Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συ wildfire πραγματικά έλεος :lol: .. εγώ είμαι αυτός που γράφει για 4ημερα ΜΕ ΔΙΚΗ ΜΟΥ χρήση, η οποία δεν είναι βαριά... Έχεις παρεξηγήσει τα πάντα όλα... :P

Δεν υπάρχει κινητό να βγάζει 4 ημέρες με βαριά χρήση. Ξεκόλλα :p

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Απ τον Κωτσόβολο που πήρα το 2ο μου max2 σε μαύρο χρώμα πάντως έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν πήγαινε για σένα αυτό. Και στο σκρουτζ διαβάζω σχόλια για τέσσερις μέρες αντοχηόπως διαβάζωαπο την και για μιάμιση μερα με σκληρή χρήση. Σίγουρα το κινητό μας είναι θηρίο και να το χαρούμε. Και σίγουρα έχει ίσως την καλύτερη μπαταρία σε κινητό τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : official rom και gcam γίνεται να συνυπάρχουν?

Μόνο με την ελληνική custom rom μπόρεσα να περάσω το gcam.

Αξίζει όμως γιατί αναβαθμίζει πολύ την ποιότητα των φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : official rom και gcam γίνεται να συνυπάρχουν?

Μόνο με την ελληνική custom rom μπόρεσα να περάσω το gcam.

Αξίζει όμως γιατί αναβαθμίζει πολύ την ποιότητα των φωτογραφιών.

 

Νομίζω αν ξεκλειδώσεις bootloader κ είσαι root γίνεται κ στην official κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν ξεκλειδώσεις bootloader κ είσαι root γίνεται κ στην official κανονικά!

 

Αυτά τα έχω κάνει ήδη αλλά στην official rom δεν μπορώ να περάσω το magisk που είναι απαραίτητο για το gcam. Τέλος πάντων δεν πειράζει, και η ελληνική μια χαρά rom είναι έχει και Dolby atmos!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν πήγαινε για σένα αυτό. Και στο σκρουτζ διαβάζω σχόλια για τέσσερις μέρες αντοχηόπως διαβάζωαπο την και για μιάμιση μερα με σκληρή χρήση. Σίγουρα το κινητό μας είναι θηρίο και να το χαρούμε. Και σίγουρα έχει ίσως την καλύτερη μπαταρία σε κινητό τηλεφωνο

 

Ναι αδερφέ μου , το λες και μόνος σου :) μιάμιση ημέρα ή 10-11 ώρες screen on time, είναι εξαιρετική αυτονομία, δεν την βρίσκεις σε πολλά τηλέφωνα :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχω κάνει ήδη αλλά στην official rom δεν μπορώ να περάσω το magisk που είναι απαραίτητο για το gcam. Τέλος πάντων δεν πειράζει, και η ελληνική μια χαρά rom είναι έχει και Dolby atmos!

 

Δοκίμασε να βάλεις κ το SuperSU. Εγώ πριν λίγο καιρό στο mi A1 με official ROM ξεκλειδωσα,έβαλα το su k gcam.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Είμαι έτοιμος να πάρω ενα μεταχειρισμένο Xiaomi Mi Max 2 global (αγορασμένο Ελλάδα απο nok shop από ότι μου είπε ο πωλητής ) ενός μηνα .

Πρέπει να προσέξω / τσεκάρω κάτι ιδιαίτερα πριν το πάρω ?

Ευχαριστώ .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

@wildfires

 

Σταμάτα ρε συ επιτέλους με τα screenshot και την εμμονή με την μπαταρία.

Έχουν γραφτεί αυτα άπειρες φορές πιο πίσω.

Πραγματικά καταντάει κουραστικό και γεμίζεις και το νήμα με σαβούρες.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν ξαναβάζω... Ούτε έβρισα....... Ούτε τίποτα... Να κανω μια ερώτηση όμως τώρα με την αναβάθμιση τα εικονίδια έχουν από πίσω ένα λευκό φόντο συμβαίνει σε όλους αυτο
Link to comment
Share on other sites

Δες παρακατω

Οκ δεν ξαναβάζω... Ούτε έβρισα....... Ούτε τίποτα... Να κανω μια ερώτηση όμως τώρα με την αναβάθμιση τα εικονίδια έχουν από πίσω ένα λευκό φόντο συμβαίνει σε όλους αυτο

&

εγω ρε παιδια μετα την ενημερωση στις πιο πολλες εφαρμογες πλεον μου χει βαλει ενα ασπρο backround στα εικονιδια

πολυ σπαστικο

το χει κανει κ σε εσας?

 

Tελικά κατεβασα το MIUI 9 Icon Pack κι άλλαξα ένα-ενα τα εικονίδια που είχαν πρόβλημα. (Κάποια τα κατέβασα από το internet χειροκίνητα).

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , με απο απωλεια του s8u1 εχθες πηρα και εγω το mi max2 ξερεις καποιος εαν γινεται να εχω data απο sim που εχω data και απο αλλη να εχω τις κλεισεις δηλαδη μπορω να επιλογω τι θα κανει χρηση αναλογα τι θελω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , με απο απωλεια του s8u1 εχθες πηρα και εγω το mi max2 ξερεις καποιος εαν γινεται να εχω data απο sim που εχω data και απο αλλη να εχω τις κλεισεις δηλαδη μπορω να επιλογω τι θα κανει χρηση αναλογα τι θελω
Εννοείται αυτό. Ψάξε στις ρυθμίσεις για να ρυθμίσεις τις SIM σου.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα; στη παρέα σκέφτομαι να πάρω το κινητό αλλά λέω μήπως βγει το max 3 στα κοντά να περιμένω λίγο... Έχουμε. Καμία πληροφορία; ποτέ θα βγει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα; στη παρέα σκέφτομαι να πάρω το κινητό αλλά λέω μήπως βγει το max 3 στα κοντά να περιμένω λίγο... Έχουμε. Καμία πληροφορία; ποτέ θα βγει ?
Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα κάτι.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για Ιούνιο πήρε το μάτι μου σε ξένο site .

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ να σαι καλά φίλε ευχαριστώ
https://techblog.gr/mobile/xiaomi-mi-max-3-display-7-inch-battery-rumor-9339/

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Max 2

Είναι φοβερή συσκευή.

Τα είχα δίπλα δίπλα με το νότε8 και πάλι το max 2 χρησιμοποιούσα πιο πολύ.

Το ίδιο και με το mi 6 που το έχω μόνο όταν βγαίνω απ το σπίτι χαχα

Το θηρίο με τη μπαταρία φορτηγού δεν έχει αντίπαλο.

Το είχα σε άσπρο χρυσό και το έδωσα σε καλό φίλο εδώ στο forum μόνο και μόνο για να το ξανά αγοράσω σφραγισμένο απ τον Κωτσόβολο να του κάνω και ασφάλεια οθόνης υγρασίας κλπ

Θα το κρατήσω έως να βγει το Max 3

Είναι έρωτας τέρμα!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει απο ήχο?Έχει hi-res ήχο(24bit ας πούμε)?Ποιότητα κατασκευής?Θα αντέξει στην βραδυνή υγρασία?Το θέλω ως εναλλακτικό ενός tablet για αστρονομική χρήση το βράδυ.Μπορεί να γίνει ασφάλιση της συσκευής για την υγρασία?

Ευχαριστώ-Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...