Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παλικάρια. Συγχωρέστε με αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υποστηρίζει μπάντα Β20.

 

Ευχαριστώ

Καλημέρα φίλε μου. Δεν την υποστιριζει δυστυχώς.

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ποιον οδηγό να ακολουθήσω για ξεκλείδωμα αρχικά,twrp και root;

 

Εδω εισαι φιλε μου!

 

https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/how-to/guide-unlocking-bootloader-mi-max-2-t3641257

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Δεν την υποστιριζει δυστυχώς.

 

Don't mess with max 2

 

Σε ευχαριστώ John.

 

Πάντως με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο.. Αν υπάρχει κάτοχος με Vodafone στο λεκανοπεδιο Αττικής παρακαλώ ας μοιραστεί την εμπειρία του αναφορικά με το 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος της συσκευής και έχω δύο ερωτήσεις,πρώτον πωςβλεπω τις πρόσφατες εφαρμογές πχ σε samsung πατούσα το κεντρικό πλήκτρο και έβλεπα ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές εδώ παύοντας το δεν κάνει τίποτα και δεύτερο έχει led ειδοποιήσεων;γιατί βλέπω πχ φορτίζοντας το ότι ανάβει ένα led λευκό αλλά δεν ξέρω πως γίνεται στις ειδοποιήσεις να γίνεται να δουλεύει αν γίνεται,κατά τα άλλα το κινητό είναι τρομερό ,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος της συσκευής και έχω δύο ερωτήσεις,πρώτον πωςβλεπω τις πρόσφατες εφαρμογές πχ σε samsung πατούσα το κεντρικό πλήκτρο και έβλεπα ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές εδώ παύοντας το δεν κάνει τίποτα και δεύτερο έχει led ειδοποιήσεων;γιατί βλέπω πχ φορτίζοντας το ότι ανάβει ένα led λευκό αλλά δεν ξέρω πως γίνεται στις ειδοποιήσεις να γίνεται να δουλεύει αν γίνεται,κατά τα άλλα το κινητό είναι τρομερό ,ευχαριστω

 

 

Καλορίζικο φίλε μου.

 

Τις πρόσφατες εφαρμογές τις βλέπεις πατώντας το αριστερό πλήκτρο.

Το Led είναι μόνο λευκό χρώμα δυστυχώς και το ενεργοποιείς ξεχωριστά σε ποία εφαρμογή Θες να ανάβει από τις ρυθμίσεις.

Πας ρυθμίσεις μετά εγκατεστημένες εφαρμογές και από εκεί επιλέγεις ποια εφαρμογή θες να ανάβει το led.

 

Επίσης οποία εφαρμογή θες να μην κλείνει να την βάλεις αυτόματη έναρξη πχ viber, messenger κτλ.

Ελπίζω να σε κάλυψα :) 4b6b582aa37c3a8837ba769b2e630e89.jpg

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ John.

 

Πάντως με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο.. Αν υπάρχει κάτοχος με Vodafone στο λεκανοπεδιο Αττικής παρακαλώ ας μοιραστεί την εμπειρία του αναφορικά με το 4g

Δεν θα έχεις θέμα στο λεκανοπέδιο οποία εταιρία και να έχεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από σήμα πως τα πάτε?

Έχω καινούρια κάρτα της Vodafone και παίζει πολύ το σήμα ακόμη και στο 2g..

Ειναι δυνατόν?

Την sim την έχω στην θέση 2

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από σήμα πως τα πάτε?

Έχω καινούρια κάρτα της Vodafone και παίζει πολύ το σήμα ακόμη και στο 2g..

Ειναι δυνατόν?

Την sim την έχω στην θέση 2

 

Don't mess with max 2

Τι εννοείς παίζει φίλε;Με άλλη κάρτα άλλης εταιρείας έχεις το ίδιο;

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς παίζει φίλε;Με άλλη κάρτα άλλης εταιρείας έχεις το ίδιο;
Δεν έχω δοκιμάσει άλλη κάρτα. Πχ πριν το είχα στο μυαλό καναπέ είχε φουλ σήμα 2g μόλις το έπιασα στα χέρια μου μετά από λίγο έπεσε 2 κουτάκια.

