Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έτσι πιστεύω. Ότι είναι θηρίο σε όλα. Του κι εγώ έκανα την αναβάθμιση σε 9.0.3 . . αυτό που είπες δεν το παρατήρησα. Επίσης υπολογίζω έτσι όπως βλέπω το κινητό με σκληρή χρήση αντέχει μια μέρα και λίγο παραπάνω άνετα. Με νορμάλ χρήση αντέχει άνετα δυόμιση μέρες πιστεύω. Με λαιτ χρήση πιστευωωωω πάνω από τρεις μέρες ίσως και 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι πιστεύω. Ότι είναι θηρίο σε όλα. Του κι εγώ έκανα την αναβάθμιση σε 9.0.3 . . αυτό που είπες δεν το παρατήρησα. Επίσης υπολογίζω έτσι όπως βλέπω το κινητό με σκληρή χρήση αντέχει μια μέρα και λίγο παραπάνω άνετα. Με νορμάλ χρήση αντέχει άνετα δυόμιση μέρες πιστεύω. Με λαιτ χρήση πιστευωωωω πάνω από τρεις μέρες ίσως και 4

 

Με νορμάλ χρήση (και ίσως και κάτι παραπάνω, γιατί το σκάλιζα πολύ), αλλά αρκετές ώρες idle λόγω δουλειάς, μου πήγε 5 ημέρες, αλήθεια. Έκανα φόρτιση το Σάββατο που μας πέρασε, και ξαναφόρτισα Πέμπτη βράδυ. Νομίζω ότι τώρα μετά από 2-3 μέρες θα φορτίσω ξανά, μιας και θα περάσω αρκετό χρόνο με μόνο WiFi και όχι 4G...

Η χρήση μου πλέον, σε αυτό το κινητό, μπορεί να μου βγάζει μέχρι και βδομάδα όπως το πάει :lol::lol::lol:

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια please....

 

Πως μπορώ να το κάνω να μου έρχονται "αστραπιαία" τα mails? Δηλαδή, με το που μου στείλουν ένα mail, να κάνει "γκλιν" αμέσως.

 

Στο blackberry passport που είχα, το έλεγε "push notification" και πραγματικά, το κινητό έκαν πιο πριν από το mac μου γκλιν.

 

Έβλεπα πραγματικά ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ και σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ το μυνήματά μου.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια please....

 

Πως μπορώ να το κάνω να μου έρχονται "αστραπιαία" τα mails? Δηλαδή, με το που μου στείλουν ένα mail, να κάνει "γκλιν" αμέσως.

 

Στο blackberry passport που είχα, το έλεγε "push notification" και πραγματικά, το κινητό έκαν πιο πριν από το mac μου γκλιν.

 

Έβλεπα πραγματικά ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ και σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ το μυνήματά μου.

Στις ρυθμίσεις συγχρονισμου στην εφαρμογή email έχει επιλογή για αυτόματo push.

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις συγχρονισμου στην εφαρμογή email έχει επιλογή για αυτόματo push.

 

Don't mess with mi note 3

 

Δεν μπορώ να το βρω... πήγα settings -> sync -> IMP/POP3 αλλά δεν βρήκα το "push notifications"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Εμένα έτσι όπως το βλέπω μέχρι να πάει περίπου στο δέκα τοις εκατό με την χρήση που του κάνω θα μου βγάλει δύο μέρες γεμάτες. Καλα δεν είναι???
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω... πήγα settings -> sync -> IMP/POP3 αλλά δεν βρήκα το "push notifications"

 

Διαλέγεις frequency στα update και έχει "automatic ( push) "

 

Ωπα, edit. Έχεις δίκιο, για το Gmail δεν γίνεται. Δεν βγαίνει η επιλογή. Μόνο για hotmail κλπ.

Πάντως βρίσκω ικανοποιητικό το "efficient mail manager" του xiaomi. Δεν χρησιμοποιώ το outlook καν για το hotmail μου :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο.... στο εικονίδιο του μαμά email app, εμφανίζει στην πάνω δεξιά γωνία το κόκκινο κουτάκι με τα αδιάβαστα emails?

 

Όπως για παράδειγμα εμφανίζει έναν αριθμό στο εικονίδιο των κλήσεων όταν υπάρχουν αναπάντητες κλήσεις ? Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι' αυτο ?

 

Επίσης, γίνεται να εμφανίζει στο notification bar ένα notification όταν έρχεται mail?

 

Μήπως τελικά χρειάζομαι άλλη εφαρμογή για τα mail ? Υπάρχει καμμιά καλή χωρίς διαφημίσεις ?

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο.... στο εικονίδιο του μαμά email app, εμφανίζει στην πάνω δεξιά γωνία το κόκκινο κουτάκι με τα αδιάβαστα emails?

 

Όπως για παράδειγμα εμφανίζει έναν αριθμό στο εικονίδιο των κλήσεων όταν υπάρχουν αναπάντητες κλήσεις ? Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι' αυτο ?

 

Επίσης, γίνεται να εμφανίζει στο notification bar ένα notification όταν έρχεται mail?

