Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκοπεύω να το πουλήσω, απορώ, πως ακριβώς είδατε smooth την 11... Δεν ξέρω. Την έβαλα καθαρά (κατεβασμένη, την πέρασα από την ΒΕΤΑ στην οποία είχα ξεμείνει) και το κινητό φαίνεται να κομπιάζει. Φυσικά πριν το δώσω θα του κάνω άλλη μία επαναφορά, αλλά χωρίς καν εφαρμογές μέσα, το lag είναι εμφανές και φυσικά, αδικαιολόγητο.

 

Καλημέρα, καλη εβδομαδα, και εμενα κομπιαζε στην αρχη και λεω πωπω την εβαψα, μιλαμε για πολύ lag, όμως το εκανε ΜΟΝΟ στην 1η εκκινηση, αλλα τωρα πραγματικα είναι παρα παρα πολύ καλυτερο από πριν, δλδ τοσο πολύ μου φαινεται που νομιζω ότι πηρα άλλο!!!!

μηπως εχεις καποια εφαρμογή κατι που δεν του καθεται καλα με την Miui 11?

μηπως εχει σχεση επειδή είναι κατεβασμενη εκδοση και μετα από BETA?

δεν ξερω, εγω την περασα με ΟΤΑ παντως.

Ας μας πουν και οι αλλοι, εγω εχω εντυπωσιαστεί παντως.

 

Κατσε το εκανες επαναφορά και παλι δεν τα παει καλα? σιγουρα είναι η ιδια εκδοση με της OTA? Eιχα ξαναρωτησει μερικα ποστς πισω που βρηκατε το .Ζip αρχειο της 11 απαντηση ουδέποτε πηρα....όταν η επισημη σελιδα ΔΕΝ το ειχε! ειχα κοιταξει πολλες φορες.

αν το πηρατε από εκει τοτε σημαινει ότι κατι πρόβλημα ειχε και το αποσυραν γιαυτο όταν κοιτουσα εγω δεν υπηρχε.

Αν το βρηκατε αλλου μπορει να είναι αναξιοπιστη πηγή.

Μετα εμφανιστηκε σε ΟΤΑ update και παει πολύ καλυτερα από πριν παρα πολύ αισθητα, ειδικα στο Instagram και facebook app είναι λες και πηρα άλλο κινητο.

Εγω πιστευω ότι φταιει καθαρα αυτό.

 

Τωρα υπαρχει και η επισημη http://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700328 στο ιδιο σημειο όταν λεγατε για το zip δεν ειχε εκει την 11 όταν την εψαχνα εγω.

Δεν ξερω αν το ειχες πει εσυ μιλαω γενικα ετσι? στο λεγατε.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, μόλις ξαναμπήκα!

 

Από κάποιο link που μου έδωσε φίλος, είναι η τελευταία έκδοση, ΟΤΑ δεν νομίζω να ερχόταν σε εμένα, όπως γράφω είχα ξεμείνει στην developer ΒΕΤΑ, συνεπώς ΟΤΑ δεν θα έπαιρνα ποτέ.

 

Περάστηκε καθαρά. Βάζοντας την Global λογικά κάνει και επαναφορά (έτσι έγραφε τουλάχιστον). Ωστόσο, έκανα τώρα και γω μια επαναφορά ,αλλά όποιος το πάρει θα δει εκείνος αν έπρεπε να ξαναγίνει. Κόμπιαζε αρκετά στην αρχή. Φαντάζομαι ότι θα έχει "στρώσει" πλέον :)

 

Η πηγή ήταν αυτή:

https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NDDMIXM/miui_MIMAX2Global_V11.0.2.0.NDDMIXM_94263d6240_7.1.zip ( είναι download link, αν πατήσεις θα αρχίσει να κατεβαίνει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ελπιζω να ειναι οκ τωρα.

Και εμενα στην αρχη με την OTΑ σερνοταν αλλα για μια στιγμη ας πουμε στο πρωτο φορτωμα, μετα ειναι συνεχεια καλυτερο απο πριν.

 

Το ξερω οτι απο DEV δεν γινεται ΟΤΑ, νομιζω τωρα μας κοψανε τις DEV ή κανω λαθος?

αλλα σκεφτηκα οτι θα μπορουσες να φλασαρεις την 10 stable ωστε εκει να σου βγει η ΟΤΑ για την 11.

