Jump to content

[PC] LineAge II


pigtheking
 Κοινοποίηση

Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..  

392 members have voted

  1. 1. Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..

    • Human
      123
    • Elf
      68
    • Dark elf
      135
    • Orc
      42
    • Dwarf
      24


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Mporei kapios na mou pei pos mporo na ftisxo onoma kai password gia na pexo lineage???Emena eine to orc kai to elf.Mporeite na me boithisete???

 

Θα πας στην σελίδα του server που θες να παίξεις και θα κάνεις κλικ στιην επιλογή register

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα. Το lineage στους official servers έχει καταντήσει πλεόν παζάρι για να αγοράζει κανέις adena και items μέσω πιστωτικής ή paypal. H ισορροπία του παιχνιδιού αυτού στηρίζεται κυρίως στην οικονομία του. Από ένα σημείο και μετά αν θες να ανέβεις παραπάνω λίγο πολυ θα αναγκαστείς να αγοράσεις items, γιατι πλέον ελάχιστοι κάθονται να μαζέψουν mats και να craftaroun, μιας και μπορούν να τα έχουν αμέσως. Με τα bots-farmers η κατάσταση πάει απο το κακό στο χειρότερο. Πλέον οπουδήποτε να πας, απο κατακόμβες, μέχρι κάτι ξεχασμένες περιοχές στον χάρτη, θα δεις bot parties, που με την χρήση του walker, τα αφήνουν στο ίδιο μέρος να exparoun για μέρες, και δεν θα αναφέρω καν τι γίνεται αν πας να τους φας.

 

Υπάρχουν όντως λίγοι που προσπαθούν να τα καταφέρουν απο μόνοι τους, αλλα δυστυχώς τους πέρνουν στον λαιμό τους οι πολλοί , που βλέπουν το lineage, καθαρά και μόνο για το pvp, με σκοπό και μόνο για το πως θα φτιάξουν στον δυνατότερο χαρακτήρα, με τον καλύτερο εξοπλισμό, στον συντομότερο χρόνο.

 

Και το να φτιάξεις μαζί με τον χαρακτήρα σου, αλλους πχ 3 , εαν spoiler , έναν craftera, και έναν πχ για αποθήκη, δεν έχει νόημα, γιατί εκτός του ότι θα πρέπει να παίζεις όλόκληρη την μέρα, δεν θα παίζεις και τον βασικό σου χαρακτήρα και τόσο, για τον οποίο ούτως η άλλος πληρώνεις με την game card. Kαι στο τέλος θα τους βάζεις ολους μαζι παρτυ με το walker και θα τους αφήνεις μέρες να παιζουν.

 

Έπαιζα περίπου 3 χρόνια official σε διάφορους servers, κυρίως σε bartz και devianne και τον τελευταίο χρόνο η κατάσταση έχει γινει χάλια γενικώς, και δεν μιλάω μόνο σε low level chars, αλλά και σε high.

 

Μέχρι και bot wars είχα δει, για το ποιο πάρτυ θα αναλάμβανε κάποια συγκεκριμενα rooms σε κάτι κατακόμβες. :)

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα. Το lineage στους official servers έχει καταντήσει πλεόν παζάρι για να αγοράζει κανέις adena και items μέσω πιστωτικής ή paypal. H ισορροπία του παιχνιδιού αυτού στηρίζεται κυρίως στην οικονομία του. Από ένα σημείο και μετά αν θες να ανέβεις παραπάνω λίγο πολυ θα αναγκαστείς να αγοράσεις items, γιατι πλέον ελάχιστοι κάθονται να μαζέψουν mats και να craftaroun, μιας και μπορούν να τα έχουν αμέσως. Με τα bots-farmers η κατάσταση πάει απο το κακό στο χειρότερο. Πλέον οπουδήποτε να πας, απο κατακόμβες, μέχρι κάτι ξεχασμένες περιοχές στον χάρτη, θα δεις bot parties, που με την χρήση του walker, τα αφήνουν στο ίδιο μέρος να exparoun για μέρες, και δεν θα αναφέρω καν τι γίνεται αν πας να τους φας.

 

Υπάρχουν όντως λίγοι που προσπαθούν να τα καταφέρουν απο μόνοι τους, αλλα δυστυχώς τους πέρνουν στον λαιμό τους οι πολλοί , που βλέπουν το lineage, καθαρά και μόνο για το pvp, με σκοπό και μόνο για το πως θα φτιάξουν στον δυνατότερο χαρακτήρα, με τον καλύτερο εξοπλισμό, στον συντομότερο χρόνο.

