Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλει την συσκευη ο αδερφος μου. Ειναι μονο Αθηνα κυκλοφορει και εχει Cosmote. Θα εχει θεμα με το 4G;
Ας απαντήσω και εγώ στα αυτονόητα.... Όχι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Θα έχεις 4G παντού.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι που με ενοχλει στο τηλεφωνο και αν καποιος εχει βρει λυση...

 

Στις ειδοποιησεις στη lockscreen δεν κανει σωστο preview...

 

Πχ ερχεται gmail απλα γραφει εισερχομενο μηνυμα και δεν κανει review...

 

Πριν λιγο ηρθε sms απο ατομο που τον εχω στις επαφες και μου εβγαλε τον αριθμο του ως αγνωστο στη lockscreen μπαινοντας βεβαια στα μηνυματα μου το εβγαλε κανονικα...

 

Σας τα κανει και εσας?Εχετε βρει λυση?

Δοκίμασες την εφαρμογή που σε είχα στείλει? Flotify

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την εφαρμογή που σε είχα στείλει? Flotify

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Τη δοκίμασα αλλά μου τα βγάζει δίπλα μια φορά λόγω τηλεφώνου και μια λόγω εφαρμογής...

Το θέμα είναι ακόμα και για να μου βγάζει τον αποστολέα μηνυμάτων θέλει έξτρα προγραμμα;;:(

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα αλλά μου τα βγάζει δίπλα μια φορά λόγω τηλεφώνου και μια λόγω εφαρμογής...

Το θέμα είναι ακόμα και για να μου βγάζει τον αποστολέα μηνυμάτων θέλει έξτρα προγραμμα;;:(

Κάποια ρύθμιση θα είναι στη lockscreen αλλα δεν έχω το κινητό τώρα να σου πω πως ακριβώς γίνεται και αν γίνεται. Το flotify κανονικά αντικαθιστά την lockscreen δεν πρέπει να μπερδεύετε με την official.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτησω μερικα πραγματα.

Προερχομαι απο lg g flex το οποιο με ειχε βολεψει αφανταστα αλλα καποιος εριξε κρασι και παει!!!!!!!

1.Το κινητο ειδα οτι εχει οτι και το lg εκφος απο NFC. Ο επεξεργαστης του πως ειναι?κολλαει??

Το χρειαζομαι για δουλεια και θα ηθελα να ξερω πω σγμπεριφερεφαι γενικα...

Εισαγεφαι επισημα? Να αναφερω οτι δεν κανω προσθβκη roms απλα θελω να το δουλεψω ως εχει

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτησω μερικα πραγματα.

Προερχομαι απο lg g flex το οποιο με ειχε βολεψει αφανταστα αλλα καποιος εριξε κρασι και παει!!!!!!!

1.Το κινητο ειδα οτι εχει οτι και το lg εκφος απο NFC. Ο επεξεργαστης του πως ειναι?κολλαει??

Το χρειαζομαι για δουλεια και θα ηθελα να ξερω πω σγμπεριφερεφαι γενικα...

Εισαγεφαι επισημα? Να αναφερω οτι δεν κανω προσθβκη roms απλα θελω να το δουλεψω ως εχει

Διαβασε λιγο το νημα φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα τη συσκευή πριν 5 ημέρες, με την τελευταία global, τη Δευτέρα που πήρα το ΟΚ την ξεκλείδωσα, την ρούταρα και πέρασα την τελευταία xtrv.

Όλα αυτά κυρίως για να κάνω restore τις εφαρμογές μου με το titanium.

Το μόνο που κατάφερα ήταν να επαναφέρω τις κλήσεις και τα μηνύματα, όλα τα άλλα γιοκ,

βέβαια ερχόμουν από 6άρι Android και μπορεί να φταίει αυτό.

Τώρα η ρομ έχει κουσούρια, για παράδειγμα το WiFi συνδέεται μόνο αν επιλέξω το δίκτυο, οι ειδοποιήσεις έρχονται οπόταν το αποφασίσουν αυτές και είναι λειψές, αναγκάστηκα να περάσω το flotify για να βλέπω από ποιον είναι το mail που ήρθε χωρίς να χρειάζεται να το ανοίξω και ξαφνικά εμφανίστηκε και άλλη μια οθόνη μπροστά από την οθόνη κλειδώματος :p

Η δε μπαταρία φεύγει γρηγορότερα, τουλάχιστον 20%.

