Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προτείνω να κόψεις την ειρωνεία και να φύγεις από το νήμα του mi max 2,το κινητό είναι σε όλα καλύτερο, το έχω δύο μήνες και ειλικρινά πουθενά δεν μου έλειψε το mi Max 1,οι φωτογραφίες του πραγματικά, ειναι την νύχτα πολύ καλύτερες! Ότι χρήση έκανα στο 1, την ίδια ακριβώς κάνω και στο 2,πουθενα δεν κολλοσε.. Και η σύγκριση του φίλου από πάνω με το s7 edge τελείως άτοπη...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι φίλε μου δεν είναι άτοπη, για κάποιο λόγο εθελοτυφλείς.. Δεν. Ξέρω γιατί το κάνεις αλλά αυτά που γράφω είναι γεγονός. Και να επαναλάβω για να μη νομίζεις οτιδήποτε, έφυγα από την Samsung γιατί βαρέθηκα να Πληρώνω αρκετά χρήματα για τις συσκευές, επίσης μου αρέσει το miui. Το mi max 2 είτε το θες είτε όχι είναι μια μεσαία με τάση για μικρή κατηγορία κινητού κάτι που αναφέρεται σε όλα τα τεχνολογίας ηλεκτρονικα περιοδικά και forum's. Δεν το αναφέρουν σαν ναυαρχίδα κατι που άλλωστε δεν Θα μπορούσε να είναι μετά χαρακτηριστικά που έχει. Οπότε εξ ορισμού θα έχει τους περιορισμούς του. Και Γιά αυτό είναι ένας λόγος που σκέφτομαι να μεταβώ στο mi mix 2. Τώρα αν εσύ βλέπεις ότι εγώ γράφω κάτι που δεν ισχύει κάνε μόνος σου πράξη αυτά που έγραψα πριν. Μπες σε ένα live streaming που να είναι απαιτητικό η κάνε το Facebook να τρέχει pop up και αν δεν δεις να κολλάει στο streaming η να μην το ανοίγει ποτέ και στο pop up όταν έρχονται μαζικά μηνύματα να μη μπλοκάρει και λαγκαρει, τότε πραγματικά έχεις δικό και είναι άτοπα αυτά που γράφω. Αλλά να αναφέρω ότι πέρα από το δικό μου κινητό το ίδιο έχει πάρει και ο κολλητός μου και έχει την ιδια άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν είναι άτοπη, για κάποιο λόγο εθελοτυφλείς.. Δεν. Ξέρω γιατί το κάνεις αλλά αυτά που γράφω είναι γεγονός. Και να επαναλάβω για να μη νομίζεις οτιδήποτε, έφυγα από την Samsung γιατί βαρέθηκα να Πληρώνω αρκετά χρήματα για τις συσκευές, επίσης μου αρέσει το miui. Το mi max 2 είτε το θες είτε όχι είναι μια μεσαία με τάση για μικρή κατηγορία κινητού κάτι που αναφέρεται σε όλα τα τεχνολογίας ηλεκτρονικα περιοδικά και forum's. Δεν το αναφέρουν σαν ναυαρχίδα κατι που άλλωστε δεν Θα μπορούσε να είναι μετά χαρακτηριστικά που έχει. Οπότε εξ ορισμού θα έχει τους περιορισμούς του. Και Γιά αυτό είναι ένας λόγος που σκέφτομαι να μεταβώ στο mi mix 2. Τώρα αν εσύ βλέπεις ότι εγώ γράφω κάτι που δεν ισχύει κάνε μόνος σου πράξη αυτά που έγραψα πριν. Μπες σε ένα live streaming που να είναι απαιτητικό η κάνε το Facebook να τρέχει pop up και αν δεν δεις να κολλάει στο streaming η να μην το ανοίγει ποτέ και στο pop up όταν έρχονται μαζικά μηνύματα να μη μπλοκάρει και λαγκαρει, τότε πραγματικά έχεις δικό και είναι άτοπα αυτά που γράφω. Αλλά να αναφέρω ότι πέρα από το δικό μου κινητό το ίδιο έχει πάρει και ο κολλητός μου και έχει την ιδια άποψη.
Είδες πουθενά να γράφω ότι είναι ναυαρχίδα?? Ψάξε εσύ να βρεις κινητό που να κοστίζει 169 ευρω(τόσο το πήρα) και να προσφέρει αυτά που προσφέρει το mi Max 2 και τα ξαναλέμε,η σύγκριση η δική μου είναι με το mi Max 1,η σύγκριση η δική σου έπρεπε να γίνει, όπως σωστά είπες μόνος σου με το mi mix 2..