 

Και το να φτιάξεις μαζί με τον χαρακτήρα σου, αλλους πχ 3 , εαν spoiler , έναν craftera, και έναν πχ για αποθήκη, δεν έχει νόημα, γιατί εκτός του ότι θα πρέπει να παίζεις όλόκληρη την μέρα, δεν θα παίζεις και τον βασικό σου χαρακτήρα και τόσο, για τον οποίο ούτως η άλλος πληρώνεις με την game card. Kαι στο τέλος θα τους βάζεις ολους μαζι παρτυ με το walker και θα τους αφήνεις μέρες να παιζουν.

 

Έπαιζα περίπου 3 χρόνια official σε διάφορους servers, κυρίως σε bartz και devianne και τον τελευταίο χρόνο η κατάσταση έχει γινει χάλια γενικώς, και δεν μιλάω μόνο σε low level chars, αλλά και σε high.

 

Μέχρι και bot wars είχα δει, για το ποιο πάρτυ θα αναλάμβανε κάποια συγκεκριμενα rooms σε κάτι κατακόμβες. :)

 

 

nomizw ta eipes ola...to l2 exei ftasei se simeio na einai agoropolisia twn pixels se treli zitisi kai poikiles times...

 

egw paizontas l2 kati ligotero apo 4 xronia kai me 1 xrono official epi c4, xwris e bay auta pou kratisa apo official einai oti to l2 einai ena mmo-rpg game p exei ginei sketo mmo kai exei ksexastei to rpg...

egw prospa8ontas na paiksw me quest mexri ta 45 lvl ti paleua...

alla opws einai gnwston to l2 de fimizetai gia ta euxarista quest t :P

e apo ekei kai pera to eriksa stin agoropolisia gia na bgalw lefta kai ta katafera...e bay den ekana pote, alla isws m kostize akrivws to idio ama ekana.

ti 8elw na pw...gia na ftasw sta lvl p imoun kai me ton eksoplismo p imoun otan stamatisa na paizw kanonika eixa xalasei X ari8mo game cards.

e ama ekana e bay 8a eixa ftasei ta lvl kai ton eksoplismo se ligoteres game cards...

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

MPOREITE NA MOU PEITE POS NA KATEBASO TO SERVER GIA TO L2 INFOGATE:confused:

 

HI!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ε! ΠΑΙΔΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ

ΤΟΝ SERVER ΓΙΑ ΤΟ LINEAGE2 ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ (ΙΝΤΕLUDE) #INFOGATE#?

AMA ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΙΤΕ PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς ήρθες στο forum!

Ενα post ειναι αρκετό θα πάρεις την απάντηση σου ;)

Οσο για τοn L2 server που θες, πέρνα μια βόλτα από εδώ και κατέβασε το client για το server!

Link to comment
Share on other sites

jimmas καλώς ήρθες στο forum.

 

Έχε υπόψη σου ότι δεν πρέπει να γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση και απαγορεύονται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου. Επίσης όταν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι σε υπάρχον post σου, θα πρέπει να χρησιμοποιείς το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι lvl 36 και θα παρω το skill του fake death !! Πρεπει να ειναι τελειο !!

Κάνω το quest για το lvl 35... Κουραση μπορω να πω, πανω κατω, πανω κατω και σκοτωνω Mobs που εχω ηδη σκοτωσει lvls πριν αλλα τι να κανουμε! Το 37 επισης quest ειναι μεγαλο.. Κουραγιο!

Αντε να γινω και bounty hunter !!

 

Ξεκινησα και elf αλλα δεν εχω ακομα αποφασισει αν θα την κανω Spellsinger ή ES... Βασικα δεν εχω καταλαβει και πολυ τις διαφορες αλλα εχω ακομα μελλον!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι lvl 36 και θα παρω το skill του fake death !! Πρεπει να ειναι τελειο !!

Κάνω το quest για το lvl 35... Κουραση μπορω να πω, πανω κατω, πανω κατω και σκοτωνω Mobs που εχω ηδη σκοτωσει lvls πριν αλλα τι να κανουμε! Το 37 επισης quest ειναι μεγαλο.. Κουραγιο!

Αντε να γινω και bounty hunter !!

 

Ξεκινησα και elf αλλα δεν εχω ακομα αποφασισει αν θα την κανω Spellsinger ή ES... Βασικα δεν εχω καταλαβει και πολυ τις διαφορες αλλα εχω ακομα μελλον!

 

Amarilis, η spellsinger είναι nuker βασικά, μάγος δηλαδή που βαράει πολύ δυνατά. Είναι πολύ καλό class και τα σπάει και στο pvp. Για μένα spellsinger χωρίς δεύτερη σκέψη! Elemental summoner είναι... summoner, καλείς δηλαδή άλλα τέρατα και βαράνε αυτά αντί για σένα.

Για μένα πάλι, είναι από τα χειρότερα classes, συνέχεια να σέρνεις από πίσω γατιά και σκυλιά και μονόκερους. :p

Spellsinger ftw, δεν θα το μετανιώσεις.