Φοράω θήκη nillkin nature.

Δεν ξέρω άμα παίζει κάποιο ρόλο.

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ John.

 

Πάντως με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο.. Αν υπάρχει κάτοχος με Vodafone στο λεκανοπεδιο Αττικής παρακαλώ ας μοιραστεί την εμπειρία του αναφορικά με το 4g

 

Φίλε μου εγώ που έχω Vodafone και wind έχω μια χαρά 4g σήμα σε όλο τον Πειραιά!!!!

 

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα παιδιά!!! Ηθελα και εγώ να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά και αν ναι με ποιον τρόπο???

Link to comment
Share on other sites

φιρί φιρί να με βάλετε στην πρίζα να το παραγγείλω τη Δευτέρα. Ρε παιδιά, το είδα μια στιγμή live και ψιλοτρόμαξα. Είναι τεράστιο το θηρίο. Συνηθίζεται? ή θα με κοροϊδεύουν όταν με βλέπουν να το κρατάω?

 

Πρώην κάτοχος Note 4 και τώρα passport. Έχω μάθει με μεγάλα και φαρδιά τηλέφωνα..... αλλά παραείναι μεγάλο το άτιμο.....

 

Βέβαια, έχει όλα όσα θέλω, μεγάλη - επίπεδη και 16:9 οθόνη, capacitive πλήκτρα, FM, IR, SD card slot, αστραπιαίο ξεκλείδωμα (να το είχαν και μπροστά.... θα ήταν τέλεια), τέλεια μπαταρία, τέλεια ποιότητα κατασκευής... Φαίνεται καλά η οθόνη σε εξωτερικό χώρο με αντηλιά?

 

Το μόνο εναλλακτικό, είναι Huawei MATE 10 (το κανονικό, όχι το lite ούτε το pro).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ που έχω Vodafone και wind έχω μια χαρά 4g σήμα σε όλο τον Πειραιά!!!!

 

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα παιδιά!!! Ηθελα και εγώ να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά και αν ναι με ποιον τρόπο???

Για να αλλάξεις γραμματοσειρά κατεβάζεις το Mi custom font από το store.

Έπειτα κατεβάζεις ποια γραμματοσειρά θες που να είναι σε αρχείο mtz και την περνάς μέσω του παραπάνω προγράμματος.

 

Don't mess with max 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιρί φιρί να με βάλετε στην πρίζα να το παραγγείλω τη Δευτέρα. Ρε παιδιά, το είδα μια στιγμή live και ψιλοτρόμαξα. Είναι τεράστιο το θηρίο. Συνηθίζεται? ή θα με κοροϊδεύουν όταν με βλέπουν να το κρατάω?

 

Πρώην κάτοχος Note 4 και τώρα passport. Έχω μάθει με μεγάλα και φαρδιά τηλέφωνα..... αλλά παραείναι μεγάλο το άτιμο.....

 

Βέβαια, έχει όλα όσα θέλω, μεγάλη - επίπεδη και 16:9 οθόνη, capacitive πλήκτρα, FM, IR, SD card slot, αστραπιαίο ξεκλείδωμα (να το είχαν και μπροστά.... θα ήταν τέλεια), τέλεια μπαταρία, τέλεια ποιότητα κατασκευής... Φαίνεται καλά η οθόνη σε εξωτερικό χώρο με αντηλιά?

 

Το μόνο εναλλακτικό, είναι Huawei MATE 10 (το κανονικό, όχι το lite ούτε το pro).

Φίλε είναι μεγάλο αλλά σημαζεμενο. Μέσα σε μια βδομάδα συνηθίζεται.

Απο 5.2 πήγα στο θηρίο και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Μετά από αυτό δεν υπάρχει γυρισμός.

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε επαρχία παίζει να έχουμε θέμα με το 4g;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω το ποντικι Logitech MX Master ( το 1ο ) και ενω δουλευε στο V10 δεν δουλεύει στο Mi Max ... Ενεργοποιώ κάτι για να δουλέψει ;

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ που έχω Vodafone και wind έχω μια χαρά 4g σήμα σε όλο τον Πειραιά!!!!