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ 100% μαζί σου... Προφανώς στα χρήματα αυτά είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις με διαφορά. Όμως δεν πάει να πει ότι δεν βλέπω τα θέματα τα μικρά που έχει.. Συζήτηση να γίνεται δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από εμένα

Όπως ξέρετε η xiaomi δεν έχει κάνει release τα sources του kernel και για αυτό δεν έχουμε πλήθος rom mods kernels κτλπ.

Το miui όμως είναι πολύ ωραίο μόνο που του λείπουν κάποια επιπλέον κολπακια που τα βρήκα στην miui pro

Περνάει κατευθείαν πάνω από το μαμά miui 9 χωρίς wipes.

Το μόνο που χρειάζεστε όπως θα ξέρετε ήδη ξεκλειδώτο bootloader και recovery για το flash. Αυτά το ολίγα από μένα καλη ημέρα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Διαταγές να δίνεις στην οικογένειά σου και στους φίλους σου! Δικαίωμα μου να γράφω την άποψη μου και όταν το μαύρο το κάνετε άσπρο τότε θα γράφω την άποψη μου!

Έχετε θεοποιήσει ένα mid low soc, εάν κάνεις απαιτητική χρήση δεν φτάνει ο 625 Ούτε η GPU του. Όσον αφορά την κάμερα την μέρα ότι φωτο τραβάω με αφήνει ικανοποιημένο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις σοβαρό κόλλημα πραγματικά... Σαν σύνολο είναι καλύτερο τι δεν καταλαβαίνεις? έχεις κολλήσει με τον επεξεργαστή. Αν σε ρωτήσουν την άποψή σου για την συσκευή σου απάντα. Έχουμε καταντήσει σαν 15χρονα που μετράνε ποιος έχει την μεγαλύτερη...επεξεργαστική δύναμη...Αν είσαι ικανοποιημένος μένεις στη συσκευή σου και τέλος, να μην χαλάς και τα ωραία σου ευρουλάκια, εμείς θέλουμε το νεότερο και καλύτερο σαν σύνολο και όχι στον επεξεργαστή τηλέφωνο. Δεν έχει θεοποιήσει κανείς και τίποτα λέμε όλοι οι κάτοχοι οτι είμαστε ικανοποιήμενοι χωρίς παράπονα απο το τηλέφωνο που το χρησιμοποιούμε επι καθημερινής βάσεως και εσυ που δεν το έχεις και το έχει ενας φίλος, του φίλου ω φίλε, μας λες οτι δεν καλύπτει το soc τον απαιτητικό χρήστη...Μετά απο LG G2, G3, G4, G5, V10, NEXUS 6, 1+3, S7 EDGE, δεν έχω κανένα θέμα με τη συσκευή και δεν μου λείπει κάτι απο τις ναυαρχίδες. Πραγματικά κουράζεις το νήμα και δεν έχεις να προσφέρεις κάτι δεδομένου οτι δεν έχεις χρησιμοποιήσει την συσκευή για να δεις την εμπειρία χρήσης που προσφέρει που αυτό είναι και το ζητούμενο και μας αναγκάζεις να γράφουμε σεντόνια

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω απο xiaomi note 3 pro πιστεύω οτι θα κάνω αναβάθμιση.. Κοιτουσα και το mi a1 οπότε δεν τρελάθηκα...γι αυτο κατεληξα στο max 2 για τα χρηματα που διαθετω..

Λιγο το μεγεθος φοβαμαι επειδη εχω μικρο χέρι..αλλα προτιμω την μεγαλύτερη οθονη.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω απο xiaomi note 3 pro πιστεύω οτι θα κάνω αναβάθμιση.. Κοιτουσα και το mi a1 οπότε δεν τρελάθηκα...γι αυτο κατεληξα στο max 2 για τα χρηματα που διαθετω..

