Jump to content

Δωρεαν περιαγωγη Cyta


alexm26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δελτίο Τύπου:

Ανακοινώνεται ότι, από 1η Ιουνίου 2017 η Cyta Ελλάδας εφαρμόζοντας πλήρως το κανονισμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης, παρέχει τη δυνατότητα στους Πελάτες Κινητής Συμβολαίων και Καρτοκινητής, όταν ταξιδεύουν στις χώρες της ΕΕ/ΕΟΧ, να χρησιμοποιούν το πρόγραμμά τους όπως ακριβώς και στην Ελλάδα χωρίς επιπλέον κόστος.

 

Συγκεκριμένα, όλοι οι Πελάτες συμβολαίου και καρτοκινητής Cyta θα καταναλώνουν σε όλες τις χώρες της ΕΕ/ΕΟΧ τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας, SMS και Data του προγράμματος–πακέτου τους χωρίς πρόσθετες χρεώσεις και επιπλέον, δεν θα χρεώνονται για τις εισερχόμενες κλήσεις φωνής.

 

Μετά την κατανάλωση των διαθέσιμων λεπτών ομιλίας/SMS/MB των προγραμμάτων/πακέτων, ή αν το πρόγραμμα δεν διαθέτει ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας/SMS/MB, η χρέωση θα γίνεται βάσει των εθνικών χρεώσεων του τρέχοντος τιμοκαταλόγου Κινητής για κλήσεις Φωνής, SMS και Πλοήγηση στο Internet, χωρίς πρόσθετο κόστος.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για κλήσεις φωνής και SMS που πραγματοποιούνται από τις χώρες της ΕΕ/ΕΟΧ προς δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας των χωρών της ΕΕ/ΕΟΧ (γεωγραφικούς αριθμούς και αριθμούς κινητής τηλεφωνίας) και δεν περιλαμβάνουν κλήσεις/SMS προς σύντομους κωδικούς, σύντομους κωδικούς δικτύων, δορυφορικών/ναυτιλιακών δικτύων και υπηρεσιών υψηλής χρέωσης.

 

Αναλυτικά οι χρεώσεις Περιαγωγής εντός των χωρών ΕΕ/ΕΟΧ και ο τιμοκατάλογος προγραμμάτων Συμβολαίου Κινητής (οικιακά και επιχειρηματικά προϊόντα) και Καρτοκινητής στο http://www.cyta.gr.

Link to comment
Share on other sites

Εύγε !!! Πραγματικά η μικρή Cyta έδειξε ότι εφαρμόζει κατά γράμμα την απόφαση της Ε.Ε. προς όφελος των συνδρομητών της . Προσωπικά θα πάω με φορητότητα έναν από τους δύο αριθμούς μου στην Cyta . Και πάλι εύγε !!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα αυτονόητα συχνά στην Ελλάδα δεν είναι ακριβώς αυτονόητα και κάποιες εταιρίες ψάχνουν παραθυράκια για να αποφύγουν ότι δεν τους δίνει έξτρα κέρδη να πω και εγώ ένα μπράβο στην cyta.

Μόνο και μόνο που δεν ακολούθησε τους κόκκινους και πράσινους θα το σκεφτώ σοβαρά για φορητοτητα στην cyta για τα σταθερά και κινητά μου

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο, όλες οι εταιρείες κινητής έχουν εφαρμόσει την οδηγία από 1η Ιουνίου αντί της 15ης που είναι η ημερομηνία εφαρμογής στην ΕΕ.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εύγε !!! . Προσωπικά θα πάω με φορητότητα έναν από τους δύο αριθμούς μου στην Cyta . Και πάλι εύγε !!!

 

Μόνο και μόνο που δεν ακολούθησε τους κόκκινους και πράσινους θα το σκεφτώ σοβαρά για φορητοτητα στην cyta για τα σταθερά και κινητά μου

 

Μακαρι να ακολουθησουμε ολοι να δουμε μετα πως αλλαζουν πολιτικη και Marketing μετα.

Edited by XP130TD
προσβλητικός χαρακτηρισμός
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

όντως πολύ θετική εξέλιξη όσον αφορά το roaming από πλευράς cyta. Ξέρετε εάν η φορητότητα (προς καρτοκινητό cyta) είναι δωρεάν; Διότι αυτό το δελτίο τύπου με παρακινεί προς αυτή την κατεύθυνση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

όντως πολύ θετική εξέλιξη όσον αφορά το roaming από πλευράς cyta. Ξέρετε εάν η φορητότητα (προς καρτοκινητό cyta) είναι δωρεάν; Διότι αυτό το δελτίο τύπου με παρακινεί προς αυτή την κατεύθυνση.

 

δωρεαν η φορητότητα, οπως δωρεαν ειναι και ο νεος τηλεφωνικος αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

δωρεαν η φορητότητα, οπως δωρεαν ειναι και ο νεος τηλεφωνικος αριθμός.

 

Σ' ευχαριστώ Στέφανε, προς τα κει καταλήγω...

 

 

Link to comment
Share on other sites

πως προτείνετε να κάνω φορητότητα, δεδομένου οτι δεν θα είμαι στην Ελλάδα για πολύ καιρό ώστε να πάω σε κατάστημα ή να παραλάβω sim 1+ μήνα μετά την αίτηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έκανα φορητότητα από Cosmote WU προς Cyta καρτοκινητή σήμερα το μεσημέρι στην Λ.Αλεξάνδρας (128). Η αλλαγή αναμένεται να γίνει σήμερα το απόγευμα ή το πολύ αύριο(!!!!) Θα ενημερώσω...

iphone 11

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά ολοκληρώθηκε σε 8 ώρες (off topic)

φανταστικό!

εκτός απο τα cyta καταστήματα, μπορώ και σε Κωτσόβολο/seven spots/mediamarkt να κάνω αίτηση φορητότητας?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, δίνουν 2in1 (κανονική-micro) αλλά ρώτησε ο υπάλληλος για τον τύπο κάρτας. Για τη φορητότητα σε Κωτσόβολο-MediaMarkt κλπ δυστυχώς δε γνωρίζω

iphone 11

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, δίνουν 2in1 (κανονική-micro) αλλά ρώτησε ο υπάλληλος για τον τύπο κάρτας. Για τη φορητότητα σε Κωτσόβολο-MediaMarkt κλπ δυστυχώς δε γνωρίζω

 

Πήρα τηλέφ. στην τηλέφ. εξυπηρέτηση, μου είπαν δίνουν είτε 2in1 κανονική-Micro είτε σκέτη nano.

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...