Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχαριστώ @kvnara

 

Παρόλο που παλαιότερα είχα Note 4 (τώρα το έχει η σύζυγος) και μετά passport (κλαίω που το αφήνω) και έχω και google account -= ΜΕ ΓΕΛΑΤΕ - δεν τον έχω ποτέ χρησιμοποιήσει για συγχρονισμό επαφών κλπ. Μέχρι τώρα 2 αλλαγές συσκευής που έκανα, ήταν με device switch.

 

Θα προσπαθήσω να τις μεταφέρω με το bluetooth, βρήκα κάτι στο web, και θα δω. Το βασικό που με ενδιαφέρει DAY 1, είναι να βάλω το HUB και να δουλεύει ο browser, φυσικά να κάνω κλήσεις. Τα υπόλοιπα σε μερικές μέρες που θα έχω και χρόνο.

 

Εξάλλου, παιχνίδια ΔΕΝ παίζω, social ΔΕΝ έχω.... "you can't teach an old dog new tricks...."

 

Wonder Boy in Monster Land και BombJack θα παίζει άραγε ???????????????

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει δείγματα από το δικό μου με στοκ κάμερα και με το port της gcam hdr+?

 

Don't mess with max 2

 

Κάποιο λινκ αν μπορείς θα ήθελα να το δοκιμάσω

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Παίζει κάνας κωδικός για το Mi Max 2 για καλή τιμή? Γιατί αυτοί που παρέθεσε ένα παλικάρι έχουν λήξει.

Αν υπάρχει κάποιος ας στείλει παρακαλώ εδώ ή προσωπικό μήνυμα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ αν μπορείς θα ήθελα να το δοκιμάσω
Καλημέρα είσαι root με ενεργοποίημενο Api2?

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ιντερνετ κοσμοτε δουλεύει μόνο με H+ και 4g για περιχωρα πόλης οτιδήποτε άλλο δεν με δουλεύει το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει δείγματα από το δικό μου με στοκ κάμερα και με το port της gcam hdr+?

 

Don't mess with max 2

 

Όχι. :( Στείλε! :) Άρα να παίζω μόνο με Google camera?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω ρουτ άρα ατυχησα.

 

once you go root, you never unroot. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά,

 

Παίζει κάνας κωδικός για το Mi Max 2 για καλή τιμή? Γιατί αυτοί που παρέθεσε ένα παλικάρι έχουν λήξει.

Αν υπάρχει κάποιος ας στείλει παρακαλώ εδώ ή προσωπικό μήνυμα.

 

Ευχαριστώ!

 

το μονο που μαλλον παιζει ειναι αυτο απο gearbest

Xiaomi Mi Max 2 GLOBAL 4GB RAM 64GB ROM

171,79€

ΚΟΥΠΟΝΙ: 11.11GBGRmi7

+19,47€ PriorityLine:EuExpress (εκτελωνισμένο)

http://gearb.es/rd779

Link to comment
Share on other sites

once you go root, you never unroot. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μονο που μαλλον παιζει ειναι αυτο απο gearbest

Xiaomi Mi Max 2 GLOBAL 4GB RAM 64GB ROM

171,79€

ΚΟΥΠΟΝΙ: 11.11GBGRmi7

+19,47€ PriorityLine:EuExpress (εκτελωνισμένο)

http://gearb.es/rd779

 

Δυστυχώς δεν λειτουργεί ούτε αυτός....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν λειτουργεί ούτε αυτός....

 

μολις το δοκιμασα και παιζει. εχεις κανει check το check box για να ειναι selected το κινητο πριν κανεις apply το κουπονι? παιζει παντως και δινει 171.79ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είσαι root με ενεργοποίημενο Api2?

 

Don't mess with max 2

Για δώσε τον τρόπο και τη τελευταία εφαρμογή.

Περιμένω σήμερα-αυριο κωδικό ξεκλειδώματος!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε τον τρόπο και τη τελευταία εφαρμογή.

