Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω μήπως με την επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί... Περιμένω κ το samsung watch αύριο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έκανε ξανά σήμερα αυτό με το σταμάτημα του launcher του έκανα επανεκκίνηση αν κ δε νομίζω να στρώσει.. Έχω ένα μήνα εγγύηση ακόμα αν και το μαγαζί που είναι αγορασμένο δεν έχω κ την καλύτερη άποψη.. Θα περιμένω να βγει κάνα νέο update. Εγώ το Amazfit stratos έχω. Αν δεν είναι στο σωστό νήμα ας μεταφερθεί

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ποα έκδοση έχεις? 2.3.10.5 είναι η τελευταίο

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

Αυτήν έβαλα σήμερα... Αλλά βλέπω μόνο κάτι κορεάτικα προστέθηκαν ούτε bugs fix γράφει ούτε τίποτα... Λογικά η προηγούμενη αναβάθμιση δεν θα είχε κάτσει καλά.. Αλλά το θέμα είναι ότι πήρα το galaxy watch κ δεν το φοράω το stratos εδώ κ 2 μέρες. Να λύθηκε άραγε το launcher stop γιατί θέλω να το πουλήσω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έβαλα σήμερα... Αλλά βλέπω μόνο κάτι κορεάτικα προστέθηκαν ούτε bugs fix γράφει ούτε τίποτα... Λογικά η προηγούμενη αναβάθμιση δεν θα είχε κάτσει καλά.. Αλλά το θέμα είναι ότι πήρα το galaxy watch κ δεν το φοράω το stratos εδώ κ 2 μέρες. Να λύθηκε άραγε το launcher stop γιατί θέλω να το πουλήσω

 

 

εγω αναγκαστικα εκανα hard reset γιατι ενα χαζο watchface apk μου εκανε κολπα και μετα απο το reset δεν εχει ξαναεμφανισει το launcher stop. δοκιμασε το

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εγω αναγκαστικα εκανα hard reset γιατι ενα χαζο watchface apk μου εκανε κολπα και μετα απο το reset δεν εχει ξαναεμφανισει το launcher stop. δοκιμασε το

 

Μετά το update δεν μ το ξαναεκανε κ το έκανα κ επαναφορά χθες γιατί το πούλησα για να συνδεθεί το παιδί. Πήγα εδώ κ λίγες μέρες στο galaxy watch το οποίο μου μετράει ότι ώρα κ να κοιμηθώ ενώ το stratos όχι κ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Αν κ σε οθόνη υστερεί κατά πολύ το stratos το θεωρώ καλό ρολόι γυμναστικής

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πρόσφατα απέκτησα το Amazfit Verge αλλά δεν βλέπω να υπάρχει thread οπότε θα ρωτήσω εδώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μετράει τους παλμούς. Δλδ, πρέπει να κάνω μια άσκηση για να μετρήσει , ή μπορώ να το έχω να μετράει ένα κάποια διαστήματα; Δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πρόσφατα απέκτησα το Amazfit Verge αλλά δεν βλέπω να υπάρχει thread οπότε θα ρωτήσω εδώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μετράει τους παλμούς. Δλδ, πρέπει να κάνω μια άσκηση για να μετρήσει , ή μπορώ να το έχω να μετράει ένα κάποια διαστήματα; Δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Αν κ δεν το έχω δει από κοντά μου φαίνεται αδύνατο Ναμη σε αφήνει να μετρήσεις μόνος σου τους σφυγμους. Ψαξτο λίγο στο you tube γραψτο στην αναζήτηση. Ας πούμε στο στρατός αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί κάτω δεξιά τις μετράει κ έτσι. Αλλά λογικά θα το έχει κ μέσα σε κάποιο μενού

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λογικά θα είναι όπως κ στο pace. Μέσα από το ρολόι θα πας εκεί που λέει heart rate. Εκεί έχει επιλογή να πατήσεις να κάνεις μια μέτρηση. Αλλιώς άμα πατήσεις πάνω στο γραφιμα που θα δείχνει έχει επιλογή για να μετράει συνέχεια ο αισθητήρας.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά. Το βρήκα. Απλά νόμιζα τι θα έχει και επιλογή από μόνο του να μετράει ανα διαστήματα τον σφυγμό και όχι μόνιμα. Κυρίως για την μπαταρία.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Το stratos που πούλησα ενώ δούλευε τέλεια. Το παιδί το έχει 5 μέρες κ μου λέει δίχως να το χτυπήσει του έβγαλε 2γραμμες στην οθόνη αλλά δουλεύει κανονικά.. Με το μαγαζί αποθήκη που το πήρα λήγει η εγγύηση σε 17 μέρες εφόσον είναι για ένα χρόνο αλλά δεν μπόρεσα να μιλήσω με αυτούς που το έχουν.. Σε περίπτωση που δεν τους βρω η έχει κλείσει μπορώ να απευθυνθώ στη xiaomi η κάπου τέλος πάντων; είναι κρίμα να πάει χαμένο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμή που δε. το πήρες από επίσημο xiaomi και δεν εννοώ infoquest, xiaomi την ξεχνάς.. Μόνο με το μαγαζί που το πήρες

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το Pace από τον Σεπτέμβρη του 2018 και ποστάρω εδώ σήμερα γιατί έχω μια ερώτηση για την οποία δεν μπορώ να βρω απάντηση αν και διάβασα όλες τις σελίδες αυτού του thread και γκούγκλαρα αρκετά.

