Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασχετο , τώρα πρόσεξα ότι το Notify & Fitness for Amazfit πλέον υποστηρίζει και pace/stratos (για όσους το ξέρουν λόγω mi band)

 

Thanks, από εκεί έχω κατεβάσει πολλά..Αλλά κανένα νομίζω δε δείχνει μέτρα, όλα βήματα δείχνουν..η κάνω λάθος;

 

Το ρολόι βήματα μετράει.

Το watchface για να σου δείξει μια πληροφορία που δεν υπάρχει θα πρέπει να την "φτιάξει" μόνο του.

Για να γίνει αυτό (κι αν γίνεται) μόνο apk μπορεί να το κάνει και όχι απλό wfz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τις προάλλες αγόρασα από ένα παλικάρι μεταχειρισμένο το amazfit pace.

Έχει ακόμη περασμένη την ROM 1.3.8a. Μου βγάζει αναβάθμιση στην 2.8.1.0.

Διαβάζω για πολλά προβλήματα μετά τις αναβαθμίσεις στις ROM από τη 2 και μετά.

Μέχρι στιγμής είναι πολύ σταθερό, με άριστη αυτονομία. Δεν επιθυμώ να πάθει τα battery drains.

Τι προτείνετε να κάνω, να το αφήσω ως έχει ή να προβώ σε αναβάθμιση;

Ευχαριστώ!

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες αισθάνθηκα σαν τον Kipcoghe. Μου ελεγε οτι εκανα στο 2:47 και 2:54 για δυο χιλιαρια.

Στη πραγματικοτητα πηγαινα με 5:20-5:30 το χιλιομετρο στο γηπεδο. Τα διακοσια μετρα τα εβγαζε 250 με 260 μετρα. Το εκανα μια επανεκκίνηση και παλι οτι να ναι εδειχνε. Ελπιζω την επομενη φορα που θα παω να μην το ξανακανει. Παντα στο γηπεδο το xiaomi στα δυο χιλιομετρα μου εγραφε παντα οτι εκανα 1980 μετρα. Χθες εκανα 6 χιλιομετρα και μου εδειξε 8.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Λίγες ερωτήσεις στα γρήγορα μιας και το έχω βάλει στο μάτι. Μπορεί να απαντήσεις σε τηλεφωνική κλήση μέσω ανοιχτής ακρόασης; Επίσης κάπου διάβασα ότι με το κατέβασμα μιας εφαρμογής γίνεται με απαντάς και στα μηνύματα. Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά; Εχει always on display, η οθόνη του πως τα πάει σε φωτεινότητα; Τέλος σε γενικές γραμμές αξίζει τον κόπο σε σχέση πχ με τα πιο ακριβότερα της Samsung; Οκ δεν είναι προφανώς ίδια αλλά και η διαφορά τιμής είναι μεγάλη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Λίγες ερωτήσεις στα γρήγορα μιας και το έχω βάλει στο μάτι. Μπορεί να απαντήσεις σε τηλεφωνική κλήση μέσω ανοιχτής ακρόασης; Επίσης κάπου διάβασα ότι με το κατέβασμα μιας εφαρμογής γίνεται με απαντάς και στα μηνύματα. Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά; Εχει always on display, η οθόνη του πως τα πάει σε φωτεινότητα; Τέλος σε γενικές γραμμές αξίζει τον κόπο σε σχέση πχ με τα πιο ακριβότερα της Samsung; Οκ δεν είναι προφανώς ίδια αλλά και η διαφορά τιμής είναι μεγάλη.

Δεν μπορείς να απαντήσεις σε τηλεφωνική κλήση. Δεν έχει ούτε ηχείο ούτε μικρόφωνο. Από την σειρά των Amazfit το μόνο που έχει τέτοια υποστήριξη είναι το verge.