Περιμένω σήμερα-αυριο κωδικό ξεκλειδώματος!

Ευχαριστώ.

Όλες οι εφαρμογές είναι εδώ

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Και ο τρόπος εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-how-to-enable-camera2-api-t3419579

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για πείτε παιδιά τι θέματα χρησιμοποιείται?

Εγώ αυτή την στιγμή έχω το reloaded v9 το οποίο είναι black theme και είναι εξαιρετικο.

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα και παιζει. εχεις κανει check το check box για να ειναι selected το κινητο πριν κανεις apply το κουπονι? παιζει παντως και δινει 171.79ευρω

 

Έχεις δίκιο, δεν εμπαινα από το link σου.

Ποια είναι η μέθοδος αποστολης στο gearbest χωρίς τελωνείο πλέον? Μου βγάζει 2 :

Priority Line με 19,47 και

Expedited shipping με 8,48

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα ωραια το store, οταν ειχα miui 8 είχα δοκιμάσει αρκετα,αλλα τελικα πηγαινα πισω στα στοκ. Ειχα παρατηρησει οτι οταν ανεβαιναν τα mb των θεματων,αρχιζε να εχει μικρες καθυστερησεις το κινητο π.χ. οταν έμπαινα ρυθμισεις ή στον dialer. Είναι λογικό,γιατι τα θεματα φτιάχνονται και για συσκευες με επεξεργαστες της σειρας 8,ενω εδω ειμαστε με 6. Οποτε πρόσεχα να μην ξεπερνανε τα 10mb και προτιμουσα συνηθως θεματα απ την ιδια την xiaomi. Ειχα καταληξει στου 5c,ελαφρυ και dark.

 

Τωρα με miui 9 εχω το στοκ limitless, θα δοκιμασω και αλλα, με τις ανωτερω προϋποθέσεις ομως παλι.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν εμπαινα από το link σου.

Ποια είναι η μέθοδος αποστολης στο gearbest χωρίς τελωνείο πλέον? Μου βγάζει 2 :

Priority Line με 19,47 και

Expedited shipping με 8,48

 

priority line-eu express 19.47

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα ωραια το store, οταν ειχα miui 8 είχα δοκιμάσει αρκετα,αλλα τελικα πηγαινα πισω στα στοκ. Ειχα παρατηρησει οτι οταν ανεβαιναν τα mb των θεματων,αρχιζε να εχει μικρες καθυστερησεις το κινητο π.χ. οταν έμπαινα ρυθμισεις ή στον dialer. Είναι λογικό,γιατι τα θεματα φτιάχνονται και για συσκευες με επεξεργαστες της σειρας 8,ενω εδω ειμαστε με 6. Οποτε πρόσεχα να μην ξεπερνανε τα 10mb και προτιμουσα συνηθως θεματα απ την ιδια την xiaomi. Ειχα καταληξει στου 5c,ελαφρυ και dark.

 

Τωρα με miui 9 εχω το στοκ limitless, θα δοκιμασω και αλλα, με τις ανωτερω προϋποθέσεις ομως παλι.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια καθυστέρηση.ελαφρύ και dark?

Ποια είναι αυτά?

 

αυτή την στιγμή από το πρωί στις 7.30 είμαι με WiFi στο 90% μπαταρία και με οθόνη 2 ώρες και ένα τέταρτο.. Χαχα δεν υπάρχει αυτό το πράμα..

Να σημειώσω έχω 120 εφαρμογές συμπεριλαμβανομένων Facebook, messenger, Instagram και viber.

 

Don't mess with max 2

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα xiaomi 5c ειναι της εταιρειας,ελαφρυ και με μαυρα φοντα. Εμένα αυτο μου αρεσε και το ειχα αρκετο καιρο.