Λιγο το μεγεθος φοβαμαι επειδη εχω μικρο χέρι..αλλα προτιμω την μεγαλύτερη οθονη.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το μέγεθος συνηθίζεται, είτε έχεις μεγάλο είτε μικρό δεν παίζει να μπορεί να χρησιμοποιήθει αυτή η συσκευή με ένα χέρι. Μετά τα υπόλοιπα απλά θα σου φαίνονται μπρελόκ και απλά θα περιμένεις το max 3 για να σε καλύψει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαταγές να δίνεις στην οικογένειά σου και στους φίλους σου! Δικαίωμα μου να γράφω την άποψη μου και όταν το μαύρο το κάνετε άσπρο τότε θα γράφω την άποψη μου!

Έχετε θεοποιήσει ένα mid low soc, εάν κάνεις απαιτητική χρήση δεν φτάνει ο 625 Ούτε η GPU του. Όσον αφορά την κάμερα την μέρα ότι φωτο τραβάω με αφήνει ικανοποιημένο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω έρθει σε αντιπαράθεση με κανέναν εδώ μέσα και ούτε πρόκειται... Αν νομίζεις ότι σε προσέβαλα κάπου σου ζητώ συγνώμη! Αλλά θέλω όπως σου μιλάω να μου μιλάς...

Πάμε τώρα στο ζουμί, που από εμένα θα είναι το τελευταίο. Το mi Max 1 το αγόρασα καινούριο 250 ευρώ από vickmall πριν δυο χρόνια περίπου, το mi Max 2 169 ευρω, και εγώ θα ήθελα το κινητό να φοράει τον sd 660, αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωή.

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου, ότι χρήση έκανα στο mi max 1 ακριβώς την ίδια κάνω και στο mi max 2, και ειλικρινά στο λέω το κινητό δεν κόμπιασε πουθενά! Αλλά έχω καλύτερες φωτογραφίες στο mi Max 2(με το 1 ειλικρινά ντρεπόμουν να βγάλω νυκτερινή φωτογραφία με την παρέα), ο ήχος του 2 είναι από τους καλύτερους που έχω ακούσει σε κινητο(ειδικά τα στερεοφωνικά ηχεία τα σπάνε!), το design του είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το 1,και πάμε τώρα στο ατού του, την μπαταρία! Με την ίδια ακριβώς χρήση το 2 με βγάζει 2,5 ώρες παραπάνω sot!! Όχι μόνο είμαι ευχαριστημένος με την αλλαγή που έκανα, αλλά από την μία στενοχωριεμαι που δεν την έκανα νωρίτερα... Αυτά, και δεν θα ξαναεπανελθω γιατί γινόμαστε κουραστικοί... fd2be93edca15749a6960d6ae0b50a8a.jpgbbd9fdab0c7fc9b4bda829187a0160b9.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από δεκαπέντε μέρες που έχω το κινητό έχω να πω ότι είναι Τούρμπο το εργαλείο Οθοναρα και στο μέγεθος και στη ποιότητα, αυτονομία εκπληκτική ίσως η καλύτερη σε κινητό τηλέφωνο, σφαίρα σε ταχύτητα δεν μου έχει κολλήσει σε τίποτα ανοίγει τις σελίδες πριν κάνα αγγίξω την οθόνη, κάμερα την μέρα πολύ καλή, κάμερα το βράδυ αξιοπρεπής., GPS πολύ ακριβές ηχεία εκπληκτικά δυνατά και καθαρά κρύσταλλο.Για τα λεφτά είναι ότι καλύτερο υπάρχει να μην πω και για τουλάχιστον 200 ευρώ παραπάνω είναι το καλύτερο και επίσης από τις ναυαρχίδεςδενε χει να ζηλέψει σχεδόν τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Το βρισκω σε χρυσό σε πολυ καλη τιμη απο banggood. Θελω μαυρο μια και που ειχα χρυσό ξανα ,ηθελα μια αλλαγή. Όσοι το εχουν σε ασπρο πως φαινεται η ποιότητα του;

Edit: το πηρα σε χρυσο banggood priority. 2 θηκες. Αναμονή τώρα!

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω απο xiaomi note 3 pro πιστεύω οτι θα κάνω αναβάθμιση.. Κοιτουσα και το mi a1 οπότε δεν τρελάθηκα...γι αυτο κατεληξα στο max 2 για τα χρηματα που διαθετω..

Λιγο το μεγεθος φοβαμαι επειδη εχω μικρο χέρι..αλλα προτιμω την μεγαλύτερη οθονη.