 

Υπάρχουν τρόποι για να υπάρχει η δυνατότητα να απαντάς σε μηνύματα. Γίνεται με πρόγραμμα που εγκαθίσταται στο κινητό και στο ρολόι. Στο ρολόι θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση apk μέσω υπολογιστή. Αν και από το λίγο που έχω ψάξει δεν νομίζω να μπορεί να περαστεί πληκτρολόγιο με δυνατότητα κανονικής πληκτρολόγησης. Και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό κάτι τέτοιο με το touch panel που έχει η οθόνη του. Θα χρειαστεί βέβαια αρκετό διάβασμα xda μεριά.

 

Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά. Δεν θα μπορούσε να γίνει και αλλιώς μια και το λειτουργικό του είναι Android. Δεν υπάρχουν όμως Ελληνικά στο μενού της συσκευής.

 

Η φωτεινότητα της always on display οθόνης είναι το θετικό του αλλά και ίσως το αρνητικό του σημείο. Θετικό γιατί ακόμα και σε έντονη ηλιοφάνεια η ανάγνωση της οθόνης είναι απόλαυση. Για την ακρίβεια όσο πιο πολύ φως τόσο καλύτερα. Και εκεί έρχεται το αρνητικό του, ίσως, σημείο. Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ξενίζει η φωτεινότητα της οθόνης. Θα πρέπει αν έχεις την δυνατότητα να το δεις σε λειτουργία για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα απογοητευτείς αν αποφασίσεις να το αγοράσεις. Προσωπικά έχοντας την συσκευή πριν κάποιους μήνες για λίγο καιρό πήρα πρόσφατα το Stratos και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος στο θέμα οθόνης.

 

Για το τελευταίο θα πρέπει εσύ να αποφασίσεις τι θέλεις από μια ανάλογη συσκευή. Σαφώς και τα pace stratos δεν προσφέρουν τα ίδια που προσφέρουν άλλες συσκευές με άλλες πλατφόρμες. Η διαφορά τιμής όμως εννοείται ότι

είναι σημαντική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε αναβάθμιση για να δούμε.53c8953114cdd40421911dd9a95fea76.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακομα ψαχνω ενα file explorer/ manager να μπορεις να σβηνεις πραγματα η νσ εγκαταστεις κσποιο apk χωρις βοήθεια υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

Τι νεο παρατηρησες?

 

Εγραφε system stability , bug fixes και νομιζω προστεθηκαν τα ιταλικα και τα γαλλικα. Ειναι νωρις να δουμε πως παει σε μπαταρια gps κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ακομα ψαχνω ενα file explorer/ manager να μπορεις να σβηνεις πραγματα η νσ εγκαταστεις κσποιο apk χωρις βοήθεια υπολογιστή

 

να σε ρωτησω,αν εγκαταστησεις καποιο συμβατο apk μεσω υπολογιστη μετα παιρνεις κανονικα αναβαθμισεις? τα εγκατεστημενα apk χανονται μετα απο αναβαθμιση?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω,αν εγκαταστησεις καποιο συμβατο apk μεσω υπολογιστη μετα παιρνεις κανονικα αναβαθμισεις? τα εγκατεστημενα apk χανονται μετα απο αναβαθμιση?

 

Ναι παίρνεις αναβαθμίσεις και δεν χάνονται οι εφαρμογές μετά από αναβάθμιση. Βέβαια, το ιδανικό είναι όταν γίνονται μεγάλες αναβαθμίσεις όπως π.χ από την 1.3.8 στην 2.8 να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Σε αυτή την περίπτωση εννοείται σβήνονται οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να απαντήσεις σε τηλεφωνική κλήση. Δεν έχει ούτε ηχείο ούτε μικρόφωνο. Από την σειρά των Amazfit το μόνο που έχει τέτοια υποστήριξη είναι το verge.

