Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, σας έχει τύχει να χάσετε εισερχόμενες κλήσεις ? Σήμερα το πρωί έχασε 4 από τη μάνα μου και 4 από τη γυναίκα μου. Εκανα reboot και είναι οκ τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας έχει τύχει να χάσετε εισερχόμενες κλήσεις ? Σήμερα το πρωί έχασε 4 από τη μάνα μου και 4 από τη γυναίκα μου. Εκανα reboot και είναι οκ τώρα.
Εμένα όχι ποτέ. Σε κανένα Xiaomi που είχα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας έχει τύχει να χάσετε εισερχόμενες κλήσεις ? Σήμερα το πρωί έχασε 4 από τη μάνα μου και 4 από τη γυναίκα μου. Εκανα reboot και είναι οκ τώρα.
Εμένα ναι αλλά ήταν πάνω στην αλλαγή σήματος από 4g σε 3g ή Ε.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας έχει τύχει να χάσετε εισερχόμενες κλήσεις ? Σήμερα το πρωί έχασε 4 από τη μάνα μου και 4 από τη γυναίκα μου. Εκανα reboot και είναι οκ τώρα.

VODA εχεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε την κάρτα σιμ και το δίκτυο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

VODA εχεις?

 

Έχει κάποια σχέση αυτό; Γιατί έχω και εγώ voda αλλά το σήμα είναι κακό σπίτι μου έτσι και αλλιώς, κλήση πάντως (και μάλιστα τόσες πολλές) , δεν έχασα, απλά λόγω κακού σήματος σπίτι (με όλα τα κινητά είχα αυτό το θέμα - το xiaomi έχει το ικανοποιητικότερο σήμα από τα υπόλοιπα, but still) μερικές φορές μπορεί να λάβω κάποια κλήση σε μήνυμα. Nothing serious.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια σχέση αυτό; Γιατί έχω και εγώ voda αλλά το σήμα είναι κακό σπίτι μου έτσι και αλλιώς, κλήση πάντως (και μάλιστα τόσες πολλές) , δεν έχασα, απλά λόγω κακού σήματος σπίτι (με όλα τα κινητά είχα αυτό το θέμα - το xiaomi έχει το ικανοποιητικότερο σήμα από τα υπόλοιπα, but still) μερικές φορές μπορεί να λάβω κάποια κλήση σε μήνυμα. Nothing serious.

 

Εχει θεμα η Vodafone,το δικτυο ειναι στημενο να γυρναει στο καλυτερο σημα,ακομα και σε 2G ωστε να μην χανεις κλησεις και sms αν δεν εχεις καλο 3G/4G.

Σε Χiaomi δεν το κανει τοσο αλλα σε iPhone ειδικοτερα ναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα η Vodafone,το δικτυο ειναι στημενο να γυρναει στο καλυτερο σημα,ακομα και σε 2G ωστε να μην χανεις κλησεις και sms αν δεν εχεις καλο 3G/4G.

Σε Χiaomi δεν το κανει τοσο αλλα σε iPhone ειδικοτερα ναι.

Ναι εχει θεματακια η εταιρια κατα καιρους,για αυτο και ρωτησα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κολλήσει η τελευταία αναβάθμιση της Global Dev 8.2.8. Δεν την κατεβάζει με τίποτα. Μένει στο 0% και τέλος. Φυσικά έχω κάνει επανεκκίνηση και έχω δοκιμάσει να αλλάξω και τα δίκτυα από WiFi σε data και το αντίθετο. Αλλά αυτό μουλαρωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κολλήσει η τελευταία αναβάθμιση της Global Dev 8.2.8. Δεν την κατεβάζει με τίποτα. Μένει στο 0% και τέλος. Φυσικά έχω κάνει επανεκκίνηση και έχω δοκιμάσει να αλλάξω και τα δίκτυα από WiFi σε data και το αντίθετο. Αλλά αυτό μουλαρωμένο.

Κατεβασε απο το site και περνα απο το update.

http://en.miui.com/download-328.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

GLOBAL 9.2.1 + TWRP + ROOT + Adblock και η συσκευη παει τραινο. Δεν χρειαζομαι ουτε AOSP ουτε τιποτα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα η Vodafone,το δικτυο ειναι στημενο να γυρναει στο καλυτερο σημα,ακομα και σε 2G ωστε να μην χανεις κλησεις και sms αν δεν εχεις καλο 3G/4G.

Σε Χiaomi δεν το κανει τοσο αλλα σε iPhone ειδικοτερα ναι.

 

Σπίτι το γυρνάω σε "μόνο 2G" (το έκανα και στα παλιότερα κινητά), και όλα κομπλέ αλλά αν το ξεχάσω, το σήμα είναι για τα πανηγύρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

VODA εχεις?

 

COSMOTE έχω. Μήπως να παίζει ρόλο ότι επειδή έχω micro sim την έχω στην θέση της δεύτερης και η πρώτη θέση (nano) είναι κενή ? έχει σημασία αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE έχω. Μήπως να παίζει ρόλο ότι επειδή έχω micro sim την έχω στην θέση της δεύτερης και η πρώτη θέση (nano) είναι κενή ? έχει σημασία αυτό ?

