Jump to content

Δυνατό dual-sim με καλή μπαταρία και κάμερα


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερίζω μετά από καιρό...

Φίλος ψάχνει δυνατό dual-sim κινητό με μεγάλη μπαταρία και καλή κάμερα, ενώ κατά προτίμηση θα ήθελε και microsd (αν δεν ήταν hybrid nanosim/microsd το slot ακόμα καλύτερα). Θα ήθελε επίσης μεγάλη οθόνη, από 5.5" και πάνω. Για τιμή μου ανέφερε τα 300-400 ευρώ ως ταβάνι!

Για να ακούσω τις προτάσεις σας :)

 

υγ. σκεφτόμασταν κάτι σε zte axon 7 αλλά νομίζω πως η μπαταρία του δεν είναι και τόσο μεγάλη (τουλάχιστον στα specs γιατί δεν ξέρω στην πράξη)!

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα op3t αλλα ξεφευγει λιγο.

 

Αλλη καλη επιλογη ειναι το honor 8 με αξιοπρεπη καμερα (οχι ομως οσο καλη ειναι του op3t). https://www.skroutz.gr/s/9956199/Huawei-Honor-8-32GB.html#specs

 

Τελος, εξισου καλη καμερα με το honor 8 εχει το moto z play dual με ακομα καλυτερη αυτονομια κυριως λογω 14nm soc αλλα υστερει λιγο αν τυχον παιζει βαρια παιχνιδια χωρις να σημαινει οτι δεν ειναι αξιοπρεπεστατο https://www.skroutz.gr/s/9941623/Motorola-Moto-Z-Play-Dual-32GB.html#specs .

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα op3t αλλα ξεφευγει λιγο.

 

Αλλη καλη επιλογη ειναι το honor 8 με αξιοπρεπη καμερα (οχι ομως οσο καλη ειναι του op3t). https://www.skroutz.gr/s/9956199/Huawei-Honor-8-32GB.html#specs

 

Τελος, εξισου καλη καμερα με το honor 8 εχει το moto z play dual με ακομα καλυτερη αυτονομια κυριως λογω 14nm soc αλλα υστερει λιγο αν τυχον παιζει βαρια παιχνιδια χωρις να σημαινει οτι δεν ειναι αξιοπρεπεστατο https://www.skroutz.gr/s/9941623/Motorola-Moto-Z-Play-Dual-32GB.html#specs .

To 1+3t πιο πολύ τον χαλάει για την έλλειψη microsd, αλλιώς κι εγώ αυτό του πρότεινα.

Για το z play διαβάζω καλά λόγια γενικά, αλλά για την κάμερα νομίζω δεν έλεγαν τα καλύτερα :(

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To 1+3t πιο πολύ τον χαλάει για την έλλειψη microsd, αλλιώς κι εγώ αυτό του πρότεινα.

Για το z play διαβάζω καλά λόγια γενικά, αλλά για την κάμερα νομίζω δεν έλεγαν τα καλύτερα :(

 

Σαν το honor 8 ειναι στη καμερα. Δηλαδη δεν φτανει g5, s7, htc10 ή nexus 5x/6p αλλα σιγουρα ειναι καλυτερο απο τα υπολοιπα mid to high range κινητα. Δεν υπαρχουν πολλες επιλογες που να ειναι και dual και μεγαλη αυτονομια και καλη καμερα και κατω απο 400 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε άνω των 400 ευρώ τί καλό υπάρχει; Η οθόνη των p9/10 του φαίνεται μικρή ενώ το mate νομίζω είναι αρκετά ακριβό
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σε άνω των 400 ευρώ τί καλό υπάρχει; Η οθόνη των p9/10 του φαίνεται μικρή ενώ το mate νομίζω είναι αρκετά ακριβό

 

Το p9 το ξεχνας αφου σαν καμερα ειναι παρομοιο με το moto z play. Δηλαδη αν ειναι να πας σε καλυτερη καμερα δεν εχεις λογο να κοιταξεις το p9 που ειναι ιδια καμερα με το honor 8.

 

Κατα τα αλλα αυτα που απεκλεισες ειναι τα ιδανικα. Δηλαδη p10 και mate 9. Αν τυχον ειχε ελληνικη εγγυηση θα αξιζε και το s7 duos αλλα δεν το φερνουν επισημα ευρωπη.

 

Εγω θα λεγα να δειτε κανα συγκριτικο του moto z play πρωτου το αποκλεισετε. Αυτο που εχει γραφτει ειναι οτι χανει απο αποψη νεταρισματος και οχι οτι δεν εχει καλη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται θα του πω να τα κοιτάξει. Ούτως ή αλλως αυτός παίρνει την απόφαση, απλά εγώ είμαι στη μέση!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου όπως και να'χει ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αα ήθελα να ρωτήσω επίσης. Για το mi5s έχω δει καλά samples από φωτογραφίες, αλλά είναι λίγο μικρή η οθόνη... Για το plus ξέρουμε πως τα πάει στον τομέα της φωτογραφίας;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το mi5s plus οσο και αν σου κανει εντυπωση εχει κατωτερη καμερα απο το Mi5s

 

Γενικα καλο το mi5s αν δεν τον νοιαζει η 800αρα μπαντα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε παρε!!! :p

 

Σε λαθος θεμα εισαι, εδω δεν ειναι αγγελιες. Ασε που δεν εχει καμια σχεση με το κινητο που ψαχνει ο φιλος.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...