Jump to content

[PC] LineAge II


pigtheking
 Κοινοποίηση

Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..  

392 members have voted

  1. 1. Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..

    • Human
      123
    • Elf
      68
    • Dark elf
      135
    • Orc
      42
    • Dwarf
      24


Recommended Posts

παιδιά πιστεύω πως οι καλύτεροι για pvp/pk είναι οι τοξότες...

τοξότες-μάγοι-->μάγοι λίγοι p.def καθως μπορει να ακυρωθούν τα μάγια

τοξότες->daggerades-->daggerades δεν βαράνε απο μακρυά και με light δεν τους βλέπω καλά

Πολύ δύσκολα τους νικάνε τα orc με τέτοια hp και p.atk...

εσείς τι λέτε?

εαν λες μεσα σε αρενα δεν εχουν ελπιδες ουτε 1/1000 να ζησουν.. εαν λες εηω μονο ο sr θα εχει ελπιδες απεναντι σε ολους ο τοξοτης ειναι ο πιος ευκολος χαρακτηρας σε pvp με summoner διοτι θα εχει δυο πολυ δυνατους αντιπαλους+το critical που θα εχει ο αλλος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αμα κοιτας τα stats του παικτη μονο μαλλον εισαι αλλου:p

σου λεω bow o peril με red s.a

soul bow με blue s.a

dragonic bow με blue s.a

το regen εαν εχεις βαλει αυτα ειναι καθοριστικο το πoσο mp εχεις

δεν εχω για παρδειγμα κανα private server παντα official μιλαω εγω :O

Tallum set:

MP Regeneration +8%

MP +222

Poison and Bleed Resistance +80%

MEN +2

WIT -2

 

Majestic set:

Archery P. Atk. +8%

MP +240

Weight increased plus the point at which a weight penalty is applied +5759

Stun Resistance +50%

DEX +1

CON -1

 

Παιζεις official και δεν κοιτας τα stats ή δεν ξερεις τι κανουν τα stats?

 

ΜΕΝ= Increases magic defense, maximum MP, MP recovery speed, poison resistance, and curse resistance. Decreases probability of magic interruption.

 

WIT=Increases chance of magic critical hits, casting speed, resistance to Hold, resistance to curses (such as HP degeneration, decreased HP recovery rate, increased skill re-use time, and decreased effect of heals).

 

Εγω θα την εβαζα σε prophet την tallum..

 

DEX=Increases attack speed, physical skill speed, accuracy, evasion, critical hit probability, success rate of dagger skills (such as Deadly Blow), shield defense success rate, and movement speed.

 

CON=Increases maximum HP and CP, HP recovery speed, weight limit, underwater breath gauge, shock resistance, and bleeding resistance.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Tallum set:

MP Regeneration +8%

MP +222

Poison and Bleed Resistance +80%

MEN +2

WIT -2

 

Majestic set:

Archery P. Atk. +8%

MP +240

Weight increased plus the point at which a weight penalty is applied +5759

Stun Resistance +50%

DEX +1

CON -1

 

Παιζεις official και δεν κοιτας τα stats ή δεν ξερεις τι κανουν τα stats?

 

ΜΕΝ= Increases magic defense, maximum MP, MP recovery speed, poison resistance, and curse resistance. Decreases probability of magic interruption.

 

WIT=Increases chance of magic critical hits, casting speed, resistance to Hold, resistance to curses (such as HP degeneration, decreased HP recovery rate, increased skill re-use time, and decreased effect of heals).

 

Εγω θα την εβαζα σε prophet την tallum..

 

DEX=Increases attack speed, physical skill speed, accuracy, evasion, critical hit probability, success rate of dagger skills (such as Deadly Blow), shield defense success rate, and movement speed.

 

CON=Increases maximum HP and CP, HP recovery speed, weight limit, underwater breath gauge, shock resistance, and bleeding resistance.

η tallum ειναι η μοναδικη που μπορει να βαλει σε phantom summoner λογω του οτι υπαρχει το ηλιθιο συστημα που λεγεται contract payment δηλαδη που μολις βγαλεις ενα απο ολα τα summon τοτε σου τρωει συνεχως mp +αμα βαλεις το transfer pain παει ακομη πιο πολυ απλα το ειπα διοτι πιο πολυ ενδιαφερεσαι για το mp (αναλογα με το τι sa εχεις βαλει)παρα με το dmg που κανει

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτα! Αλλα πως expαρεις ενα warcryer. Εκει ειναι ο π**τσος!!!! :P

 

 

Καλημέρα. Εύκολο είναι να expαρεις έναν WC. Φτιάχνεις ένα καλό παρτάκι και πας LOA ή Cata - Necro, και ΤΟΙ.