 

Μήπως τελικά χρειάζομαι άλλη εφαρμογή για τα mail ? Υπάρχει καμμιά καλή χωρίς διαφημίσεις ?

 

Κανονικά νομίζω βλέπω για το gmail, για το email app θαρρώ πως δεν έχει notification counter.

 

Το blue mail θαρρώ πως είναι πολύ καλό χωρίς διαφημίσεις, αλλά για notification counter χρειάζεται κάποιο app (είχα στο nova prime, αλλά προτιμώ, προς το παρόν , να μείνω με μαμά launcher/ui).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Εμένα έτσι όπως το βλέπω μέχρι να πάει περίπου στο δέκα τοις εκατό με την χρήση που του κάνω θα μου βγάλει δύο μέρες γεμάτες. Καλα δεν είναι???

Μονο καλα............τετρακαλα.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πετά συνέχεια μήνυμα για την κάρτα μνήμης.. ανοίξτε την στον διαχειριστή... μήπως δεν πατάει καλά??να την κάνω φορμάτ?? καταντά εκνευριστηκο!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πετά συνέχεια μήνυμα για την κάρτα μνήμης.. ανοίξτε την στον διαχειριστή... μήπως δεν πατάει καλά??να την κάνω φορμάτ?? καταντά εκνευριστηκο!!

 

Ε ναι το ζητα ο κ......της.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος θέλει να επιστρέψει σε άλλη ρομ πως το κάνει; παρόλο που η μπαταρία παραμένει τούμπανο πρέπει η 9.0.3.0 να ρουφάει λίγο περισσότερη μπαταρία.....
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος θέλει να επιστρέψει σε άλλη ρομ πως το κάνει; παρόλο που η μπαταρία παραμένει τούμπανο πρέπει η 9.0.3.0 να ρουφάει λίγο περισσότερη μπαταρία.....

 

Τελικά, σαν να έχεις δίκιο. Νομίζω ότι ελάχιστα περισσότερη ρουφάει αλλά θα είμαι σίγουρος από βδομάδα :)

Πάντως έχει περισσότερη ελεύθερη ραμ. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις μέρες που το πήρα είχε την 8.5.5.και μου έκανε ενημέρωση αμέσως την 9.0.3.0 με το που το άνοιξα... Το άφησα λίγο με την οχτώ και το ενημέρωσα. Με την 9.0.3.0 είναι όχι σφαίρα απλώς πύραυλος όμως ρουφάει λίγο μπαταρία είμαι μια ημέρα και εφτά ώρες και έχω 45%οως το βλέπεις
Link to comment
Share on other sites

Μην αλλαζετε rom προς τα πισω,δεν υπαρχει λογος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι είναι πιο γρήγορο πύραυλος και ότι ίσως ρουφάει λίγο μπαταρία περισσότερο. Επίσης ξέρει κάποιος κάθε πότε δίνει ενημερώσεις η χιαομι δηλαδή κάθε πόσο καιρό???
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις δίκαιο όμως αν καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία τι μπορούμε να κάνουμε

Για πες μου λοιπον τι εννοεις γραφοντας οτι τραβαει πιο πολυ μπαταρια?Για τι ποσοστο μιλαμε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι είναι πιο γρήγορο πύραυλος και ότι ίσως ρουφάει λίγο μπαταρία περισσότερο. Επίσης ξέρει κάποιος κάθε πότε δίνει ενημερώσεις η χιαομι δηλαδή κάθε πόσο καιρό???

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν είμαι στη μία ημέρα και οχτώωρεςμε εφτά ώρες οθόνη και είμαι τώρα που σου γράφω 43%

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι είναι πιο γρήγορο πύραυλος και ότι ίσως ρουφάει λίγο μπαταρία περισσότερο. Επίσης ξέρει κάποιος κάθε πότε δίνει ενημερώσεις η χιαομι δηλαδή κάθε πόσο καιρό???

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν είμαι στη μία ημέρα και οχτώωρεςμε εφτά ώρες οθόνη και είμαι τώρα που σου γράφω 43%

Καλα σοβαρα τωρα....προφανως θα αστειευεσαι....εχεις 7 ωρες sot....και εχεις αλλα 43%.....και εχεις θεμα......:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια μετα την ενημερωση στις πιο πολλες εφαρμογες πλεον μου χει βαλει ενα ασπρο backround στα εικονιδια

πολυ σπαστικο

το χει κανει κ σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ βλέπω ότι πέφτει ελάχιστα πιο γρήγορα. Ας πούμε με ίδια χρήση, 1% μπαταρίας έφευγε πιο δύσκολα. Τώρα φεύγει πιο γρήγορα. Θα φανεί μετά την επόμενη φόρτιση :)

 

Στο μεταξύ, φίλος μου είπε να φορτίσω με άλλο φορτιστή. Πχ του optimus g μου που είναι πιο αργός. Να το πράξω; Θα έχω καμία διαφορά;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να φορτιζεται με τον εργοστασιακο φορτιστη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...