 

καλημέρα, και εγω εκει την εχω και δεν εχω κανενα θεμα απολυτως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Βρίσκετε λογικό η μπαταρία μέσα μια δυο ώρες να πάει στο 87%για τέτοια μπαταρία;;; και να μου κρατάει μια μέρα ολόκληρη Αντε και μερικές ώρες από την επόμενη; σα να τη ρουφάει λίγο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Βρίσκετε λογικό η μπαταρία μέσα μια δυο ώρες να πάει στο 87%για τέτοια μπαταρία;;; και να μου κρατάει μια μέρα ολόκληρη Αντε και μερικές ώρες από την επόμενη; σα να τη ρουφάει λίγο....

 

καλησπέρα, δε νομιζω οτι μπορουμε να την κρινουμε αμα δεν ξερουμε τι ακριβως κανεις με το κινητο! ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Να οω την αλήθεια το κινητό το αφήνω εντελώς από τα χέρια μου όταν κοιμάμαι την υπόλοιπη μέρα το ψιλό σκίζω δηλαδή είμαι αρκετά στο φεις και στο μεσεντζερ λίγο τηλέφωνο αρκετά βιντεακια σερφαρισμα αρκετό παιχνίδια σχεδόν καθόλου σπάνια θα παίξω...
Link to comment
Share on other sites

Να οω την αλήθεια το κινητό το αφήνω εντελώς από τα χέρια μου όταν κοιμάμαι την υπόλοιπη μέρα το ψιλό σκίζω δηλαδή είμαι αρκετά στο φεις και στο μεσεντζερ λίγο τηλέφωνο αρκετά βιντεακια σερφαρισμα αρκετό παιχνίδια σχεδόν καθόλου σπάνια θα παίξω...

 

Γενικά πόσες ώρες οθόνη έχεις; γιατί αν σου βγάζει μια μέρα και κάτι αλλά με φουλ οθόνη. Λογικό το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Να οω την αλήθεια το κινητό το αφήνω εντελώς από τα χέρια μου όταν κοιμάμαι την υπόλοιπη μέρα το ψιλό σκίζω δηλαδή είμαι αρκετά στο φεις και στο μεσεντζερ λίγο τηλέφωνο αρκετά βιντεακια σερφαρισμα αρκετό παιχνίδια σχεδόν καθόλου σπάνια θα παίξω...

 

τα ίδια με σένα κάνω και μιλάω εγώ βασικά σίγουρα 1 ωρίτσα με 2. Και μου κρατάει 1.5 μέρα βαριά 2η μέρα με το ζόρι. Η ενεργή οθόνη πιάνει 11 ωρίτσες σίγουρα. Οπότε καλά είμαστε...:D

Πρώτη φορά δεν αγχώνομαι για το αν θα μου φθάσει η μπαταρία μέχρι να τελειώσει η μέρα!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς έτσι κι εγώ στα ίδια. είμαστε. Η ενεργή οθόνη εμένα κυμαίνεται από 9 μέχρι δέκα ρες με ρεκόρ τις έντεκα μισή αλλά μέσο όρο θα έλεγα εννιάμιση ώρες
Link to comment
Share on other sites

Να οω την αλήθεια το κινητό το αφήνω εντελώς από τα χέρια μου όταν κοιμάμαι την υπόλοιπη μέρα το ψιλό σκίζω δηλαδή είμαι αρκετά στο φεις και στο μεσεντζερ λίγο τηλέφωνο αρκετά βιντεακια σερφαρισμα αρκετό παιχνίδια σχεδόν καθόλου σπάνια θα παίξω...

 

αναφερομαι ΜΟΝΟ στις 2 ωρες που λες και οχι σε γενικη χρηση! σε αυτες τις 2 ωρες λοιπον τι εκανες και επεσε τοσο πολυ η μπαταρια?

μια δυο λες ή δεν το καταλαβα καλα?

εμενα μου κραταει αρκετες μερες με την χρηση που κανω δεν τις μετραω πλεον ομως, τωρα μειωθηκε λιγο γιατι εχω ανοιχτες 2 επιπλεον εφαρμογες για το mi band 2 (το mi fit και το mi band tools), ανοιχτο και συνεχεια το bluetooth πλεον, μονο οταν κοιμαμε μπαινει σε πτηση να ξεκουραστει και αυτο το κακομοιρο! αχχαχαχαχαχα :P

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο facebook έγραφα στο μεσεντζερ είδα ένα βιντεακι μίλησα πέντε λεπτά τηλέφωνο και σκάλισμα λίγο κάνα δεκάλεπτο σε κάτι σαΐτς που με ενδιαφερουν Edited by wildfires
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο facebook έγραφα στο μεσεντζερ είδα ένα βιντεακι μίλησα πριν πέντε λεπτά τηλέφωνο και σκάλισμα λίγο κάνα δεκάλεπτο σε κάτι σαΐτα που με ενδιαφερουν

 

τελικα 1 ή 2 ωρες λες οτι επεσε τοσο? αρα ολο αυτο το διαστημα ηταν συνεχεια ανοιχτη η οθονη εκτος οταν μιλουσες?

δεν μου εχει τυχει δεν εχω κανει κατι που να το εχω συνεχεια ανοιχτο για δω ποσο πεφτει η μπαταρια.

Ειμαι σιγουρος οτι αμα εβλεπα καμια ταινια στο nova go θα την εσκιζε, αλλα αμα θελω βλεπω στο ταμπλετ λογω μεγαλυτερης οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...