 

6Χ lvl WC official. Αν θες Help στειλε πμ εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χ8ες βρήκα έναν server με gm rights,δηλαδή όλοι οι παίχτες είναι gm...

κάνεις ένα τεράστειο enchant,παίρνεις όλα τα skills,και pvp και είναι τέλεια.όποιος θέλει link να του δώσω ας το πει εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε να το ψαξουμε να γελασουμε λιγο!Οταν λες gm rights τι μπορει να κανει?(εκτος απο το hero glow κτλ.):cool:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πεζω εδω και καιρο στον Storm με το φιλο rallista και σημερα ειδαμε κατι sub-classes που πρεπει μα σε 75lvl για να τα βαλεις και τετοια.Τι ειναι αυτα??Ξερει κανενας αναλυτικα να μας πει??Βαζεις οτι class θελει σε οποιον char και αν εχεις???Περιμενω τα φωτα σας:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

ναι τα subs είναι σαν να έχεις 2 παίκτες σε έναν.

Όταν κάνει μια subclass ξεκινάς απο 40 πάντα(ακόμα και στον official)

και συνεχίζεις μέχρι να σταματήσεις.

Μπορεις να προσθέσεις απο τους master guild για κάθε race.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

ναι τα subs είναι σαν να έχεις 2 παίκτες σε έναν.

Όταν κάνει μια subclass ξεκινάς απο 40 πάντα(ακόμα και στον official)

και συνεχίζεις μέχρι να σταματήσεις.

Μπορεις να προσθέσεις απο τους master guild για κάθε race.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Και για να το αναλυσω λιγο ακομη :)

 

Μπορεις (επισημα παντα) να παρεις μεχρι τρια sub. Μπορεις να κανεις απειρες εναλλαγες μεταξυ των sub κai του base class. Οταν παρεις sub τα stats σου αλλαζουν συμφωνα με τον char που διαλεξες για sub. Ακομη και το grade αφου πεφτεις στα 40lvl. Τα μονα που μενουν ιδια ειναι η εμφανιση σου, το wh τα items ,adena και τα pvp/pk.

 

Μπορεις να παρεις νεο sub μονο οταν το πρωτο sub φτασει τα 75lvl.

 

Οσοι εχουν τουλαχιστον 1 sub εχουν δικαιωμα για το noblesse quest ωστε ο Char σου να γινει ευγενης:) και να εχει το δικαιωμα να συμμετασχει στην olympiad για να γινει Hero.

 

Τα skill απο τα sub δεν ενωνονται. Τουλαχιστον σε σοβαρους server...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και για να το αναλυσω λιγο ακομη :)

 

Μπορεις (επισημα παντα) να παρεις μεχρι τρια sub. Μπορεις να κανεις απειρες εναλλαγες μεταξυ των sub κai του base class. Οταν παρεις sub τα stats σου αλλαζουν συμφωνα με τον char που διαλεξες για sub. Ακομη και το grade αφου πεφτεις στα 40lvl. Τα μονα που μενουν ιδια ειναι η εμφανιση σου, το wh τα items ,adena και τα pvp/pk.

 

Μπορεις να παρεις νεο sub μονο οταν το πρωτο sub φτασει τα 75lvl.

 

Οσοι εχουν τουλαχιστον 1 sub εχουν δικαιωμα για το noblesse quest ωστε ο Char σου να γινει ευγενης:) και να εχει το δικαιωμα να συμμετασχει στην olympiad για να γινει Hero.

 

Τα skill απο τα sub δεν ενωνονται. Τουλαχιστον σε σοβαρους server...

 

Δηλαδη,δυναμωνεις σε stats αλλα πεφτεις στο 40 οπου ξαναπας στο 75 αλλα δυναμωνεις επισης στην πορεια??:blink:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που εχω ενα bladedancer αν του κανω μια subclass θα μπορω να επιλεγω οποια subclass θελω??Μπορεις να βαλεις και subclass μιας αλλης φυλης δλδ?:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που εχω ενα bladedancer αν του κανω μια subclass θα μπορω να επιλεγω οποια subclass θελω??Μπορεις να βαλεις και subclass μιας αλλης φυλης δλδ?:)

Ειμαι BD με sub WC :) Δεν μπορεις να γινεις κατι απο elf και κανεις δεν μπορει να παρει sub warsmith και Overlord. Οπως αν εισαι τοξοτης ή daggeras δεν μπορεις να γινεις το ιδιο απο αλλη φυλη...