 

Πριν ξεκινήσω λίγες παρατηρήσεις από προσωπική πείρα και σχετικά με τα θέματα που έχουν θιχτεί πολλές φορές

-αν θέλετε την μέγιστη ακρίβεια στην μέτρηση παλμών τότε κάνεις τα μόνα πράγματα που μπορείς να κάνεις και είναι τα εξής 2: Το δένεις σφιχτά στο χέρι και κάνεις μια αποτρίχωση γιατί οι τρίχες δίνουν απόκλιση. Εννοείται ότι μέγιστη ακρίβεια στην μέτρηση παλμών πετυχαίνεις μόνο με το χόλντερ (ή όπως λέγεται αυτό που δίνουν οι καρδιολόγοι)

-apk για ένα watchface? ούτε καν, από την πρώτη στιγμή πέρασα τα αρχεία .wfc στο ρολόι και μέσω της εφαρμογής στο κινητό εφαρμόζεις άνετα όποιο θες. α, στο facer μπορείς να φτιάξεις κιόλας watchface οπως το θες

-με έχει εντυπωσιάσει η αντοχή του ρολογιού. Ξεχνάω ότι φοράω κάτι ηλεκτρονικό και το έχω κοπανήσει πολλές φορές δυνατά και δεν έχει το παραμικρό σημάδι, έχω εντυπωσιαστεί από την αντοχή του.

 

Πάμε τώρα στην ερώτησή μου.

Όταν κάνω tap την οθόνη ή πατάω το κουμπί τότε η οθόνη φωτίζεται. όμως φωτίζεται μόνο για λίγα δεύτερα, νομίζω κάπου 10. Εγώ θέλω να παραμένει η οθόνη φωτεινή για περισσότερα δευτερόλεπτα (30-45 ας πούμε), αυτή η ρύθμιση μπορεί να αλλάξει?

Ευχαριστώ εκ προοιμίου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε παλια καποια τέτοια ρυθμιση στο μενου ρυθμισης της φωτεινότητας ,αλλα οχι πια. Για να αλλαξει , από όσο ξερω μπορει να γίνει με sideload καποιας εφαρμογης. Ωστοσο δεν το εχω δοκιμασει,συνεπως δε γνωριζω ποσο ευκολο ή καλο ειναι. Ψαξε paceon στο xda .

 

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε παλια καποια τέτοια ρυθμιση στο μενου ρυθμισης της φωτεινότητας ,αλλα οχι πια. Για να αλλαξει , από όσο ξερω μπορει να γίνει με sideload καποιας εφαρμογης. Ωστοσο δεν το εχω δοκιμασει,συνεπως δε γνωριζω ποσο ευκολο ή καλο ειναι. Ψαξε paceon στο xda .

 

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάστορα σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν περίμενα να βρω τέτοιο κόλπο για το ρολόϊ. Θα το προσπαθήσω με την ελπίδα να αντισταθώ στον πειρασμό και να μην ασχοληθώ περισσότερο με την εφαρμογή αυτή.

:w00t::up:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν με παίρνουν τηλέφωνο γιατί στο ρολόι μου βγάζει μόνο τον αρηθμο κ όχι το Όνομα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν με παίρνουν τηλέφωνο γιατί στο ρολόι μου βγάζει μόνο τον αρηθμο κ όχι το Όνομα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχεις βάλει το +30 στις επαφές σου ;

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει το +30 στις επαφές σου ;
Ναι το έχω βάλει

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν με παίρνουν τηλέφωνο γιατί στο ρολόι μου βγάζει μόνο τον αρηθμο κ όχι το Όνομα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχεις τσεκάρει τον όνομα της επαφής? μήπως το όνομα της επαφής είναι σε γλώσσα ή με σύμβολα που υπάρχει κάποια ασυμβατότητα?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά, εσείς μπορείτε να κατεβάσετε κάποιο .wfc από το sawfb ???

έκανα register, πατάω στο "download", μου ανοίγει άλλο λινκ όπου ψηλά υπάρχει μια χοντρή κόκκινη γραμμή και ότι δεν μπορεί να γίνει download, είτε από κινητό είτε από pc.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε update η εφαρμογή amazfit και από τότε μια συνδέεται μια όχι, έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανε και εμένα αναβάθμιση η εφαρμογή και έχασα τα notifications από Viber messenger κλπ. Μόνο στις κλήσεις έχω ειδοποίηση.

Συμβαίνει σε κανέναν αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη amazfit pace πηγαιντε προφιλ και μετα amazfit pace. Μετα στο more και ελεγξτε στο test notification αν δουλευουν.

Προσπαθηστε επισης απεγκατασταση-επανεγκατασταση της εφαρμογης και restart ρολόι-τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε και εμένα αναβάθμιση η εφαρμογή και έχασα τα notifications από Viber messenger κλπ. Μόνο στις κλήσεις έχω ειδοποίηση.

Συμβαίνει σε κανέναν αλλο;

Και σε εμένα το ίδιο επίσης πλέον το ρολόι μπορεί να είναι συνδεδεμένο είτε στο mi fit είτε στο amazfit

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...