Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααα να ξέρετε ότι η φόρτιση δεν είναι σταθερή από την αρχή έως το τέλος στους fast charger, π.χ αν κουμπώσετε από 10% ο φορτιστής δουλεύει στο 100% εκεί βλέπετε την απόδοση και τη ρεύμα περνάει. Από το 50% και μετά κόβει και αρχίζει να πέφτουν τα αμπέρ για προστασία της μπαταρίας. Δηλαδή εκεί που έβαλε ο φίλος τώρα στο 90% βγάζει τα ελάχιστα αμπέρ.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ααα να ξέρετε ότι η φόρτιση δεν είναι σταθερή από την αρχή έως το τέλος στους fast charger, π.χ αν κουμπώσετε από 10% ο φορτιστής δουλεύει στο 100% εκεί βλέπετε την απόδοση και τη ρεύμα περνάει. Από το 50% και μετά κόβει και αρχίζει να πέφτουν τα αμπέρ για προστασία της μπαταρίας. Δηλαδή εκεί που έβαλε ο φίλος τώρα στο 90% βγάζει τα ελάχιστα αμπέρ.
Α οκ δεν το γνώριζα θα δοκιμάσω όταν κάποια στιγμή τελειώνει η μπαταρία! Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι το μοντέλο που έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή είναι fast στα 2.5Α ενώ αυτά με αντάπτορα είναι στα 3Α. περίεργο μου φαίνεται. Γιατί έβαλαν διαφορετικό φορτιστή??
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :) Επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου, έχει κανείς εμπειρία διασύνδεσης με το Samsung Gear s3 και αν λειτουργούν κανονικά μεταξύ τους...?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :) Επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου, έχει κανείς εμπειρία διασύνδεσης με το Samsung Gear s3 και αν λειτουργούν κανονικά μεταξύ τους...?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

 

Φίλος που έχει το Gear fit 2 συνεργάζεται άψογα και μάλιστα διαβάζει το θέμα του κινητού και αλλάζει τα εικονίδια αυτόματα.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έχει το Gear fit 2 συνεργάζεται άψογα και μάλιστα διαβάζει το θέμα του κινητού και αλλάζει τα εικονίδια αυτόματα.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :) απλώς διαβάζω κάποια θέματα στο ίντερνετ με το gear s3 και ομολογώ ότι δεν θέλω να αγοράσω Samsung ξανά κινητό μόνο και μόνο για το gear... Και το έχω βολευτεί πολύ.... :/

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άποψη;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι ειδοποιήσεις μου έρχονται μόνο στη μπάρα ειδοποίησεων. Όσο για τον αριθμό στα μηνύματα έλεγξε στις ρυθμίσεις γιατί έχουν βάλει ένα νέο τύπου oreo που απλά βγάζει κάτι σαν κουκίδα πάνω στην εφαρμογή. Αριθμό δεν τον λες. Πήγαινε διάλεξε αυτό που λέει ποσοτικό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια widgets χρησιμοποιειτε για ημερομηνία και ωρα ?Στην Miui 8 μπορουσα να τροποποιησω το ρολοι στην 9 οχι ξερει κανεις γιατι ? Edited by xagios
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται;

Λογικά με τη μπαταρία που έχει θα μου κρατήσει σίγουρα και μεχρι αύριο το πρωί! 4c7d9ca2f4db022c5c5d3a2fb4d1772e.jpg

4428d291582b06f94db914b2db6172de.jpg

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by SkenaDena

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις έχω στην οθόνη κλειδώματος κανονικά σε όσα προγράμματα έχω δώσει δικαιώματα και το teslaunread μου δείχνει και κλήσεις και μηνύματα και στο Viber και σε μερικά άλλα

 

Στάλθηκε από το Note 2

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι το μοντέλο που έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή είναι fast στα 2.5Α ενώ αυτά με αντάπτορα είναι στα 3Α. περίεργο μου φαίνεται. Γιατί έβαλαν διαφορετικό φορτιστή??

 

 

Στα ποσα volts? Έχει τεράστια σημασία!