Gratz και για το νανάκι, άντε και bounty hunter soon! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Thanx για τις πληροφοριες!! Μολις παω την νανουλα στο 40 και αποφοιτηση απο την ακαδημια θα αρχισω να ασχολουμε με το ελφακι. Και μαλλον ναι, θα την κανω spellsinger.
What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Ena hello se olous tous l2 gamers.

Ir8a na anakoinwsw sto post m tin "afiksi" tou kainourgiou race, twn Kamael.

to kainourgio chronicle exei bei idi ston asiatiko server kai paizoun normal enw prin 2 meres arxise o test server ston official (prepei na exeis active account gia na paikseis)

exw en8ousiastei arketa me to l2! polu kalutera organwmeno se ola!

Kai anamenetai sumfwna me ta game sites na kseperasei to wow se worldwide players!!!

gia perissoteres plirofories peri kamaelkai test server , pou allou , stin official page!

--> http://www.lineage2.com

Have Fun dudes!

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να ρωτησω αν ξερει κανεις να μου πει. Θελω να τελειωσω το quest 35 για την νανουλα μου αλλα εχω κολλησει γιατι δεν βρισκω το recipe για να φτιαξω τα δαχτυλιδια... Ουτε και ξερω τι την εκανα...

Και τωρα τι κανω ???

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να ρωτησω αν ξερει κανεις να μου πει. Θελω να τελειωσω το quest 35 για την νανουλα μου αλλα εχω κολλησει γιατι δεν βρισκω το recipe για να φτιαξω τα δαχτυλιδια... Ουτε και ξερω τι την εκανα...

Και τωρα τι κανω ???

 

Amarilis, πες μας σε ποιο ακριβώς quest έχεις κολλήσει μπας και μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε. Προφανώς μαζεύεις τα marks για να γίνεις είτε bounty hunter είτε warsmith.

Σε ποιο mark είσαι τώρα και έχεις κολλήσει;

Δες αυτό το site μπας και πάρεις κάποια ιδέα, έχει αναλυτικά τα quests για όλα τα classes.

 

http://lineage2.stratics.com/content/library/quests/index.php?view=ccq

Link to comment
Share on other sites

Κανω το quest το 35 για να γινω bounty hunter.

 

Τα εχω κανει ολα το εχω μισο-τελειωσει και το μονο που μου μενει ειναι να φτιαξω ενα δαχτυλιδι. Τα εχω ολα τα items αλλα δεν εχω το recipe.

 

"In Gludin, Norman gives you 7 Journeyman Gems. Now you can craft your rings, you'll need to first register the ring recipe you got at the beginning of the quest, then use item creation to craft it. You will need in total, 7 Steel, 70 Varnish, and 70 D grade Crystals. You'll be making 7 rings. These will show up in your QUEST inventory. Then go back to Valkon in Giran"

 

Αυτο που εχω κανει bolt δεν εχω...

 

 

Το ξερω το λινκ που μου εδωσες, εκει βλεπω τι quest εχω να κανω. Μου λεει οτι το recipe το εχω απο την αρχη που ξεκινησα αυτο quest αλλα δεν ειναι στο dwarven .... (εκει που εχει τα recipes)... οποτε δεν το εχω.

 

Και λεω μπας και δεν το πηρα ποτε. Και αν δεν το πηρα, πως θα το παρω τωρα ??!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Στο inventory σου, εκεί δηλαδή που έχεις τα πράγματα σου, αλλά στο παράθυρο ΔΙΠΛΑ, εκεί που έχεις τα quest items σου, κοίταξες;

Στο dwarven recipe book σου φυσικά και δεν υπήρχε περίπτωση να είναι, όλα τα quest items πάνε στο ειδικό inventory.

Link to comment
Share on other sites

Στο inventory σου, εκεί δηλαδή που έχεις τα πράγματα σου, αλλά στο παράθυρο ΔΙΠΛΑ, εκεί που έχεις τα quest items σου, κοίταξες;

Στο dwarven recipe book σου φυσικά και δεν υπήρχε περίπτωση να είναι, όλα τα quest items πάνε στο ειδικό inventory.

 

Ειχα αφιερωσει τοσο χρονο να κοιταζω στο warehouse κτλ και οχι στα items μου. Ειχα και αλλα recipes εκει και δεν το εβλεπα :wacko: :lol:

Αντε τελειωσαμε με αυτο, παμε για το 37αρι.

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είχα ξενερώσει αρκετά με τον official, λογο του ebay και των bots, αποφάσισα να ξαναδοκιμάσω (ατιμο lineage :P) , μιας και πλησιάζει το επόμενο update με τα kamael.

