Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάστε να αφαιρέσετε την εφαρμογή από την λίστα με το Battery optimization.. γτ ηβνεα εφαρμογή είναι εκεί

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την έκανα απεγκατάσταση ξανά εγκατάσταση, επανεκκίνηση στο τηλ. κ στο ρολόι κ μέχρι στιγμής όλα καλά κ συνδέεται αμέσως κ όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κανένα περιορισμό στην εφαρμογή για εξοικονόμηση μπαταρίας.

Προφανώς είναι bug της νέας έκδοσης. Θα δοκιμάσω απεγκατασταση και εγκατάσταση εκ νέου της εφαρμογής και αν δεν διορθωθεί θα περιμένω διορθωτικό update.

 

Τελικα μετά από απεγκατασταση και εκ νέου εγκατάσταση δουλεύουν οι ειδοποιήσεις σωστα.

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα απεγκατάσταση ξανά εγκατάσταση, επανεκκίνηση στο τηλ. κ στο ρολόι κ μέχρι στιγμής όλα καλά κ συνδέεται αμέσως κ όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο έκανα και λύθηκε το πρόβλημα ειδοποιήσεις.

 

sent from Samsung s10

Link to comment
Share on other sites

Έκανε και εμένα αναβάθμιση η εφαρμογή και έχασα τα notifications από Viber messenger κλπ. Μόνο στις κλήσεις έχω ειδοποίηση.

Συμβαίνει σε κανέναν αλλο;

Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα μετά το update, και απ' ότι διάβασα στα μηνύματα στο Google Play, και πόσοι άλλοι.

 

Πέρασε από το μυαλό μου να κάνω format το ρολόι (αν και το θεωρώ χαζό, γιατί να πρέπει να κάνω format μετά από update στην εφαρμογή?), αλλά και πάλι διάβασα μηνύματα πάλι από χρήστες ότι μετά από format για κάποιο διάστημα είχαν ειδοποιήσεις, και μετά πάλι όχι!!!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έχετε βρει που δείχνει το διάγραμμα των καρδιακών παλμών;; ή παλιά εφαρμογή έδειχνε κανονικά. Εδώ δε βγάζει διάγραμμα, μόνο τις μετρήσεις που κάνει αν πατήσεις στο ρολόι μόνος σου να κάνει μια μέτρηση.
Link to comment
Share on other sites

με το που κλείσει μια μέρα το. βγάζει μόλις πατήσεις το heart rate... τωρα για τιε ειδοποίησεις

.δοκιμάστε install uninstall την νέα έκδοση αν δεν θέλετε να ψάχνεστε.. αλλιως battery saver και notifications εχει διπλή εγγραφή.. σε εμένα προσωπικά αυτό έκανε.. έπρεπε να παω να δώσω νεα άδεια γτ ήταν στο off στην νεα εγγραφή.. πάντως πολλοί είπαν ότι με uninstall και νέο install δουλεψε κανονικά.. μην ξεχάσετε να κάνετε enable το ρολόι σας αππντην εφαρμογή.. 1ebcd390e9b73326d922161160247130.jpg

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

πολυ βαρια η εφαρμογη και αργη.

για το UI γελανε και οι πετρες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είχα και εγώ τα ίδια προβλήματα με τις ειδοποιήσεις, οπότε απεγκατεστησα και ξανά εγκατεστησα το amazfit. Μου ζήτησε κωδικούς του mi account και για να δει το ρολόι έπρεπε να κάνω hard reset για να κάνει qrc scan. Μου ζήτησε activate το mi και τώρα που συνδεθηκα δεν βλέπω το ιστορικό των ασκήσεων.

Καμιά ιδέα?

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by yiatsou
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι δυστυχώς η νέα εφαρμογή.το ρολόι αποσυνδέεται και συνδεεται όποτε αυτό θέλει

Είναι θέμα τύχης το αν θα έχω ειδοποιήσεις.

Σε αναμονή λοιπόν για update που θα λύνει το πρόβλημα.απο εδώ και πέρα εγκαταστάσεις ενημερώσεων μετά από 15νθημερο αφού βγουν στο play

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση:

Η mi home έχει αλλά στοιχεία σύνδεσης από την amazfit? Γιατί εμένα έκανε χθες σύνδεση με τα στοιχεία του mi account και μου έχασε τα ιστορικά. Δεν με άφηνε να συνδεθώ με άλλο τρόπο. Σήμερα που μπόρεσα μέσω email δούλεψε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση:

Η mi home έχει αλλά στοιχεία σύνδεσης από την amazfit? Γιατί εμένα έκανε χθες σύνδεση με τα στοιχεία του mi account και μου έχασε τα ιστορικά. Δεν με άφηνε να συνδεθώ με άλλο τρόπο. Σήμερα που μπόρεσα μέσω email δούλεψε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειχες κανει συνδεση με το mail, και οχι με το Mi. Το ιδιο συμβαινει και σε μενα.