 

Εγω με βαρια θεματα βλεπω καποια ψιλολαγκακια,αλλα πρεπει να εισαι αρκετα παρατηρητικος ειναι η αληθεια. Ωστοσο προτιμω θεματα της ιδιας της xiaomi,μικρου μεγεθους αν γινεται. Ενα αλλο μειονεκτημα πολλων θεματων ειναι καποιες ασυμβατοτητες σε διαφορα σημεια,π.χ. συντομευσεις οθόνης κλειδώματος, φοντο που κανει δυσδιακριτο το κειμενο κ.ο.κ. Αλλα μην είμαι άδικος, τέτοια απροοπτα ειναι δυσκολο να αποφευχθουν οταν υπάρχουν τοσα πολλα themes για πολλές διαφορετικές εκδόσεις της miui.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε επαρχία παίζει να έχουμε θέμα με το 4g;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με Vodafone CU, Έδεσσα και Φλώρινα σε 1-2 σημεία πιάνει 4G και αυτό Όχι σταθερά. Δυστυχώς όμως στην Έδεσσα μέσα σε διαμέρισμα έχει πρόβλημα ακόμα και με το 3G σε πιο " εσωτερικά" δωμάτια, οπου αντιθέτως το Lumia 640 XL dual πιάνει άνετα. Χθες σε οδοντιατρείο στο κέντρο της πόλης μόνο στο μπαλκόνι μπορούσα να μπω στο Internet. Κρίμα, γιατί η συσκευή γενικότερα είναι πολύ καλή.

Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, παρέλαβα σήμερα το θηρίο. Το σετάρισα, έβαλα τις βασικές μου εφαρμογές, επαφές κλπ και είμαι τζετ.

 

Λοιπόν είναι μεγάλο (αλλά θα το συνηθίσω γρήγορα γιατί και το passport ήταν φαρδύ και το Note 4 μεγάλο). ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ κατασκευή, αρκετά καλή οθόνη με πολύ καλή ευκρίνεια παρά τη χαμηλή(?) ανάλυση, δυνατό ηχείο, κλπ.

 

Κατέβασα όλες τις ενημερώσεις και έχει πολύ ωραίο split screen στο MIUI 9. Έχει όμως και ένα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα: Γλυστράει σα χέλι, τι είναι αυτό το πράγμα ρε παιδιά? Τρέμει το φυλοκάρδι μου. Μέχρι να έρθει η θήκη, θα πάθω εγκεφαλικό, εσείς τι κάνετε/προτείνετε για το θέμα?

 

Επίσης, κάτω έχει 4 εικονίδια σε μία γραμμή. Πως μπορώ να αλλάξω το πόσα θα χωράει μια οθόνη? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone CU, Έδεσσα και Φλώρινα σε 1-2 σημεία πιάνει 4G και αυτό Όχι σταθερά. Δυστυχώς όμως στην Έδεσσα μέσα σε διαμέρισμα έχει πρόβλημα ακόμα και με το 3G σε πιο " εσωτερικά" δωμάτια, οπου αντιθέτως το Lumia 640 XL dual πιάνει άνετα. Χθες σε οδοντιατρείο στο κέντρο της πόλης μόνο στο μπαλκόνι μπορούσα να μπω στο Internet. Κρίμα, γιατί η συσκευή γενικότερα είναι πολύ καλή.

 

Αθήνα-Θεσσαλονικη-Κρήτη που έχω πάει δεν έχει κανένα θέμα ούτε η Vodafone ούτε η Cosmote! Τώρα εάν εσύ δεν έχεις στη περιοχή σου μήν τα ρίχνεις στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα-Θεσσαλονικη-Κρήτη που έχω πάει δεν έχει κανένα θέμα ούτε η Vodafone ούτε η Cosmote! Τώρα εάν εσύ δεν έχεις στη περιοχή σου μήν τα ρίχνεις στην συσκευή.

 

"Τα ρίχνω στη συσκευή" διότι στα ίδια σημεία με άλλη συσκευή, όπως έγραψα στο μήνυμά μου, δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Καλό είναι λοιπόν να μην εθελοτυφλούμε και να μην παραπληροφορούμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...