατήσει 2 φορές εποχές 2011 που πέρναγα Rom και ξεχνουσα να βγάλω sim και έτρωγε 1 ευρώ. Ευτυχώς γλιτώσαμε με την cosmote.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

Μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης έχουν οι πάροχοι, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που το αμφισβητεί αυτό. Αν δεν μας χρέωναν οι πάροχοι κάνεις δεν θα καιγόταν για toggle.

 

 

Μην ξεχνάς όμως ότι πάντα κοιτάνε να ικανοποιήσουν τον μέσο όρο των αγοραστών!

Και'γω δεν κλείνω καθόλου τα δεδομενα(ας είναι καλά το πάμφθηνο broadband της wind...)αλλα επειδή στην χώρα μας το mobile internet είναι πανάκριβο και δίνει λίγα gb,οι περισσότεροι θέλουν να έχουν άμεση πρόσβαση στα δεδομένα.

Και δεν μιλώ μόνο για τους συνδρομητές της Ελλάδας.

 

 

Δεν ξέρω το σκεπτικό τους αλλά φαντάζομαι ότι θέλουν να ικανοποιήσουν τις χώρες με τις περισσότερες πωλήσεις.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης έχουν οι πάροχοι, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που το αμφισβητεί αυτό. Αν δεν μας χρέωναν οι πάροχοι κάνεις δεν θα καιγόταν για toggle.

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω το σκεπτικό τους αλλά φαντάζομαι ότι θέλουν να ικανοποιήσουν τις χώρες με τις περισσότερες πωλήσεις.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Όντως έχουν τεράστιο μερίδιο ευθύνης στο καρτέλ κινητής στη χώρα μας. Το data toggle είναι απλά μια επιλογή που θα μπει στο ios 11. Είναι τόσα πολλά πράγματα που πρέπει να μπουν και από ότι βλέπω σε κάθε νέα έκδοση προσθέτουν και από κάτι που όντως θα διευκολύνει τη ζωή των καταναλωτών.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενες οι αλλαγές αλλά πολύ ασχήμια...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

@king2009 @HIM

το data toggle μπορει να μην ηταν στην μπαρα... αλλα με το 3D touch στις ρυθμισεις λειτουργουσε σαν toggle... ΑΝ ειχατε δουλεψει καποιο 6s/7 θα το ξερατε...

Link to comment
Share on other sites

@king2009 @HIM

το data toggle μπορει να μην ηταν στην μπαρα... αλλα με το 3D touch στις ρυθμισεις λειτουργουσε σαν toggle... ΑΝ ειχατε δουλεψει καποιο 6s/7 θα το ξερατε...

Για να το έβαλε στην μπάρα είναι πιο γρήγορο και εύκολο τώρα. Στο Android μπορείς να το έχεις να τα κλείνει και αυτόματα τα δεδομένα πχ όταν συνδεθεί με WiFi η μετά τις 1 το βράδυ πχ και να τα ανοίγει πάλι αυτόματα το πρωί την τάδε ώρα. Δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο αρκεί που το έβαλε θα βοηθήσει σίγουρα αρκετούς και στην τελική αυτό πρέπει να κάνει ένα λειτουργικό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να το έβαλε στην μπάρα είναι πιο γρήγορο και εύκολο τώρα. Στο Android μπορείς να το έχεις να τα κλείνει και αυτόματα τα δεδομένα πχ όταν συνδεθεί με WiFi η μετά τις 1 το βράδυ πχ και να τα ανοίγει πάλι αυτόματα το πρωί την τάδε ώρα. Δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο αρκεί που το έβαλε θα βοηθήσει σίγουρα αρκετούς και στην τελική αυτό πρέπει να κάνει ένα λειτουργικό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

King ζούμε με iPhone να σε δούμε.

Welcome back. Πάλι πήρες σβαρνα όλες τις ειδήσεις που γράφουν "Apple";

Link to comment
Share on other sites

το data toggle είναι μόνο για οικονομία και Ελλάδα ρε παιδιά ; πάτε καλά ;

 

δε μπορείς να το κλείνεις δηλαδή απλά για να μην φαίνεσαι ονλαιν κάποιες ώρες σε fb/viber/wa και δε ξέρω γω τι άλλο ;

 

και το data toggle είναι χρήσιμο και ένα toggle αλλαγής από 4g σε κάτι άλλο (βλέπε 2g) είναι χρήσιμο εκτός αν από απεριόριστα data εκεί έξω υπάρχουν και παντού πρίζες και powerbanks Και δεν το χρειάζεται κανένας κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

@king2009 @HIM

το data toggle μπορει να μην ηταν στην μπαρα... αλλα με το 3D touch στις ρυθμισεις λειτουργουσε σαν toggle... ΑΝ ειχατε δουλεψει καποιο 6s/7 θα το ξερατε...

 

Το είπες από μόνος σου! Λειτουργούσε σαν toggle...

Τώρα έγινε real data toggle! Για αυτό το έβαλε και στην μπάρα!

Και έχω δουλέψει το 6s γιατί αυτό είναι το κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

King ζούμε με iPhone να σε δούμε.

Welcome back. Πάλι πήρες σβαρνα όλες τις ειδήσεις που γράφουν "Apple";

Πηγαινε δες τι ποστ έκανα από χθες και μετά πες μου πήρα σβάρνα τα θέματα της Apple. Τσάμπα να με δώσεις το 7 Plus πίστεψε με θα το πουλήσω. Ναι πολύς κόσμος δεν έχει τη δυνατότητα να το αγοράσει αλλά γνωρίζω τις ανάγκες μου.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...