Βεβαια που να ηξερες οτι θα ειχες προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει από το καλοκαίρι που κόψανε τις dev. Δεν είχα ιδέα φίλε μου, αλλά θεωρώ πως τώρα θα είναι κομπλέ :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετα απο τοσες μερες χρησης της MIUI 11, οκ ειπαμε παει ποιο γρηγορα και smooth αλλα βρηκα καποια προβληματακια, ή μαλλον μου εκανε με αποτελεσμα να χρειαζομαι να κανω reboot το κινητο, κατι που πριν ΔΕΝ εκανα!!!

1. Μια μερα κολλησε το wifi, οτι και αν εκανα δεν εβλεπε κανενα! μετα απο reboot εφτιαξε, δεν ξαναγινε απο τοτε.

2. Τωρα μολις εφυγαν ολα τα κεντρικα εικονιδια και τα ρολογια κτλ στην κεντρικη οθονη και δεν μπορουσα να μπω ουτε σε ρυθμισεις, παλι reboot.

3. Μερικες φορες λεει στο mi fit οτι θελει επανεκκινηση και δεν συνδεεται με το mi band 2 που εχω, προσπαθουσα να το κλεισω αλλα δεν, μετα απο reboot εφτιαχνε, αλλα αυτο το εκανε πολλες φορες και συνεχιζει, αλλα βρηκα την εφαρμογη απο τις ρυθμισεις και την σκοτωνω απο εκει και την τρεχω παλι, πριν αυτο δεν γινοταν ΠΟΤΕ.

Αυτα τα 3 μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα, χρονια πολλα και καλη χρονια!

εχω ενα προβληματακι, ξαφνικα το κινητο αργει τρομερα να φορτιζει, ειδα οτι δειχνει πανω δεξια 2 κεραυνους, δοκιμασα με μετασχηματιστη ταχυφορτισης απο το ταμπλετ μου και δειχνει εναν και οπως βλεπω φορτιζει γρηγορα.

Δοκιμασα και το καλωδιο αλλα δεν το κανει αυτο, γιατι με το δικο του καλωδιο και τον αλλον μετασχηματιστη δειχνει οκ.

Το εχει παθει κανεις αλλος? τι να επαθε ο μαμα φορτιστης ?

Τι σημαινουν οι 2 κεραυνοι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μηνύματα -> (τρεις τελείες) Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης -> (τρεις τελείες) Ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα -> (τρεις τελείες) Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης -> (τρεις τελείες) Ρυθμίσεις

δεν υπάρχει τέτοια επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ρε παιδιά!Να ρωτήσω..έχει πουθενά επιλογή για τις εκπομές κυψέλης;δε μου έρχεται ποτέ το μήνυμα του 112..

 

Καλησπερα! και εμενα δεν εχει ερθει ΠΟΤΕ! οπως και τοτε με τις φωτιες μετα με τα δοκιμαστικα, ποτε τιποτα!

οπου εχω βρει ρυθμισεις στο δικο μας γενικα μαλλον με MIUI ΔΕΝ υπαρχουν! :mad:

 

Δεν ξερω μηπως πρεπει να μιλησουμε με τον παροχο μας γιαυτο το θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! και εμενα δεν εχει ερθει ΠΟΤΕ! οπως και τοτε με τις φωτιες μετα με τα δοκιμαστικα, ποτε τιποτα!

οπου εχω βρει ρυθμισεις στο δικο μας γενικα μαλλον με MIUI ΔΕΝ υπαρχουν! :mad:

 

Δεν ξερω μηπως πρεπει να μιλησουμε με τον παροχο μας γιαυτο το θεμα ?

 

μπορείς να δηλώσεις στη σελίδα της πολιτικής προστασίας να έρχεται sms..αλλά προτιμώ το alert,είναι πιο πιθανό να το καταλάβεις..

Link to comment
Share on other sites

Tι εταιρεία έχεις σύνδεση?

Είναι συμβόλαιο ή κάρτα?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το συμβόλαιο ή η κάρτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δηλώσεις στη σελίδα της πολιτικής προστασίας να έρχεται sms..αλλά προτιμώ το alert,είναι πιο πιθανό να το καταλάβεις..

