Jump to content

Doogee MIX 5.5''


Evaggelos1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DOOGEE MIX 5.5 Inch Android 7.0 6GB RAM 64GB ROM Helio P25 Octa-Core 2.5GHz 4G

 

Πολυ δυνατο φαινεται με καλα χαρακτηριστικα και σε καλη τιμη.

Ας εχει το δικο του νημα!

 

http://www.tomtop.com/doogee-19/p-pz0061b-eu-6-64.html?utm_source=shareasale

 

thumb_68808_default_big.jpeg

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει αλλά δεν προσεξα την χαμηλή ανάλυση. Μάλλον ακυρώνω γιατί δεν θα έχει αξία μεταπώλησης.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει αλλά δεν προσεξα την χαμηλή ανάλυση. Μάλλον ακυρώνω γιατί δεν θα έχει αξία μεταπώλησης.

Ναι γιατί με διαφορετική ανάλυση θα έκαναν ουρές να στο αγοράσουν.... Χιούμορ κάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα video που είδα δε μου φάνηκε edge-to-edge η οθόνη όπως φαίνεται στη φωτό εδώ. Ναι μεν πολύ μικρά bezels, αλλά δε μου φάνηκε να κάνει κούρμπα στο πλάι.

Εμένα η HD οθόνη δε θα ήταν απαγορευτικός παράγοντας, αν είναι καλή amoled, μα με προβληματίζει και η μάρκα και οι κάμερες... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η απουσία notification led εξαιτίας των επιλογών στο σχεδιασμό, είναι για κάποιους και σίγουρα για εμένα, αποθαρρυντική. Κατά τα λοιπά, κουκλί.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω, είναι σίγουρο ότι έχει hd ανάλυση? Διότι αλλά διαβάζω από δω άλλα από κει

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στα χαρτια η doogee ειναι οκ στην πραξη αστα να πανε,τουλαχιστον στο max που ειχα παρει προσφατα τα πραγματα ηταν τραγικα απο software.τωρα γνωμη μου ειναι οτι οποιος ενδιαφερεται για το συγκεκριμενο doogee mix καλυτερα να παρει αυτο
απο ποιο αξιοπιστη εταιρεια θα βγει τον ιουλιο
Link to comment
Share on other sites

Τουμπανακι φενεται αλλα λιγο η τιμη τσιμπαη. Τι λενε οι παλαοι του αθληματος;

 

Δεν ξέρω αν αξίζει αλλά η τιμή προπώλησης για λιγο ακόμα είναι 169/179$ για ram 4GB/6GB & 64GB rom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τι εγινε παιδιά το έχει πάρει κανεις να πει εντυπωσεις; Σκέφτομαι να το πάρω για την σύζυγό αλλα με προβληματίζει λιγο ο p25 και πως θα τα πηγαίνει ενεργειακά, αν βγαζει γυρω στις 6 ωρες sot πιστεύω καλα θα είμαστε...

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παιδιά το έχει πάρει κανεις να πει εντυπωσεις; Σκέφτομαι να το πάρω για την σύζυγό αλλα με προβληματίζει λιγο ο p25 και πως θα τα πηγαίνει ενεργειακά, αν βγαζει γυρω στις 6 ωρες sot πιστεύω καλα θα είμαστε...

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ είσαι

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι εγινε παιδιά το έχει πάρει κανεις να πει εντυπωσεις; Σκέφτομαι να το πάρω για την σύζυγό αλλα με προβληματίζει λιγο ο p25 και πως θα τα πηγαίνει ενεργειακά, αν βγαζει γυρω στις 6 ωρες sot πιστεύω καλα θα είμαστε...

