Jump to content

Κινητο μεχρι 200Ε


pg997
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα,θέλω τις αποψέις σας για ακόμα μια φορά μιάς και ήρθε η ώρα να αλλάξω το s4 mini που με εβγαλε 2.5 χρόνια τώρα.

Το τηλέφωνο θέλω να έχει 4+4 η 8 πηρήνες γιατι το εχω άχτι,μιάς και έχω τραβήξει πολλά με το 2πυρινο s4 mini.

- Κάμερα δεν με πολύ ενδιαφέρει μιάς και τα 8 του παλιού δεν με χάλασαν ποτέ.

-Προτιμο να έιναι και σχετικά μικρο (5'-5.2')

-Να έχει δυνατο ηχέιο και δόνηση αν γίνεται.

Απο μάρκα δεν έχω καποια προτίμιση απλά δεν ξέρω τηλέφωνα τυπου xiaomi κτλπ τι υποστήριξη έχουν εδω στην ελλάδα και αν θα έχουν πρόβλημα με τα network bands της ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν επαιρνες τον 4πυρινο snapdragon 820 που χρησιμοποιουσαν οι περσινες ναυαρχιδες θα σε χαλαγε :p Ο αριθμος πυρηνων απο μονος του δεν λεει τιποτα.

 

Κατα τα αλλα νομιζω οτι εδω εισαι https://www.skroutz.gr/s/11103582/Huawei-P8-Lite-2017-16GB.html Απλα παρτο branded γιατι κυκλοφορουν branded με beta rom.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

XR4X (ελλαδα εχει 200€ στις αλυσιδες)

 

Και γω αυτο θα προτιμουσα αλλα απο αυτα που γραφει μου φαινεται τοσο light user που νομιζω οτι θα εκτιμησει περισσοτερο την καπως καλυτερη καμερα του p8 lite 2017. Να χει και ενα ανθρωπινο βιντεο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το P8,oσο για το 4x το είδα αλλα μου φαίνεται κάπος χαμηλά χρονισμένος ο cpu στα 1.4, επίσης η οθώνη δέν ειναι fullHD αλλα ειδα και το αδερφάκι του το 4 prime με τον Snapdragon 625 και με εντιπωσίασε αν και άκουσα οτι του λειπει ενα band και σε μερικές περιoχές δέν πιάνει 4g ισχίει κατι τέτειο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει. Το μεγαλυτερο προβλημα βεβαια ειναι στην επαρχια.

 

Ξαναλεω, χωρις φυσικα να θελω να σε προσβαλλω :) εφοσον δεν εισαι και τοσο σχετικος νομιζω το p8 lite 2017 (branded ομως το τονιζω αλλιως αν θες unbranded καλυτερα το p9 lite 3GB) θα σου ειναι σουπερ. Εκει που υστερει βασικα σε σχεση με το redmi 4x ειναι στην μπαταρια χωρις να σημαινει οτι εχει μικρη αυτονομια. Απλα του redmi ειναι τερας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει. Το μεγαλυτερο προβλημα βεβαια ειναι στην επαρχια.

 

Ξαναλεω, χωρις φυσικα να θελω να σε προσβαλλω :) εφοσον δεν εισαι και τοσο σχετικος νομιζω το p8 lite 2017 (branded ομως το τονιζω αλλιως αν θες unbranded καλυτερα το p9 lite 3GB) θα σου ειναι σουπερ. Εκει που υστερει βασικα σε σχεση με το redmi 4x ειναι στην μπαταρια χωρις να σημαινει οτι εχει μικρη αυτονομια. Απλα του redmi ειναι τερας.

 

Σε unbranded μπορουμε να περασουμε official firmware?

Link to comment
Share on other sites

Σε unbranded μπορουμε να περασουμε official firmware?