 

Υπάρχουν τρόποι για να υπάρχει η δυνατότητα να απαντάς σε μηνύματα. Γίνεται με πρόγραμμα που εγκαθίσταται στο κινητό και στο ρολόι. Στο ρολόι θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση apk μέσω υπολογιστή. Αν και από το λίγο που έχω ψάξει δεν νομίζω να μπορεί να περαστεί πληκτρολόγιο με δυνατότητα κανονικής πληκτρολόγησης. Και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό κάτι τέτοιο με το touch panel που έχει η οθόνη του. Θα χρειαστεί βέβαια αρκετό διάβασμα xda μεριά.

 

Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά. Δεν θα μπορούσε να γίνει και αλλιώς μια και το λειτουργικό του είναι Android. Δεν υπάρχουν όμως Ελληνικά στο μενού της συσκευής.

 

Η φωτεινότητα της always on display οθόνης είναι το θετικό του αλλά και ίσως το αρνητικό του σημείο. Θετικό γιατί ακόμα και σε έντονη ηλιοφάνεια η ανάγνωση της οθόνης είναι απόλαυση. Για την ακρίβεια όσο πιο πολύ φως τόσο καλύτερα. Και εκεί έρχεται το αρνητικό του, ίσως, σημείο. Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ξενίζει η φωτεινότητα της οθόνης. Θα πρέπει αν έχεις την δυνατότητα να το δεις σε λειτουργία για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα απογοητευτείς αν αποφασίσεις να το αγοράσεις. Προσωπικά έχοντας την συσκευή πριν κάποιους μήνες για λίγο καιρό πήρα πρόσφατα το Stratos και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος στο θέμα οθόνης.

 

Για το τελευταίο θα πρέπει εσύ να αποφασίσεις τι θέλεις από μια ανάλογη συσκευή. Σαφώς και τα pace stratos δεν προσφέρουν τα ίδια που προσφέρουν άλλες συσκευές με άλλες πλατφόρμες. Η διαφορά τιμής όμως εννοείται ότι

είναι σημαντική.

 

Ti διαφορα εχει φιλε μου το στρατος με το pace στο θεμα οθονης?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιες ακριβώς οθόνες είναι. Η μόνη διαφορά υπέρ του stratos είναι ότι υπάρχει η δυνατότητα καλύπτοντας με την παλάμη την οθόνη, όταν είναι ξεκλείδωτη, να κλειδώνει. Άλλη διαφορά σε ότι έχει να κάνει με τις οθόνες δεν νομίζω να υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

το εχω συνδεσει με iphone και εχω το εξης προβλημα,

δεν μου βγαζει το menu activities ,δλδ το μενου για να ξεκινησω τρεξιμο κτλπ.

εχει καποιος καμια ιδεα τι φταιει,ουτε μεσα στην εφαρμογη του κινητου το εχει για να το ενεργοποιησω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

το εχω συνδεσει με iphone και εχω το εξης προβλημα,

δεν μου βγαζει το menu activities ,δλδ το μενου για να ξεκινησω τρεξιμο κτλπ.

εχει καποιος καμια ιδεα τι φταιει,ουτε μεσα στην εφαρμογη του κινητου το εχει για να το ενεργοποιησω

 

Τώρα το αγόρασες και το έκανες Pairing για πρώτη φορά; Σου βγάζει τις υπόλοιπες εφαρμογές όπως π.χ sleep, weather κτλ;

Θα σου πρότεινα να κάνεις unpair, επανεκκίνηση σε ρολόι και κινητό και ξανά pair.

Αν δεν πιάσει κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι.

Αν δεν πιάσει και αυτό κάνε firmware update αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση.

Αν και αυτό πάπαλα, ξανά επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.

 

Αν και πάλι τπτ στείλτο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το αγόρασες και το έκανες Pairing για πρώτη φορά; Σου βγάζει τις υπόλοιπες εφαρμογές όπως π.χ sleep, weather κτλ;

Θα σου πρότεινα να κάνεις unpair, επανεκκίνηση σε ρολόι και κινητό και ξανά pair.

Αν δεν πιάσει κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι.

Αν δεν πιάσει και αυτό κάνε firmware update αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση.