 

Τα stats δεν δυναμωνουν. Τα stat μου οταν γινομαι wC ειναι τα κανονικα του WC αλλα ειμαι Delf εξωτερικα. Ειναι σαν να εχεις εναν wC απο τα 40lvl. Οταν κανεις την πρωτη sub 75lvl εχεις το δικαωμα να γινεις nobl με ολα τα προνομια για teleport κτλ...

 

Και για το bug με τα ενωμενα skill απο base και sub class πιανει σε server με γατα για αλλαγη class.

 

Οταν φτασεις το πρωτο sub 76lvl Μιλας στη γατα και μπερδευεται και σε περναει σε 3rd class στο sub.Πραγμα που δεν γινετε κανονικα. Κανεις μερικα restart και πλεον η εμφανιση σου αλλαζει στου sub μονιμα, αλλα εχεις τα skill και απο κανονικη και sub class. Το κανεις με ολα τα sub αυτο και ριχνεις Raid μονος σου...Εγινε στον Cosmos Destiny. 60+ ατομα ban για εκμεταλευση exploit αντι να το αναφερουν...Οrc με τοξο , ΗΕ κανονικο class, με 12κ p attack, 1200 attack spd και 2300 critical....ekane 25k damage...Σε x7 server...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η εγω δεν καταλαβα καλα η μου φαινεται "δωρον αδωρον".Για να το πουμε απλα.Τι οφελη κερδιζω εγω απο αυτο?:D
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Η εγω δεν καταλαβα καλα η μου φαινεται "δωρον αδωρον".Για να το πουμε απλα.Τι οφελη κερδιζω εγω απο αυτο?:D

το οτι ο αλλος δεν ξερει τι εισαι ειχε τυχει να δω εναν νανο που ειχε sub necro μεσα σε αρενα απλα τα εσπαγε δεν ξερω τι lvl sub ηταν αλλα το θεμα ειναι η εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

ναι τα subs είναι σαν να έχεις 2 παίκτες σε έναν.

Όταν κάνει μια subclass ξεκινάς απο 40 πάντα(ακόμα και στον official)

και συνεχίζεις μέχρι να σταματήσεις.

Μπορεις να προσθέσεις απο τους master guild για κάθε race.

Ελπίζω να βοήθησα :)

τα sub σταματανε στα 75 και περνεις αλλα δυο μετα εαν θες και εχεις τον χρον ο να τα ανεβασεις...

Link to comment
Share on other sites

Η εγω δεν καταλαβα καλα η μου φαινεται "δωρον αδωρον".Για να το πουμε απλα.Τι οφελη κερδιζω εγω απο αυτο?:D

Το να εχεις εναν νεο char απο τα 40lvl στον official μετραει μιας και ειναι x1...Το οτι μπορεις να εχεις 4 char σε εναν με κοινα τα παντα απο items, μετραει. Και η ευκαιρια να εχεις τα skill απο nobl και το δικαιωμα να γινεις hero μεσω του festival που λεγεται olympiad και συμμετεχουν μονο οι nobl του server και οι αλλοι ειναι απλως θεατες απο κερκιδες, σου δινει ενα κυρος.

 

Οταν μιλαμε για σοβαρους server..

 

Γιατι σε κατι x50 και x100 κτλ..Δεν εχει νοημα...Εκει ενωνουν και τα skill. Πχ SH με sub DA...Δηλαδη ο ποιο δυνατος μαγος με αμυνα απο tank...Απλα δεν πεφτει...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα φωτα σας παιδια το παλευω να γινω 75 να δω και μονος μου τι παιζει.Τωρα ειμαι 58 και παλευω να παρω κανα lvl:D :)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα φωτα σας παιδια το παλευω να γινω 75 να δω και μονος μου τι παιζει.Τωρα ειμαι 58 και παλευω να παρω κανα lvl:D :)

καλα αμα δεν κανεις συνεχεια rb σε κοβω σε κανα χρονο να πατας τα 70

Link to comment
Share on other sites

καλα αμα δεν κανεις συνεχεια rb σε κοβω σε κανα χρονο να πατας τα 70

What is rb? :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Kserw enan server me ligo apo C5.

 

http://power.cpms.ru/news.php

 

Pante edw an 8elete na deite map/places apo C5. to uptime den einai k toso kalo.. synexws kanoun update. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρατησω τον official. Ενδιαφερεται να αγορασει κανεις Character 53 lvl Necromancer με περιπου 150Μ πραγματα επανω του? (σε ντυσιμο / adena)

 

Για Devianne official server μιλαω. αμα ενδιαφερεται κανεις PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...