Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για Watch faces δεν υπάρχει καμία εφαρμογή από τρίτους κατασκευαστές? Και τα 21 faces που έχει είναι για κλάματα.....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για Watch faces δεν υπάρχει καμία εφαρμογή από τρίτους κατασκευαστές? Και τα 21 faces που έχει είναι για κλάματα.....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

από τρίτους κατασκευαστές ;;;

δεν έχει wear η συσκευή :)

επίσης υπάρχει ολόκληρη σελίδα για απλά watchfaces

https://sawfb.fabiobarbon.click/

Link to comment
Share on other sites

Nεα σελιδα για watchfaces!!!! :)

 

https://amazfitwatchfaces.com/pace//

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Και με ποιον τρόπο τα περνάς στο ρολόι? Ένας γρήγορος οδηγός παρακαλώ?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Και με ποιον τρόπο τα περνάς στο ρολόι? Ένας γρήγορος οδηγός παρακαλώ?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποιο γρήγορο τρόπο από το copy paste δεν υπάρχει :)

συνδέεις το ρολόι στον υπολογιστή και τα βάζεις τα wfz αρχεία στον φάκελο WatchFace (τον δημιουργείς αν δεν υπάρχει)

Link to comment
Share on other sites

όταν ξεκινάω δραστηριότητα με gps μου λέει ότι το agps δεν είναι ενημερωμένο παρόλο που το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το κινητό και συγχρονίζει κανονικά καμμιά ιδέα;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιο χάλια οθόνη δεν έχω δει. Μεγάλη απογοήτευση. Σήμερα πήρα το ρολόι και όσο είναι πανέμορφο εξωτερικά, τόσο χάλια είναι όταν ανοίγει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιο χάλια οθόνη δεν έχω δει. Μεγάλη απογοήτευση. Σήμερα πήρα το ρολόι και όσο είναι πανέμορφο εξωτερικά, τόσο χάλια είναι όταν ανοίγει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αλλού κερδίζεις αλλού χάνεις

έχεις δει π.χ. καλή οθόνη που να είναι always on και να μην θέλει φόρτιση η συσκευή κάθε μέρα ; (χωρίς να βάζω μέσα τα χρήματα)

Link to comment
Share on other sites

αλλού κερδίζεις αλλού χάνεις

έχεις δει π.χ. καλή οθόνη που να είναι always on και να μην θέλει φόρτιση η συσκευή κάθε μέρα ; (χωρίς να βάζω μέσα τα χρήματα)

 

Συμφωνω απολυτα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ποιο γρήγορο τρόπο από το copy paste δεν υπάρχει :)

συνδέεις το ρολόι στον υπολογιστή και τα βάζεις τα wfz αρχεία στον φάκελο WatchFace (τον δημιουργείς αν δεν υπάρχει)

 

Υπάρχει και η επιλογή σύνδεσης του pace με το τηλέφωνο, εφόσον φυσικά η συσκευή μας υποστηρίζει usb on the go.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιο χάλια οθόνη δεν έχω δει. Μεγάλη απογοήτευση. Σήμερα πήρα το ρολόι και όσο είναι πανέμορφο εξωτερικά, τόσο χάλια είναι όταν ανοίγει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αλλού κερδίζεις αλλού χάνεις

έχεις δει π.χ. καλή οθόνη που να είναι always on και να μην θέλει φόρτιση η συσκευή κάθε μέρα ; (χωρίς να βάζω μέσα τα χρήματα)

βγες καλοκαίρι με ντάλα ήλιο και απόλαυσε την οθόνη χωρίς να καίει παραπάνω :)
Όχι εντάξει, ήμουν άδικος. Δεν είχα καταλάβει τη φιλοσοφία του και το είχα σε φωτεινότητα 5. Τώρα στο auto είναι υπέροχο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Amazfit 2? Τυχαία ήδη μία διαφήμιση αλλά δεν το έχω δει σε international version. Φαίνεται ωραίο σχεδιαστικά.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι θα έχετε και εσείς διαπιστώσει πρόβλημα με την ενημέρωση της εφαρμογής του καιρού, έτσι δεν είναι;

 

Ενώ μέχρι και πριν λίγες μέρες (αρκετές μετά την τελευταία αναβάθμιση) έδειχνε μια χαρά, τώρα κάτι παίζει και δεν δείχνει τίποτα. Υποθέτω πως έχει να κάνει με την εφαρμογή του ρολογιού και μάλλον με τον σέρβερ που στέλνει τα δεδομένα στην εφαρμογή και αυτή στο ρολόι.

 

Ελπίζω να το φτιάξουν και να μην πάμε έτσι μέχρι την επόμενη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μου το παρουσίασε σήμερα.