Μπηκα απο το Mi και μου εβγαλε το ιστορικο των.. παπουτσιων(RIP). :lol:

το θεμα ειναι αν υπαρχει τροπος για συγχρονισμος/συνένωση.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όχι... δεν μπορεί να συγχρονίσει γτ είναι διαφορετικά account το καθένα

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κι εγώ έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή και πλέον όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

Έχω ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές που έχω ζητήσει μέσω της εφαρμογής, και το καλό είναι πως δεν χρειάστηκε να κάνω hard reset το ρολόι και να περάσω ξανά όλα τα watch faces από το pc μου.

 

Ίσως να χάθηκε το sync x ημερών με το περπάτημα, αλλά δεν με ενδιαφέρει και τόσο αυτό.

Χειρότερο είναι για μένα το ότι η εταιρία τα έκανε μαντάρα με το update, και παρά το 'χαμένο' sync.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μετα απο 1,5 χρονο το ρολοι που πηρα στα 73 ευρω με "αφησε".

Δυστυχως, δεν αντεξε το κολυμπι.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1,5 χρονο το ρολοι που πηρα στα 73 ευρω με "αφησε".

Δυστυχως, δεν αντεξε το κολυμπι.

Μα δε λέει ότι είναι για κολύμπι...

Αιώνια του η μνήμη.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,τον τελευταίο καιρό η εφαρμογή Amazfit δεν μου δείχνει τα βήματα που έχω κάνει με το ρολόι.ενω αυτό τα μετράει κανονικά.Εχιυμε καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας και παρακαλώ βοήθεια.

Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό παρά τις πολλές μου προσπάθειες.

Στην πίσω πλευρά του ρολογιού, οι 3 από τις 4 υποδοχές έχουν μαυρίσει, σαν από φθορά ή βρόμα.

Το αποτέλεσμα είναι το ρολόι να μην μπορεί να φορτίσει.

Έχω δοκιμάσει με 2 βάσεις φόρτισης, αυτή του κουτιού με ενσωματωμένο καλώδιο και μια άλλη χωρίς καλώδιο που αγόρασα. Εννοείται ότι έχω δοκιμάσει 5-6 φορτιστές και καλώδια, δεν φορτίζει το ρημάδι. Καθάρισα τις στρογγυλές υποδοχές όπως μπόρεσα, ακόμα και με οινόπνευμα και με οδοντόβουρτσα, τίποτα.

Το έχω αφήσει με 4% μπαταρία μόνο και μόνο για να μπορεί να μπουτάρει έστω κατα λάθος.

Υπάρχει ελπίδα?

 

Υγ. Συγνώμη που περιγράφω ένα προφανές πρόβλημα χωρίς φωτογραφία, έκανα προσπάθειες αλλά δεν γίνεται το upload.

 

Ευχαριστώ εκ προοιμίου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις ήδη κάνει, δοκίμασε να παρεις μια καρφιτσα και να καθαρισεις με αυτη τις επαφες. θα δεις ότι θα φυγει η μαυριλα και θα φορτισει κανονικα. Το εχω παθει και εγω, και αρκετα συχνα τις καθαριζω (με καρφιτσα, μυτερη βιδα ή ότι αλλως μεταλλικό μυτερό έχεις)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις ήδη κάνει, δοκίμασε να παρεις μια καρφιτσα και να καθαρισεις με αυτη τις επαφες. θα δεις ότι θα φυγει η μαυριλα και θα φορτισει κανονικα. Το εχω παθει και εγω, και αρκετα συχνα τις καθαριζω (με καρφιτσα, μυτερη βιδα ή ότι αλλως μεταλλικό μυτερό έχεις)

 

to be honest καρφίτσα δεν έχω δοκιμάσει. Οδοντογλυφίδα και μπατονέτα εκατοντάδες φορές, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ. Μόνο μια αμφιβολία, αν και στην απελπισία δεν υπάρχουν περιθώρια. Μήπως με την καρφίτσα (και την ελάχιστη δύναμη που θα εφαρμόσω) γίνει ολοκληρωτική καταστροφή?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με οδοντογλυφίδα ξεκίνησα αλλά από ένα σημείο και μετά δεν έκανε τίποτα. Απλά δεν θα βάλεις και όλη σου τη δύναμη. Θα εκπλαγεις από το τι θα βγει. Θα αλλάξουν χρώμα οι επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με οδοντογλυφίδα ξεκίνησα αλλά από ένα σημείο και μετά δεν έκανε τίποτα. Απλά δεν θα βάλεις και όλη σου τη δύναμη. Θα εκπλαγεις από το τι θα βγει. Θα αλλάξουν χρώμα οι επαφές.

 

ευχαριστώ για την στήριξη μάστορα. εχθές, ξανά, έτριψα τις επαφές με καρφίτσα, τίποτα. στην πρώτη ευκαιρία θα πάω το ρολοι στο mi store στην Αθήνα μπας και φτιάχνεται με λογικό κόστος.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...