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκπληκτικό δεν το περίμενα. Πολύ καλή αυτονομία με καλή χρήση(βγάζει μια μέρα άνετα), δε λαγκαρει καθόλου, η καμερουλα πολύ καλή τη μέρα, πολύ ωραίο design, το ηχείο είναι λίγο αδύναμο. Έχω κατα ενθουσιαστει. Το πήρα από αγγελία σφραγισμένο σε μαύρο χρώμα.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εκπληκτικό δεν το περίμενα. Πολύ καλή αυτονομία με καλή χρήση(βγάζει μια μέρα άνετα), δε λαγκαρει καθόλου, η καμερουλα πολύ καλή τη μέρα, πολύ ωραίο design, το ηχείο είναι λίγο αδύναμο. Έχω κατα ενθουσιαστει. Το πήρα από αγγελία σφραγισμένο σε μαύρο χρώμα.:D
και με το τελευταίο update διορθώνεται αρκετά. Κι γω ευχαριστημένος είμαι:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αφήνω αυτό εδώ για όποιον ενδιαφέρεται .

Επειδή θέλω ποιο πολύ ένταση και έβρισκα χαμηλό τον ήχο από τα ακουστικά.

Έφτιαξα τον παρακάτω οδηγώ για όποιον θέλει να το κάνει.

 

DOOGEE MIX headphones boost Volume *FIX*

 

Για να αυξήσετε την ένταση των για μουσική

πατήστε στον dialer του τηλεφώνου

*#*#3646633#*#*

 

Μπήκατε στο engineer mode

Στο μενού κάνετε δεξιά μέχρι να δείτε hardware testing >audio>volume>audio playback

 

 

Επιλέγετε

3/4pole headset

 

headset PGA = βάζετε τον αριθμό 160 αντί 124

 

Πάτε μέχρι κάτω και πατάτε SET

 

Αυτό ήταν :D

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο οθονη σκιζει παντως!

 

Το εχω παρει για γνωστους και θα το ψαχουλεψω λιγο...

Κερδιζει τις εντυπωσεις συνολικα.

Αρκετο εξτρα software που δεν ξερω ακομη αν βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα , έπειτα από πτώση του κινητού της συζύγου , στον νεροχύτη με νερά , το Doogee X5 που χρησιμοποιούσε εδώ και 2 χρόνια παρέδωσε πνεύμα :lol: Οπότε βγήκα στην αναζήτηση για άλλο τηλέφωνο .

 

Χαζεύωντας λοιπόν στο banggood , το μάτι της γυναίκας έπεσε πάνω στο Doogee Mix ( αυτό με τα 4GB RAM 32GB ROM ) και ειδικά στο μπλέ :) . Διαβάζωντας τα χαρακτηριστικά του , μου φάνηκαν αρκετά καλά . Και μιας και εγώ είμαι κάτοχος του Doogee X5 Pro ( αγορασμένο και αυτό μια διετία πριν ) , και ευχαριστημένος με την εταιρία και με τα 2 προηγούμενα τηλέφωνα , το σκέφτομαι σοβαρά για την αγορά του Mix .

 

Θα ήθελα λοιπόν μια παραπάνω γνώμη ...... Αξίζει θεωρείτε η αγορά του Mix ( 4/32 ) , για τηλέφωνο συζύγου , ή μήπως να πάω να ακολουθήσω όλο τον υπόλοιπο κόσμο προς το Xiaomi Note 4 ; Η μήπως άλλα παρόμοια με το Mix , πχ του Leagoo ( που βγαίνει φθηνότερα ) ;

 

Βασικά ο λόγος που σκέφτομαι Doogee , είναι επειδή έχω μείνει εξαιρετικά ευχαριστημένος με το X5 Pro που έχω εγώ τώρα , αλλά και του Χ5 ( όσο άντεξε ) της γυναίκας . Την θεωρώ μια ''τίμια'' εταιρία , που προσπαθεί ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Οι σπαστικές τίγκα διαφημίσεις και κινεζιές απο το μητρικό μενού πως αφαιρούνται βρε παιδιά; Τι λύσεις προτείνετε; Επίσης, ο ήχος που είναι πολύ χαμηλός καθώς και η φωτεινότητα της οθόνης, υπάρχουν τρόποι διόρθωσης-βελτίωσης;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Doogee MIX 5.5''

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...