 

καλησπέρα! χρονια πολλα και καλη χρονια!

ειμαι στην διαδικασια να διαλεξω κινητο, ειμαι σιγουρος για την μαρκα Xiaomi δλδ εννοειτε!!!

αλλα εχω κολλησει στα μοντελα, λεω για αυτο εδω ή το Mi A1 και ειμαι αναμεσα στα 2 και δεν ξερω τι να κανω....

εγω επειδη εχω χερι οσο ειναι το mi max 2 :lol::lol::lol: δεν νομιζω να εχω θεμα....θα φτιαξω τωρα ενα χαρτονι στο μεγεθος του κινητου να το κανω προβες!

αλλα δεν ξερω τι να προτιμησω MIUI ή stock android ?

btw το banggood ειναι τελειο, το εχω λιωσει!!! αλλα αυτη την περιοδο εχω θεμα και δεν μπορω να παρω απο εξωτερικο, επισης θελω να το εχω συντομα μεσα στον μηνα και δεν μπορω σε καμια περιπτωση να περιμενω οποτε θα παρω απο Ελλαδα και ας δωσω περισσοτερα.

 

Αληθεια εχει παρει OREO αυτο το κινητο???

επειδη εχω micro sim μπορω να την χρησιμοποιησω? δλδ εχει 1 και 2 ή χρησιμοποιουμε οποια θελουμε απο τις 2 sim slots?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

αν εκανε 1000 πολλοι θα εβγαιναν και θα ελεγαν πωπω κινηταρα τερας η μπατυαρια τερας οθονη.τωρα που εχει 200 καθομαστε και εξεταζουμε για τι φοραει τον 625 και οχι καποιον αλλο ή η καμερα χανει στις νυκτερινες .και μην ξεχνατε οτι το 60-65% τησ χρησης του κινητου ειναι κλησεις σμς και facebook για τους πιο πολλους.με λιγα λογια

διυλίζω τον κώνωπα και καταπίνω την κάμηλον

εγω προσωπικα θα σκεφτω αν θα θα το ξαναλλαξω.θα δω το μιμαχ3 και μετα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παντως εφτιαξα τωρα ενα χαρτονι στο μεγεθος του κινητου και σε σχεση με το 5" που εχω τωρα, οπου το εβαζα αυτο βαζω το χαρτονι :lol::lol::lol: xiaomi mi max 2 και μια χαρα ειναι! δεν ειναι τραγικα μεγαλυτερο στο μεγεθος για το που θα χωραει.

Μπορει καποιος χρηστης να μου απαντησει για τις καρτες για να αποφασισω συντομοτερα?

μπορεις να χρησιμοποιησεις με μια sim οποια υποδοχη θες ή υπαρχει περιορισμος σε κατι?

εχω micro sim και θελω να μην ασχοληθω με μετατροπη της, επισης πηρε καποια αναβαθμιση, σε τι εκδοση ειναι τωρα? 7.1.2? και τι MIUI ?

Eυχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εφτιαξα τωρα ενα χαρτονι στο μεγεθος του κινητου και σε σχεση με το 5" που εχω τωρα, οπου το εβαζα αυτο βαζω το χαρτονι :lol::lol::lol: xiaomi mi max 2 και μια χαρα ειναι! δεν ειναι τραγικα μεγαλυτερο στο μεγεθος για το που θα χωραει.

Μπορει καποιος χρηστης να μου απαντησει για τις καρτες για να αποφασισω συντομοτερα?

μπορεις να χρησιμοποιησεις με μια sim οποια υποδοχη θες ή υπαρχει περιορισμος σε κατι?

εχω micro sim και θελω να μην ασχοληθω με μετατροπη της, επισης πηρε καποια αναβαθμιση, σε τι εκδοση ειναι τωρα? 7.1.2? και τι MIUI ?

Eυχαριστω! :)

 

 

Θα σου φανεί στην αρχή τεράστια η διαφορά φαντάζομαι. Έτσι ήμουν εγώ από 5 σε 5.5 και τώρα πάω στο max 2! Συνηθίζεται είμαι σίγουρη οπως λένε και τα παιδιά εδώ μέσα.

Όσο για τις κάρτες Dual SIM Card or one SIM Card + TF Card (Nano SIM, Micro SIM). Το γράφει και στο site βασικά.

