Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχει κανείς άλλος πρόβλημα φθοράς με τους ακροδέκτες φόρτισης στο πίσω μέρος του ρολογιού?

Τι γίνετε με την επισκευή τους? το καλύπτει η εγγύηση? έχει τύχει σε κάποιον άλλον να φθαρούν και να μη φορτίζει?

Υ.Γ Στο ρολόι έχει γίνει άριστη χρήση με καθημερινό καθαρισμό και περιποίηση και δεν έχει ούτε μια πτώση η γρατζουνιά, μόνο οι ακροδέκτες έχουν φθαρεί μέσα σε 4 μήνες.

 

Το δικό μου μετά από ένα χρόνο άψογης λειτουργίας έπαψε να φορτίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καθαρίζετε από κάτω παιδιά;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Nαι οι περισσότεροι. Αλλά οι επαφές είναι λίγο του κ...λου. Αναγκαίο κακό και με ημερομηνία λήξης.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα για όσο το χρησιμοποιούσα. Εχω αλλάξει πλέον και το έχω παροπλίσει. Οσο το χρησιμοποιούσα το καθάριζα με νερό και fairy (το υγρό πιάτων είναι ήπιο καθαριστικό). Λαμπίκο!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει σπάνια, αλλά μόλις καθαρίσω τις επαφές είναι κομπλέ. Επίσης το έχω πάρει για μια ξαδέρφη και ποτέ δε μου παραπονέθηκε ότι δεν κάνει επαφή... μυστήριο. Μπορεί να είναι το κομμάτι τι να πω.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχουν πολλοί. Είναι ένα από τα αδύναμα σημεία αυτή η σαχλαμάρα που έχουν για φόρτιση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχουν πολλοί. Είναι ένα από τα αδύναμα σημεία αυτή η σαχλαμάρα που έχουν για φόρτιση.

Δεν ακούγεται όμως να συμβαίνει το ίδιο και στο Stratos, άραγε έχει υπάρξει βελτίωση υλικού;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγεται όμως να συμβαίνει το ίδιο και στο Stratos, άραγε έχει υπάρξει βελτίωση υλικού;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το σημαντικότερο ξέχασες :)

το ένα είναι παλιό (άρα και περισσότερο καιρό μπορεί να το έχει κάποιος) το άλλο είναι "νέο" :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακαλώ για τα φώτα σας!

Αγόρασα σήμερα το Pace και έχω την εξής απορία, θα πρέπει να κάνω ένα ένα όόόλα τα updates μέχρι να φτάσω στην τελευταία version?

Γιατί έχω κάνει ήδη 3-4 updates και βρίσκομαι ακόμα στην 1.3.8a

Μήπως υπάρχει τρόπος να "πάρει" απευθείας το τελευταίο;

Ευχαριστώ!:)

 

UPDATE: Sorry παιδία, τα κατάφερα τελικά, ευχαριστώ!

Edited by Amazf1t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακαλώ για τα φώτα σας!

Αγόρασα σήμερα το Pace και έχω την εξής απορία, θα πρέπει να κάνω ένα ένα όόόλα τα updates μέχρι να φτάσω στην τελευταία version?

Γιατί έχω κάνει ήδη 3-4 updates και βρίσκομαι ακόμα στην 1.3.8a

Μήπως υπάρχει τρόπος να "πάρει" απευθείας το τελευταίο;

Ευχαριστώ!:)

 

UPDATE: Sorry παιδία, τα κατάφερα τελικά, ευχαριστώ!

 

Δυστυχώς δεν το διάβασα έγκαιρα. Οι εκδόσεις 1.3.6d και 1.3.8 είναι οκ. Οι 2.8 και πάνω είναι προβληματικές. Εγώ πέρασα πρόσφατα την 2.8.1.0 και παρουσιάζει προβλήματα στην σωστή καταγραφή των δραστηριοτήτων. Αυτό το αναφέρουν πολλοί χρήστες. Θα αναγκαστώ να κάνω διαδικασία για να περάσω και πάλι την 1.3.6d.

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα ότι όταν μπαίνει το pace σε flight mode άλλα αφήνω το bluetooth στο κινητό ανοικτό,εχω τρελή κατανάλωση μπαταρίας. Δηλαδή από τις 12 το βράδυ μέχρι 6.15 το πρωί που το εχω ρυθμίσει σε flight mode να μπαίνει,έχανε το κινητό ένα 15% μπαταρία. αποφάσισα να κλείνω και το bluetooth στο κινητο ταυτόχρονα και τώρα χάνω 2 με 3 % όλη νύχτα.

έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο ή μόνο στη δική μου συσκευή συμβαίνει? πιστεύω φταίει η εφαρμογή του pace στο κινητό

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν απο λιγες ωρες το πηρα τελικα και εγω.

Ενω τα βρηκα τα περισσοτερα δεν μπορω να διορθωσω την ωρα και την ημερομηνια.

Πρεπει να το κανω μεσαω της εφαρμογης που δεν εχω προλαβει να κατεβασω ακομη;

Δε μπορει να γινει απο το ρολόι απευθειας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν απο λιγες ωρες το πηρα τελικα και εγω.

Ενω τα βρηκα τα περισσοτερα δεν μπορω να διορθωσω την ωρα και την ημερομηνια.

Πρεπει να το κανω μεσαω της εφαρμογης που δεν εχω προλαβει να κατεβασω ακομη;

Δε μπορει να γινει απο το ρολόι απευθειας;

 

πρέπει να συνδεθεί (μέσω της εφαρμογής φυσικά) με το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα που εχουν συχρονιστει με την εφρμογη στο κινητο, υπαρχει δυνατοτητα να τα δω και στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα που εχουν συχρονιστει με την εφρμογη στο κινητο, υπαρχει δυνατοτητα να τα δω και στον υπολογιστη?

 

Αν σκοπεύεις να ασχοληθείς σοβαρά, αργά ή γρήγορα θα χρειαστείς και κάποια εξειδικευμένη fitness app, αυτή της Xiaomi είναι εντελώς βασική. H εφαρμογή του Pace υποστηρίζει πολύ εύκολη σύνδεση με το Strava, που είναι από τις πιο γνωστές fitness app, μάλλον η πιο γνωστή. Κάνε έναν λογαριασμό στο Strava, συγχρόνισε το Xiaomi app (settings>add accounts) με το Strava και πλέον ό,τι βλέπει η εφαρμογή της Xiaomi, θα πηγαίνουν αυτομάτως και στο Strava. Το strava έχει κάποιους περιορισμούς στην free έκδοση, αλλά γενικά προσφέρει τα περισσότερα από όσα χρειάζεται ένας ερασιτέχνης. Από εδώ και πέρα θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου από υπολογιστή.

Αν για κάποιον λόγο θέλεις να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή, πάλι υπάρχουν τρόποι, αλλά είναι πιο περίπλοκοι.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να ασχοληθείς σοβαρά, αργά ή γρήγορα θα χρειαστείς και κάποια εξειδικευμένη fitness app, αυτή της Xiaomi είναι εντελώς βασική. H εφαρμογή του Pace υποστηρίζει πολύ εύκολη σύνδεση με το Strava, που είναι από τις πιο γνωστές fitness app, μάλλον η πιο γνωστή. Κάνε έναν λογαριασμό στο Strava, συγχρόνισε το Xiaomi app (settings>add accounts) με το Strava και πλέον ό,τι βλέπει η εφαρμογή της Xiaomi, θα πηγαίνουν αυτομάτως και στο Strava. Το strava έχει κάποιους περιορισμούς στην free έκδοση, αλλά γενικά προσφέρει τα περισσότερα από όσα χρειάζεται ένας ερασιτέχνης. Από εδώ και πέρα θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου από υπολογιστή.

Αν για κάποιον λόγο θέλεις να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή, πάλι υπάρχουν τρόποι, αλλά είναι πιο περίπλοκοι.

 

Σου ειναι ευκολο να μου προτινεις καποια αλλη εφαρμογη εκτος απο το strava σε παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να μου προτινεις καποια αλλη εφαρμογη εκτος απο το strava σε παρακαλω?

 

Με αυτήν την σειρά, Endomondo, runkeeper.

Από την στιγμή όμως που το amazfit app συγχρονίζει μόνο με Strava (νομίζω), θα χρειαστείς και το tapiriik. Κάνεις εγγραφή στο strava όπως σου είπα, κάνεις μετά εγγραφή στο runkeeper, πας στο tapiriik και καταχωρείς τους λογαριασμούς που έφτιαξες στο strava και στο endomondo εκεί και τους συγχρονίζεις. Τώρα πλέον, ό,τι βλέπει το ρολόι θα πηγαίνει στο amazfit app, από εκεί στο strava, από εκεί στο endomondo/runkeeper και θα τα βλέπεις πλέον και στο PC.

Αλλά γιατί να τα κάνεις όλα αυτά; Βάζεις απλά το strava και μειώνεις την ταλαιπωρία τουλάχιστον κατά 80%..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...