Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το mi max 3 η σειρά δεν συνεχίζεται.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως εχει καμια ιδεα κανεις γιατι δεν μου ερχονται πλεον SMS χωρις να κανω κατι εγω? μπορω να στειλω αλλα δεν μου ερχονται!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε με υγεια. Ψαχνω βαση αυτοκινητου για το κινητο (mi max 2) με βεντουζα για το τζαμι η το ταμπλω. Δυσκολευομαι να βρω λογω μεγεθους του κινητου που πραγματικα δεν θελω να αποχωριστω. Οποιος κατεχει ας παραθεσει. Ευχαριστω.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε με υγεια. Ψαχνω βαση αυτοκινητου για το κινητο (mi max 2) με βεντουζα για το τζαμι η το ταμπλω. Δυσκολευομαι να βρω λογω μεγεθους του κινητου που πραγματικα δεν θελω να αποχωριστω. Οποιος κατεχει ας παραθεσει. Ευχαριστω.

Κάτι τέτοιο σου κάνει;

 

https://www.amazon.com/Magnetic-Baseus-Dashboard-Compatible-Samsung/dp/B07J65ZYTC

 

Με ένα λεπτό μαγνητάκι στην πλάτη του κινητού κολλάει απίστευτα.

Εγώ έχω το ίδιο αλλά που μπαίνει στις περσίδες του καλοριφέρ. Το έχω καταβολευτεί.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 27/1/2021 at 2:12 ΜΜ, akilleas said:

Κάτι τέτοιο σου κάνει;

 

Καλησπέρα στην ομάδα οποίος ακόμα θέλει να αγοράσει σχεδόν Καινούργιο αχρησιμοποίητο max 2 μόνο από Θεσσαλονίκη ας μου στείλει

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Στα καλά καθούμενα το αγαπημένο μου mi max 2 παράδωσε πνεύμα μετά από μόλις 6 χρόνια.... Έπεσε σε bootloop, και το κάνει και όταν μπαίνω και στο recovery και fastboot. Πρίν 6 μήνες είχα αλλάξει μπαταρία με μία ΟΕΜ που είχα πάρει από Ελλάδα, όχι σαν της μαμάς αλλά την πάλευε... Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα μπαταρίας;;;; Πάντως σαν να είναι θέμα hardware μου μοιάζει. Κάποια γνώμη;;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, geotzia said:

Στα καλά καθούμενα το αγαπημένο μου mi max 2 παράδωσε πνεύμα μετά από μόλις 6 χρόνια.... Έπεσε σε bootloop, και το κάνει και όταν μπαίνω και στο recovery και fastboot. Πρίν 6 μήνες είχα αλλάξει μπαταρία με μία ΟΕΜ που είχα πάρει από Ελλάδα, όχι σαν της μαμάς αλλά την πάλευε... Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα μπαταρίας;;;; Πάντως σαν να είναι θέμα hardware μου μοιάζει. Κάποια γνώμη;;

Απλά γιά ενημέρωση:

Τελικά ήταν το power button (με προτροπή του NasDriver από το miui.gr που μου έβαλε την ιδέα),με το που έβγαλα το φισάκι του power ξεκίνησε κανονικά και ρίχνοντας λίγο contact spray -ώ του θαύματος (είναι και οι άγιες μέρες)- ΕΣΤΡΩΣΕ!!!!
Όλα καλά λοιπόν.
Καλές γιορτές με υγεία και αγάπη σε όλους.
Το τηλεφωνάκι πάντως ανάστησε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός.

Να το χαίρεσαι όσο πιο πολύ μπορείς, γιατί δύσκολο να βρούμε αξιόλογο  αντικαταστάτη!

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 7:59 ΜΜ, geotzia said:

Στα καλά καθούμενα το αγαπημένο μου mi max 2 παράδωσε πνεύμα μετά από μόλις 6 χρόνια.... Έπεσε σε bootloop, και το κάνει και όταν μπαίνω και στο recovery και fastboot. Πρίν 6 μήνες είχα αλλάξει μπαταρία με μία ΟΕΜ που είχα πάρει από Ελλάδα, όχι σαν της μαμάς αλλά την πάλευε... Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα μπαταρίας;;;; Πάντως σαν να είναι θέμα hardware μου μοιάζει. Κάποια γνώμη;;

6 χρόνια λίγο δύσκολο, μιας και το κινητό κυκλοφόρησε Ιούνιο του '17 😛 Aλλά I can relate, το'χα 1.5 χρόνο, μετά μπήκε συρτάρι, μετά το πούλησα σε φίλο ο οποίος το έδωσε στους δικούς του και ακόμη το "καμαρώνουν". Δεν έπρεπε να το πουλήσω αυτό το κινητό...

Τυχερός που επανήλθε! 

Ένα ίδιο με καλύτερο Hardware το έπαιρνα ΧΘΕΣ

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, tommybertsen said:

6 χρόνια λίγο δύσκολο, μιας και το κινητό κυκλοφόρησε Ιούνιο του '17 😛 Aλλά I can relate, το'χα 1.5 χρόνο, μετά μπήκε συρτάρι, μετά το πούλησα σε φίλο ο οποίος το έδωσε στους δικούς του και ακόμη το "καμαρώνουν". Δεν έπρεπε να το πουλήσω αυτό το κινητό...

Τυχερός που επανήλθε! 

Ένα ίδιο με καλύτερο Hardware το έπαιρνα ΧΘΕΣ

Έχεις δίκιο...5,5 χρόνια Νοέμβρη του 2017 το είχα πάρει από BG δώρο γιά την γυναίκα η οποία δεν το αλλάζει μέ τίποτα....Πολύ χορταστικό και τίμιο κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας,
Μετά απο 5 χρόνια σχέσης το κινητό μας έκανε κόλπα. Ξαφνικά δεν μου άνοιγε εύκολα. Και όταν άνοιγε έκανε 5 ώρες για κάθε τι που παταγα. Πχ να μπώ στις φώτο έπρεπε να περιμένω 5 λεπτά μονο για να ανοιξει την εφαρμογή. Δοκίμασα να κάνω restore μέσω της xiaomi assistant μιας και δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί με το mi flash, έκανε όντως το πέρασε αλλά πλέον αργεί υπερβολικά όπως πρίν.

Και ερωτώ, μήπως ειναι μητρική ?

Αγόρασα άλλη συσκευή αλλα η συγκεκριμένη μπορώ να πώ ότι ηταν άψογη και θα ήθελα αν γίνεται να το επισκευάσω.

Τωρα λογικά ειναι γραφικά ? cpu ?
Και αν πάρω μια άλλη μητρική απο ali που έχω βρεί, απλά κουμπώνω πάνω τα άλλα εξαρτήματα και τέλος ?
Έχει αλλάξει κανένας ?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...