Αν δεν βαριόμουν να ξαναπεράσω μισή μέρα ξαναστήνοντας το κινητό θα γύριζα στη μαμά ρομ.

Αν έχετε καμία ιδέα για το τι φταίει μου λέτε.

Είναι που είχα μάθει και από την τρελή υποστήριξη του chrisbal στο leeco Lemax 2 και τώρα γυρνάω σαν την άδικη κατάρα να μαζέψω πληροφορίες.....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Pstelios
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με τους launchers.. Έχω αρκετούς αγορασμένους ο βασικός μου πάντα είναι ο nova.. Πότε δεν είχα κανένα πρόβλημα με nova .. Με το miui όμως έχω.. Μου κάνει reload
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με τους launchers.. Έχω αρκετούς αγορασμένους ο βασικός μου πάντα είναι ο nova.. Πότε δεν είχα κανένα πρόβλημα με nova .. Με το miui όμως έχω.. Μου κάνει reload
Έχεις δίκιο σε αυτό που γράφεις. Το αντιμετωπίζω και εγώ αυτό το πρόβλημα, όχι μόνο στο Mi Max 2 που έχω τώρα (και αν δεν ήξερα θα έλεγα ότι φταίει η λίγη μνήμη που μου απομένει) αλλά και όταν είχα το Mi Note 2 με τα 6GB μνήμης.

Δυστυχώς ο,τι ρυθμίσεις και αν έκανα, τόσο μέσα από τον Launcher (Επιθετική προφόρτωση για καλύτερη απόδοση) όσο και μέσα από το λειτουργικό (Ρυθμίσεις > Άδειες > Αυτόματη Έναρξη) δεν είδα να φτιάχνει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δοκίμασε αυτό και πες μου cf551144093b65129a7a6955953563c4.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό που γράφεις. Το αντιμετωπίζω και εγώ αυτό το πρόβλημα, όχι μόνο στο Mi Max 2 που έχω τώρα (και αν δεν ήξερα θα έλεγα ότι φταίει η λίγη μνήμη που μου απομένει) αλλά και όταν είχα το Mi Note 2 με τα 6GB μνήμης.

Δυστυχώς ο,τι ρυθμίσεις και αν έκανα, τόσο μέσα από τον Launcher (Επιθετική προφόρτωση για καλύτερη απόδοση) όσο και μέσα από το λειτουργικό (Ρυθμίσεις > Άδειες > Αυτόματη Έναρξη) δεν είδα να φτιάχνει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κανει και στον αδερφό μου με S8+, ενώ σε μένα με την ίδια συσκευή όχι.

Οτι και αν δοκιμάσαμε δεν αλλαξε κατι.

Πολυ περίεργο για τον νοβα είναι πολυ αξιόπιστος.

Link to comment
Share on other sites

Την εξοικονόμηση την έχω όπως και στην φωτογραφία από την πρώτη στιγμή που μου το έκανε αυτό αλλά δεν άλλαξε κάτι.. Πρέπει να είναι θέμα του miui γενικά γιατί το βλέπω σε 3 διαφορετικούς launchers αυτό το πρόβλημα.. Μόνο ο μαμά πάει μπάλα αλλά είναι χάλια ρε ****το τι τους έκανε αυτό το συρτάρι εφαρμογών και δεν το έχουν δεν μπορώ να καταλάβω. Θέμα μνήμης αποκλείεται να είναι γιατί εκτός του ότι συνέχεια έχω πάνω από 1gb free με το note 2 και ακριβός τα ίδια apps με 300mb free δεν έχω κάποιο θέμα με nova. Θα δοκιμάσω και κανέναν άλλο launcher που μπορεί να τον συμπαθεί ποιο πολύ το miui.. Δεν ξέρω αν με καμία επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και ξανά στήσιμο στρώσει.. Λόγο εργασίας ****το πρέπει το κινητό μου να είναι σφαίρα και είναι και με το παραπάνω δεν έχω παράπονο αλλά αυτό με τον launcher τα σκοτώνει όλα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα τη συσκευή πριν 5 ημέρες, με την τελευταία global, τη Δευτέρα που πήρα το ΟΚ την ξεκλείδωσα, την ρούταρα και πέρασα την τελευταία xtrv.

Όλα αυτά κυρίως για να κάνω restore τις εφαρμογές μου με το titanium.