 

Καλημέρα, ποια είναι η διαφορα με το alert? sms δεν είναι?

 

Και εγω καρτα W.U cosmote αλλα ξερω αλλους που ερχονται, δεν εχει καμια σημασια τι εχεις. Κατι άλλο παιζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Έχει δοκιμάση κάνεις να του περαση άλλη τον. Και αν ναι ποια και από που; Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάση κάνεις να του περαση άλλη τον. Και αν ναι ποια και από που;

 

Καλησπέρα, μηπως ηθελες να γραψεις ROM ?

Εχω βρει πολλες πηγες ακομα και για Android 10, περιμενω να σταματησουν οι αναβαθμισεις της MIUI που φαινεται οτι μαλλον σταματανε πλεον και μετα θα παιξω και εγω.

Βεβαια μετα ξεχναμε την MIUI, οι ROM οσες εχω δει στηριζονται σε stock android, ειναι πολυ πιθανο να γινει και ποιο γρηγορο μετα, ποιο ελαφρυ.

Διευκρυνισε τι εννοουσες μην τα γραφω τσαμπα γιατι το εχουμε παρατησει το θεμα και τα βλεπουμε αν σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μηπως ηθελες να γραψεις ROM ?

Εχω βρει πολλες πηγες ακομα και για Android 10, περιμενω να σταματησουν οι αναβαθμισεις της MIUI που φαινεται οτι μαλλον σταματανε πλεον και μετα θα παιξω και εγω.

Βεβαια μετα ξεχναμε την MIUI, οι ROM οσες εχω δει στηριζονται σε stock android, ειναι πολυ πιθανο να γινει και ποιο γρηγορο μετα, ποιο ελαφρυ.

Διευκρυνισε τι εννοουσες μην τα γραφω τσαμπα γιατι το εχουμε παρατησει το θεμα και τα βλεπουμε αν σε ενδιαφερει.

 

Ναι ρομ ηθελα να πω. Πιστευης ειναι καλο να αλλαξουμε ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρομ ηθελα να πω. Πιστευης ειναι καλο να αλλαξουμε ρομ;

 

καλημέρα, καποια στιγμη εφόσον δεν κανει αλλα updates η miui ναι θα το κανω.

Δεν εχεις και επιλογή εχουν βγει ποσα Android εκδοσεις μετα και εχουμε κολλησει σε παλια δεν είναι κριμα?

και το προηγουμενο κινητο μου το ειχα αλλαξει τα φωτα στις roms, μεχρι που βρηκα σε miui (ηταν Zopo 980) και από εκει μου αρεσε και μετα πηρα αυτό το κινητο που εχω τωρα.

Πρωτα θα το εκμεταλλευτω στο επακρο το κινητο θα κανω τα παντα και εφόσον καποια χρονια πλεον δεν με καλυπτει και θα σερνεται οσο δεν παει τοτε μονο θα παρω άλλο.

Το άλλο το ειχα 5 χρονια και τωρα το εχω σαν δευτερο.

Το Mi max 2 τωρα φετος τον ιανουριο εκλεισε τα 2 χρονια και ελειξε και η εγγυηση του. Οποτε θα το εχω για χρονια ακομα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μια καλη προταση και οικονομικη πιστευω πως ειναι και της εταιριας Oukitel το Κ9. Δεν εχω βρει καποιο link που να το δειχνει διαθεσιμο εδω στην Ελλαδα. Αν το googlαρετε θα δειτε αναλυτικα τα specs.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

και τι σχεση εχει αυτο που λες με το θεμα μας εδω? εδω λεμε ΜΟΝΟ για το Xiaomi mi max2!!! οχι για αλλα κινητα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε. Σορυ για το off topic. Κι εγω λατρευω το mi max 2 που εχω. Το εγραψα ως εναλλακτικη σε περιπτωση που δεν ξαναβγει η σειρα mi max, και πιστεψε με αν θα εβγαζε αυριο το mi Max 4 η Xiaomi θα ημουν ο πρωτος που θα το αγοραζα. Ειμαστε ολοι πικραμενοι με την ανακοινωση που εκανε περυσι για την διακοπη της σειρας ο υπευθυνος της Xiaomi. Ας ελπισουμε να ξαναβγει και να ηταν ολο αυτο απλα ενα "κολπο" μαρκετινγκ.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...