Νομίζω είναι miui 9 τώρα, αλλά ας μας διαφωτίσουν τα παιδιά που το έχουν. Εγώ banggood το πήρα σε χρυσό, μόλις σήμερα οπότε αναμένω! Έχει και ωραίες θήκες το site επίσης.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες με το καλο να παραλαβεις!

περιμενω τις εκπτωσεις να δω αν αλλαξει κατι στις τιμες την επομενη εβδομαδα, βρηκα και γνωστο και θα παιξει και επιπλεον εκπτωση σε καποια καταστηματα αν το εχουν....

τωρα οπως βλεπω με το χαρτονι προφανως θα το δουλευω ανετα σαν μεγεθος γιατι ειμαι ψηλος και εχω μεγαλα χερια. Το 5.5" μου φαινεται πολυ μικρη διαφορα απο το 5" που εχω τωρα και δεν ξερω αν αξιζει. Επισης θεωρω τεραστιο προσον την τεραστια μπαταρια του!

Miui εχω και τωρα αν και ειναι port σε αλλη μαρκα κινητο πολυ μου αρεσει και την παω τρελά! :D

Σχετικα με τις sim απο εδω https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max_2-8582.php βλεπω οτι το slot2 πιανει την υποδοχη της καρτας microSD, καλα με 64gb μαλλον δεν θα εχω, αλλα η slot1 ή η 2 ειναι η micro SIM ? απο την φωτο αυτη δεν καταλαβαινω https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max_2-pictures-8582.php#image7

επισης αυτα με τη νεα usb υποστηριζουν usb otg? μαζι εχουν κανα ανταπτορα ή θα ψαχνομαστε?

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μπαίνει η microsim και στην δεύτερη βάζεις πλάι είτε την microsd ή την nanosim. Έτσι ήταν και στο xiaomi redmi note 3 pro που είχα πριν.

Εγώ δεν μπορούσα να περιμένω, με έτρωγε το χέρι να το αγοράσω τώρα. Λες να έχει τόσο διαφορά την επόμενη εβδομάδα; Τέλος πάντων, θεωρώ ότι ήταν καλή η τιμή του στα 182 ευρώ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

To αλλο κινητο που εχω το ειχα παρει απο geekbuying το Μαιο 2013 265 ευρω!!! :wacko: Zopo 980 1/16/quad 1.2 ΜΤΚ 6589 (τωρα φοραει MIUI 9 port απο Xiaomi redmi note 4 based on android 4.4.2 K.K) τοτε το καλυτερο αυτης της εταιριας, τωρα δεν μπορω να παρω απο κινα γιατι δεν εχω κανεναν να παραλαβει αλλα και βιαζομαι δεν μπορω να περιμενω 1 μηνα και τι παιζει με τελωνεια κτλ κτλ.

Σημερα ειναι Πεμπτη, απο Δευτερα ξεκινανε οι εκπτωσεις θα περιμενω λιγο εξαλου εχω να αποφασισω και ποιο να παρω.

Φυσικα και ηταν πολυ καλη τη τιμη του! τελεια ειναι! εγω απο εδω οποιο και να παρω θα δωσω παραπανω αλλα τι να κανω...:( δεν μπορω να τα εχω ολα δικα μου.

 

Ωραια αρα με την microSIM δεν θα εχω κανενα προβλημα σε αυτο το κινητο! thanks!

 

Παιδια αν μπορει καποιος που το παρελαβε προσφατα να μας ενημερωσει τι εκδοση MIUI εχει, και ποια εκδοση του Android, 1000 thanks!!!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως ενεργ. το VoLTE παω με *#*#4636#*#* ανοιγω τον διακοπτη αλλα δεν το κραταει εχω καρτα cosmote και το ενεργοπ. απο το S7 εστειλα στο 1333 WIFICALL και ηρθε μηνυμα οτι ειναι οκ αλλα δεν μπορω να το ενεργ. στο mi max2
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως ενεργ. το VoLTE παω με *#*#4636#*#* ανοιγω τον διακοπτη αλλα δεν το κραταει εχω καρτα cosmote και το ενεργοπ. απο το S7 εστειλα στο 1333 WIFICALL και ηρθε μηνυμα οτι ειναι οκ αλλα δεν μπορω να το ενεργ. στο mi max2
Έστειλα το sms και εγώ και μου αναφέρει ότι η συσκευή μας δεν είναι συμβατή.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να στειλεις το sms στο 1333 απο κινητο συμβατο πχ iphone 6 galaxy s7 ktl εγω την εχω ενεργη την υπηρεσια αλλα δεν δουλευει στο mi max2 οταν στειλω μην.απο το μαξ2 λεει οτι ειναι ενεργη
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα μετά από 40 μέρες ταξίδι.