Αν και αυτό πάπαλα, ξανά επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.

 

Αν και πάλι τπτ στείλτο πίσω.

 

Σε ευχαριστω ,

Θα τα δοκιμασω ολα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλησπέρα. Κατεβαζω απο το κινητο watchfaces και μολις παω στις ληψεις μου λεει οτι τα αρχεια δεν υποστηρίζονται.

Μπορει καποιος να κανει εναν μικρο οδηγο ετσι ωστε να κατεβαζουμε απο το κινητο καποιο watchface;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλησπέρα. Κατεβαζω απο το κινητο watchfaces και μολις παω στις ληψεις μου λεει οτι τα αρχεια δεν υποστηρίζονται.

Μπορει καποιος να κανει εναν μικρο οδηγο ετσι ωστε να κατεβαζουμε απο το κινητο καποιο watchface;

 

Αν μπήκες απλά στο play store , έψαξες για watchfaces Και κατέβασες ό.τι εφαρμογή βρήκες ε προφανώς έχεις κάνει κάποιο λάθος με την συσκευή που πήρες :)) (δεν είναι όλα τα watchfaces για όλα τα ρολόγια και οι περισσότερες εφαρμογές είναι για wear ή για tizen)

 

https://sawfb.fabiobarbon.click/

https://amazfitwatchfaces.com/pace/

Link to comment
Share on other sites

Αν μπήκες απλά στο play store , έψαξες για watchfaces Και κατέβασες ό.τι εφαρμογή βρήκες ε προφανώς έχεις κάνει κάποιο λάθος με την συσκευή που πήρες :)) (δεν είναι όλα τα watchfaces για όλα τα ρολόγια και οι περισσότερες εφαρμογές είναι για wear ή για tizen)

 

https://sawfb.fabiobarbon.click/

https://amazfitwatchfaces.com/pace/

 

Σ αυτην τη δευτερη μπηκα. Εκανα download αλλα μου λεει δεν υποστηριζεται το αρχειο.

Βοηθησε με λιγο. Ειναι τα watchfaces στις λήψεις και δεν μπορω να τα βαλω

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτην τη δευτερη μπηκα. Εκανα download αλλα μου λεει δεν υποστηριζεται το αρχειο.

Βοηθησε με λιγο. Ειναι τα watchfaces στις λήψεις και δεν μπορω να τα βαλω

Φίλε από τον υπολογιστή θα τα περάσεις στο ρολόι. Θα συνδέσεις το ρολόι με το υ/η και θα τα περάσεις στο φάκελο "watchfaces". Κατι τέτοιο τέλος πάντων γτ δεν θυμάμαι και καλά, έχει περάσω καιρός που δεν έχω κάνει αυτή τη δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Ξερετε αν αλλαζει μπαταρια το ρολοι;

Αν το παω σε καποιο σερβις φυσικα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα..

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για άθληση με αντιστάσεις να κατεβάσω στο ρολόι?

ξέρετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. Αγόρασα το pace εδώ και 3 ημέρες.. καποιες παρατηρήσεις-απορίες που έχω είναι οτι τις πρώτες ημέρες μου έδειχνε αν εχω ανεβεί σκάλες/όροφο(σήμερα κάπου το χάνει). Σήμερα οταν με καλουν δεν έδειχνε ονομα και αναγκάστηκα να κανω restart σε ρολοι και κινητό.. δε δείχνει άμεσα τα βήμαα που εχεις κάνει στην οθόνη τπυ ολογιου αλλά πρέπει να περάσουν κάποια λεπτα ή να ενεργοποιήσεις την οθόνη. Θα ήθελα τα notifications να φαίνεται το κειμενο κυριως στα emails και το viber που χρησιμοποιω συχνα και ρίναι ο λόγος που πηρα το ρολόι(notifications).. καμια συμβουλη στον αρχαριο μιας και είναι το πρωτο μου "smartwatch"..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...