 

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα παιδιά!!! Ηθελα και εγώ να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά και αν ναι με ποιον τρόπο???

Thanks mate

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε επαρχία παίζει να έχουμε θέμα με το 4g;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανάλογα το μέρος φίλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Da_rudakos's

Παιδιά το OTG σας δουλεύει;; Θέλει κάπου ενεργοποίηση;

 

 

Κανονικά, δες να είναι exFAT ή fat32 το στικάκι.

Edited by whitemen
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο Κρήτη Cosmote σφαίρα!!!

 

Επειδη εχει ο πατερας μου xiaomi χωρις 800αρα(note 3 mediatek) για Θεσσαλονικη και Πιερια απο Κατερινη εως Νεους Πορους εχει 4G ακομα και χωρις 800αρα.Βεροια και γιαννιτσα επισης εχει κανονικα.

Αλεξανδρουπολη μεσα στην πολη εχει κανονικα 4G καθως και ξανθη.Αλλα μεσα στα στενα γυρω απο το κεντρο χανονταν.Πανω που ειχε 4G,ξαφνικα γυρνουσε σε H+.Με Vodafone μιλαω.

Cosmote για Θεσσαλονικη μπορω να επιβεβαιωσω και Ημαθια απο Βεροια εως Κλειδι εχει 4G.Κατερινη εχει κανονικα αλλα πιο κατω προς Λιτοχωρο,Νεους Πορους το 4G θα γινεται H+ γιατι παιζει 800αρα σε αυτα τα σημεια.Οτι γραφω για κοσμοτε ειναι με iPhone 5s μεσω field test.Για Vodafone σε Νοτια Πιερια και θεσσαλονικη εχω τσεκαρει με το iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε επαρχία παίζει να έχουμε θέμα με το 4g;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ Γιάννενα πάντως είμαι μια χαρά. Φουλ 4g παντού έχω...

 

ΥΓ. Καλά έχω πάθει πλάκα με το αποτύπωμα. Πόσο γρήγορα ανοίγει ρε παιδιά? Φοβερό.. Οι Εντυπώσεις τώρα 2 μέρες είναι εκπληκτικες θα έλεγα.. Το κινητό πάει σφαίρα. Δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά.. Αποτύπωμα φοβερό, το tap to screen φοβερό, μπαταρία δεν συζητώ καθόλου..Γενικά το κινητό δεν ζορίζεται πουθενά σε σχέση με το note 4x που ειχα Γενικά πολύ ευχαριστημένος..

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει ο πατερας μου xiaomi χωρις 800αρα(note 3 mediatek) για Θεσσαλονικη και Πιερια απο Κατερινη εως Νεους Πορους εχει 4G ακομα και χωρις 800αρα.Βεροια και γιαννιτσα επισης εχει κανονικα.

Αλεξανδρουπολη μεσα στην πολη εχει κανονικα 4G καθως και ξανθη.Αλλα μεσα στα στενα γυρω απο το κεντρο χανονταν.Πανω που ειχε 4G,ξαφνικα γυρνουσε σε H+.Με Vodafone μιλαω.

Cosmote για Θεσσαλονικη μπορω να επιβεβαιωσω και Ημαθια απο Βεροια εως Κλειδι εχει 4G.Κατερινη εχει κανονικα αλλα πιο κατω προς Λιτοχωρο,Νεους Πορους το 4G θα γινεται H+ γιατι παιζει 800αρα σε αυτα τα σημεια.Οτι γραφω για κοσμοτε ειναι με iPhone 5s μεσω field test.Για Vodafone σε Νοτια Πιερια και θεσσαλονικη εχω τσεκαρει με το iPhone.

Σε ευχαριστούμε για την απάντηση.. Ειδικα για αλεξανδρουπολη.. Να είσαι καλά..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da_rudakos's

Παιδιά το OTG σας δουλεύει;; Θέλει κάπου ενεργοποίηση;

 

 

Κανονικά, δες να είναι exFAT ή fat32 το στικάκι.

 

Ναι μια χαρα δουλευει,και ποντικι και φλασακι,κομπλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...