 

Το fast charge δουλεύει στα 7v -9v ακομα και σε 12v σε μερικά κινητά (δεν εχω το mi max δε ξερω τι φορτιστή εχει)

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται;

Λογικά με τη μπαταρία που έχει θα μου κρατήσει σίγουρα και μεχρι αύριο το πρωί! 4c7d9ca2f4db022c5c5d3a2fb4d1772e.jpg

4428d291582b06f94db914b2db6172de.jpg

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αυτονομία του απλά δεν υπάρχει... Εδώ από το δικό μου με κυρίως χρήση data και αντε κανένα 2ωρο wifi..

 

66e2685a7e267d8c2fe62a184d21666a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα... Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Το 2 είναι πιο λεπτό από το 1?? .. Έχει πιο όμορφο design γενικά και στο χερι είναι πιο '' άνετο '' . Γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του. Είχα το 1 το έδωσα λόγω μεγέθους και μετά κατάλαβα τι βλακεια έκανα και το ξαναπήρα.. Και με ψήνει πολύ το 2 από αυτά που έχω δει σε reviews.. Σας ευχαριστώ πολύ :)
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Στα ποσα volts? Έχει τεράστια σημασία!

 

Το fast charge δουλεύει στα 7v -9v ακομα και σε 12v σε μερικά κινητά (δεν εχω το mi max δε ξερω τι φορτιστή εχει)

 

Ευρωπαϊκός (5V-2,5A) (9V-2A) (12V-1,5A)

Αντάπτορας (5V-3A) (9V-2A) (12V-1,5A)

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκός (5V-2,5A) (9V-2A) (12V-1,5A)

Αντάπτορας (5V-3A) (9V-2A) (12V-1,5A)

 

Διάφορα άνευ ουσίας για μενα στα 5 v φορτίζει μονο προς το τελείωμα λογικα. Η μεγάλη ταχύτητα ειναι στα πολλά βολτς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα... Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Το 2 είναι πιο λεπτό από το 1?? .. Έχει πιο όμορφο design γενικά και στο χερι είναι πιο '' άνετο '' . Γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του. Είχα το 1 το έδωσα λόγω μεγέθους και μετά κατάλαβα τι βλακεια έκανα και το ξαναπήρα.. Και με ψήνει πολύ το 2 από αυτά που έχω δει σε reviews.. Σας ευχαριστώ πολύ :)

 

Να το παρεις το 2.Ειναι σιγουρα πιο στιβατο λογο κατασκευης,και ναι δειχνει και ειναι πιο premium.

Tα ειχα και τα 2 μοντελα και στο γραφω αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τα widgets καιρού από το Google play? Έχω κατεβάσει και έχω δοκιμάσει και το Android weather και το x widget και η ώρα συνέχεια κολλάει σε σχέση με το σύστημα και μένει πίσω. Έχω ορίσει να μην μπαίνουν ποτέ σε αδράνεια οι λόγω εφαρμογές αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τα widgets καιρού από το Google play? Έχω κατεβάσει και έχω δοκιμάσει και το Android weather και το x widget και η ώρα συνέχεια κολλάει σε σχέση με το σύστημα και μένει πίσω. Έχω ορίσει να μην μπαίνουν ποτέ σε αδράνεια οι λόγω εφαρμογές αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τακη απο την ασφαλεια στις αδειες τα εχεις βαλει να κανουν αυτοματη εναρξη?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω, αλλά μου το κάνει και σε φάσεις που το τηλέφωνο είναι από αναμονή ή ακόμα και αν είμαι μέσα σε κάποια άλλη εφαρμογή όχι μόνο μετά από επανεκκίνηση

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τακη απο την ασφαλεια στις αδειες τα εχεις βαλει να κανουν αυτοματη εναρξη?

Σωστος ο φιλος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και προς το παρόν δείχνει Οκ! Ευχαριστώ πολύ!

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι Τάκη. Power λέμε! :)

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι Τάκη. Power λέμε! :)

 

Don't mess with Max 2

Αγγουρια... Πάλι τα ίδια κάνει! Χοχοχο!

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το θηρίο.. Υπέροχο είναι το τέρας.. Γιατί δεν συνδέεται όμως το mi mover? Θέλω να περάσω από το note 4x στο 2 όλες τις εφαρμογές και μου βγάζει έναν κωδικό WiFi τον βάζω αλλά τίποτα.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...