Να ρωτήσω κάτι, έχετε βρει τρόπο να ανάβει η οθόνη όταν σου στέλνουν μήνυμα, πχ messenger ή VIBER ?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μου το παρουσίασε σήμερα.

Να ρωτήσω κάτι, έχετε βρει τρόπο να ανάβει η οθόνη όταν σου στέλνουν μήνυμα, πχ messenger ή VIBER ?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να ανάβει εννοείς ο φωτισμός ;

ή απλά την ειδοποίηση εννοείς ;

 

για το 2ο πρέπει να το επιλέξεις στην εφαρμογή του ρολογιού

Me -> Setting ->System Permissions -> Notification Read Permission (για να σε πάει στις ρυθμίσεις του κινητού και το επιλέγεις εκεί το amazfit app)

 

μετά notification settings (κάτω από το permission) και επιλέγεις τις εφαρμογες

 

προσοχή αν επιλέξεις το not push when screen is on , τότε το viber δε θα σε ειδοποιήσει ποτέ γιατί από μόνο του ενεργοποιεί την οθόνη πρώτα , θα πρέπει να το βγάλεις αυτό από τις ρυθμίσεις του viber

Link to comment
Share on other sites

να ανάβει εννοείς ο φωτισμός ;

ή απλά την ειδοποίηση εννοείς ;

 

για το 2ο πρέπει να το επιλέξεις στην εφαρμογή του ρολογιού

Me -> Setting ->System Permissions -> Notification Read Permission (για να σε πάει στις ρυθμίσεις του κινητού και το επιλέγεις εκεί το amazfit app)

 

μετά notification settings (κάτω από το permission) και επιλέγεις τις εφαρμογες

 

προσοχή αν επιλέξεις το not push when screen is on , τότε το viber δε θα σε ειδοποιήσει ποτέ γιατί από μόνο του ενεργοποιεί την οθόνη πρώτα , θα πρέπει να το βγάλεις αυτό από τις ρυθμίσεις του viber

Ο φωτισμός να ανάβει. Πχ μου στέλνουν ένα μήνυμα το βράδυ που δε φαίνεται τίποτα. Καταλαβαίνω την δόνηση στο χέρι μου αλλά δεν μπορώ να δω για ποιο λόγο δονείται. Και αν μου έχουν στείλει μήνυμα τί γράφει.

 

Α, επίσης βρίσκω τη δόνηση πολύ απαλή, ακόμα και στην πιο έντονη ρύθμιση.

 

Ωραίο το ρολόι αλλά με το MI Band 2 δεν είχα τέτοια θέματα....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω δεν γίνεται λόγω άσκοπης κατανάλωσης της μπαταρίας

θεωρητικά θα σηκώσεις το χέρι σου για να το δεις και (θεωρητικά πάντα μιας και δεν πιάνει πάντα) θα φωτίσει αν έχεις ενεργό το να φωτίζει όταν κάνεις την κίνηση

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με διπλό ταπ στην οθόνη να ενεργοποιείς τον φωτισμό οπότε εσύ θες άρα και όταν φτάνει κάποια ειδοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Έχω σεταρει στα settings target distance 5km και ενώ έχω κάνει μόνο 2.59 η μπάρα είναι σχεδόν γεμάτη. Μήπως το target είναι άλλο?b5d8aa336c012a61ed20b5e35dfc2399.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Έχω σεταρει στα settings target distance 5km και ενώ έχω κάνει μόνο 2.59 η μπάρα είναι σχεδόν γεμάτη. Μήπως το target είναι άλλο?

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επίσης (συνέχεια από το άλλο φορουμ) σε ποια settings εννοείς ακριβώς ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα. είμαι νέα κάτοχος του ρολογιού και θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να καταγράφω τις προπονήσεις μου πέρα απο τρέξιμο και περπάτημα.. χρειάζεται να περάσω άλλη ρομ ή κάτι τέτοιο??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα. είμαι νέα κάτοχος του ρολογιού και θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να καταγράφω τις προπονήσεις μου πέρα απο τρέξιμο και περπάτημα.. χρειάζεται να περάσω άλλη ρομ ή κάτι τέτοιο??

 

αν εννοείς να καταγράφεις workout π.χ. αερόβιο πρόγραμμα , όχι δεν μπορείς

αν βρεις κάποια άλλη εφαρμογή μόνο (Δεν έχω βρει και δυστυχώς αυτές που υπήρχαν για το mi band κάνουν μόνο για το bip , για το pace δεν λειτουργούν οι εφαρμογές)

Link to comment
Share on other sites

επίσης (συνέχεια από το άλλο φορουμ) σε ποια settings εννοείς ακριβώς ;
Στην οθόνη sports υπάρχει run, walk ... , settings είναι το τελευταίο κάτω κάτω

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...