 

Αν ειναι unbranded γιατι να το κανεις αυτο; Μαλλον για το branded ρωτας. Ο σκοπος ειναι να μην χασεις την εγγυηση απο φλασαρισματα αλλιως οποιος και να παρεις δεν εχει σημασια. Αν το θες unbranded καλυτερα να δωσεις λιγα ευρω ακομα να παρεις το p9 lite (3GB). Ιδιες συσκευες ειναι στην ουσια.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι unbranded γιατι να το κανεις αυτο; Μαλλον για το branded ρωτας. Ο σκοπος ειναι να μην χασεις την εγγυηση απο φλασαρισματα αλλιως οποιος και να παρεις δεν εχει σημασια. Αν το θες unbranded καλυτερα να δωσεις λιγα ευρω ακομα να παρεις το p9 lite (3GB). Ιδιες συσκευες ειναι στην ουσια.

 

Ρωταω γιατι βλεπω οτι εχουν αλλα firmware αυτα που δινουν οι παροχοι εδω και αλλα αυτα που πουλαν τα skroutzoμαγαζα. Συγκεκριμενα σκεφτομαι να παρω το p10 lite αλλα στην τιμη που το βρισκω εδω μεταχειρισμενο με λιγα παραπανω το παιρνω απ εξω και με 4/64 μνημη. Απλα δεν ξερω με τα firmware τι παιζει. Αμα ειναι σταθερο κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχηιν το p10 lite ειναι μια κακη αγορα. Ενα polished p9 lite ειναι με εξτρα 1 gb ram. Οταν πεσει κατω απο 250 ευρω το συζηταμε.

 

Εγω μιλησα μονο για το p8 lite 2017 που βρεθηκαν στην αγορα συσκευες με beta rom που αν παρεις branded τοτε σιγουρα δεν ειναι beta. Για τα αλλα κινητα δεν εχει ακουστει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανεις λαθος. Υπαρχουν αρκετα κινεζικα που την εχουν.

 

Ενδεικτικα τα Redmi 4X Global Version, Redmi Note 4 Global Version, Leeco Le Max 2 x820, Oneplus 3t κλπ εχουν κανονικα την 800αρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάω τέινω πιο πολύ στο xiaomi 4 prime,τι λετε για αυτό?

Να το παρεις λεμε!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις σε ποιές περιοχές εκπέμπει η 800άρα, έιμαι απο ήπειρο άν δέν εκπέμπει έκει μετά δέν έχω θέμα,το πάιρνω αύριο κι όλας.
Link to comment
Share on other sites

Η 800αρα υπαρχει σε ολες τις πολεις απλα στις περιοχες που δεν εχεις αλλες μπαντες περαν αυτης, χωρις 800αρα δεν εχεις 4g. Στην επαρχια ειναι γενικα πιο εντονο το προβλημα. Και το χειροτερο οτι υπαρχουν περιοχες που δεν εχεις ουτε 3g και καταληγεις με 2g αν δεν εχεις 800αρα μπαντα. Για την ηπειρο δεν ξερω συγκεκριμενα αλλα λογικα στην 800αρα θα στηριζεται.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλος ψάχνει κινητό κ είναι ανάμεσα στο p8 lite 2017 το xiaomi redmi note 4 κ τώρα είδα που λέτε κ για το prime το κινητό το θέλει για social κ φώτο παιχνίδια κλπ δεν θα παίζει ποιό να πάρει κατά την γνώμη σας ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μοντέλα που αναφέρθηκαν πιο πάνω στο σκρούτζ είναι σε global version?

 

Θα ψαξεις ενα ενα ποια κινητα εχουν 800αρα και ποια οχι; :wacko:

 

Αφου σου προτειναμε συσκευες και σου πα οτι το Redmi Note 4X εχει εκδοση Global Version με 800αρα και ναι υπαρχει στα σκρουτζομαγαζα απλα επειδη γραφουν σκετα Redmi Note 4 (snapdragon) τους παιρνεις τηλεφωνακι και ρωτας αν γραφει Global Version στο πλαϊ και model number 2016102 πισω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...