Ξεκίνησα λοιπον έναν Orc Fighter με σκοπό να τον κάνω tyrant στον Devianne. Παίζει κανείς αλλος εκεί? :)

Link to comment
Share on other sites

Χμ!! Σκεφτομαι πολυ να ξεκινησω Κamael, αλλα προς το παρων χθες μολις ξεκινησα Orc Mystic ----> shamman---> overload μαλλον .. δεν εχω αποφασισει!

 

Βασικα θελω να αποφοιτησω την νανουλα μου απο την clan μου, να αδειασει η θεση και μετα θα δω οταν ερθει και ο kamael. Το σκεφτομαι για γυναικα kamael--->warder--->soulbreaker !

 

 

Στον official ποτε θα ξεκινησουν οι Kamaels γνωριζετε?

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Τον ιανουαριο. Τωρα ειναι ακομη σε test server για ευρωπη και αμερικη.

 

Αν κανεις Overlord, ενα σου λεω, θες καλη clan. Ειναι ο char που κανω παντα μαζι με BD και αναιβαινει δυσκολα. Solo εχω παει εναν 66lvl με C items παρακαλω και μπορω να πω οτι απο τα 58 και μετα ειναι μαρτυριο μονος. Μπορει να ειναι για ολους τους char δυσκολο, για τον OL ειναι 2 φορες... Τον BD τον εχω παει και 70 solo.

 

Πλεονέκτημα του OL τα Debuff, το cp healing και ολα τα καλα buff αν τον παιξεις ως μαγο ( που ετσι κι αλλιως ετσι παιζεται μετα τα 60)

Μειονέκτημα τα buff ειναι μονο ally/clan, δηλαδη δυσκολα θα χωθεις σε party τριτων και το κοστος των skill σε mp...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Geia se olous. Mporeite na mou peite pos na ftiakso 1 server mono kai mono gia na paizo me tous filous mou? ama kserete plz peite

 

 

google search kai psaxnesi gia arxeia l2 java server.

alla prepei na exeis kai gnwseis gia na sikwseis ton log in server kai ton kanoniko.episis 8es kali sundesi wste na min laggaretai (polu upload basika) kai dunato pc.

Telos an den exeis static IP prepei ka8e fora na dineis tin IP stous filous sou gia na bazoun ti sugekrimeni sta host files.

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Epeidi sas blepw paides to psinetai gia Kamael char, na kseretai oti oi developers tis NCsoft pliroforoun oti san chars einai duskoloi kai gia Pro players.

egw pou epaiksa ligo sto Test server tou official (20 lvl Female) itane polu pozerika , arketa dunata kai me upsila basic stats!

ta skills tous einai kainourgia kai prototupa gia to l2!

perimenw twra ton ianouario na arxisw k egw Kamael :P

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Epeidi sas blepw paides to psinetai gia Kamael char, na kseretai oti oi developers tis NCsoft pliroforoun oti san chars einai duskoloi kai gia Pro players.

egw pou epaiksa ligo sto Test server tou official (20 lvl Female) itane polu pozerika , arketa dunata kai me upsila basic stats!

ta skills tous einai kainourgia kai prototupa gia to l2!

perimenw twra ton ianouario na arxisw k egw Kamael :P

Male Kamael STR 39, DEX 30, CON 44, INT 20, WIT 10, MEN 27

 

Female Kamael STR 39, DEX 35, CON 29, INT 29, WIT 11, MEN 27

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Χμ!! Σκεφτομαι πολυ να ξεκινησω Κamael, αλλα προς το παρων χθες μολις ξεκινησα Orc Mystic ----> shamman---> overload μαλλον .. δεν εχω αποφασισει!

 

 

Αν κανεις Overlord, ενα σου λεω, θες καλη clan. Ειναι ο char που κανω παντα μαζι με BD και αναιβαινει δυσκολα. Solo εχω παει εναν 66lvl με C items παρακαλω και μπορω να πω οτι απο τα 58 και μετα ειναι μαρτυριο μονος. Μπορει να ειναι για ολους τους char δυσκολο, για τον OL ειναι 2 φορες... Τον BD τον εχω παει και 70 solo.

 

Πλεονέκτημα του OL τα Debuff, το cp healing και ολα τα καλα buff αν τον παιξεις ως μαγο ( που ετσι κι αλλιως ετσι παιζεται μετα τα 60)

Μειονέκτημα τα buff ειναι μονο ally/clan, δηλαδη δυσκολα θα χωθεις σε party τριτων και το κοστος των skill σε mp...

 

Θελει πολλα λεφτα για να κανεις Orc Samman τελικα... :X Να εχεις και ρομπα και κανονικο armor και τα αντιστοιχα οπλα... ουφ!

Μαλλον θα παω την νανουλα μου στο φουλ και θα εχω το ορκ ή το Kamael για να περναει η ωρα μου!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...