Το note2 που έχω μπροστά του φαίνεται νάνος...

Φοράει την 8.5.5.0 & μου έχει διαθέσιμη την 9.0.3.0. Να την κάνω την αναβάθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όταν έδωσα το άσπρο χρυσό max2 πήρα το Samsung note 8 2η φορά σφραγισμένο απ τον Κωτσόβολο με σκοπό να το κρατήσω αλλά άντεξα μόλις 2 μέρες χωρίς max2 και το ξαναπήρα σε μαύρο απ τον Κώτσο ελληνικό με 2 χρόνια εγγύηση να του κάνω και ασφάλεια θραύσης υγρασίας κλπ να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο.

Το max2 είναι μια κατηγορία μόνο του.

Και μόνο με αυτή τη μπαταρία και αυτό το optimization που έχει και αυτή τη οθόνη που μπορεί να μην είναι με την καμία super amoled σε ποιότητα απεικόνισης αλλά είναι αρκούντως ποιοτική και τρομερά χορταστική που το ξεχνάς.

Άσε που έχω και το mi 6 μαζί και ούτε καν ασχολούμαι μου φαίνεται σα φυστίκι μπροστά στο γίγαντα η οθονίτσα του.

Μόνο για έξω το έχω.

Το έχω ξαναπεί, για όσους τα τάμπλετ δε τους βολεύουν για απλά πράγματα δλδ να μπαίνεις tapatalk, να κάνεις browsing στις σελίδες σου, να μπαίνεις facebook, messenger Viber etc να τραβάς αξιοπρεπέστατες φώτο την μέρα και να έχεις μια συσκευή τέλεια σε ακουστική ( πολύ δυνατά ηχεία, και αρκετά ποιοτικά και δυνατό ακουστικό) το max2 είναι κορυφή.

Έχω και τάμπλετ 10αρι αλλά μόνο για κάνα βίντεο στο YouTube το έχω.

Όσο δε το PC μόνο για κάτι πολύ σοβαρό το έχω.

 

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα μετά από 40 μέρες ταξίδι.

Το note2 που έχω μπροστά του φαίνεται νάνος...

Φοράει την 8.5.5.0 & μου έχει διαθέσιμη την 9.0.3.0. Να την κάνω την αναβάθμιση???

 

καλημέρα, με γειες!!!

ναι να την κανεις θα ελεγα!! από εκδοση android σε τι version είναι? 7.1.2 ?

40 μερες ε? πολλες....μαλλον λογω αργιων και γιορτων.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και εμένα σήμερα με priority line Ολλανδία απ ότι είδα. Οπότε θα πάει Ολλανδία και μετά τριγωνική προς Ελλάδα; Όποιος έχει αγοράσει από banggood ισχύει το 6 με 14 μέρες; Χλωμό το κόβω δηλαδή.

Τζαμάκι τελικά αξίζει να πάρω; Διάβασα σε κάποιες σελίδες ότι δεν βόλεψε και πολύ, αλλά χωρίς τζαμάκι φοβάμαι. Εάν έχετε link με κανένα αξιοπρεπέστατο; nillkin φαντάζομαι;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και εμένα σήμερα με priority line Ολλανδία απ ότι είδα. Οπότε θα πάει Ολλανδία και μετά τριγωνική προς Ελλάδα; Όποιος έχει αγοράσει από banggood ισχύει το 6 με 14 μέρες; Χλωμό το κόβω δηλαδή.

Τζαμάκι τελικά αξίζει να πάρω; Διάβασα σε κάποιες σελίδες ότι δεν βόλεψε και πολύ, αλλά χωρίς τζαμάκι φοβάμαι. Εάν έχετε link με κανένα αξιοπρεπέστατο; nillkin φαντάζομαι;

Εγώ κινητό από banggood, με priority, αποστολή 29/11, παρέλαβα 4/1,βέβαια μεσολάβησαν και γιορτές....

Θα φανεί ότι ξεκινάει από Ολλανδία, αλλά θα γυρίσει όλη την Ευρώπη...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...