Το μόνο που κατάφερα ήταν να επαναφέρω τις κλήσεις και τα μηνύματα, όλα τα άλλα γιοκ,

βέβαια ερχόμουν από 6άρι Android και μπορεί να φταίει αυτό.

Τώρα η ρομ έχει κουσούρια, για παράδειγμα το WiFi συνδέεται μόνο αν επιλέξω το δίκτυο, οι ειδοποιήσεις έρχονται οπόταν το αποφασίσουν αυτές και είναι λειψές, αναγκάστηκα να περάσω το flotify για να βλέπω από ποιον είναι το mail που ήρθε χωρίς να χρειάζεται να το ανοίξω και ξαφνικά εμφανίστηκε και άλλη μια οθόνη μπροστά από την οθόνη κλειδώματος :p

Η δε μπαταρία φεύγει γρηγορότερα, τουλάχιστον 20%.

Αν δεν βαριόμουν να ξαναπεράσω μισή μέρα ξαναστήνοντας το κινητό θα γύριζα στη μαμά ρομ.

Αν έχετε καμία ιδέα για το τι φταίει μου λέτε.

Είναι που είχα μάθει και από την τρελή υποστήριξη του chrisbal στο leeco Lemax 2 και τώρα γυρνάω σαν την άδικη κατάρα να μαζέψω πληροφορίες.....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

\

Γυρνα στην μαμα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω να αφήσω κινητό με μαμά λογισμικό από το 2000 :p

Άλλαξα τον nova και έβαλα τον mi μήπως φταίει ο launcher, μετά βλέπουμε....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα που αναφέρεις αποκλείεται να φταίει ο nova.. Λογικά η rom είναι θα δοκίμαζα να την ξαναπεράσω η να πάω σε μαμά.
Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα που αναφέρεις αποκλείεται να φταίει ο nova.. Λογικά η rom είναι θα δοκίμαζα να την ξαναπεράσω η να πάω σε μαμά.
Και με μαμά και με miui ελληνική το ίδιο κάνει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω να αφήσω κινητό με μαμά λογισμικό από το 2000 :p

Άλλαξα τον nova και έβαλα τον mi μήπως φταίει ο launcher, μετά βλέπουμε....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε φορα απροβληματιστη rom απο το εργοστασιο,τωρα εαν θες να τραβηχτείς σχετικα no pro.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ρυθμισεις ηχου μπορειτε να ενεργοποιησετε το mi sound enhancer η το equalizer??

Εχω βαλει 4 διαφορετικα ακουστικα και με τα 4 δεν δουλευει..Ειναι μονιμα γκρι !Μουσικη παιζουν κανονικα απο ολα τα ακουστικα..Ειναι καποιο bug?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ρυθμισεις ηχου μπορειτε να ενεργοποιησετε το mi sound enhancer η το equalizer??

Εχω βαλει 4 διαφορετικα ακουστικα και με τα 4 δεν δουλευει..Ειναι μονιμα γκρι !Μουσικη παιζουν κανονικα απο ολα τα ακουστικα..Ειναι καποιο bug?

Σε 3 διαφορετικα set που εχω εγω τουλαχιστον ειναι οκ (sony-akg-pionner).

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με ακουστικά xiaomi δεν είχα κανένα θέμα.

 

Όσο αφορά το θέμα με των launcher λύθηκε με τον adw launcher 2 την pro version.. Δεν μου έχει κάνει κανένα reload από εχθές.. Επίσης είναι αρκετά αναβαθμίσμενος σε σχέση με τον παλιό έχει πάρα πολλές παραμετροποίησης και είναι αρκετά ποιοτικός και σβελτος νομίζω αξίζει μια ευκαιρία και με το παραπάνω για οποίων είχε πρόβλημα με reload.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 διαφορετικα set που εχω εγω τουλαχιστον ειναι οκ (sony-akg-pionner).

 

Περιεργο...Θα ψαξω να δω τι φταιει..!!

 

Edit εβαλα ακουστικα απο samsung και δουλεψε..Ολα καλα!

 

Ευχαριστω πολυ

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την αυθεντική θήκη flip cover?

Γενικά τι θήκες έχετε?

Επειδή και το κινητό είναι τεράστιο η καλύτερη θήκη για μένα είναι η Nature της Nillkin.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή την προστασία για την οθόνη σε μαύρο χρώμα πιάνει όλη την οθόνη άψογη εφαρμογή, υπάρχει στο Σκρουτζ..3646d7c5fd15f686741cf7b7b09fe20e.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...